Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   898 / 1116
(#) Epu2 válasza deebo hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Tehetek. Legalábbis TV-t, mert az láttam, hogy nézik vele.
(#) deebo válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 1, 2020 / 1
 
Tud több megjelenítőt kezelni, pontosabban kettőt, de nem úgy, hogy az egyik az egyik GPU-n, a másik a másikon.
(#) nedudgi válasza deebo hozzászólására (») Aug 1, 2020 / 1
 
Pontosabban hármat, USB kiegészítők nélkül.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2020
(#) Epu2 hozzászólása Aug 2, 2020 /
 
Az élet csupa probléma. A már említett ProBook 4730s-nek nem jövök rá arra a programjára, amivel működnek az fn gombok. Sem a hangerő, sem a fényerő szabályzás nem működik. Van rajta már power manager, meg egy két sziri szari, csak megoldás nincs. (Hát nem angol iskolába jártam.)
(#) nedudgi válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Emlékeim szerint a BIOS-ban van ilyen beállítás.
(#) deebo válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
Az intel management engine-t kell telepíteni, meg a többi intel drivert is, haa nincsenek. Eszközkezelőben meg tudod nézni mi hiányzik.
(#) Epu2 válasza deebo hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
Annyi driver van fent, hogy egyik másik nem is kell. Driver easy-vel. Látszólag a bluetuth kivételével minden működik. Közben megtaláltam a Mobil központot. Ott mindent be lehet állítani, csak egérrel.
Gyanús az fn funkció. Az altatás, keresés, monitor választás működik.
(#) deebo válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
ja driver easy-el, akkor nincs is több kérdés.........
(#) nedudgi válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
(#) Epu2 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
Onnan szedtem le a Wlan-hoz a drivert, mert anélkül tök zokni a gép. A HP olyan előzékeny, hogy mindenhez két három ajánlata van. Melyiket?
(#) pittti válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
Gondolom azt, amelyik passzol a gépedben lévő WiFi-hez.
(nézd meg az AIDA-val)
(#) nedudgi válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
Ez operációs rendszertől is függ.
Az akkumulátor-visszahívásban is érintett lehetsz: Olvasd el.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2020
(#) Epu2 válasza pittti hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Az volt a legkönnyebb. Aztán meg nehogy azt hidd, hogy a regisztrálatlan Aida nagy csodákat tesz? Rendszerint pont azt nem mutatja amire kíváncsi vagyok. Majd ha hazaértem 2 nap múlva.
(#) Epu2 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Erről lecsúsztam. Már veszélyesen hasznosult.
(#) Epu2 hozzászólása Aug 4, 2020 /
 
Kardomba dőlök és leköpöm az internetet. Napok óta küzdök a géppel, mint malac a jégen, és nem tudok belépni a Telekom egyetlen lapjára sem. Főleg nem az online levelezésébe. A hiba üzenet: Az ön kapcsolata nem privát. Még bank módban is. Nem tudom letölteni a repjegyemet. Ami plusz félóra sorban állással is járhat. Hogy tudom privátosítani azt a rohadt kapcsolatot?
(#) deebo válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Pontos dátum és időbeállítással, értelmes böngészővel.
(#) Epu2 válasza deebo hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
A Chrome nem értelmes? Az idő pontos.
(#) uniman válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Ha "fertőzött" a chrome, akkor az is okozhatja...
Comodo Dragon, Brave, Opera böngészőkkel is megpróbálhatsz belépni (de ha a PC fertőzött, akkor azokkal is gond lehet)...vagy az Outlook-on keresztül. Aztán tablet meg okostelefon is van még. A repjegyet elég megmutatnod a mobiltelefonon, ki sem kell nyomtatni.(Csak legyen feltöltve az akkuja)
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2020
(#) deebo válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 4, 2020 / 1
 
Nem értelmes, hajlamos telerakódni minden *** és értelmetlen épp a tiédhez haosnló hibák miatt óbégatni, vagy okozni. A firefox-al mennie kell.

Felesleges káromkodni!
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) Epu2 válasza deebo hozzászólására (») Aug 4, 2020 1 /
 
A *** csak egy Chrome, saját oldaláról és egy Xnview szintén zenész. Avast szintén a saját oldaláról. Amúgy friss telepítés. De ha haza megyek, úgy leradírozom, mint a pinty! Sok éves saját telepítőkkel telepítem. Azokkal soha nem volt baj.

Ejnye!
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) Epu2 válasza deebo hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Firefoxxal megy. Holnap után újratelepítés. Persze otthonról soha nincs probléma.
(#) deebo válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 4, 2020 / 1
 
Amúgy, ha avast van a gépen, akkor nem csodálkozok, hogy semmi sem akar működni.
(#) Tomi94 hozzászólása Aug 6, 2020 /
 
Sziasztok!

Több nem túl magától értetődő megfejtést követően már egész jól állnék a retró P4-es gépemmel, egy rejtély maradt még. Win 98SE / Win 2000 dual-boot telepítés történt, megy is mindkét oprendszer most már, de: a 98-asnál az i82801 chipset eszközeinek telepítése közben hiányol egy machine.cat fájlt, amit még a Google sem ismer, gyakorlatilag 0 értelmes találatot ad rá.

Valószínűleg ennek hiányában Win98 alatt nem látszik a hálókártya, és a PCI slotba bedugott dolgok, és az eszközkezelőben ott is van a figyelmeztetés egy PCI eszköznél, hogy az illesztőprogramot nem tudja betölteni..
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2020
(#) nedudgi válasza Tomi94 hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Az alaplaphoz mellékelt CD-t kellene megszerezni, és onnan telepíteni a meghajtóprogramokat.
(#) Tomi94 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Na ez az, ami közel esélytelen: 16 éves cuccról van szó, amit ingyen kaptam gyakorlatilag lomtalanítás jelleggel, "hátha tudsz valamit kezdeni vele", és innen indult meg a fantáziám.

Ráadásul ahogy elnéztem, ez egy HP-Compaq vállalati gépekhez gyártott lap (Bővebben: Link), amit valószínűleg magában nem is lehetett vásárolni. Elég szokatlan pl. a BIOS-a is. Amit sikerült drivert összeszednem, az az IC-k típusait leolvasva, meg a specifikációból kiindulva sikerült.
(#) nedudgi válasza Tomi94 hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Azt sem sikerült kideríteni, hogy milyen típusú gép volt? A HP oldalán minden is megtalálható.
(#) Doky586 válasza Tomi94 hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Ez kb olyan mint az Asus P4P800E lap.
(#) Epu2 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Letölteni agy rém. Két napot küzdöttem egy HP laptop-pal. A cég támogatása arra sem tudott jutni, hogy billenés ellen jó legyen. Az új géppel még elbírt.
Majd megnéztem az archiválásaimat és ráakadtam egy ingyenes driver keresőt. Három újra indulással teljes lett. Jó, legalább egy óráig szöszölt, mert jöttek az Sp1 frissítései.
Volt régen egy driver.com, vagy valami hasonló oldal, ahol minden hiányzó drivert megtaláltam, de csak az eszköz típusa alapján.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2020
(#) deebo válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Letölteni pár perc és kész is vagy, nem értem ezt az egészet.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2020
(#) Tomi94 válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 8, 2020 /
 
Köszi az ötletet, néztem hasonló lapok oldalait, és találtam egy Installer-t, amivel működésre bírható lett minden a chipset-ből. Közben a korábban próbálgatott TV-kártyából is kaptam egy másik példányt, azt elsőre telepíteni lehetett, tehát az első példány hibás..
Következő: »»   898 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem