Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kamerás megfigyelőrendszer
 
Témaindító: zozz12, idő: Okt 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   52 / 70
(#) voodoo válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Na okés. Wifit kapcsold le az NVR ben is, és a kameráknak is. Tehát kábellal legyen kötve a routerba az NVR, és a kamerák is az NVR-be.

Úgy milyen címeket kapsz? DHCP ne legyen automatikus, tehát ha be van pipálva, vedd ki. Úgy működnie kéne.
(#) kalmi.kalmi válasza voodoo hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Nem lehet kikapcsolni a wifit az NVR-be. A kamerában sem.
(#) dB_Thunder válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Csak akkor ha, vezetékes hálózat már él...
(#) kalmi.kalmi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Értem. Megpróbálom.
(#) voodoo válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Nagyjából csináltam egy ilyen halmazrajzot.

Az egyes csak egy szemléltetés, hogy mégis lásd a hasonlóságot miről van szó.
Most vagy az van, mint a kettes ábrán (bár kétlem, hogy a szolgáltatói routeredbe lenne annyi LAN aljzat) meg ha lenne is, odapukkantani vagy + 5-6 kábelt a kamerák miatt kész veszedelem.

A 3. variánst ajánlom. Mivel az NVR-ed kifejezetten WIFIs portra szánt kamerákhoz van (tehát nincs külön külön csatornánkénti kábel csatlakozási lehetőség) ezért ami kijön kábel a szolgáltatós routerből azt kösd rá egy olyan routerbe, ami min 6-8 csatornás (de asszem csak 8 as létezik a 4-után). Azt az egyetlen vezetéket már felviheted a padlásra, garázsba bárhova, ahol védett helyen van, és megkaphatja a router. Na onnantól fogva meg már úgyis oda fog becsatlakozni az összes kamera + az NVR.

Az egyik kimenetébe az NVR-t a többibe pedig a kamokat.
(#) dB_Thunder válasza voodoo hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
A 3, variánsban elég egy switch is.
4,5,6,8.. porttal lehet venni, akár még használtba is, bár elég kis értékűek a belépő modellek.
(#) zsozsoX hozzászólása Márc 30, 2020 /
 
Sziasztok! Egy kamerát helyeznék el egy udvaron egy derékszögű sarokban. Kell a 104 fokos vagy elég a 82 fokos kamera?
(#) dB_Thunder válasza zsozsoX hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Ha nem akarsz holt zónát, akkor kell.
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Márc 30, 2020 /
 
Tud valaki feltenni egy 104 fokos képet és egy 82-est ugyanazon területről.
(#) kalmi.kalmi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Valahol mintha lenne egy switch-em, holnap megtúrom a papírdobozt.
(#) voodoo válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Márc 31, 2020 /
 
Én nem tudok, de youtubeon vannak összehasolító videók, milyen pl 3.6 és egy 2.8-as lencse ugyan azzal a kammal.

Mondjuk ITT .
(#) kalmi.kalmi válasza voodoo hozzászólására (») Márc 31, 2020 /
 
Köszönöm a linket. Ezek szerint a 2.8 as lencse szélesebbet lát ?
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2020
(#) voodoo válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Márc 31, 2020 /
 
Pontosan.
(#) kalmi.kalmi válasza voodoo hozzászólására (») Márc 31, 2020 /
 
Okosabb lettem ! Köszönöm.
(#) csaba8602 hozzászólása Ápr 16, 2020 /
 
hHello!
Segítségre lenne szükségem hátha valaki már járt így.
Vettem egy ipIP kamerát és szépen működött egyszer csak , meghüjLYült. Amikor az üzletben néztem jó volt, ahogy hazajöttem nem .
Ezután kiderült, hogy ha azon a wifin jelentkezem be akkor működik, ha kikapcsolom a telefonon a wifit akkor nem.
Aki segít, annak köszi előre is.

A helyesírás a HE fórumában nem választás kérdése, hanem elvárás!
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) Kastler válasza csaba8602 hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Hello szerintem az lehet a baj hogy a kamera belső hálózati ip-jére csatlakozol.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2020
(#) zsoltee0001 válasza csaba8602 hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Az is lehet, hogy a mobilnetre nincs engedélyezve az az alkalmazás.
Nekem huawei-em van és ha egy olyan alkalmazást nyitok meg amire nincs engedélyezve, akkor rákérdez.
Üdv
(#) csaba8602 válasza Kastler hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Nem az a baj.
De köszi azért.
(#) csaba8602 hozzászólása Ápr 17, 2020 /
 
Ezeket a dolgokat már meg néztem.
semmi ilyen gond nincs.
Valami más lesz a baj
(#) levaitamas hozzászólása Ápr 20, 2020 /
 
Sziasztok!
AHD rendszerben a balun használható/ér valamit földhurok ellen?
(#) Barni87 válasza levaitamas hozzászólására (») Ápr 20, 2020 / 1
 
Szia! A balun nem választ le potenciál mentesen, így földhurok ellen sem túl hatásos.
(#) dB_Thunder válasza levaitamas hozzászólására (») Ápr 20, 2020 / 1
 
Van földhurok mentesítő, meg ballun is. Abban nem vagyok biztos, hogy a ballun földhurok mentesít e...
(#) kokozo hozzászólása Máj 1, 2020 /
 
Sziasztok!
Adott egy tanya, ahová rendszeresen betörnek. Ezt kellene 2 kamerával megfigyelni.
A lényeg az lenne, hogy ha mozgást érzékel akkor a telefonra riasztást küldjön valamilyen módon. mobilnetes wifi van, tehát ehhez kellene nekem valami ötlet, hogy mi kell hozzá. A mozgást természetesen fel is kellene venni, de az lehet akár sd kártya is.
Bármilyen tippet meghallgatok
(#) bbb válasza kokozo hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Akármelyik kínai kamera tudja ezt amit szeretnél. A riasztást valamilyen módon küldje telefonra... Na ez kicsit neccesebb, e-mail, vagy FTP megy általában mindegyiknél. A mozgásnál oda kell figyelni, hogy mennyire maszkolod le a figyelt területet szoftveresen, nehogy sok fals riasztást kapj. Legegyszerűbb az, ha e-mail riasztást állítasz be és a telefonodon nézed a cél e-mailcímet. Rögzítést sdkártyára nem tartom szerencsésnek, jobb egy rögzítőt használni erre a célra (a rögzítőkön általában van riasztó bemenet is, amit ha rövidre zársz, akkor azonnal küldi az értesítést, így ha van riasztód, akkor az plusz trigger).
A helyi adottságokat kihasználva kell elhelyezni a kamerákat és a szerint kell kiválasztani azt is, hogy milyen optika legyen rajtuk.
(#) kokozo válasza bbb hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Köszi. Fals eset nem lehet, mert bent lennének egy színben, ahol a gépek vannak lakat alatt.
(#) Ge Lee válasza kokozo hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Vadkamera, vagy annak valami nem vad megfelelője. Tudnak videót, képet, mozgásra, vagy akár mozgás nélkül is bizonyos beállított időközönként, van benne sim kártya küldi a hívást vagy SMS-t, akkuról hetekig elmegy. Elég drágák, de Kínából ezek is jóval olcsóbbak, a "GSM kamera" címszavakra kell keresni.
Persze ez is csak addig jó amíg nem látható, mert onnantól aki ért hozzá fog egy lézer pointert és a kamera már mintha nem is lenne. Ja, és éjjel is látnak kb. 15m-ig infra ledekkel.
(#) kokozo válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Ez lesz az! Köszi! Pénz nem számít..
(#) zsoltee0001 hozzászólása Máj 23, 2020 /
 
Sziasztok
Adott 2db wifis kamera, ami elég távol van a modem routertől, ezért kőzé tettem egy wifis repeatert.
A gond, az, ha pl áramszünet van és visszajön az áram, a két kamera hamarabb (fél perc) kapcsolódna a netre, mint a modemrouteren készen állna (Telekomos)
Fura mód, ez pl a saját kameráimon nem probléma, pedig ott se közvetlen a modemrouterre kapcsolódik, igaz, nem ropeaterre, hanem AP-re.
Lehet külömbség ilyen tgéren, egy hálózati kábellel kivezetett, AP, vagy egy sima repeater, ami ráadásul WPS buttonnal lett rászinkronizálva a modemre?
Üdv
(#) kalmi.kalmi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Tegyél egy 2 perces bekapcsolás késleltetőt a repeater-re.
(#) zsoltee0001 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Telekomnál 5 perc mire visszajön a net, de szerintem nem ez lesz a megoldás, még nem használtam a wps buttonos rátanítást, de ha jól gondolom akkor hálózatilag egy eszközként viselkedik a modemrouterral.
Első körbe nyomok neki egy reszetet, majd laptopról hálókábeloen keresztül nyomok neki egy fix IP-t és mint külső hálózati eszközként kapcsolódok rá.
Üdv
Következő: »»   52 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem