Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   165 / 191
(#) deebo válasza Massawa hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
A rendszerváltást már letudtuk 30 éve..
(#) Massawa válasza deebo hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Ez most mit jelenf? A gyárnak tustimmal nincs honlapja...a képeket egy nagykereskedötöl kaptam.
(#) Alkotó válasza Massawa hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Az minimum "érdekes", ha egy kereskedelemmel is foglalkozó cégnek nincs internetes felülete is.
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Parancsolj, Kablo Vrchlabi
(#) helektro válasza Massawa hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Húú, ez jól hangzik. Köszi, hogy utánajártál. Ártól függően én fekete színben 5-10m-re vevő lennék arra a 6mm külső átmérősre.
(#) helektro válasza szalamandra hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Azért mielőtt válaszoltál,megnézhetted volna, hogy mi a téma. Hőálló csőről volt szó. Amit te linkeltél, egyik sem az.
(#) szalamandra válasza helektro hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Elnézésed kérem, erre valóban nem figyeltem. Máskor jobban odafigyelek, hogy megfelelőt találjak. (Bár, mint írtam is az eredeti hozzászólásban, a tulajdonságokat nem figyeltem.)
De látom sikerült már biztos forrásból szerezned, remélem mihamarabb használatba tudod venni.
(#) designer hozzászólása Júl 9, 2020 /
 
Sziasztok!
Hobbi célra melyik a jobb választás?
- Extol Industrial forrasztó állomás, 70W, 200-450°C, elektronikusan szabályozott, 2 heggyel |8794520|
- KSGER V2.1 T12 Soldering Station
Kattogós Wellerem van, de szeretnék egy szabályozhatót is.
(#) satlokk válasza designer hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
Az Extol tökéletes választás,nekem is az van most vettem.
(#) designer válasza satlokk hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
Milyenek a tapasztalatok a wellerhez képest?
(#) deebo válasza designer hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
Tipikus olcsó páka, ami számtalan néven piacon van, nagy rézfelületek forrasztására alkalmatlan, mert rossz a hőátvezetés a hegyre és belehül. Össze sem hasonlítható egy wellerrel.

satlokk
Az, hogy neked is az van és most vetted, kb. semmit sem jelent, azt kivéve, hogy kevés a tapasztalatod, ahhoz, hogy másokat rábeszélj.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2020
(#) icserny válasza designer hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Kattogós Weller mellett nincs sok értelme. Nekem Weller helyett van egy hasonló, csak még egyszerűbb (potméteres), mivel olcsóbb volt, mint egy Weller.
(#) synergy válasza designer hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Most ment el a vaterán egy PU81 állomás WSP80-al 22500-ért. Csak nézegetni kell
(#) szili83 hozzászólása Júl 17, 2020 /
 
Weller WSP80-ban milyen érzékelő van? Hőelem vagy termisztor, és milyen paraméterekkel?
(#) Bakman válasza szili83 hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Egy leírás szerint termisztor. Szobahőmérsékleten 22 Ω és 77 mΩ változást produkál 1 °C hőmérséklet változásra.
(#) Johnny0004 válasza szili83 hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Pontosabban a képlet T=(Rtermisztor-R0fokon)/(R0fokon*Rállandó), ahol Rtermisztor 0 fokon 20,9 Ohm, platina szenzornál az állandó értéke: 0,00385.
Tehát méred a szenzor ellenállásást, és abból számolható a hőmérséklete.
(#) szili83 hozzászólása Júl 17, 2020 /
 
Köszönöm!
Arduinoval valaki nem épített forrasztó állomást a WPS80-as Wellerre, vagy valami más weller pákára?
(#) szili83 hozzászólása Júl 20, 2020 /
 
2 fokos pontosággal hőmérséklet mérés, és korrekció jó lehet pákánál? Ha igen, akkor nem kell semmi spec áramkör a weller pákám hőmérséklet méréséhet, csak egy ellenállás osztó az arduino egy analg lábára.
(#) Skori hozzászólása Aug 3, 2020 / 2
 
Belevágtam egy saját tervezésű forrasztóállomás építésébe. A prototípus már működik, és bár vannak még hiányosságai, már elküldtem gyártásba a második panelverziót - ami remélhetőleg megoldja majd az első verzió hiányosságait. Viszont a panel megérkezése kínából még eltart egy ideig, addig is nekiálltam egy erről szóló weboldal megírásának: Bővebben: Link
(#) Skori válasza Skori hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Kicsit frissült az oldal, az előbb felkerült pár fotó, és egy videofelvétel is működés közben.
(#) tbarath válasza Skori hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Nálam is tervben van egy (egy, ugyanmár ) állomás, én azt találtam ki, hogy egy komolyabb, külső ADC-t használok. Az ADS1115 16 bites, ±0,256 Volt Full Scale Range esetén 7 µV a felbontása. Még ha a legkisebb 3 bit pontatlan is, akkor is bőven 1 fok hibán belül mér egy egy k típusú hőelemet (ami 41 µV/fok). Ráadásul egy k típusú hőelem forrasztáshoz irreálisan nagy, hidegponthoz képest 500 fokon lead 20 mV feszültséget, szóval még így is overkill.
(#) Bakman válasza tbarath hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Azzal nincs kompenzálva a hidegpont. Ezt nézd meg: MAX6675. Ettől egyszerűbben nem lehet a K típusú hőelemmel mérni. Másodpercenként négy mérést tud, elégnek kell lennie.
(#) tbarath válasza Bakman hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Tudom hogy nincs, az a másik része a történetnek. Én csak az opamp-ot akarom kihagyni a történetből - pontosabban a külön opamp-ot, mert bele van építve az erősítő az ADC-be.
(#) Skori válasza Bakman hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Egy olyan pákához ami akár 100°C/s sebességgel változtathatja a hőmérsékletét (mint pl. a JBC) biztosan nem lenne elég, de egy nagyobb hőtömegű, kicsit lomhább pákához igen.
(#) Bakman válasza Skori hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Igaz, erre nem gondoltam.
(#) Skori válasza tbarath hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Ez megint csak attól függ, hogy milyen pákához szeretnéd használni. Abból indultam ki, hogy ha néhány fokos pontosságot el szeretnék érni, akkor annál legalább 10x pontosabban kell mérni, hiszen csak akkor tud beavatkozni a szabályzásba a program, amikor észleli a hőmérséklet megváltozását. Egyébként miért szeretnéd kihagyni az opampot a buliból?
(#) tbarath válasza Skori hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Kallódik otthon pár T12-es páka, ahhoz lenne. Már ha, egyszer...
A néhány fokos pontosság szerintem hobbi célra overkill, bár persze ha lehet, akkor miért ne. Csak nagyon ráfeszülni nem érdemes szerintem. Az opampot pedig nem feltétlen akarom kihagyni, csak ha nincs rá szükség, akkor nem erőltetném.
(#) Massawa válasza tbarath hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
A T12-shez kapni ( olcson) komplett vezérlést ami nálam nagyon bevált. Sok mindent azon programozni is lehet, igaz napokig kell simogatni a képernyöt mire megtalálod valamennyi funkcio jelentését (a leirásbol híanyzik). Alapbol tud minden luxust amit egy vezérlésnek tudnia kell belértve a Stand-by üzemet is - amit sajnos nem mindegyik gyári cucc tud, pedig az egy hobbi mühelyben fontosabb, mint szinte bármi más.
Én sem tartom szerencsésnek az ilyen pontos vezérlést, mert nagyon valoszinü, hogy ha nincs meg a pákának a megfelelö "hötömege" azon az elektronika sem tud segiteni. Hiába irják rá, hogy 100o C/s a gyorsasága, amikor ez az adat csak a pákára vonatkozik és nem a forrasztando felületre. Azaz hozzáérsz egy forrasztoponthoz az olvado on azonnal lehüti a kis tömegü pákát és odafagy a NYÁK-hoz - van egy ilyen profi pákám, kin szenvedés vele dolgozni, legfeljebb SMD alkatrészekre jo. Szerintem a páka "fejének" mindig nagyobbnak kell lennie, mint a forrasztando felület, különben az on lefagy.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2020
(#) tbarath válasza Massawa hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Tudom, lehet hogy olyan is lesz. Ez a kiszemelt ahhoz: Bővebben: Link, ehhez már táp és doboz is van, csak a vezérlő kell bele. De ez egy n+1. project.
(#) Massawa válasza tbarath hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Abban ott a vezérlö is meg a display is. ( Nekem is majdnem ilyen van, csak az enyémen már ott a páka csatlakozo foglalata is.
Következő: »»   165 / 191
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem