Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   150 / 181
(#) Tomi 76 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
Görgökon ragad a kosz az nem jon le levegővel
(#) Massawa válasza Tomi 76 hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
Ezt legjobb lenne kiszerelni és sima mosogatoszerrel vizben lemosni.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2020
(#) Tomi 76 hozzászólása Jún 26, 2020 /
 
köszi
(#) csizila hozzászólása Jún 29, 2020 /
 
Üdvözlök mindenkit
Segítséget szeretnék kérni egy Technics RS-AZ6 Deck lejátszófej javításában vagy cseréjében
Valaki nemtuja hol lehet beszerezni lejátszó fejet a készülékhez? Vagy lehet ezeket kiváltani valami másikkal? A válaszokat köszönöm
(#) Pityu9 válasza gépromboló hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Szilikon difi olaj kell bele, rugóerőtől (és ízléstől) függően más-más viszkozitású, én pl.: lemezjátszó karliftbe 500000cps viszkozitásút használok évek óta, oda ez az érték tökéletes előtte nagyon sokféle zsírt és olajat kipróbáltam, egyik sem vált be, csak ez Bővebben: Link, hibátlanul működik, ide jó lehet a 300000cps viszkozitású Bővebben: Link A legfontosabb, hogy nem kell bele sok, a fölösleget le kell törölni és csak és kizárólag tiszta helyre kenjük a szilikon olajat. Anno nekem is az eladó segített abban, hogy milyen kell a lemezjátszó karliftbe, lehet, hogy kazetta ajtóra vagy videómagnó lenyíló pultra rákérdezve (mert abban is ugyanilyen lassító mechanika van) tud segíteni.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2020
(#) doktor válasza csizila hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
Üdv!
Kizárólag donor készülékből beszerezhető.
Az átalakítás megoldható, de gazdaságtalan.
Az AZ6-7 típusoknál, a lejátszófej volt a meghatározó újdonság.
(#) Tomi94 válasza csizila hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
... Meg a meghatározó Achilles-sarok is. Jók a jellemzői, de tényleg nem kiforrott és nagyon háklis. Pl. egy tisztító vattapálcában maradt sorjával, vagy egy demagnetizáló kazettával ki lehet nyírni.

Ez a készülék így, ebben a formában alkatrésznek való, akármilyen is legyen a külső állapota meg a többi része. Külön fejet szerintem még eBay-en sem kapni hozzá, csak másik készüléket. Amit viszont vagy megveszel sok pénzért jól működően (ha egyáltalán észreveszi / meg akarja jegyezni az eladó a megnövő zajszintet, ami a fejhiba első jele), vagy veszel egy hibásat, ami nagy eséllyel pont fejhibás lesz. Én, ha igényt tartanék ilyen gépre, csak is személyes meghallgatással és átvétellel merném, és a legkisebb gyanús sistergésre lemondanék az adott példányról.

Átalakítás: az RS-BX601 volt a szériában még háromfejes, esetleg annak a feje jó lehet ide is, de akkor meg kell egy olyanból származó elektronika is. Akkor meg már jobban jársz, ha olyat veszel..
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2020
(#) gépromboló válasza Pityu9 hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
Köszi, rá fogok kérdezni, remélem van valami elektronikus elérésük is (email vagy hasonló).
Háh! 60 milcsis flaska, elég két életre meg egy félre, ha csak magnóba használom
(#) Tomi94 hozzászólása Júl 5, 2020 /
 
Sziasztok!

Keresek a képeken látható kétmotoros, oda-vissza játszós mechanikát. De legalább a rommá kopott fej helyére szükségem lenne egy használhatóra - gondolom, itt a vége felé már nem sokat variáltak ezen, s ezzel az ALPS mechanikával talán több más készüléket is szereltek. (Ez épp egy Kenwood KX-3510.)

De nem bánnám a teljes egységet sem, mert itt nekem a szalagkábel forrasztásai is gyanúsak, hogy valami korábbi gányolás is történt (itt szerintem csatlakozónak kéne lennie), valamint jelenleg nem váltja a görgőt sem fejfordításkor, így csak egyik irányba játszik le. Bár ezt még valószínű meg tudnám oldani.

Alkatrész árban ilyet tartalmazó donor készülék is szóba jöhet.
(#) tepege hozzászólása Júl 8, 2020 /
 
Üdv szereztem egy Rank - Arena C 900-at és lejátszás közben nagyon halk pattogást hallani a hangfalakból, merre keressem a hibát?
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2020
(#) gépromboló válasza tepege hozzászólására (») Júl 8, 2020 /
 
Fejessel (valami jófélével) hallgattad? Ha abban is hallatszik, akkor érdemes lehet elsőnek egy demagnetizálás, utána meg még kitaláljuk.
(#) Tomi94 válasza tepege hozzászólására (») Júl 8, 2020 /
 
Motoron levő szűrő kondi (ha van), vagy a mechanika/fejegység testelése bizonytalan szerintem.
(#) tepege hozzászólása Júl 9, 2020 /
 
Fülessel nuku pattogás - amit irtatok megnézem, köszöntem
(#) Gafly válasza tepege hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
Akkor előző kettő ötlet felejtős.
(#) gépromboló válasza tepege hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
Ez esetben a magam részéről egy átütő kondira gyanakszom a végfokban. Mindkét oldalon hallatszik a pattogás egyszerre (középen hallatszik-e) vagy a két oldal külön életet él? Ha külön pattog, akkor a végfokban lesz a hiba, ha viszont együtt pattognak, akkor a végfokokat meghajtó táprészben lesz a bibi. De ez csak tipp.
(#) Tomi94 válasza gépromboló hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
... onnantól viszont off ebben a topikban. Erősítő javítós téma van külön is.
(#) IamTheDog hozzászólása Júl 19, 2020 /
 
Sziasztok, ha a deckemnek ilyen remegő, nyávógó hangja van bármilyen kazettával, amit főleg a magasabb kiartott hangoknál lehet hallani, akkor az milyen hibára utalhat?
(#) gépromboló válasza IamTheDog hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Elsőnek az érett szíjra gondolnék. Csereérett. Lehet az oka pl. hogy sokáig állt a gép és a szíj megmerevedett abban a pozícióban, amiben hagyták. Nyávoghat továbbá azon okból is, hogy poros lett és csúszik. Vagy elnyúlt. Egyesek kémiailag megváltoznak, először nyúlóssá válnak, akkor borzalmas a nyávogás, utána meg ragacsos masszává válnak. Olyankor már nem megy a gép egyáltalán és egy borzalom kitakarítani.
Szíjat én az árwill-tól szoktam rendelni, jó minőségű és olcsó. Íbéj/aliexpress felejtős, főleg ha halomszám akarod venni, mert borzalmas minőség. Egyenetlenül vannak vágva stb.
arwill.hu
Másodikra meg a mechanikára gondolnék, de csak a szíjcsere után. A mechanikába beletartozik a motor is.
(#) IamTheDog válasza gépromboló hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Három éve lett cserélve a szíj. Annyi idő alatt is elérhet?
(#) CHZ válasza IamTheDog hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Fogd le a lendkereket, ha a motor is leáll, biztos nem laza a szíj.
Nyomógörgő, kopott hangtengely persely is okozhatja, motorhiba sem kizárt.
Ezeket gyorsan végig lehet ellenőrizni.
(#) Tomi94 válasza IamTheDog hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Szia!
A pulzáló, remegős nyávogást inkább a csúszó idler, letapadt kuplung okozta rángatás szokta okozni, vagy az, ha a leeresztő orsó gyári kenése elkezd letapadni, és ezért egyenetlenül fékezi az orsót. Ritkábban a motorral is lehet ilyen baj. De a szíj-görgő tipikusan inkább a lassú periódusú nyávogás okozója tud lenni, a motor meg nem is klasszikus nyávogásé, hanem időnkénti ötletszerű sebességváltoztatásé.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2020
(#) krapulax6 hozzászólása Júl 20, 2020 /
 
Sziasztok.
Unitra MDS 411 -es decket szereztem.A csevelesert a ket motorbol az egyik a felelos.Sajnos nem nagyon akar se elore se hatra csevelni bar elindul de nehezen teker...
A ket kis Idlert kene cserelnem?

A lejatszasnal semmi nyavogas nincs,bar a szij kicsit megnyult mar.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2020
(#) Tomi94 válasza krapulax6 hozzászólására (») Júl 20, 2020 / 1
 
Több oka is lehet:
- Motor gyenge, amennyiben nem forog el a gumi mellett, hanem az orsót lefogva megáll a motor tengelye is.
- Idlerek kopottak, amennyiben megcsúszik az áttétel az orsót lefogva. Akár egy P1000 körüli papíros csiszolás is segíthet rajtuk, vagy pedig méret utáni gyártás lapos tömítésként. (Super Seal Kft., párszáz Ft / db és pár nap.)
- Esetleg az orsók is szorulhatnak a tengelyre, bár ekkor valószínűleg lejátszásban is nyávogna.
(#) krapulax6 válasza Tomi94 hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Azt meg nem volt idom megfigyelni,hogy a felso idler az a motor tengelyen van-e direktben vagy sem.
Az orsok nem szorulnak,feket felengedve szepen lehet hajtani.
Viszont van amikor kezzel rafogok az orsora es mindket idler leall.
A motor mitol gyengulhet?
(#) krapulax6 hozzászólása Júl 20, 2020 /
 
Megoldodott a problemam.
Az orso fekeit kiemelo elektromagnest par mm-.el rosszul tettem vissza aztan szorult es nem emelt ki csevelesnel.
Most hibatlanul teker.
Koszonom a Kft. nevet,azert lehet ,hogy legyartatom oket.
(#) metabo123 hozzászólása Júl 20, 2020 /
 
Sziasztok!
Nem olvastam át a teljes topikot, így lehet már valahol ki lett tárgyalva a téma:
Ti hogyan állítjátok be a szalagsebességet? Van odahaza egy „DUAL” deck-em és egy Sony kétkazettásom. Ugyan azt a kazettát végigjátszva mindhárom mechanikában eltérő idő alatt fut végig. A zenehallgatáskor hallani ezt az apró eltérést a sebességekben, de most melyik játszik le jó sebességgel. És ha már ez meg van, hogyan tudom a többit utána igazítani. Tudom van a fordulatszám beállító trimmer, de hogy hozom őket szinkronba?
Egy egyszerű eszközökkel elvégezhető bevált módszerre lennék kíváncsi, minek végén mindhárom mechanikában ugyan annyi idő alatt forogna le egy zeneszám (konklúzió: nem lesz sebességbeli különbség a készülékek között).

Köszönöm a segítségeteket!
(#) Massawa válasza metabo123 hozzászólására (») Júl 20, 2020 / 1
 
Ezt egy mérö kazettával szoktuk csinálni. Azon van egy 300 Hz-s jel ( ha jol emlékszek) és azt pl egy frekvenciamérövel meg lehet mérni.
Miután ma már ritkaság és drága a mérökazetta, egyszerübb pl. zenére hangolni. Veszel egy feljátszott kazettát megkeresed ugyannak a számnak a CD verzioját ( MP3 is jo). És a kazetta futását a CD-hez hangolod. Jobb valami egyszerübb, tisztább zene azzal a legkönnyebb. ( ha van gitárhangolod vagy valami hasonlod, azzal nagyon pontosan be lehet állitani a sebességet. Olyan számot kell keresni ami egy tiszta hanggal kezdödik.
Nem minden magnon lehet szabályozni a sebességet ( a motorban belül van a szabályozás és nem mindig hozzáférhetö).
Ha hálozati motor van a gépben (230V-s) ott meg rendszerint nem lehet semmit szabályozni, mert az szinkron motor.
(#) pucuka válasza metabo123 hozzászólására (») Júl 20, 2020 / 1
 
Ha nincs etalon felvételed, akkor készíts egy olyan kazettát, amiben pontos hosszúságú szalag van. Egy stopper órával lemérheted, hogy mennyi idő alatt ér a végére.
De ha van egy hitelesnek tekintett magnód, azzal készíts felvételt 333, és 1000 Hz el, és a másikon lejátszva mérj frekvenciát.
Az is lehetséges, hogy nincs hozzáférhető fordulatszám szabályzó a motoron, akkor lehet, hogy a motor tápfeszültségét kell állítani.
(#) metabo123 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Köszönöm az ötletet Massawanak is!
Hogyan nem jöttem rá magamtól?
Tehát, hanggenerátorról veszek fel 300Hz és 1kHz-es jelet kazettára (munkahelyemen van egy etalonnak tekinthető deck a stúdiósoknak) és ezt a kazettát otthon lejátszva telefonra telepített frekvencia mérő app-al vizsgálva beállítom a pontos fordulatszámot. Zseniális!
A szalagsebesség állító trimmereket már beazonosítottam a készülékekben és hozzáférhetőek is.
Egy kérdés még: mekkora sebességbeli eltérés az, ami még tolerálható?
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2020
(#) pucuka válasza metabo123 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Ha már állítod, állítsd pontosan. Valamelyest úgyis elmászik idővel.
Következő: »»   150 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem