Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   351 / 373
(#) janigel válasza proli007 hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Oké, köszi.
Inkább nem kísérletezek.
(#) granpa válasza janigel hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
"skori" oldalán minden adatot megtalálsz. Az 13 W-os viszi a 7 W-ost is, semmi baja nem lesz tőle a csőnek. De tekerinthetsz hozzá egy 7 W-os fojtót is, nem tart semeddig.
(#) janigel hozzászólása Júl 17, 2020 /
 
Most is fojtóval működik, de mint írtam zavart okoz a monitorban.
De már letettem róla, lehet hogy így is bezavarna.
(#) granpa válasza janigel hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Bocsánat, nem jól értettem az imént. Akkor marad a "skori" féle szerkezet.
(#) janigel hozzászólása Júl 17, 2020 /
 
Nem. Amúgy is sokkal nagyobb teljesítmény kellene.
Láttam a skori rajzokat, de már meggondoltam magam. (Sok átalakításba kerülne vésés stb. mert csak a falban lenne neki hely).
Az a tapasztalatom a led-lámpákkal kapcsolatban, hogy nem tartósak, főleg ha teljesítmény is van.
Ezért abba nem gondolkodom. Az asztal fölött szeretem a jó erős fényt.
A hagyományosak fűtenek mint állat.
Majd lesz valami megoldás.
A petróleum láma gyenge, gyertyából sok kellene.
(#) qvasz2 válasza janigel hozzászólására (») Júl 18, 2020 / 1
 
Idézet:
„Az a tapasztalatom a led-lámpákkal kapcsolatban, hogy nem tartósak, főleg ha teljesítmény is van.”

Nem feltétlen igaz. A gyári meghajtások sokszor túlhajtások, és nélülözik a kellő hűtést. De ha átalakítod a meghajtást normálisra, akkor lehet használható megoldás. Vagy veszel külön ledeket és te készítesz hozzá normális meghajtót. És végül léteznek kész megoldások is, amik tökéletesen használhatóak, csak nem a legolcsóbb kategóriában.
(#) janigel válasza qvasz2 hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Köszi, valószínűleg igaz amit írsz.
Viszont könnyű belenyúlni a "gagyiba", mert nyilván nem írják rá.
Általában mindre jót írnak.
(#) NGY válasza janigel hozzászólására (») Júl 18, 2020 / 1
 
Idézet:
„Az a tapasztalatom a led-lámpákkal kapcsolatban, hogy nem tartósak, főleg ha teljesítmény is van”

Évek óta használok OSRAM és Philips led lámpákat, van ami naponta 8..12 órát is megy. Két vagy három év garanciákat adnak rá, nem véletlenül, még egyet sem kellett visszavinnem. Hasonló volt a helyzet a CFL lámpákkal, ott is OSRAM volt a választásom. A hét-nyolc éves lámpák még mindig mennek. Szerintem megéri a nonamek helyett kicsengetni a minőségi gyártók árát.
(#) Epu2 válasza NGY hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Csak az nem 480 Ft. Nekünk is van 3 változtatható színhőmérsékletű, egyelőre hiba mentes.
(#) janigel válasza NGY hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Én eddig V-TAC led lámpákat vásároltam különböző teljesítményben (kép).
Nem volt köztük olyan példány ami megélte volna a két hónapot, de volt olyan ami másnap bealudt.
Akkor ez nem jó fajta, vagy belenyúltam egy rossz gyártási szériába ?

545691.jpg
    
(#) NGY válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Idézet:
„Csak az nem 480 Ft.”

Valóban nem. A 60W egyenértékű 827-es E24 OSRAM 590 Ft volt. A három év kérdés nélküli garancia nekem megér 110 Ft-ot
(#) NGY válasza janigel hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
A V-Tac inkább a noname kategória, még akkor is, ha "van neve".
OSRAM vagy Philips, ami nálam márkásnak számít.
(#) Gabó válasza janigel hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Anno en is teszt keppen vettem ilyen v-tac ledes egoket, es kopp-kopp mar vagy masfel eve rendben mukodik. Napi hasznalatba van, meg azt se lehet mondani, hogy nincs hasznalva.
(#) CIROKL válasza Gabó hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Most rendeltem kültéri lámpákat ajándékba adtak hozzá ilyen v-tac led égőket, na kiváncsi leszek meddig működik ?
(#) Epu2 válasza NGY hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Ne haragudj, de 590 Ft-ért ... Ne számíts életfogytiglanra.
(#) gernerakos válasza janigel hozzászólására (») Júl 20, 2020 / 1
 
teljesen off, de szerintem kapcsolódik a témához.
Az ilyen élettartamú ledes fényforrásokat remélem minél hamarabb betiltja az únió. A led újrahasznosíthatatlan, tele van ritka anyagokkal, emelett sok műanyagot is tartalmaz.
Ennyi pénzért a hülye is megveszi, mert minek vegye a sokkal drágábbat, majd a fent írt elettartam lejártával ki is dobja. Persze nem oda ahova kellene.
Egy rendesen megtervezett ledes fényforrásnak hosszú évekig kellene bírnia, minden gond nélkül.
A tervezett elavulás miatt felhalmozódó szemét fog minket ellepni, ha így folytatjuk, akkor pedig messzire mennek a gyártók a szerzett profitjukkal.
(#) NGY válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 21, 2020 1 /
 
Idézet:
„Ne haragudj, de 590 Ft-ért ... Ne számíts életfogytiglanra.”

Bocs, te elolvasod (értelmezed?) előbb, amire válaszolsz? Ha nem, akkor nézd már meg légy szíves, mit is írtam fentebb a témában.
Vagy szimplán keversz valakivel, vagy csak trollkodsz.
(#) rgzoli751 hozzászólása Júl 22, 2020 /
 
Sziasztok!
Szeretném meg kérdezni valakinek nincsen e a birtokába EMG 1551 szkóp kapcsolási rajza de adatokkal (feszültségek,esetleg mérés pontok adatokkal) Rajzom van netről szedtem de azon sok minden nincsen!
Köszönöm
Ui:Fekete színű a 1551
(#) xxxyyy hozzászólása Aug 1, 2020 /
 
Sziasztok,

Matrix MFG-8216A funkciógenerátorhoz keresek rajzot, más márkanév alatt is forgalmazták.

Köszönöm.
(#) Hunci hozzászólása Aug 9, 2020 /
 
sziasztok!
Van egy régi garázskapu nyitó motor, amihez keresnék kapcsolási rajzot.
ennyit tudok róla: kta 9703. ismeri valaki vagy van róla valakinek infója? (főleg az érdekelne melyik kimenet mire való, per pill multiméterem sincs így kicsit nehéz kibogarászni. A nyomógombtól balra lévő kimenetet megfejtettem már, hogy az ugyan az
(#) tursaba hozzászólása Aug 11, 2020 /
 
Sziasztok!
ITT, MX340 lakatfogóhoz keresek kapcsolási rajzot.
Köszönettel.
(#) szbalintmeister válasza janigel hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
Én csak IKEA-s led izzót veszek alapvetően nem az ára hanem a kellemes fénye miatt ami teljesen olyan mint a hagyományosnak. Ez már vagy 10 éve így megy, költözések miatt kb 4 lakást át-izzóztam és talán egy ha kiégett idáig. Vagy egy se.
(#) Epu2 válasza szbalintmeister hozzászólására (») Aug 13, 2020 / 1
 
... és a kapcsolási rajzát keresed.
(#) granpa válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 13, 2020 / 1
 
Azt, a LED izzóét.
(#) cimopata hozzászólása Aug 25, 2020 /
 
Nem teljesen idevágó kérdés de azt hogyan lehet kiszámolni vagy megsaccolni hogy egy műveleti pl 50Mhz sávszélességű MCP652 komparátorként használva 1mV különbségi jellel kb mennyi idő alatt érne el kb 1V kimeneti feszültséget. Ehhez 60dB erősítés kell ami nyílt hurokban már csak kb 50kHz sávszélesség.
(#) igor4122 hozzászólása Aug 29, 2020 /
 
Üdv mindenkinek.

Elsősorban Gemmológiában jártas szakemberek segítségére lenne szükségem egy probléma megoldásához.

Van egy ismerősöm, akinek van egy fél ház értékű Alexandritja, és megkért hogy készítsek neki egy olyan "bemutató dobozt", mellyel beltéren be tudja mutatni ezen drágakőnek azt a tulajdonságát, hogy napfényben zöld színű, ám mesterséges fény mellett vörös színben pompázik.

A kapcsolás része a dolognak szerintem nem nagy szám, mert csak két különböző fényforrást kell felváltva villogtatni, esetleg potenciométerrel szabályozva a váltakozás sebességét.

A probléma ott kezdődik, hogy akkoriban, amikor ezt a Krizoberill változatot felfedezték, a mesterséges fényt a gyertyafény jelentette, későbbiekben pedig az izzólámpa, az ismerősöm pedig azt szeretné, ha ledekkel oldanám meg.

A kérdés, milyen ledeket vegyek (itt power ledekre gondolok), amivel lehet tesztelni, bemutatni az Alexandritot, és a hozzá hasonló színváltó ásványokat.
(#) kadarist válasza igor4122 hozzászólására (») Aug 30, 2020 /
 
Szia!
Ha az izzólámpa spektrumát kell imitálni, akkor a melegfehér fényű LED a jó választás.
(#) ferci válasza igor4122 hozzászólására (») Aug 30, 2020 /
 
Szia!

Ha színváltásról írsz, RGB ledek nem lennének jobbak?
(#) doboz hozzászólása Aug 30, 2020 /
 
Sziasztok!Elektromos bicikli vezérlőhöz keresek rajzot!A panel száma:EB806XC-A-5.Gyárt.idő:08.09.
(#) igor4122 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 30, 2020 /
 
Üdv.

Igen, a meleg fehér ledre már én is gondoltam, de mint tudjuk az izzólámpának a spektrumképe fojamatos, a ledeknél ez nem feltétlenül van így.

Tehát ha például, az Alexandrit az "x" hullámhosszon produkálja ezt a jelenséget, de az pont hiányzik az adott meleg fehér ledből, akkor nem feltétlenül vagyok előrébb.

Meg például ott van a színvisszaadási index (CRI, Color Rendering Index), az is kérdéses, hogy a lednek jó vagy rossz színvisszaadásúnak kell-e lennie?

Tegnap voltam kint a Budapest Show-n, és a kiállítók, akik amúgy szakértői a drágaköveknek nem tudtak válaszolni erre a kérdésre, de egyikük ma reggel küldött egy linket amiben egy mikroszkópra szerelhető ledes lámpa szerepel.
Azt is mondta, hogy Alexandritra még nem próbálta, de használható színváltó kövekhez.
Az hogy milyen típusú ledek vannak benne, persze a gyártó titka marad.

Bővebben: Link
Következő: »»   351 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem