Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házi vízmű
 
Témaindító: kiskoczka1021, idő: Márc 7, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 12
(#) kaqkk válasza mikrodigit hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Idézet:
„10m mélyről felszívni biztosan nem fogja neked egyetlen szivattyú sem”
Nekem a pedrolló 22m ről is gond nélkül felhúzza 25m es kutam van 3 méteres szűrővel a végén .. Nem az alacsony légnyomás miatt buborékosodik a vized (a légnyomás viszonylag állandó) hanem mert "gázos" a vized , ez olyan szivattyúval kompenzálható ami direkt gázos kutakra van kitalálva .
(#) proli007 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 26, 2020 / 4
 
Hello! Az ismereteim szerint ez fizikai képtelenség. A légnyomás általában 1024mbar, ez 10méter vízoszlop magasságnak felel meg. Ez felett megszakad a vízoszlop és vákuum keletkezik. Ezért felszíni centrifugál szivattyú adatainál 9m szívásmélységnél nagyobbat nem fogsz találni.
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Idézet:
„Nekem a pedrolló 22m ről is gond nélkül felhúzza”

Ez ugye fizikailag nem lehetséges. Azt elhiszem, hogy nem fel "húzza", hanem "tolja".

Én meszi_1985 helyében hagynám az öreg orosz búvárt ahogy van, és tennék felülre egy puffer tartályt. Még csak nem is biztos hogy csinálnék hozzá automatikát...
Köbméteres puffertály "uraságtól leselejtezve, nem aranyáron" vagy bármilyen esővizgyűjtő?
Persze "napálló" kellene, és/vagy gépház.
(#) Sick-Bastard válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Üdv!
Én is így tudom, hogy max ~9m-ről lehet "felszívni" a vizet.
Ha ennél lentebb van a vízszint, akkor csak "búvár/csőkút" szivattyú jöhet szóba.
(#) Bakman válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Ápr 26, 2020 / 1
 
Valószínűleg arról van szó, hogy kaqkk kútjának vége 22 - 25 méter mélyen van de a nyugalmi vízszint jóval magasabban.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Valamint Pedrolloból is van többféle, mert az ugye csak a cégnév...
(#) ha9pi.feri válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Üdv! Ne feledjük, hogy vannak több fokozatú centrifugál szivattyúk is, amik több 10 m-ről is felszívják a vizet! Nekem is van olyan, ami 36m-ről, a másik 132m-ről felszívja a vizet.
A szívás-nyomás egy centrifugál szivattyúnál csak nézőpont kérdése. Volt egy ismerősöm, aki évekig levelezett a nyelvújítókkal, hogy a szivattyút kereszteljék át "nyomattyú"-ra, mert az tkp nyomja a vizet! Úgy tűnik nem járt sikerrel...
(#) Gafly válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Ne keverjük ide az emelési magasságot.
A szivattyú és az aktuális viz szintje kötött nem lehet 10 méternél több, úgy, hogy a viz van alul, a szivattyú meg felette.
<troll>Alul alatt azt értem, amerre a föld vasmagja van, felül alatt pedig ahol éjszaka a csillagos eget látjuk. </troll>
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2020
(#) todi2 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Létezik egy régi szabadalom .... mélyút szívófej ezzel az alkatrésszel/megfelelő teljesítményű szivattyúval szerelve!/ akár 25m -ről felhozható a víz!

ACJET100M.pdf
    
(#) pucuka válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Ápr 26, 2020 / 1
 
Felszívni nem lehet kb 10 m -nél mélyebbről, ezt a légköri nyomás korlátozza. Ezt is csak akkor, ha a szivattyú abszolút vákumot tudna csinálni. A nyomó oldalon viszont határ a csillagos ég,
(#) meszi_1985 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Igazából a búvárszivattyúval nincsen gond ha csak vizet akarok venni, a magasnyomású mosóhoz szeretnék megoldást, amúgy az működhet úgy hogy felszíni tartályból szívja ki a vizet?
Az ingatlanba nemrég lett beköltözve, korábban biztosan volt szivattyú, házi vízmű a kúthoz mert van mellette egy nagy akna amiben találtunk kapcsoló-vezetékmaradékokat.
(#) Gafly válasza meszi_1985 hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Szia,
önmagában sem a magasnyomású mosóhoz (ha olyan, sem a locsoláshoz nem kell házi vizmű.
Inni gondolom a hálózati vizet fogjátok...
Az jó, ha van ott "akna/gépház".
Azért ne koszold el az ingatlant/kutat a sok vegyszeres/olajos mosással...
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2020
(#) proli007 válasza todi2 hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Ez így igaz, ilyenkor a szívófejben lévő ejektor hozza létre azt a túlnyomást, hogy a megemelt vízszint és a szivattyú belépés pontja között ne legyen a légköri nyomásnál magasabb, a nyomáskülönbség.
De létezik olyan megoldás is ahol a vízfelület feletti gáz nyomását növelik pld. kompresszorral.
(#) nedudgi válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Nem nagyon értek hozzá, de a magasnyomású mosó vízfogyasztása minimális. Egy közepes szivattyúnak is túl kevés, ezért leáll/elindul. Sokszor. Azt pedig nem szeretik a szivattyúk.
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Ezért javaslom egyfolytában a puffer tartályt...
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Ha csak ritkán kell a magasnyomású mosó, akkor az is felesleges pénzkidobás (+ nemkívánatos élőlényeknek tökéletes szálloda). Tömlő és rá a kerti csapra.
(#) meszi_1985 hozzászólása Ápr 26, 2020 /
 
A búvár az úgy van hogy bedugják konnektorba jön a víz a cső végén még csap sincs rajta ha nem kell kihúzzák. Ilyen a mosó Nem tudom hogy önfelszívó-e.
Laikusként gondolom nem jó a régi orosz szivattyúnak hogy nyomja a vizet a gépbe, az meg nem megy kb 5 perce mert samponozom az autót. Azért érdeklődtem normálisabb szivattyú-vízmű felől hogy legyen egy kis kényelem is a dologban, ne kelljen a konnektorhoz szaladgálni mindig kihúzgálni.
Nálunk minden feladatot ellát az egy lépcsős bajai a gyári 80 literes tartályával, rádugom a gépet megnyitom a csapot és megy minden amíg csak kell.
(#) todi2 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Így van,egy venturi cső van a fejben az okozza a "nyomásvesztést"..ez a szivattyú része annyi kellemetlenség van ,hogy kettő különböző átmérőjű pld;-kpe csövet kell leküldeni a kútba .Gyakorlatilag nincs mi elromoljon rajta ,amíg a lábszelep és a szivattyú jó addig működik...
(#) Beersh hozzászólása Máj 24, 2020 /
 
Üdv mindenkinek!
Tudna nekem valaki segíteni mi lehet a gond a házi vízmű rendszeremmel?

Puffertartályból szivattyúzom a vizet a 80 literes hidrfórba egy TIP HWK 46/42-es szivattyúval!
Szépen feltölti a hidrofórt, viszont mikor eléri a megfelelő nyomást és kikapcsol, akkor a nyomás visszanyomja a vizet a pufferbe, ami elég rendellenes! Mi mehetett tönkre? Vagy valamit rosszul kötöttem be? Esetleg a szivattyú-tartály kombinációm nem szerencsés?

Köszi!
(#) proli007 válasza Beersh hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Hello! Visszacsapó szelep??
(#) kaqkk válasza Beersh hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Van visszacsapó szelep a szivattyú szívó oldalán ? Ha van akkor ő a hibás , ha nincs akkor az a hiba ...
(#) Beersh válasza proli007 hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Igen, ez volt az első gondolatom! Elég laikus vagyok a témában még sajnos!
A szivattyúba bele van ez építve valahova?
Ez a rendszer eddig működött, én csak a hidrofórt cseréltem nagyobbra.
(#) Bakman válasza Beersh hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Ritka az, amelyikbe be van építve. Nálad mindn bizonnyal hiányzik.
(#) proli007 válasza Beersh hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Puffertartályban van lábszelep? Mert ha igen, az romlott el. Ha pedig működöt valaha, akkor visszacsapó szelep is van valahol..Pld..
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2020
(#) Beersh válasza proli007 hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Nagyon köszi a válaszokat!
Igen, itt lehet a gond, mert most nem azt a csövet használom, amit eredetileg beleraktak, bár annak a végén csak egy szűrőszerűséget láttam, de akkor ezt ma szétbontom és átnézem!
Remélem megtalálom amit keresek!
Hálás köszönet mégegyszer!
(#) ha6qt hozzászólása Jún 13, 2020 /
 
Sziasztok,

Elpumps VB25/1300 házi vízművön cserélek tartály lezáró peremet és membránt.

A tartály lezáró peremre csatlakozik egy réz T-idom, amibe a nyomáskapcsoló, a manométer, stb van bekötve.

Próbáltam a T-idomot lecsavarni a régi tartályzáró peremről, de a csőfogó csak elforgott és olyan mély karcokat ejtett az idomon, hogy nem is próbálkoztam tovább.

Ti hogyan szedtétek le az idomot a peremről?
(#) Gafly válasza ha6qt hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Én sehogy, de finom cuccoknál a csőfogó "karmaitól" valami puhával (fél pár lyukas zokni, stb...) szoktam védeni a krómozást, például.
(#) ha6qt hozzászólása Jún 14, 2020 /
 
Sikerült leszedni, egy kis melegítéssel, valamint ráhúztam az egyik réz csőcsonkra egy acélcső darabot, amit néha megkalapáltam óvatosan.


Az biztos, hogy valami menettömítő ragasztót használnak a gyárban, mert a leszedés után a meneteknek erős vegyszaga volt, viszont semmiféle teflon vagy más tömítés nem volt a réz-acél között.


Eszembe jutott egy átalakítás, hogy többé ne szívjak ugyanezzel (kb. két évente kell gumiballont és tartályzáró fedelet cserélnem).

Észrevettem, hogy az újabb Elmpumps házi vízműveknél már sokkal észszerűbb kialakítással terveznek, ugyanis a tartályzáró perem kivezetése helyett már a készülék tetejére teszik a nyomásmérő-kapcsoló egységet, valamint a T-idomot.


Arra gondoltam, hogy átalakítom a szakszervizben amúgy is kapható eredeti gyári alkatrészekkel a vízművet újabb kialakításúra.

Az egyetlen jelentős eltérés az lenne, hogy az alkalmazott eredeti 3/8"-os flexi-cső az új technológia szerint 1" lenne. Emiatt valószínűleg hamarabb pumpálná fel a ballont a motor.

Mindemellett sokszor előfordul, hogy a hideg kútvíz szivattyúzása miatt keletkező pára éppen a nyomáskapcsolóra csöpög rá. Az átalakítással ez is megszűnne.


Szerintetek ennek lehet bármi hátránya? Mit gondoltok?
(#) Bakman válasza ha6qt hozzászólására (») Jún 14, 2020 /
 
A miénk a szabadban van, esőben, napsütésben, semmi baja. Télen természetesen fagymentes helyen tároljuk. Szerintem felesleges babusgatni.
(#) Tóth Róbert hozzászólása Júl 15, 2020 /
 
Üdv!
Besült a szivattyúm. Egy Pedrolo Jsw szivattyú, rajta egy Presflow szárazon futás vedővel. Kb. 1 hónapig gond nélkül ment. Megtöltöttük vele a medencét, 9m3, locsoltunk róla, használtuk amikor kellett. Aztán egyik nap nem kapcsolt be. Csak nyöszörgött. Beállt. Ejektor, diffúzor, lapátkerék összesült.
Nem értem, hogy tudott ez megtörténni egy átfolyásérzékelő/szárazon futás védelemmel a tetején.
Most kicseréltem az alaktrészeket, működik.
Bekapcsol, elér kb. 4.5 bar nyomást, aztán 15 másodperc múlva leáll, ahogy kell. Tartja a nyomást. Lábszelep nem enged vissza. Miután leszereltem a szivattyút, egy hét múlva is ott volt a víz a szivócső tetején.
Mi lehetett a gond? Mire figyeljek?
Köszönöm.
Következő: »»   5 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem