Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   332 / 360
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 11, 2020 /
 
Így valahogy, és szerintem mivel ez nem atom óra nem kell a külső kvarc se, bár nem sok pic megy 20Mhz-vel belső óráról.
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 11, 2020 /
 
Ok, már letisztult, a csöveket kevertem.
Köszi.
(#) Firefighter1 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 11, 2020 /
 
Nem nagyon találtam a palettába énse 20MHz-s belső órásat!
16F628A van itthon inkább bellé teszek egy 20MHz-s quartz-ot és kezdem a tesztelgetést dugdosós panelen!
HA előrelépés van akkor jelentkezem! Addig is köszönöm!

ojjéééé most hol az égetőm??
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 11, 2020 /
 
teszteld le proteussal
(#) Pioneer hozzászólása Júl 24, 2020 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy 433MHz-es távirányítót. A transmitter és a receiver adott, a PIC programjának hogy kezdjek neki?
Receiver
Transmitter
(#) Bakman válasza Pioneer hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Egy logikai analizátorral indulj el amivel meg tudod vizsgálni, milyen jelet ad a vevő, beérkező adás esetén.
(#) Pioneer válasza Bakman hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
A 1wire makróra gondolsz, ha igen, hogyan kell konfigurálni?
(#) Bakman válasza Pioneer hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Nem ismerem a vevőt de nagy valószínűséggel nem 1Wire protokollt használ. Logikai anailzátor van kéznél? Anélkül, hacsak nem tudod biztosra, milyen jelet ad, nem lehet gondolni semmire.
(#) Pioneer válasza Bakman hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Nekem nincs logikai analizátorom.
EV1527 Ennyit találtam róla.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2020
(#) Bakman válasza Pioneer hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
A hozzászólás alatt van lehetőség fájlokat feltölteni, a gépeden lévő pdf-et nem fogjuk tudni elérni.
(#) Pioneer válasza Bakman hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Javítottam.
(#) Bakman válasza Pioneer hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Ha jól látom, ez az adó adatlapja. Kelleni fog az analizátor mert az adat hossza függ attól, hogyan van hangolva az adó.
(#) Pioneer válasza Bakman hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Ezt találtam még róla.
(#) Bakman válasza Pioneer hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Mivel az adás hossza, illetve a jelsorozat hossza változó lehet, függően az adó programozásától és a tápfeszültségtől is (?), nem túl egyszerű a feladat.

16 bites időzítőt, célszerűen Timer 1-et kell indítani, IOC megszakítással figyelni a bemenetet (Flowcode-ban PORT megszakításként szerepel), ami a vevő kimenete, és az időbélyegek alapján eldönteni, mi érkezett.

A nagy trükk abban lehet, ha a vevő véletlen adatokat (zajt) produkál akkor, amikor nem vesz semmilyen jelet. Hirtelen nem is tudom, erre a gombbra hogyan lehetne kabátot varrni úgy, hogy a kontroller ne legyen folyamatosan a megszakításban.

Ezekhez kellene egy logikai analizátor, hogy biztosabban lehessen bármit mondani. Ha nem közismert, szabványos protokollt használ az adó és a vevő, akkor csak szoftveresen lehet kezelni a dolgot.
(#) Pioneer válasza Bakman hozzászólására (») Júl 28, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget, nem tudom analizátort honnan tudnék szerezni, mert venni biztosan nem fogok ehhez az egy projekthez. Megpróbálom beleásni magam a dologba. Jelentkezem amint jutottam valamire.
(#) Firefighter1 hozzászólása Aug 22, 2020 /
 
Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni PWM-el kapcsolatban?
Az "egy csatornás" pwm, el nincs semmi bajom értem is tudom is...
Legalábbis azt hiszem: hívok egy makrót és abba számoltatok egy változót azt használom fel a PWM-hez..

De mi van akkor ha szeretnék még egy csatornát? Ami mondjuk gyorsabb vagy lassabb?
A makrón belül ilyenkor engedélyeztetek még egy "másik változó számoltatását"... vagy mi ennek a módja?

Kb az elindulásba is tanácstalan vagyok

Ha valakinek lenne türelme hozzám azt nagyon megköszönném!
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Hardveres vagy szoftveres kell? Ha szoftveres akkor timer számol 100-ig utána 0. első pwm értékét összehasonlítod a timerrel és ha nagyobb akkor be ha kisebb akkor ki, másiknál meg ugyanez csak más lesz a szám amivel összehasonlítod.
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Konkrét példa egy szoftveres PWM-re a mellékletben. Ebben a kontrollerben van egy HW-es PWM modul is. Ha csak LED-et kell villogtatni, jó lehet.

SW_PWM.fcf
    
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Köszönöm.. nézegettem!

Én eddig igy csináltam mindig a pwm-et ( sw_pwm1)
Annó működött, remélem most is megy..

Ha fokozatosan csökkenő, majd növekvő pwm kitöltést szeretnék azt valahogy így képzelem el ( sw_pwm1valtozo)

Ha pedig 2 külön pwm-t szeretnék, azt pedig valahogy így gondolom , bár lehet hogy rosszul ( sw_pwm2valtozo)

itt mondjuk a tmr 1/2 vel meggyült a bajom, mert két tmr2 szerettem volna, hogy a frekvenciát jobban lehessen állítani de akkor nem futott le.

A 2pwm-es változatnál az az elképzelés hogy amikor a kapcsoló kapcsolva van akkor fut a pwm és amikor kapcsolom akkor indul 0 ról ( helyesebben 1 ről a kitöltés)

Lehet hogy nagyon nagy katyvasz.. de valahogy csak igy tudom elképzelni hogy két külön "sebességű" egymástól elcsusztatott pwm tudjon futni...
Vagy nem jó?

Elő kell szednem a PIC égetőt és a PIC is csak jövőhéten lesz nálam.. de remélem nem vagyok teljesen vakvágányon!
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Nem értem az egész koncepciót, esetleg te nem érted a SW PWM lényegét. Legfőképpen az kérdés számomra, miért akarsz két szoftveres PWM-et használni, amikor van egy PWM modul is a kontrollerben. Utóbbi kb. 0 erőforrást eszik a kontroller idejéből.

Ha a Timer0 és Timer1 órajelét külső forrásra állítod, akkor külön kell biztosítanod az órajelüket.
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Nem hiszem hoyg veled van baj!
Szerintem inkább én vagyok elveszve az erdőbe... de nem kicsit!

Azt értem hogy van egy pwm modul a PIC-be csak azt nem értem ha az visz egy "csatornát" akkor hogy tud vinni egy másikat is ami más kitöltéssel dolgozik és még elcsuszva is...

Ezzel kapcsolatban egy akkora katyvasz van a fejembe... mintah "Ördögtől való lenne"

Tudnál mutatni egy példát 2 külön kimenetre, egy pwm-el, az egyiknek mondjuk legyen a 0-256-0 ciklusideje 2 másodperc... a másiknak meg mondjuk 3..
kb teljesen mindegy csak hogy megértsem!
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Idézet:
„van egy pwm modul a PIC-be csak azt nem értem ha az visz egy "csatornát" akkor hogy tud vinni egy másikat is ami más kitöltéssel dolgozik és még elcsuszva is”
Sehogy. Az elcsúszás az fáziseltolást jelent de neked nem az kell, hanem két különböző kitöltés.

Kis türelmet, összekalapálok valamit.
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Csak nyugodtan... már pár éve szenvedek vele... még egy kicsit simán kibirok!
Köszönöm előre is
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Szia!
Nálad mit jelent az hogy gyorsabb vagy lassabb pwm? A kitöltésére gondolsz vagy a frekvenciájára? PL kell egy 20%-os és egy 50%-os vagy kell 2 30%-os de különböző frekvencián?
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Idézet:
„már pár éve szenvedek vele”
Viszlát, jövőre ugyanitt.

Lásd melléklet. Valós, PIC12F1840-es kontrolleren ellenőrizve.
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Kitöltés. Két pulzáló LED kell, az egyiknek két, a másiknak három másodperces periódusideje van.
(#) bubuszoft hozzászólása Szept 26, 2020 /
 
Sziasztok.

Szeretném a segítségeteket kérni. Szeretnék csinálni, egy 4*16 karakteres kijelzővel egy órát. ezzel nem is lenne problémám, mellé rakok a Pic mellé egy kvarcot, a timert beállítom, és majdhogynem ennyi. De én óra modullal szeretném megoldani. Néztem a neten sok infót a DS3231 típusról, de nekem egy tutira működő esetleg kapcsolási rajzzal együtt meglévőre lenne szükségem. Egy ébresztő órát szeretnék karácsonyra a páromnak csinálni, és ebbe a modulba be lehet állítani, a heti, napi jelzést is. Sajnos ez már meghaladja a tudásomat. Tudnátok esetleg ide kapcsolással együtt feltenni, ami tutira működik, és tanulmányozhatnám, hogy hogy kellett volna megírni a programot?
Nagyon hálás lennék nektek.
Köszönöm előre is.
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Kezdd a DS3231 olvasásával, lásd melléklet.

Flowcode1.fcf
    
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Ok. de nekem komplett működő program kéne, kapcsolási rajzzal
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Szept 26, 2020 1 /
 
Az internet tele van ilyenekkel. Ha egyik sem tetszik, írj magadnak olyat, amelyik jó. Ha valahol elakadsz, kérdezz, erre való a fórum. Azt ne várd, hogy valaki megcsinálja helyetted. Amennyiben mégis erre van igényed, akkor javaslom az apróhirdetési részleget.
Következő: »»   332 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem