Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   148 / 197
(#) zsoltee0001 válasza bbatka hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Akkor ez? Teljesen zárolt, mégse csinálja meg.
(#) bbalazs_ válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Nekem simán esztergálta. Nem valami extra-hiper-uj beta verzióval próbáltad?
(#) Elektro.on válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
A hiba jelenségtől függetlenül, ez szerintem túl van hazározva.

Én Catiában dolgozok, abban is sír ha túlhatározott a sketch. te modelleden a függőleges irányban a
felső vonal mindkét oldalon 2-2 értékkel van megadva. A modelleden ugyan itt is ott is megvan a 6mm de ezt nem szokták szeretni a CAD programok.
Próbáld meg a bal alsó, függőleges 3mm értéket törölni. A jobb oldali 4+2 mm értékkel így is meg van határozva a helyzete.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2020
(#) bbatka válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Ezt megforgatta !
(#) zsoltee0001 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
0.17-es verziót ír ki.
Ez a hibaüzenet mit jelenthet?

kupak.png
    
(#) Elektro.on válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Létrehoztál egy testet, ami még nem tartalmazza magát a testet csak a szülő sketchet.
Térbeli testet kellene csinálnod belőle.
(#) bbalazs_ válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Fogalmam sincs. De 0.16 és 0.18 is megcsinálja, bár az utóbbi szól valamiért.
0.17-esem pont nincs.
(#) zsoltee0001 válasza Elektro.on hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Ha olyanja van, akkor megcsinálja, addig nyitogattam, meg zárogattam, végül megcsinálta, gőzöm nincs miért, de pl próba képpen egy nagyon egyszerű négyzetet se akart esztergálni, aztán most meg csinálja.
És nem azon múlik, mennyire zárolt.
(#) bbatka válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
1, Az első szakasz kezdőpontját mindig az origóhoz zárolod.
2, A másik végét két mérettel behatárolod.
3, A következő szakasz kezdőpontját az előző végpontjához zárolod.
4, A másik végét két mérettel behatárolod. És így tovább ..
5, A legutolsó szakasz végpontját az origóhoz zárolod.
Így csináld.
(#) zsoltee0001 válasza bbatka hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Lehet, annak is köze van, hogy a win7-em már az utolsókat rúgja, már az ág is húzza, nem győzöm okézgatni a hibaüzeneteket, utolért bill gates átka
(#) bbatka válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Ne csüggedj! A Freecad nehéz eset. Sok száz órát kell vele dolgozni, mire kezes lesz. Nézegesd a Youtube videókat. Persze ezek se mindig árulják el a lényeget. pl. Összeállítási rajzzal kínlódok éppen. Magamtól kellett rájönnöm, hogy az egyik testet mindig rögzíteni kell, amihez illesztem a nem rögzítettet.
(#) Firefighter1 hozzászólása Júl 16, 2020 /
 
Sziasztok!

Igaz ez nem nyomtatás, hanem scannelés!

Az ilyen fajta fotó sceneléssel kapcsolatban érdeklődnék.

Néztem róla több videót, ha jol tippelem akkor annál pontosabb és részletgazdagabb lesz a modell minél több szögből, és minél jobb felvételt készít az ember...

Még a szerkezet se egy bonyolult valami, sok helyen automatizálják 2 léptetőmotorral és lámpákkal.

Viszont a szoftvert nem találtam, hogy mit használ...
Mert ugy látom hogy automatán generálja le a 3D-s modell-t.

Tudja valaki hogy mit használhat?
Köszönöm!
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Amit linkeltél, oldalt dobott másikat a tecsöved
Bővebben: Link
Mondjuk elég gyenge minőség, van mit fényezni rajta, de jobb lehet mint a semmi
(#) bbb válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 17, 2020 / 1
 
Ilyen célra én a 3DFlow Zephyr programját ajánlom. Még az ingyenes változat is remek eredményt produkál, a fizetős meg nem olyan drága, ha szükség lenne az extra tudásra (több fotóból dolgozás meg hasonlók). Még az ingyenes változat is képes videóból dolgozni, viszont arra számíts, hogy ha hetekig-hónapokig nem nyúlsz hozzá, akkor használat előtt frissíteni kell
Eddig nekem az évek során ez a frissítgetés nem járt gonddal, mindent továbbra is remekül megnyit és kezel, ahogy előtte (ellentétben az Autodesk termékével, amit kivonultattak a piacról és csak felhőben dolgozott). Persze nem árt, ha van hozzá egy jó videokártyád, mert támogatja a CUDA-t!

A titok pedig az összes ilyen programnál abban rejlik, hogy minél szemcsétlenebb, élesebb, jó minőségű fotót készíts, amik között van átfedés (kb. egynegyed-egyharmad), ne változtasd a fényviszonyokat (vakut mellőzd és lehetőleg manuális módban legyen a gép). Viszont onnantól kezdve már nem kell szabályos helyeken ellőni a képeket, s remek eredményeket lehet elérni.

Egyébként írja mit használ:
Idézet:
„I use Agisoft Metashape software for processing and building the 3D model.”
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2020

3dfz.jpg
    
(#) morzsa15 hozzászólása Júl 17, 2020 /
 
Sziasztok!

Van egy tronxy x2-m hogyan lehetne a másik oldali z tengelyt valahogy stabilizálni?

Válaszokat köszönöm előre is!

9648486-6.jpg
    
(#) pipi válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
sok nyomtatónál a Z tengelyre 2 tengely+motor van
(#) morzsa15 válasza pipi hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Motort nem szeretnék betenni még egyet. Alu profilra gondoltam de nem tudok a közelből senkitől szerezni. Valami más megoldás kellene. Hátha lenne valakinek valami jó ötlete.
(#) Elektro.on hozzászólása Júl 17, 2020 /
 
Sziasztok!

Most találtam egy érdekes cikket. Régen ezt használtam. Most van ingyen!
Solid Edge ottonra ingyen
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2020
(#) Firefighter1 válasza bbb hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Köszönöm!
Ez pont megfelelő.. ha jól látom akkor a free és a 150 euros között egyedül a képek számába van "szinte" különbség!

Jól látom hogy pl több fotóból képes akár "3d-s területtérképet" is csinálni!
Ez egy jobb FPV géppel vagy multikopterral kifejezetten érdekes lehet!
Játszadozok egy kicsit az ingyenes verzióval és ha beváltja a hozzá fűzott reményeket akkor megkapja a minimumliszenszet!

Egy 8 gigás xfx580-as van a gépbe, illetve ha kell akkor megtudom támogatni crossba egy Geforce GRID-el... bár az csak van itthon, még nem építettem be!
(#) Firefighter1 válasza bbb hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Most nézem csak... Jól látom hogy Cuda-s a program...
Akkor csak nvidiával fut!
Neked mid van a gépedbe?
(#) bbb válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Nekem egy GTX1050 4gigával a 8 magos AMD proci mellé... Nem mai darab már viszont tökéletesen teszi a dolgát. Ez a program meg egyenesen imádja ezt a konfigurációt
(#) bbb válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Azért a képszám nagyon sokat jelent. A free 50-es korlátja nagyon baráti, s videóanyagból is veheted a képeket (ezt nem próbáltam még ki, de 20-40 fényképet "szoktam" vele megetetni).
A free változat arra jó, hogy megismerd és ráérezz az ízére (szobrokhoz többnyire bőven elég), ha már mondjuk utcaképet akarsz készíteni vele, akkor kelleni fog a licencelt változat
(#) bbatka válasza Elektro.on hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
A mérnök képviselőktől is lehetett igényelni ingyenes licenszt, már régebben is. Csak ez nem volt nyilvános. Persze szigorúan otthoni használatra. Ez nekik is üzlet, mert a mérnök a főnőkét addig cseszteti, míg meg nem veszik a cégnek is.
(#) Mrscottt21 hozzászólása Júl 23, 2020 /
 
Sziasztok!

Filament ügyben szeretnék kérdezni.

Problémám a következő: -Vettem a hónap elején Gembird PLA-t. A dobozon belüli zacsi sértetlen volt.
Még a páragyújtő is benne volt. Szép a nyomat, stb. Kb. 1 hete nem nyomtattam vele, álló helyében eltörik az extruder előtt a filament. Mi lehet vele a gond? Talán szárítani kellene, mert vett fel nedvességet a levegőböl? Vagy mi lehet a gond? Legutóbb ilyet egy 3 éves bontott filamentnél láttam.

Köszi a tippeket!

U.i.: Pedig tényleg szép a nyomat ahogy a többi képen is van.
(#) Massawa válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Nekem is vannak ilyen gondjaim, ugy probálom megoldani, hogy a PLA vezetését szabályzom. Hasonloan a horgászbothoz a szál gyürükön megy át, hogy ne " táncolhasson" össze-vissza amikor letekeredig a csévéröl. Igy a cséve mozgása is korlátozodik ( az én gépemen nincs a géphez rögzitve) és csak annyit mozdul el amennyit a gép valoban lehuz a szálbol. (Korábban rángatott mert a szál a tekercsen néha szorul stb.)
Ha ujra ilyen gond lesz akkor a következö lépés a csévetarto rögzitése lesz.
(#) Mrscottt21 válasza Massawa hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Értem, köszi! Megpróbálom valahogy kivitelezni.
Van egy másik nyomtatóm is. Egy delta... ott viszonylag közel van a dob az extruderhez (15cm kb.), de ott is törik. Pedig nem is tud akkorát rántani. A másik dolog, hogy most kipróbáltam azt, hogy simán kézzel is el tudom törni a filament azon szakaszát. Pedig emlékeim szerint nem nagyon egyszerű eltörni. A legroszabb az az, hogy bele kezdesz egy 16 órás nyomtatásba, és közben törik el.
(#) Massawa válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Júl 23, 2020 / 1
 
Sajnos ez van. Nekem is volt olyan szál, ami csak egy bizonyos helyen sima hozzáérésre eltört. Még kb 40% volt a dobon. Kivágtam egy méternyit, azota még nem törött el. Lehet, hogy a minöség nem egyforma a szál hosszában.
Az én gépemen van szakadásvizsgálo és azonnal megáll ha elszakad a szál. Ilyenkor kézzel nyomom be a csöbe, és igy hiba nélkül folytatja a nyomtatást.
(#) Mrscottt21 válasza Massawa hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Szakadásvizsgálót lehet csinálok én is, mert nem hülyeség. Főleg ha nem vagyok otthon, és akkor szakad el a szál... jó az ha inkább megáll. Köszi!
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 6, 2020 /
 
Sziasztok!

Ender3 vagy Ender5 " kinézetű" gép építésén gondolkodom!

Az Ender5 jobban tetszene, mert ott a hasznos alapterülethez kisebb helyigény kell... viszont amiben nem vagyok biztos hogy a printbed et mennyire "egyszerű" igy stabillá tenni?

Mindenhol ugy látom hogy az egyik oldalán ( hátsó) 2 tengelyel megvezetik... elég jó ez?
(#) Mrscottt21 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 6, 2020 /
 
Szia!

Ha, az asztal, amire a bed-et teszed elég masszív, akkor igen... stabil lesz.
Az Ender 5 kinézetre megy egy voks tölem.

Üdv, Laci
Következő: »»   148 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem