Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   144 / 195
(#) bbatka válasza bbb hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Én még a papír-bakelit alapú nyomtatott áramköri lapot is ezzel vágom.
Réseket fém dobozon. Ezek csak a különlegesebb dolgok.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2020
(#) Ge Lee válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 21, 2020 / 1
 
Amíg nem építesz mondjuk hangszórónak dobozt, amibe pl. 22cm átmérőjű kört kell kivágni lehetőleg minél szebben és pontosabban addig valóban nem sokszor kell, de kellhet olyankor is amikor valami sarkot kell levágni, vagy alig hozzáférhető helyen kell vágni valamit, mert ezek semmi mással nem mennek, van hogy kézi fűrésszel sem, mert azzal sem férni oda.
Kb. nálam is a legritkábban használt eszköz, ezért is vettem meg belőle szinte a legolcsóbbat, és az árát már nekem többszörösen megszolgálta.
(#) nagym6 hozzászólása Feb 21, 2020 /
 
Sokhasznú is lehet a dekopírfűrész. Nekem nincs asztalos felszerelésem, de kisszekrényeket, egyéb bútordarabokat csináltam a dekopír és szalagcsiszoló "macska", és fúrógépbe fogható tárcsás csiszoló összes gépkészlettel. Dekopír vág deszkát, bútorlemezeket egyenesen görbén, hibáit a csiszolók javítják.
Nem optimális gépkészlet, többet nem áldozok erre, néha egyszerű bútordarabokat szépen megcsinálok velük.
(#) satlokk hozzászólása Márc 19, 2020 / 1
 
Most már kiegészült a műhelyem.Az új tápommal.
Vagyis vissza érkezet a javításról.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2020
(#) Firefighter1 hozzászólása Márc 29, 2020 /
 
Sziasztok!

Javaslatokat szeretnék kérni olyan motorra ami "kisebb hobbi" szintű furásokhoz elegendő lenne mint "oszlopos fúró" az esetek nagy töbségébe fa rétegelt lemez plexi.

Ez asztali lenne tehát tényleg a barkács kategóriára.
(#) Gafly válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Nagyjából negyed évente, akciósan lehet venni a kaja mellett a hétvégi bevásárláshoz.
10mm tokmány méret felett kezdenek nagyon szétválni a kategóriák.
Szerintem ne siesd el, várd ki a kedvező alkalmat.
Öreg szerszám, nem vén szerszám.

Szamóca mester példányára azóta is irigykedek.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2020
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Ha állványosat akarsz készen a LIDL meg ALDI-ban jelennek meg itt-ott ilyen gépek készen kb 10mm furo átméröig). Valamivel olcsobbak mint a barkácsáruházban.
Ha attol kisebbet akarsz akkor barkácsolnod kell. A YouTube-n találsz egy sereg jobb meg rosszabb megoldást - rajtad mulik.
Ezt a keresö szot ird be:


Mini drill press
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2020
(#) Firefighter1 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Pont ezt a videot akartam megosztani hogy valami hasonlót csak egy picivel nagyobbat!
De nem is motor terén..
Azok az aldis lidle-s verziok nekem kicsit nagyon nagyok, ahoz ott a cégnél az oszlopos.. nekem itthonra (panelba) kell egy pici. De akkor ezek szerint ilyen 775 kategória lesz.

Köszönöm
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Én is most készülök egy kicsit épiteni, nagyobbol nekem is van 2 de kell egy kicsi, könnyen tologathato az asztalon. A precizios tengely az amerikánerrel meg a hajtással már megjött. Elvben motorom is van (12 V ) igy már csak az álványt kell kialakitani.
(#) erzsé válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 29, 2020 / 1
 
Szia. Én is 775-össel csináltam. Az 'oszlop' gázteleszkóp 8-as szára. A csúszkák ugyanennek a teleszkópnak a vége. Persze kettőé. S még egy kis reszelés, fúrás, hegesztés. S ilyen lett.
(#) Kovidivi válasza erzsé hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
A 775-ös motor már elég bika, annál kisebbet nem használnék. Brushless motort is lehet használni, de nagyon alacson KV értékűt kell keresni, 1000KV, de inkább alattit. Ez 8V-ról 8000-t pörög percenként, méretben pedig 3650 és attól felfele (ilyet nehéz találni. Nekem a "leglassabb" motorom 2200KV... 8V-ról pörögne 17600-at. Túl sok...
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2020
(#) erzsé válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Triplex tápról működtetem. Régi, francia pici fúrógép .15 V. Biztos gyors így is, mert a sima spirálfúrót megégeti, a kínai carbon fúróval viszont nagyon jó.
(#) Firefighter1 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Milyen elképzelésed van szerkezetre?
(#) Firefighter1 válasza erzsé hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Ez nagyon pofás... de egyre inkabb hajlok énis a 775 motor felé...
Eddig nem volt vele tapasztalatom... azért odszkodtam tőle.
(#) Firefighter1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Én brushless be ezt néztem... de csak tesztnek... ugy voltam vele ha nem jo akkor még mindig lehet belőle a plexigravirozóba marómotor!
Mar ha jól tippelem.
(#) Kovidivi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Annak biztosan jó (gravírozni). Ha fúrni kell, alacsony fordulattal akkor vagy áttétel kell, vagy nagyon nagy méretű motor, ami az alacsony fordulatszám mellett is elég nyomatékot tud. Én egyszer megpörgettem egy mini tokmányt brushless motorral, 2S lipo-val, hát nagyon féltem, hogy nehogy a tokmány kirepüljön, mert forgott legalább 15000-t...
(#) bandika válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Alacsonyabb fordulatra szerintem a DC szervómotor a legjobb. Igaz nagyobbak, de van nyomatékuk és precíz a csapágyazásuk.
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Az elöbb nézegettem mi minden hentereg "raktáron". Valamikor kaptam egy orás esztergapad maradványait, gondoltam azt használom fel, de az tul magas lenne ( kb 35-40cm). Nekem meg 20 cm is untig elég. Mindenképpen két vezetékes lesz, mert föleg ilyen kis lyukaknál nagyon kritikus a vezetés pontossága - sajnos még a drága gyári állványokon sem mindig adott.

Szoval van 2 hidraulikus rugom ( 12 cm mozgástartománnyal). Van ilyen fejem meg néhány motorom. 775 éppen nincs de 785 stb van. Talán még az is tul sok, mert vagy 3 A-t zabálnak üresen. Az áttétel 1:3 azaz a motor sebessége a harmadára csökken. Szoval még csak a gondolkodási fázisban van a dolog

IMG_4495.JPG
    
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Aki keres az talál - mit ad isten megtaláltam a régi minitools állványomat. Az pontosan akkor ami kellene, igy nem kell ujabb állványos furot gyártani.
Az uj berakott szerkezetböl majd lesz valami a marogépre vagy az esztergapadra. Amugy most nézegettem, marha pontos, 0,005 mm alatt van a pontatlansága.
(#) Kovidivi válasza Massawa hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
5 ezred mm? 5µ? XD Na azt megnézem... A rajta levő tokmány meg egy tizedet üt...
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
(#) yulo5310 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Ezt a csapágyházas kütyüt hol lehet megvenni!? Nagyon jó lenne a mini marógépemhez.
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Idézet:
„orás esztergapad”

Tudod a gyorsolvasás képessége, gépelési hibával párosodva csodákra képes.
Lám most is ez lett belőle.
(#) Massawa válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Az indikátorom 1/100-g mér ( az a legkisebb osztás) a fej ütése ez alatt van. A papir szerint 0,005mm.
Holnap leméretem a fiammal, neki digitalis indikátora van és teszünk bele kalibrált rudat is.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
(#) Massawa válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Kinábol jött a mult héten.
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
(#) Firefighter1 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Egy linket tudnál adni?
(#) Firefighter1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Hát ha 15 - ezerrel "fütyülne mellettem egy tokmány akkor azt giszem én is hunyorógnék és imádkoznék hogy tartson a tokmányrögzítő csavar.

4258-as 400kv-s motor most cuponnal 27 dollcsi, ezt lehet le is rendelem.

Csucson 7000 körül pörög mondjuk az is elég ha elszáll valami, de pwm el 12V ról hajtva akár jo is lehet..
Egy 775 is kipörgi a 13 - ezret
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Az APPbol sajnos nem lehet linkelni. Keress: No Power Spindle. Biztos találsz.
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
A tengelyt tokmány nélkül 10000 fordulatig garantálják. A tokmány szerintem kb 3000-ig jo. Majd ki fogjuk probalni. A motorom 9600 rpm ( ha igaz amit irnak) az áttétel 1:2 de lehet, hogy mégis a másik áttételt szereljük rá az 1:3 és finomabb a szij. Az eredeti meglehetösen durva 3M bordászij. Minden más gépemen a finomabb vah.
(#) Kovidivi válasza Massawa hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Felesleges lemérned. A fej ütése lényegtelen, ha a fel-le mozgásért felelős mechanika, a fúrás közben ébredő erő miatt minden elmozdul, minden elcsavarja/nyomja az állványt a "nulla" pozícióból. De nem is kell, hogy minden fix, mozdulatlan maradjon. Ez nem CNC, ez egy fúróállvány!
Következő: »»   144 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem