Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1549 / 1670
(#) Massawa válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Lehet, hogy az jobb lett volna, ha lefujom egyszinü festékkel, mert az eltakarta volna a felületi hibákat.
(#) szikorapéter válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Szép munka, egy cikket megnéznék belőle.
(#) kalmi.kalmi válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Hát igen ! Így olyan színes lett.
(#) Gafly válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
De nem, és ez most nem ***.
Csak nem értem...
Meg van szerkesztve, 3D-ben kinyomtatva, felragasztva, aztán pedig "ovisan" filctollal kiszínezve.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) kalmi.kalmi válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Értem.
Otthonra tökéletes.
(#) attika válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Az a sok zuhanycső mi célt szolgál a motoron?
(#) sonajkniz hozzászólása Ápr 5, 2020 / 3
 
07-es kép: Ráadtam a világítást.
08-as kép: Jár a motor, tölt a generátor.
09-es kép: Fordulatmérésre váltás.
10-es kép: Üres jelzés + fordulat jelzés. Mivel a kijelzési terület 2,5 digit, így a fordulat x100-al értendő.
11-es kép: Váltás sebesség mérésre. Jól jöhet, ha bedöglik a mechanikus óra. (nem mellesleg a digitális pontosabb)
12.es kép: Ures jelzés + sebesség jelzés. (sajnos menet közben nem tudtam képet készíteni)
13-as kép: Elektronika.
(#) zsoltee0001 válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Ötletes, de azért majd takard le, ha mész vele Harley találkozóra
(#) Gafly hozzászólása Ápr 5, 2020 /
 
De hogy harag ne legyen, például a GU-29 olyanra sikerült, ami miatt például Alkotó, vagy mnyugger (és mások is, mert igazuk is van) nyugodtan a lábam elé köphet.
Igyekszem szegény magnetront szebbre megcsinálni, de sok reményt nem fűzök hozzá.
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Nincs azzal semmi baj. Bár a csavarok helyett tiplit tettem volna.
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Közelről nézve, neked már OKJ-s asztalosként (mint vizsgabiztos) is legalább 10 hiba van benne.
Például ami neked is rögtön szemet szúrt: Hamár csavar, akkor alulról nem látszana.
És ennél csak durvábbak vannak.
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Biztosan nem a famunkát nézném és egyetlen elektromos érdeklődésű ember sem. A cső sokkal érdekesebb. Szépen megcsináltad.
Készülj egy nagy csőre is. Majd 30 cenits.
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Én pár hete vettem kazembe az egyetlen GU29-esemet, sokáig forgattam kezembe, mire kiagyaltam, hogy egy fejhallgatóerősítő születik vele egy ecc82 társaságában amit egy 12V DC dugaszztápról hajtok. Csak szegény tetróda bűn ronda egy darab.
(#) sonajkniz válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Bár a Harley sokféle emblémája között van ilyen is, de ezen a felirat nem Harley-Davidson,
hanem Highway-Hawk. A motor amúgy Yamaha Virago.

attika! Erről az előző tulajt kéne kérdezni. Én csak lusta voltam leszedni róla. Amúgy csak az egyik zuhanycső. A többi valami rátekerhető műanyag díszítő szalag.

Amúgy én is kérdeznék valamit.
Szerintetek a motoromat mutattam be, vagy egy műszert?
(#) sargarigo válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Idézet:
„Szerintetek a motoromat mutattam be, vagy egy műszert?”

Jajj, nehogy megharagudj már rájuk!
(#) zsoltee0001 válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Bocsi, ha félreérthető voltam, nekem tetszik, csak kicsit fura egy chopperen digit kijelző
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 6, 2020 / 3
 
Elnézést a rossz kép minőségért de csak web kamerám volt. Elkészült a kézi tekercselő a számlálóval. Már csak egy összekötő csövet kell fabrikálnom hozzá.
(#) mek-elek válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 6, 2020 / 1
 
Remélem nem kötekedésnek veszed....

Kedves kis munka, amit csináltál. Eszembe juttatta annak idején a Daciánkban készített motorfordulat számlálót, mivel a TX-ünkbe nem volt ilyen. Mutatós volt, nem kijelzős. Ezt azért írom, mert akkor már divat volt az ilyen kijelző az autógyártóknál is, mint új hullám. Hálistennek hamar elhagyták. Szóval a közlekedésben nem szerencsés a műszereken időzni a szemmel. A mutató gyorsabb tájékozódást tesz lehetővé.
Mégegyszer, kedves kis szerkezet amit csináltál!
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Hol a tekerője? Az oldaltámaszokat ki kell furkálni (oválisokkal), mert lesz gond a drótokkal.
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Ápr 7, 2020 / 4
 
Sziasztok! Bemutatom ezt a kis audió szint mérőt amit napokban építettem vasalós technikával 5 ledet vezérel, az ic egy B1423N nevezetű "rudacska" sajnos a javasolt 10K ellenálással és 10µF kondival ütemre csak 1-2 led villan.
(#) patexati hozzászólása Ápr 7, 2020 / 2
 
Elkészült a vírusírtóm.. Elég brutális..
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2020
(#) Frankye válasza patexati hozzászólására (») Ápr 7, 2020 / 1
 
Gondolom, inkább vírus irtő, mint író.
(#) TAttila77 válasza patexati hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
helló. Vigyázz a vírusirtóddal! Annó húsz éve a gyakorlaton így csináltunk UV levilágítót a fotomaratáshoz, csak annyi bibi volt vele, hogy két osztálytársam fél arcát érte a fénye és miután kikapcsoltuk úgy nézett ki fél arcuk, mint aki pirosra sűlt a napon, pár nap múlva fél oldaluk lebarnúlt. Megemlegették a hülyeségüket.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2020
(#) Gafly válasza TAttila77 hozzászólására (») Ápr 7, 2020 / 1
 
Szemnek sem tesz jót, mellesleg...
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Az biztos!! Sőt előbb-utób meg is lehet tőle vakúlni tán. De úgy rémlik, hogy egy orvos ismerős mondta tán, hogy hályogot okoz idővel a szemen. /De nem biztos, csak rémlik a múltból/
(#) gerry válasza patexati hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Ebből a gépből van egy csövem 4000W-os! Emlékszem egyszer csak pár percig egy léccel nyitogattam a rostélyt a lámpa előtt és le is égett a karom, meg az arcom!
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2020
(#) patexati hozzászólása Ápr 7, 2020 /
 
Igen ez nagyon durva!! Hosszabbítóval dugom be az elzárt helységben.. Ez 400W!!!!
(#) gerry válasza patexati hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Én ilyet a MIKRÓMBA építettem be és a garázsban használom mert ózont is termel ám rendesen!
(#) patexati válasza gerry hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Olyan büdös nem lehet megmaradni a sok ózontól.. Erősen kell szellőztetni is.. A plazma hangszórómnak volt ilyen szaga meg a régi sugárkatódos nagyfesznek ha átütött..
Következő: »»   1549 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem