Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   67 / 94
(#) habazutty válasza Itibi56 hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Nem lesz jó. Az a kompresszor nyomógáz érzékelője, ha jól látom. Az értéke változó lehet, de jellemzően 20 °C-on 50 kOhm az értéke. ráadásul (elvileg) a 120 °C-ot is elérheti a nyomócső hőmérséklete.

Ha nem a kompresszor nyomó ágán van, akkor bocsi.

A kompresszor mögött is kell lennie egy ilyen fém tokkal rendelkező hőérzékelőnek, szintén ilyen kis csőben. Ez a kondenzátor csöveinél van valahol és a hőcserélő közepes hőmérsékletéről informálja az elektronikát.

Érdemes lehet rápillantani.
Én a múltkor sem találtam szervíz segédletet ehhez a masinához. Tuti, hogy jó a hibakód értelmezése?
Milyen ventilátor van a kültériben? Ha sima indukciós, annak jó a kondenzátora?
Ha BLDC, akkor hiányozhat a forogásjel és ebbe a hibába van integrálva...
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2020
(#) StMiklos válasza Itibi56 hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Szevasz!

Amit ajánlottam, az egy 10k/20C Ntc érzékelő.
Hogy mi van abban klímában (értékre) azt nem tudom, de szokás ezt az értéket használni, bár létezik más értékű is.

Üdv: StMiklos
(#) Joe_001 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Én is. De az Orczyt szokták ajánlani.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Aug 10, 2020 /
 
Sziasztok,
Több mint 10 éve jól üzemelő Delton klímám (on-off rendszer) még nem látott szerelőt a felszerelése óta.
Mostanában úgy érzem, csökkent a hűtő-fűtő teljesítménye.
Lehetséges, hogy fogytán a gáz benne?
Érdemes foglalkozni utántöltéssel vagy ha egyszer megbontja valaki akkor már csak több probléma lesz vele?
(#) kaqkk válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
Karbantartva tisztítva mikor volt ? Ha 10 éve működik elég kicsi az esélye hogy most szökött el belőle a gáz ...
(#) lelkes amatőr válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
Természetesen rendszeresen tisztítottam a szűrőket, a kültéri hőcserélőjét.
El nem szökhetett teljesen a gáz mert hűt most is de az intenzitását keveslem. Az elöbb mértem a kifújt levegőt, 8-9 fok volt.
(#) kaqkk válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
Ha 8-9 fok a kifújt levegő akkor nem szabad hozzányúlni , maximum azt nézném meg hogy a mókuskerék (beltéri ventilátor) nem túl poros e . (gőzkacsával tökéletesen megtisztítható)
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2020
(#) lelkes amatőr válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
Az tavaly volt kimosva, de ránézek valamelyik nap. Kössz a tippet.
(#) Joe_001 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
Azért ilyen dög melegben lehet pár fokkal több.
(#) diginewl válasza diginewl hozzászólására (») Aug 12, 2020 /
 
Szeretnék visszajelezni.
Megjavították a panelt. A beltéri egység kisfeszültségű tekercs előtti, és utáni feszstab és beállító két ic ment tönkre.... Elvileg működik, a szervíz letesztelte. Keresünk neki helyet, aztán működhet tovább.

Megjegyzem, naívan nem gondoltam volna, hogy a kültéri egységbe is ilyen bonyolult elektronikát, és mikrovezérlő hegyeket szuszakolnak be elektrolit kondenzátorokat hűtőborda mellé. Eleve kódolva van a behatárolt élettartam. Főleg ha süti a nap a külső egységet... Nem tudom ez mennyire szándékos, de kb így az élettartam valahol a 10 évnél van. Ha nagyon vigyázunk rá (pl: árnyékban a kültéri) akkor több. Mire jó ez???
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2020
(#) kaqkk válasza diginewl hozzászólására (») Aug 12, 2020 / 1
 
Idézet:
„Mire jó ez???”
Szerinted ? Piacgazdaság van ,el kell adni a következő szériát is . Ha 30 évig működne minden akkor leállhatnának a gyárak .....
(#) donsony1 válasza diginewl hozzászólására (») Aug 12, 2020 /
 
" tervezett elavulás története" apró kis titkok tömkelege
https://www.youtube.com/watch?v=C_2TFgAinAg
(#) Pixi hozzászólása Aug 13, 2020 /
 
Sziasztok,
Vestel klímánál állandóan zümmög a tápegység. Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, hogy kondi, vagy valami más van-e benne ami adhat hangot?
(#) Egri Frédi válasza diginewl hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
Az "Ikarusz" - több más egyéb mellett - ezért ment tönkre ...
Viszont vidéken még a mai napig is "futnak" az 50 éves buszok.
(#) diginewl válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
OFF
Nem szerettem volna vele vitát generálni. Ez nem piacgazdaság, hanem belekényszerítés... Kérdésem inkább más jellegű volt, látva a kültéri, és a beltéri összetett bonyolultságát.
ROHS forrasztás technika miatt, a hidegnek kitett kültéri egységben elindulhatnak átkristályosodási folyamatok, amik a forrasztások végét jelenthetik, nyárra nincs benne megoldva a passzív hűtés sem.
Épületgépészetben főleg jó lenne, ha ezek az érzékeny elemek cserélhetők lennének - ez is megfér szerintem a piacgazdaság területén.
Inkább pazarlásnak hívom, hogy néhány alkatrész hibája miatt egy jónevű pécsi klíma cég azonnal berendezés cserét ajánl fel - és úgy ahogy meg is csinálja... Ez nem piacgazdaság, hanem pazarlás (nevezzük így), és ugyan a kettő nincs távol egymástól, de azért mégis-mégis mást jelent. Kiszedhették volna a panelt belőle, elviszi ismerőshöz, az fillérekért megjavítja (egy-két nap), itt elkérnek érte egy felszerelési díjat. Mindenki a pénzénél van - azaz teljesült a piacgazdaság, és mégsem pazaroltunk annyit... (Mi meg nem szívunk az új feltett klíma cseppvíz elvezetésével - mert a víz ismeri a fizikát, a szerelő nem. De ez a feladat már megmarad nekünk, garanciában...)
Szerintem igenis fontos a javíthatóság, és ez beleférne bőven a piacgazdaságba, igaz nem termel akkora profitot. Ez van.
Kérem ne folytassuk, monológ volt
ON
(#) kope20 válasza diginewl hozzászólására (») Aug 13, 2020 / 1
 
Szia! Szerintem csak félig off. Többek között a Hobbielektronika közössége is segít abban, hogy néha lehetetlennek tűnő javítások megtörténjenek. Meg a másik szintén sokunk által jól ismert oldal az ElektroTanya szlogenje, hogy:
Idézet:
„Ez az oldal segít abban, hogy megmentsd a Földet, az elektronikai hulladéktól.”
(#) diginewl hozzászólása Aug 13, 2020 /
 
Még egy kéréssel terhelném a Nagyérdeműt:
Service manual-t keresek az új klímánkhoz. (A régi samsung-ról sikerült lelni, ami sokszor jól is jött.) Erről az újról nem találok semmit.
Nord nubian
NWH12QC-K6DNC4C/I
NWH12QC-K6DNA1C/O
(#) Itibi56 válasza habazutty hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
Be teszek egy képet mert én nem tudom hogy mit mér. Ennek a helyére találtam az alkatrészeim között egy 10k NTC-t de ugyan azt csinálta,F6 hibakód a beltérin a kültérin a 1-es és a 2-es LED egyszere vilog (3 LED van).
Lehet hogy nagyobb értékü kell 50k ?

Ha nem birok vele jó lenne ha volna itt olyan szaki Törökbálint környékén dolgozik.
(#) habazutty válasza diginewl hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
Szia! Nagyon szeretnék a monológodhoz hozzászólni, de inkább nem...
Egy részével egyetértek egyébként.
Service Manual ügyben: szerintem nem fogsz találni. Keresd meg a Gree megfelelőjét, mert szerintem ők gyártják. Ahhoz már lesz.
(#) habazutty válasza Itibi56 hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
Az a nyomógáz érzékelô lesz. Nincs egy 100k potid? Azzal ki lehetne próbálni.
Honnan lested le a hibakód leírását?
(#) Itibi56 válasza habazutty hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
A ventilátor tipusát miről ismerem fel.
Meg néztem ujból a videót a LED-ek vilogásáról és rosszul irtam,a 2-es és a 3-as villog egyszerre.
Előzőleg tettem föl képeket a kompresszorról és a panelről.
(#) Itibi56 válasza habazutty hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
https://elektronline.hu/wwwboard/thread.php?sorszam=729599&reply=2
https://gree-magyarorszag.hu/wp-content/uploads/2019/02/Gree_oldalfali_hibakodok__megoldasok.pdf

Ezeket találtam Kimondott vortex-hez nem de álitólag ők gyártják.
Volna 100k potim csak nem tudom mikor jutok el az öcsémhez hogy kipróbáljam.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2020
(#) habazutty válasza Itibi56 hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
A ventin van egy vázlat általában. Ha van rajta kondi és 3 kivezetés + föld, akkor sima segédfázisos. Ha 5 vezeték és DC fesz, akkor valószínű, hogy BLDC, ha pedig 3 kivezetés, akkor elektronika nélküli BLDC. Van még egy típus, de az ritka.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Aug 23, 2020 /
 
Sziasztok

Gépkocsi klíma eléggé harmatgyengén hűt, a klíma hűtő meleg, kézzel érintve, ami feltűnt, hogy a lamellái között nagyon koszos, de egyébként a lamellák épek, tehát nem porlik szét.
Mennyire tudja befolyásolni a hűtési hatékonyságot?

Üdv
(#) bbalazs_ válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
A hűtő alatt az elpárologtatót vagy a kondenzátort érted? Tehát a motortéri rész a meleg vagy az utastéri rész?
Simán lehet ez az oka, ha nem tud hűlni rendesen.
A másik fő ok a kevés gáz szokott lenni.
Nincs valami diag, ami megmondja az értékeket?
(#) donsony1 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
Ha "nagyon koszos" megpróbálkoznék egy sterimolos tisztítással,csak merőlegesen a lemezelésre- ha oldalról elgörbíti a vízsugár kárt okozol benne.de slaggal vízzel is megapprobálod.Ha rendszer túlmelegszik letilt, ha kevés a gáz szintén.... a kevés gáz tünetei a kompresszor szívóágának (csöveinek) deresedése, igazából a nyomás viszonyok a mérvadóak., mind e mellett lehet még kopott kompresszor is az ok.
(#) zsoltee0001 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
Igen, motortéri, akkor az a kondenzátor.
Kocsit akarunk venni és ezen tapasztaltam ezt és megvétel előtt jó volna tudni, hogy mi lehet, mert ennek fényébe akarok alkudni, de ez már off.
(#) zsoltee0001 válasza donsony1 hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
A sterimobot nem merném, esetleg megküldöm egy adag hideg zsírtalanítóval és slaggal átmosatom, de ez még odébb van. köszi.
(#) habazutty válasza donsony1 hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
A szívóág gázhiány esetén nem fog deresedni... Az expanziós szerv után, a kvázi “nyomóág” már inkább.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2020
(#) habazutty válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
A magasnyomásúval tényleg óvatosan. Csak lapossugár fúvóka (szennymaró, forgófej semmiképp), és legalább 40-50 cm távolság. Ahogy donsony1 is írta, merőlegesen a lemezekre.
Talán szerencsésebb először csak slaggal. A hideg zsírtalanító és az alu találkozása lehet gond. Előtte ellenőrizd összeférhetőek-e.
Következő: »»   67 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem