Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2242 / 2484
(#) tothbela válasza blasz hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Szia!
Akár 22uH is lehetne. A lényeg hogy ne telítődjön a mag. Az eredeti az sajnos nagyon alul van méretezve.
(#) blasz válasza tothbela hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Köszi szépen,műterhelésen volt vagy 30 percig teljes hangerőn,de csak az ic melegedett kb 40 fokra.15vDc-én.Autóba lesz.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Szia! Gyári előírás hiányában a végtranzisztor emitter-ellenállásán 5-10 mV feszültségesést állítunk be.
(#) Tyson5 hozzászólása Márc 27, 2020 /
 
Sziasztok!

Hozzájutottam egy Pioneer VSX 405 erősítőhöz. Igazából egyetlen hibája van: Nem csinál semmit, semmire nem reagál. Teljesen olyan, mintha nem lenne táp. Igazából nincs sok tapasztalatom elektromos cuccok javításában, így hozzátok fordulnék (3000ft-ért vettem, hogy ne unatkozzak most itthon).
Még csak a tápot és a kapcsolót mértem ki, ott volt feszültség, ha jól emlékszek 30V környékén mértem. 24V-os izzót kötöttem a szekunder oldalra, de a feszültség eltűnt, nem világított az izzó.
Az trafó összes kivezetésén ezt tapasztaltam! Mi lehet a probléma? Vagy ez természetes?

Service manual
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
(#) villanyipi válasza Tyson5 hozzászólására (») Márc 28, 2020 / 1
 
Ha letudod választani az erősítőről a tápot, utána először tennék bele biztosítékot majd ha megjelent a feszültség nagyjából átnézném az erősítőt kondihiba alkatrész kiégés ilyesmi, visszatéve a tápot ha továbbra sincs életjel mehet a hibakeresés teljes erővel.
(#) Zsarka hozzászólása Márc 28, 2020 /
 
Szép jó napot mindenkinek ! Egy kérdésem lenne . Vajon mekkora nyugalmi árama lehet a képen mellékelt végfoknak ? köszönöm a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2020
(#) Tyson5 válasza villanyipi hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Oda kell biztosíték? 1db biztosíték van benne, az jó. További két hely van biztosítéknak. Több helyen is láttam már, hogy ott a hely neki, de gyárilag sincs benne biztosíték.
(#) tothbela válasza Zsarka hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Végtranzisztor páronként 10-20mA, azaz 40-80mA a teljes erősítőre nézve. Ez a 0,47 Ohm/5W ellenállásokon mérve 5-10mV. Tovább növelni felesleges.
(#) tothbela válasza mek-elek hozzászólására (») Márc 29, 2020 / 2
 
Ha nem tudjuk mi a bántó egy hanganyagban, nem is bánt. A cimborám eljutott oda, hogy 50 évesen először van új autója. Megérezte az új autó fílinget, és soha többé nem akar már használtat. Én még nem tudom mit jelent ez, vélhetően nem is fogom. Engem nem zavar hogy az enyém már volt másé előttem. Repülőgépen sem utaztam soha. Viszont ha nem pengethetném a gitárt, megbolondulnék. Mintha bezárnának egy sötét verembe megfulladni. A lányommal karácsonykor sikerült végre valami egyszerűt pengetni, elővette a kilenc éves új hangszerét. Megértette mi ez az érzés. Addig nem zavarta hogy nem ő keltette a hangokat.
Talán így van ez a zenehallgatással is, hiszen engem is kielégített az MP3 koppra csavart basszussal meg magassal benyomott loudness mellett. Csak mióta izé, azóta több az igény. Aki megkóstolja, nem akar rosszabbat enni.
(#) Zsarka válasza tothbela hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Köszönöm szépen .
(#) mek-elek válasza tothbela hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
De Béla,
ha nem fáj a lukas fogam, akkor nem is lukas?
Én csak a következmények elkerülésére hívtam fel a figyelmet.
És azért mert ma még meg tudok valamit csinálni, holnap nem biztos.
(#) tothbela válasza mek-elek hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Vannak törzsek ahol sose volt fogorvos, így bár mindenkinek lukas a foga, nem nagyon foglalkoznak vele. Ha létezne olyan csoport aminek tagjai örökké élnek, ők sem értenék hogy mi hogy tudunk beletörődni abba hogy meghalunk.
(#) Moderátor hozzászólása Beringer 600 hozzászólására (») Márc 29, 2020
 
Ennek fuss neki még egyszer, de most már rendes helyesírással! (Kis- és nagybetűk helyes használata, igekötők az ige előtt az igével egybeírva, írásjelek megfelelően alkalmazva, stb.)
(#) Beringer 600 hozzászólása Márc 29, 2020 3 /
 
Tisztelt moderátor úr
Máshol is olvastam már helyesírási hibákkal,s mègsem lett törölve.
Azèrt ennyire nem kellene
Már megbocsájts
(#) madzagos válasza Beringer 600 hozzászólására (») Márc 29, 2020 / 3
 
Amikor beléptél elfogadtad a feltételeket. Ez is benne volt.
(#) szaka hozzászólása Márc 30, 2020 /
 
Sziasztok!

Adott egy Peavey GPS2600-as végfok. A videón látszik, hogy az egyik oldalon időközönként DC feszültség (pozitív) jelenik meg a kimeneten, ezért letilt, majd újraindul (kb 10mp-ként).
Mi okozhat ilyen hibát?
Tranzisztorokat átmérve nincs zárlat.
Remélem tudtok segíteni.
Köszönöm!
Üdv
(#) szaka válasza szaka hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
A piros nyíllal jelölt ponton -1V a feszültség, aztán amikor jön a "tranziens" jelenség, akkor megugrik negatív irányba.
Jól gondolom, ha kiveszem az R238-as ellenállást, akkor ezzel leválasztom a bemeneti egységről a végfokot?

input.jpg
    
(#) mapetek hozzászólása Márc 31, 2020 /
 
Üdvözlet.
https://www.elcircuit.com/2018/02/yamaha-power-amplifier-pa-2400.ht...terest
Valaki építette már meg ezt az erősítőt? Tapasztalatokra lennék kíváncsi. De elméleti okfejtéseket is szivesen fogadok.
Köszönöm.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2020 /
 
Megvannak a beállított értékek. Viszont van egy kis problémám.
A +- 1,2 Voltok helyett nyugalmi állapotban +1,3 és -1,7 Voltok mérhetőek. Kivezérelve terhelés alatt az egész elbillen negatív oldalra. -15-6 és - 10-11 Voltra. Valamint az alsó félhullám terhelés alatt eltűnik. Többi feszültségértékek nagyjából megegyeznek. Valami ötlet?
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Márc 31, 2020 /
 
A PNP végtranzisztor kollektor nem, vagy rosszul érintkezik, esetleg maga a tranzisztor hibás.
Mérd a negatív tápot a kollektoron terhelés közben!
Nem a pozitív táp felé billen a kimenet? Arra kéne, ha az alsó félhullám hiányzik és a -1,7 V is arra utal.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Igazad van. Pozitív oldalra billen. Rámértem a kollektoron megvan a negatív táp terhelés alatt is.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Cseréld a PNP végtranzisztort, előtte csavard minimumra a nyugalmi áram állító trimmert!
(#) teglascs hozzászólása Ápr 1, 2020 /
 
Sziasztok,

teljesen általánosságban kérdezem (így nyilván a válasz is "általános" lesz):
többször olvastam olyan meghibásodást, hogy a tápfesz. megjelenik a hangfal kimeneteken.
Ezt mi szokta okozni?

Köszi előre is!
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Nem hiszem el! A P-s tranyó volt a hunyó. Pedig vatta új ,na de (megint) nem mértem beültetés előtt. Mind 3 lábak között szakadás észlelhető bármilyen irányban.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2020
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Még egy kérdés.
Beállt a nyugalmi áram, kimeneten szinte nulla (-6-7mV). Kimenő jelalak tökéletes terhelve sem rogyadozott, torzításig vezérelve. Meghallgatás során szintén 8 ohm-al terhelve csekély hangerő mellet elszálltak a végtranzisztorok, húzva magukkal a meghajtóikat is. Mi okozhat ilyen jellegű meghibásodást? Nem ért össze semmi.
(#) Ge Lee válasza mlaci989 hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
A végtranyók is abból a boltból valók ahonnan az a selejtes új tranyó?
(#) mlaci989 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Természetesen.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Mivel van áramkorlátod, ráadásul korrekt visszahajló karakterisztikájú, a végtranzisztorokra gyanakszom.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Igen van áramkorlát. Csak nem értem hogy nem adta be a derekát szinuszos terhelés alatt. Még csak nem is izzadt.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
A hangszóród impedanciaminimuma 8 Ohm alatt is lehet.
Következő: »»   2242 / 2484
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem