Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1557 / 1670
(#) kameleon2 válasza neogeo2 hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
Párszor hivatkoztam rá - érdemes néha szimulátorral kezdeni. A Paul Falstad féle Circuit messze nem pilótavizsgás, viszont olyan hétköznapi áramkörökhöz - mint egy astabil multivibrátor - nagyon is használható. Van szkóp funkciója is, sőt maga az áramkör is előhívható belőle kész formában. Olcsóbb, mint megvenni mindent hozzá. Ha pedig már stabilan (vagy astabilan ) működik, akkor érdemes megépíteni a tesztelt verziót. Kezdő koromban sokszor megszívtam a publikált, sajtóhibás áramköröket.
(#) soos csaba hozzászólása Máj 15, 2020 / 32
 
Sziasztok+
Készen lettem az elektroncsöves erősítőmmel, ami 2X40W-ot tud EL34-es vég csövekkel a kimenetelén.
Kapott egy VFD csöves szint kijelzőt is, ami szépen fel dobja a dizájnt.
A hangjáról csak annyit hogy gyönyörűen szépen szol, meg hozta a sok munka a gyümölcsét!
Utólag is köszönöm CHZ fórumtársnak a sok segítséget és CIROKL fórumtársnak is köszönöm a sok segítséget!
Beszéljenek a képek...
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) Robid válasza soos csaba hozzászólására (») Máj 15, 2020 / 1
 
Hát ezt tisztességesen összeraktad, jó forrást meg két rendes dobozkát hozzá, hagy szárnyaljon!
(#) silent15 válasza soos csaba hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
Nagyon igényes munka, az egyetlen dolog ami felett nem tudok eltekinteni, a kézzel írt feliratok. Ha azt kijavítanád valami egyéb, rendezettebb megoldásra 100/100 pontot adnék. Így csak 95-öt Ne érts félre, szeretnék én ilyet alkotni (csak nem tudok)
(#) granpa válasza silent15 hozzászólására (») Máj 15, 2020 / 4
 
Engem meg pont az fogott meg; látszik rajta, hogy nem gyári (tömegtermék). Azok a nagyon szabályos, túl "design" feliratok, -pláne angol-, nekem nem jön be.
(#) vargham válasza silent15 hozzászólására (») Máj 16, 2020 / 1
 
Nekem tetszenek a feliratok. Szokták az ellenkezőjét, amikor kézírást imitáló betűtípussal nyomtatnak az előlapra. Na, az borzasztó, giccsbe hajló. Ez szép és őszinte.
(#) Gafly válasza vargham hozzászólására (») Máj 16, 2020 3 / 2
 
Ámbár csámpás, de egyedi.
Mondtam volna én is, hogy szebb is lehetne a szöveg, de aztán ráültem a kezemre.
Meg azt is, hogy az a rack szekrényes/csavaros előlap nem annyira passzol össze ezzel a csöves kinézettel, de aztán rájöttem hogy még ez is "belefér".
Meg ugye van az a része, hogy "Te ugye szebbet csináltál".
Na itt dugultam el.
(#) Spaten válasza Gafly hozzászólására (») Máj 16, 2020 / 4
 

"Ez a téma, ha úgy tetszik, a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen."




Sok munka van benne, nekem tetszik.

"Na itt dugultam el. "

Jól tetted!
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2020
(#) silent15 válasza granpa hozzászólására (») Máj 16, 2020 / 3
 
Jólvan, jólvan, legalább 5/4 arányban le lettem szavazva Ez csak az én ízlésem, de tényleg, így is nagyon igényes munka!
(#) zamatőr hozzászólása Máj 17, 2020 / 4
 
Üdv!
Régebben kérdeztem itt valamelyik fórumon , hogy labortápnak három kapcsoló üzemű táp sorba kapcsolás mikéntjéről. Megépítettem és próbaként 14V 7A-rel terhelve jól működik. A képek még a szelelés elején készültek.A felirat kicsit csalóka mert az átalakító max 9A-ral terhelhető.
(#) sargarigo válasza zamatőr hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Először elgondolkodtam, hogy csak fokozatkapcsoló van, nincs állítási lehetőség. Aztán rájöttem, hogy voltaképpen nekem is mindig pontos és fix értékek kellenek. Nagyon ritkán fordul elő hogy állítani kellene! Úgyhogy kedvet hoztál nekem is egy elkészítésére
Amúgy nagyon gusztusos lett, jó ez elrendezés is!
Azt viszont nem értem, hogy amikor a kapcsolót tekered, akkor futófény szerűen világítanak a ledek. Most az nem csak a műszert kapcsolgatja a kimenetek között? Mert akkor miért nem csak az az egy led világít?
(#) Tomi111 válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Van ott folyamatos állítási lehetőség!! Az SPX-300W modul! A fokozatkapcsoló csak a tápok indító bemenetét kapcsolja. A ledek a tápfesz meglétét jelzik, és a 2. és 3. tápon van egy-egy relé, ami a szabályzó modulra kapcsolja a 12, 24 ill. 36V-ot. A modulon folymatosan tudsz 1,5-35v-ot állítani és vannak a fix feszültségű kimenetek. ...ha jól nézem a rajzot....
(#) sargarigo válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Ez igen!
(#) Tomi111 válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Én csak a rajzot néztem, nem az enyém a mű!! De ötletes. Nem olvastam visszább, de pc-tápok lehetnek benne??
(#) sargarigo válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
A rajzról úgy tűnik hogy igen. Nem is olvashattad vissza, mert nem itt volt tárgyalva.
Ettől én még olvasnám, hol volt tárgyalva? Zamatőrtől kérdem.
(#) Melphi hozzászólása Máj 24, 2020 / 11
 
Sziasztok!
Nekem is elkészült az akkucella ponthegesztőm, nekem ez Li-Ion cellák hegesztésére kellet. Igaz nem volt olcsó, meg az alkatrészek sem teremnek minden bokorban, de megérte, gyönyörűen dolgozik, elsőre stabilan hegeszt, a harmadik képen látható hogy a hegesztési időt 100ms-ra engedve azonnal átégeti az anyagot, ehhez az anyagvastagsághoz nekem a 13ms volt tökéletesen megfelelő. Na de beszéljenek a képek és a videók.
Ponthegesztő
Ponthegesztő
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2020
(#) Firefighter1 válasza Melphi hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Szia.
Jol látom hogy az arduinó vegzi a vezérlést, az enkoderrel állitod be az időt?
Áramkorlát van benne? Vagy ami az akksin kifér? Mit "kapcsol"az arduino, és hányat?
Köszi

U.I.: nekem nagyon tetszik!
(#) Melphi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 25, 2020 / 1
 
(#) Vatti válasza Melphi hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Szia, a IMG_0642.JPG képen látható kábel általad készített vagy készen vásároltad ? Erről volna bővebben infód ? Miből készült a hegye ?
Köszi!
(#) Melphi válasza Vatti hozzászólására (») Máj 25, 2020 / 2
 
Saját ötlet, èn csináltam. Co2 düzni kihegyezve, ez úgy mond spéci nehezen kopó anyag, réz církónium.
(#) vGabor82 hozzászólása Máj 30, 2020 / 3
 
Sziasztok! Elkészült a mono csöves 4 ohmos hangrendszerem! Ilyen lett:Bővebben: Link
Így készült: Bővebben: Link
(#) berjoska hozzászólása Máj 30, 2020 / 9
 
Nem egy nagy elektronikai kihívás, de az unokámnak készítettem egy A4-es átvilágítós táblát. A a meleg fehér led szalag nem nagyon ragadt a fához ezért kellett a kék 1.5mm vezetékkel több helyen lefogatnom a led szalagot. A 3 mm plexire homokfúvott fólia lett ragasztva.
(#) TAttila77 válasza berjoska hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Az unokád nagy örét leli a rajzolgatással majd benne
(#) Gafly válasza berjoska hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Csak nem Ő is animációt tanul?
Mellesleg 1 Eurós boltban kapható fém tálcára felragasztva a LED szalagokat, sokkal jobb a hűtés.
(#) pisti89 válasza berjoska hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Szebb lett volna, ha a LED szalagot a szélein kötöd össze
(#) sany válasza pisti89 hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Jó van az úgy, nem látszik.
(#) berjoska válasza Gafly hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Teszteltem de még csak nem is langyos. 4 W / méter a fogyasztás. 1.8 méter van benne és csak 10v táp volt felesleges.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2020
(#) tomi52 hozzászólása Máj 30, 2020 / 6
 
Két ECL86-os monoblokk, közte egy "passzív előfok" (bemenet választó, hangerőszabályzó).

PICT5363.jpg
    
(#) Rakloo hozzászólása Máj 31, 2020 / 10
 
Sziasztok

némi használt akku, hosszas mérés, egy kacatokból összerakott ponthegesztő, nagyim lerúgott 16 éves tornádója, egy 40 éves kemping. voila.

Azóta pár lámpát is felújítottam hozzá, a dobozt bezártam, féket kapott, takarítást. etc
Ezek csak a pillanat hevében készült képek, nem beállított, minőségi próbálkozások .

Apropó, ha valakinek lenne egy normálisan kinéző doboza oda hátra, amit nem sajnálna elajándékozni, fizetném a postát!

Ha bárkit is érdekel, mesélek bővebben
(#) Monster02 hozzászólása Máj 31, 2020 / 21
 
Helló! Hetekben történő szögelgetés eredménye. Furko féle Pickit2 klon.
Következő: »»   1557 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem