Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   237 / 1384
(#) zoly15 hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Jó estét urak!
Ma kipróbáltam a gyári fotonyákot!
A szám tátva maradt tőle!
Valóban igaz hogy tól lehet világítani mégis jó lesz!
A tesztpéldányom 1 perccel még nem volt neki elég de már 2 perctől a 9 percik tökéletes még a 9 perces sem roncsolódott...
Aszt hiszem többet em vasalok!

Üdv!

100%.JPG
    
(#) Action2K válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Tökéletes! Talán a számok körüli hajszálvékony vonalon látszik, hogy 4 perc után alávilágít a maszk szélénél.
(#) gerry válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Nagyon jó lett! :yes:
Én is előérzékenyített nyákot szoktam fotózni. Nyákfilmet szoktam csináltatni a bonyolult nyákokhoz, pauszról, meg az egyszerű rajzolatokat világítom le. A nyákfilmnél semmi gondom 40 másodperc alatt levilágítódik, de a pausznál már 1 perc világításnál a vékonyabb vonalak elvilágítódnak, 50 másodpercnél a pausz is tuti. Milyen színű a nyákodon a védőfólia?
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Gyönyörű, hibátlan és szép munka, még egy kémiai ónozó vagy lakk és gyári a nyák!!
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Szia!
Lakk? Minek az? Rajta van a gyári lakk majd csak a forrszemeknél fogom lekaparni/levilágítani

üdv!
Köszönöm! Képzeld, nekem hogy tetszik!
(#) zoly15 válasza gerry hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Szia!
A védőfólia világoskék..
miért az is számít?
Hányféle "szín" van?
Mik a színeknek a jelentésük?

Üdv!
(#) zoly15 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Szia!
Szerintem is elég jó eredmény, sehol egy hiba..
Azok a vonala 0.1mm-esek.. Azokat csak körvonalnak használom..
Majd megpróbálom a legjobb időt kikísérletezni..
Ez a nyák 5:30-el készült...

Üdv!
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Ja igen, tényleg, látod erre nem is gondoltam, látszik milyen sokat fotózok . Gondolom, hogy tetszik. Csak így tovább. Te is fejlődsz elég rendesen! Hajrá!!
(#) lmao válasza Doncso hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Ez teljesen profi, de a rajzolatkialakításnál szerintem sokkal nagyobb gond a furatfémezés.

Már egyszer felvetettem ezt a dolgot, de most megkérdezem megint, hátha elkerülte a figyelmeteket. Hogy oldanátok meg 100-200 0.5mm átmérőjű via fémezését úgy, hogy ne feküdjön fel a forrasztásokra az IC, és lehetőleg emberi idő alatt be lehessen fejezni?

Szerk.: Most látom, hogy véletlenül rossz hozzászólásra válaszoltam. Zoly15 nyákjáról szerettem volna írni, hogy professzionális munka.
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Igen fejlődök.. De levilágító terén leragadtam
Még az ősi HgLi-t hasnálom van aki már LEd ekkel világít
Te sem panaszkodhatsz! Te jobban fejlődsz mint én..
(szimmetrikus táp 2 szkóp stb stb..
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Jó az a HgLi, nekem még olyanom sincs, illetve van kettő de nem használom, tulajdonképpen azért mert a vasalás bőven kiszolgál, amire kell nekem jó. Majd nyomok már fel képet a műhely topicba ha kész lesz az ESR, mostanra összegyűlt jó sok műszernek kinéző lom
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
ESR mérőt én is akartam anno csinálni csak elakadtam mert nem volt jó a panel meg vasalással csúnya volt..
Most hogy mondod lehet hogy kipróbálom azt is fotózni Erre Gondolsz?

üdv!
Most már tudok bele induktivitást tekerni/ mérni is
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
így van, erre gondoltam, egyszer én is nekiestem, de ugyan ezért abba is hagytam,(rossz nyák) de most sikerült minden, már csak élesztenem és beállítanom kell, remélem sikerül.
Node most már vége az OFF-nak.
(#) gerry válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Nekem számított a színe, mert a conrad-nál vett nyákok fehér fóliások voltak, azoknak elég volt max. 10 másodperc. De az általam és ezek szerint általad is használt nyákoknak hosszabb idő kell. Az adatlapja szerint 2KW-os besugárzás 90 másodperc, mivel nekem 4KW-os a levilágítóm, arányosan 40 másodpercet vettem alapul. Sorra dobáltam el a kék fóliás nyákokat, mert nem akarta rendesen előhívni a lötyi, meg jól alá is mart, mire rájöttem és el nem olvastam, hogy mennyi is a levilágítási idő ezeknél a nyákoknál. Amúgy tényleg szuper lett a nyákod.
(#) kobold válasza lmao hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Nem kerülte el a figyelmünket, sőt, valaki még válaszolt is neked:
Idézet:
„sehogy”
.
Hobbi körülmények között nem igazán jellemző a furatfémezés. Valahol fel van már töltve egy pdf, benne a technológia, de nem kifejezetten otthonra való.
Ekkora via-mennyiség mellett inkább gyártasd a nyákot, szerintem.
(#) kaqkk válasza gerry hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Én eddig csak kék fóliás panellal találkoztam,
de 5 perc mindig elég volt a levilágításra 5*8w fénycső vel
de érdekes hogy előhívásnál a lötyi egyszer
vörös egyszer sárgás zöldes színű előhívás után

(#) gerry válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Érdekes! Nekem mindig fekete lesz a lötyi!
Sokszor használod ugyanazt a lötyit, nem hogy kicsapódik benne valami?
(#) kaqkk válasza gerry hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
én mindíg kiöntöm a használt anyagot kicsapódás nállam is van vagy fekete vagy sárgászöld
(#) gerry válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Én is, tök ingyen van és korlátlanul folyik a kannából
(#) lmao válasza kobold hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Köszi a választ. Kicsit rossz érzés, hogy csak ezen múlik. Még kipróbálom, hogy 0.8mm vastag panel esetén sikerül-e ónnal kitöltenem a furatot.
(#) zoly15 válasza gerry hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Köszi! 4KW levilágító?

Nem sok már az egy kicsit?

Üdv!
(#) Action2K válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Szerintem a 2000/4000 mW-ot váltotta át rosszul, bár nem 20/40W lenne az ideális, vagy neki LED-es van?
(#) zoly15 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Ezt hogyan kell átváltani?
Nekem 125W-os HgLi-m van az mennyinek felel meg?

Üdv!
(#) Action2K válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Minden fényforrásnak két (van több is, de itt most azok mellékesek) teljesítménye a mérvadó. Egyik a működéséhez szükséges villamos energia. A Tied 125W-os, a neoncsöves 20-40-60 W körüliek, A LED-esek pár watt. A másik teljesítmény a leadott fénymennyiség, mondjuk 1*1cm-es felületre viszonyítva, egységes idő alatt. A Tieg egy kb 5 cm-es vonalban sugároz, és ez oszlik el "gömb" alakban. A neon 40-80-120 cm hosszan (1-2-3 csöves) vastag hengerpaláston adja le, hatalmas felülettel. A LED-es viszont spot szerüen 5-10 mm átmérőjű, kb 60°-os tölcsérben (ezért kell több darabot egy sorba állítani, és a scanneres módon áthúzni a nyák felett).
Biztos lehetne átszámítási függvényt kreálni, de egyszerűbb a mások , illetve saját tapasztalatra hagyatkozni.
Hogy épp melyik a leggazdaságosabb a három közöl, azt érdemesebb mérlegelni, a felvett összes teljesítmény, és a jó minőségű levilágításhoz szükséges idő ismeretében.
Remélem érthető voltam.
(#) Doncso hozzászólása Jan 21, 2009 /
 
Sziasztok, egy kérdésem lenne, olvasgattam ebben a topicban, hogy van a zöld színű lakk, és írták, hogy azt forrasztás után illik felvinni, a kérdés az lenne, hogy van e olyan lakk, ami színezett, és forrasztás előtt is fel lehet hordani, ugyanakkor szépen lehet rá forrasztani. Mindenképen színeset szeretnék, mégjobb lenne ha ezt a hq-ban is lehetne kapni.
(#) gerry válasza Action2K hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
A 4KW az 4000W. Bika a kicsike. 64cm*90cm vákuum asztal, alant a képek.
(#) Doncso válasza gerry hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Úr isten, ez nem levilágító, hanem szétvilágító. Vagy szénné világító/égető Komoly!
(#) gerry válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Itt van a kékfóliás nyák adatlapja.

adatlap.JPG
    
(#) Action2K válasza gerry hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Ez már ipari változat! Ez nem éri! :rinya:
Csak el ne felejtsd egyszer lecsukni az ajtaját, mert akkor jön az atomvillanás
(#) zoly15 válasza gerry hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Köszönöm!
Szóval akkor csak "egyfajta" lakkos panel létezik?
Mert nem írtad hogy a védőfólia színei jelentenének-e valamit...


Üdv!
Következő: »»   237 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem