Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1324 / 1384
(#) Bakman válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 8, 2020 / 1
 
Idézet:
„fotózáshoz vagyok szokva”
Akkor tudod, hogy azzal hogyan megy. Az ott előforduló lehetséges problémák számát szorozd meg kb. tízzel és megkapod, mennyi paraméternek kell stimmelnie (hány buktató van) egy vasalásos NYÁK készítésnél.

Vannak itt is olyanok, akik mesterien űzik a technikát de pontos tanácsot senkitől sem fogsz kapni mert nem mindegy, milyen papír, nyomtató, toner, vasaló........
(#) SlyChocolate válasza dolargaan hozzászólására (») Júl 8, 2020 /
 
Erről van valami oktató anyag, videó?
(#) SlyChocolate válasza Bakman hozzászólására (») Júl 8, 2020 /
 
Már tapasztalom.......
Lehet felejtem a vasalást.
Mostanában előre fotólakkozott panelekkel csináltam nyákokat amik tök jól használhatóak.
(#) Lamprologus válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
Idézet:
„Ráillesztettem a nyomatot a panelre és lapos aljú vasalóval maxi gázon egy-két percig mozgatva vasaltam óvatosan oda nyomva.”

Na itt meg a maxi gázzal van probléma... tonertől függően 160-200fok körül kéne vasalni.
Én szintén a kínai sárga transzfer papírt javaslom.
(#) Epu2 válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
A nyomtatók ne nagyon értene hozzá. Még egy fotót sem tudnak méretre nyomtatni. Nekik a fényes az a fotó papir maximum.
(#) Bakman válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
Idézet:
„A nyomtatók ne nagyon értene hozzá. Még egy fotót sem tudnak méretre nyomtatni.”
Inkább a kezelőszemélyzet nem tudja, hogyan kell mérethelyesen nyomtatni. Tipikus hiba az A4 és US letter papírméretek keverése.
(#) Epu2 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
Igazában arra gondoltam. Egy fotó kellett volna, de méretre nyomtatva. Vagy sokkal nagyobb, vagy kisebb. Volt olyan hogy teljesen tönkretették a fotót az ő minőség javításukkal.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
Nyomtatók geometriai torzítása viszont problémás, gondolom csak az olcsóbbaknál van ez. Nekem a 40 lábú furatszerelt ic. a határ ameddig még éppen belemegy-passzol a foglalat vagy ic.. Illetve ez 2 sor, tehát kb. 20 lábig jó.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2020
(#) SlyChocolate hozzászólása Júl 9, 2020 /
 
Ma nyomtattam fotó papírra kívi leszek azt sikerűl-e átvinni a panelra......
Megpróbálom kisebb hőfokkal vasalni hát ha jó lesz......
(#) madzagos válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
Műmyomó papírt vegyél a papírboltba. Azzal próbáld ki. A nyomtatón a takarékos módot kapcsold ki.
(#) SlyChocolate válasza madzagos hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
Természetesen nem jött össze fotó papírral sem.
Ez a műnyomó papír miben más mint pl a fényes fotó papír, drága?
(#) madzagos válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
Nem drága,a fényes felület miatt a rostok közé nem tud a toner beleivódni ezért könnyen leválik ha ráragad a nyáklemezre.
(#) dolargaan válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
Nem kell hozzá oktató anyag. Ezt a lapot használd az eddigi eljárással.
(#) Kovidivi válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 10, 2020 / 1
 
Először csak küldd át a papírt a nyomtatón mondjuk nyomtass a 4 sarkára 4 pontot. Ezt megismételheted többször. Nyomtatáskor a papír mérete nyúlik/zsugorodik, így amikor az igazi képet nyomtatod, a papír már elérte a végleges méretét. Egyébként ha problémás lesz a nyomtatás később is, akkor ki kell exportálni pdf-be a képet/nyákot, és ott nyomtatásnál százalékosan be tudod állítani a nagyítás/kicsinyítést, tizedes/százados százalék arányban is. Szóval a végén biztosan jónak kell lennie a nyomatnak!
(#) SlyChocolate válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Nem itthon nyomtatok, nincs lézer nyomtatóm.
Mindig megyek nyomtattni és mindig pdf-ben viszem a rajzot.
Mert úgy méret helyes.
Most próbáltam 200 grammos fotó papírral de az sem lett jó.
Pedig a takarékos nyomtatást kikapcsolta a kis csaj a boltban.
Kérdeztem ezt a műnyomó papírt de nem is hallotak róla papír-írószerben.
Viszont azt is mondta a nyomtatós, hogy csak a náluk vásárolt papírra nyomtat.
Szóval itt debrecenben még nem tudom hol tudnék műnyomóra nyomtatni?
Majd utána járok.
Amúgy a tintasugaras nyomtató nem jó a vasaláshoz?
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2020
(#) nagym6 válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Nem jó a tintasugaras.
(#) vargham válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Ha ezt a technikát akrod használni, vegyél egy arra alkalmas lézernyomtatót.
Azért kell fényes papírra nyomtatni, mert abba kevésbé sül bele, arról könnyen áttapad a lemezre. De könnyen le is jöhet róla, nem lenne szerencsés egy mappában hazáig utaztatni.
A munkahelyemen egy darabig prototipizáltunk így, de körülményes és változó a minősége.
(#) SlyChocolate válasza vargham hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Idézet:
„nem lenne szerencsés egy mappában hazáig utaztatni.”

Ezt úgy értsem, hogy nyomatás után azonnal vasaljam is fel?
Nem szabad hagyni rászáradni?
(#) vargham válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
A lézer az nem szárad rá. Olvass utána, hogy hogyan működik, és egyszer nézd meg közelről is! A por alakú, tehát száraz tinta egy töltéssel rendelkező hengerre tapad fel, és onnan kerül át a papírra, majd egy forró henger belesüti. Eleve szárazan jön ki a gépből. A műnyomó papír fényes, kevésbé sül bele a tintapor, mint a sima géppapírba, ezért lehet utána átvasalni.
(#) Epu2 válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Pedig létező cucc. Még Nagytétényben is, ami ugye a világ vége előtti utolsó falu. Nagy reményekkel álltam neki én is. Megvettem, kipróbáltam. Az első nem volt jó. A második már majdnem. Azóta egy sem és feladtam. Még a leporelló hordozóját kipróbálom, vagy egy színes, vastag nagyon fényes újság lapját.
Még arra sem jöttem rá, melyik az a nyomtató mód, amikor a legtöbb festéket viszi fel. Nem a sötét mód a probléma, hanem a papírtípus.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2020
(#) SlyChocolate válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Hát jah hiába egy nagy város egyik legnagyobb papír-írószere de nem ismerik ezt a papír típust.
Egyenlőre maradok az előre fotólakkozott paneleknél azokkal van a legkevesebb meló meg gond......
(#) nedudgi válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Az aceton-alkohol technológiáról hallottál már?
(#) Kovidivi válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Egy alap lézernyomtatót már kis pénzért megkapsz, és évekig ki fog szolgálni! A kínai toner transfer sárga papírral pedig sikerélményed is gyorsan lesz. Ne függj másoktól, ha vasárnap délután 4-kor akarsz nyákot készíteni, akkor készíts!
(#) Elektro.on válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Én, mivel mostanában ritkán készítek panelt időhiány miatt, a PNP transfer fóliát használom.
nyilván drágább, de még nem rontottam el egyet sem.
(#) bbb válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
A kínai sárga papírt ha meggyűrődött (feltekerve meglapították, így érkezett), ki lehet vasalni? Vasalás után használható marad?
(#) Lamprologus válasza bbb hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Én nem vasalnám! Hő hatására a fényes felület be mattul ...ki tudja milyen változások történnek ... lehet utána jobban odatapad a toner, és nehezebb lesz átvasalni.
Inkább be vele egy jó nagy könyvbe, és rápakolni a könyvespolcot!
(#) SlyChocolate válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Értem.
Ezt a kínai sárga papírt hol lehet beszerezni?
(#) SlyChocolate válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Ez sokkal jobbnak tűnik mint a vasalásos megoldás.
Itt mennyire lényeges a papír típusa illetve mivel lett nyomtatva?
Maga a keverék meddig tartható el?
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2020
(#) Epu2 válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Hestore
(#) nedudgi válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Meg nem romlik a keverék, bármeddig tárolhatod. A papír nem annyira számít, mint a nyomtató és a toner.
Ha sajátkezűleg akarsz nyákot gyártani, a lézernyomtató megkerülhetetlen.
Következő: »»   1324 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem