Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1564 / 1670
(#) zsoltee0001 válasza sargarigo hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Régen az analóg gépeken nem volt lehetőség címjegyzékbe felhasználókat felvenni így nem tudták nyomon követni, ki mennyit másol ész nélkül, erre találtak ki (szerintem valami maszek megoldás) egy dobozkába 2 soros lcd + taasztatúra, egy mesterkóddal lehetett a felhasználóknak x mennyiségű példényszámot adni. bepötyögte és akkor indíthatta a másolást, a gép mechanikus számlálójára meg rá kellett kötni egy vezetéket, ha ezt nem kapta meg a jelet, akkor elakadásnak vette, na nálam ezt nem kapja meg ezért dobja az elakadást, lehet levideozom.
Egyébként annyiból jobb mint a gyári nbeléptető, hogy tudok felvenni kódot, amihez mondjuk 1db beléptetést engedélyezek, ha pl futár jön, bár azóta talóra megcsináltam, de legalább a lehetőség meg van
(#) don_peter válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Orrodra koppintok most mert nem olvasod a kommenteket..
Igen lesz belül is burkolat.
(#) Vales válasza Gabi75 hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Üdv, ez engem is érdekelne, a panelt gyárttattad hozzá?
(#) Skori válasza szili83 hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Innen el tudsz indulni: Bővebben: Link
További linkek hozzá: Bővebben: Link , Bővebben: Link
Ha elakadsz, itt a fórumon is van témája, ahol kaphatsz segítséget: Bővebben: Link (esetleg olvasd el az utolsó néhány hozzászólást)
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2020
(#) Kékróka válasza don_peter hozzászólására (») Júl 25, 2020 / 1
 
Az a gombkilincs nagyon fog fájni, és sokszor. Ha befelé nyíló ajtóra kerül, vadászik az ujjakra, nem kis sikerrel.

J
(#) don_peter válasza Kékróka hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
Nyugi, soha nem azzal csukjuk és az ajtó is úgy van beállítva, hogy becsukódik magától..
Persze ettől a veszély fenn áll egy becsípésre.. Neszéjesen jó élni..
(#) berjoska hozzászólása Júl 27, 2020 / 6
 
Előszoba ajtómra egy videó kamerás kukucskáló van szerelve.
https://kamerak.eu/orno-kukucskalo-kamera-ajto-kitekinto-kamera
A kamera úgy működik, hogy a fő nyomógomb megnyomásakor 10 mp működik a kitekintés. Ha közbe újból megnyomom a fő gombot akkor 10 mp -ig SD kártyára rögzíti a mozgó képet. Ha a 10 mp-es rögzítés közben megnyomom a fő gombot akkor leáll a rögzítés. A rögzítés után még egy rövid ideig működik a kitekintés, majd kikapcsol a készülék. Működő kitekintés alatt megnyomva a főgombot a rögzítés 10 mp ig mindig újra indul. A rögzített 10 mp videó (avi) fájl neve tartalmazza a dátum időt. A kamera eredetileg 3db AAA elemmel működik.. Ha elmegy a táp akkor a dátum setup is elmegy.
A következő újítást találtam ki a kamerához. Én 5V hálózati táppal folyamatosan táplálom a kamerát. Rá fogok kötni valamilyen akkut a rendszerre, de az még nincs kész.
Az ajtó fölé kívülre, egy diszkrét mini PIR érzékelő került. A kamerába 4 vezetéket forrasztottam. Kettő a tápvezeték, kettő középső a fő nyomógomb kivezetése. Készítettem egy kis panelt amely egy Attiny13 processzor és egy 4066 CMOS IC – ből áll. A 4066 IC-ben 4 db „relé” van. A nyákon bal oldalt a 4-es csatlakozón megy az 5 V táp a kamera felé. Középen a fő nyomógomb két vezetéke jön vissza a panelon levő 4066 IC 1,2 lábára. Ha a 4066 IC 13 lábára magas szint kerül akkor a 4066 zárja az IC 1,2 pontját, azaz a készüléken a fő nyomógombot. A jobboldali 3 csatlakozón jön az 5V táp és középen a PIR jel. Mindkét csatlakozó felső sora pozitív az alsó a negatív pólus. Első áram alá helyezéskor a kamera 18 mp -ig bootol. Az IC úgy van programozva, hogy ennyi ideig nem fogad a PIR-től jelet. (A bal színtelen led, a kék ellenállás alatt rosszul látható.)
Ha a PIR jelet ad akkor egy rövid impulzussal bekacsolja a kamerát rögtön utána 2 mp múlva elindítja a felvételt. Ezt egy rövid hangjelzés kíséri. A felvétel 10 mp ében nem szabad újra jelet adni neki mert akkor kikapcsol a felvétel. Ezután 4 x 11 mp ként megnyomja a fő gombot az elektronika, és ezzel 4 x 10 mp felvételt készít de 1 mp szünetekkel. Ezután a kamera is kikapcsol a készenlétből. Ezután az elektronika és 2 percig letilt és nem fogad a PIR től jelet.
A jobboldali gomb 5 percig kizárja a működést. Erre akkor van szükség, ha elmenetelkor nem felejtem el benyomni, akkor az Én kimenetelemet nem veszi fel. Figyelni kell, hogy a kártya ne teljen meg, mert zavarokat okozhat. A kártyát csak a készülékkel lehet megformattálni. Ha távollétemben felvétel történt, akkor a piros led sűrűn villog. Ezt is a jobboldali gombbal tudom törölni.
A bal oldali nyomógomb a direkt működtetése a fő nyomógombnak. Erre a direkt működésre, visszanézéskor, vagy egyéb setup beállításokkor van szükség.
(#) berjoska hozzászólása Júl 28, 2020 / 1
 
Időközbe kiderült, hogy a saját hazajövetelemet is vendég voltnak érzékeli a készülék. Ezért tervezem, hogy egy olcsó kapucsengő gombbal a lakáshoz közelítve az 5 perces kizárás gombot megnyomom.
(#) Frankye válasza berjoska hozzászólására (») Júl 28, 2020 / 1
 
Ötletes, nekem tetszik.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Júl 29, 2020 / 21
 
Végre elkészült a kék lézerhez való vezérlő. Már csak a lézer fej hiányzik, és mehet a pörkölés.
(#) sargarigo válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 29, 2020 / 2
 
Szép, iparos munka! Nekem nagyon tetszik ahogyan megoldottad az arduino panelről a jelek elvezetését! Nem mozgósodik ki, stabil de bontható kötés! Respect!
(#) szenorb hozzászólása Aug 1, 2020 / 6
 
Hello.
Webradió ESP8266 D1 mini -vel.

Bővebben: Link
(#) sargarigo válasza szenorb hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Jópofa!
(#) janigel hozzászólása Aug 5, 2020 / 10
 
Kértek a gyerekek egy jelzőlámpát, hogy jelezzen amikor játék videót készítenek.
Ekkor ugyanis nem szabad megszólalni.
Így oldottam meg. (plexi alulról megvilágítva RGB ledekkel, tolókapcsolóval).
Még nincs átadva, nem tudom eldönteni hogy a fekete alappal jobb-e.
(#) attika válasza janigel hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Na ezzel nem vagy egyedül
Nekem mind a kettő tetszik.
Talán a fekete kicsit kontrasztosabb.
(#) mhatalyak válasza janigel hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Nekem a fekete hátteres jobban bejön.
(#) Medve válasza szenorb hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Mi a véleményed a hangminőségéről? Vajon van olyan, mint a külön hardveres MP3 dekóderrel működők?
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2020
(#) Gafly válasza janigel hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Mivel figyelemfelhivás a célja, ezért én is a kontrasztosabb fekete alapra szavazok.
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Egyértelműen a fekete alap a jobb. Szerintem.
(#) janigel válasza janigel hozzászólására (») Aug 6, 2020 / 1
 
Köszi a válaszokat.
attika, mhatalyak, Gafly, Frankye szerint a fekete háttér jobb.
Akkor ez eldőlt.
Még jobb is, mert védi a feliratot.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2020
(#) sargarigo válasza janigel hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Amúgy mivel csináltad? Nagyon szép precíz megvalósítás!
(#) janigel válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 6, 2020 / 3
 
Ezzel.

DSCF3564.JPG
    
(#) Bakman válasza janigel hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Ez, részemről, kíván némi magyarázatot. Ez miez? Addig látom, ha jól látom, hogy próbapanel. Ezt csak fúrósablonnak használtad?
(#) janigel válasza Bakman hozzászólására (») Aug 6, 2020 / 1
 
Igen, pontosan fúrósablon volt.
Nélküle a betűket nem lehet szépen felvinni a plexire.
Pontosan olyan átmérőjű fúróval mint a varia nyák furatai.
A mélység csak 0,5 mm.
Természetesen a mélységet be kellett állítani ütközővel, hogy egyforma legyen minden pont.
Nagyon kell vigyázni munka közben, mert minden kis sérülés / karcolás meg fog látszani.
(#) Bakman válasza janigel hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Ügyes, ötletes!
(#) szenorb válasza Medve hozzászólására (») Aug 6, 2020 / 1
 
Induláskor pár másodpercre némi sistergés, amíg csatlakozik a wifihez és elindul. Utána elég jó a hangja. Persze mono. Egy házi mozi szettből kimaradt közép sugárzóra kötöttem. Tisztán szól nincs semmi zaj. Konyhába tökéletes. A hardveres dekóder eleve sztereo. Megfelelő végfokkal biztos jobban szól.
(#) nagym6 válasza janigel hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Idézet:
„A mélység csak 0,5 mm.”
Nagyon jó, esetleg a furatok lehetnének mélyebbek, majdnem teljes vastagságig, végig kúposan. Akkor a teljes plexivastagság fénye érvényesülne, nem csak a 0.5 mm vastagságot érő fénymennyiség. Csak gondolom.
Még egy szavazat a fekete háttérre.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2020
(#) nagym6 válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Mégsem biztos, hogy jó lenne mélyen, esetleg árnyékolnának a többinek.
(#) janigel válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Elvileg csak a felületet kellene elmattosítani, mint a gyáriaknál, de homogénre azt házilag nem lehet megcsinálni.
Valószínűleg vegyi úton csinálják.
Próbáltam sokféleképpen, és ez lett a legjobb.
Mélyebben fúrva a furatoknak csak az alsó része világít, de az sem úgy mint amikor csak a felületen matt.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2020
(#) nagym6 válasza janigel hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Idézet:
„homogénre azt házilag nem lehet megcsinálni.”
Homokszórással tökéletes. Ismerősömnek van homokszóró gépe, ő csinált néhányat. Ehhez ki kell takarni az épen maradó részeket.
Következő: »»   1564 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem