Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   115 / 126
(#) Maffija hozzászólása Szept 7, 2020 /
 
Konkrétan ezt szeretném leváltani, emlékszek még 2800 Ft volt adóval együtt
(#) sector99 válasza Maffija hozzászólására (») Szept 7, 2020 / 1
 
Szia !
Nekem régebbi kiadású B35T van és maximálisan meg vagyok vele elégedve. Konkrét adatokat nem tudok ugyan mondani, de egy Fluke 87 V-vel összehasonlítva a pontossága megfelel a gyártó által megadott határértékeknek. A gyorsasága hobbi felhasználásra - automata méréshatárban - szerintem teljesen megfelelő. Ha kell akkor egy-két gombnyomással fix méréshatárra lehet váltani.
Számomra nagyon hasznos a Bluetooth kapcsolat és az alkalmazás. Elsősorban a tűzhely sütőjének a hőfokát szoktam figyelni - kihasználva az applikáció adatgyűjtési funkcióját.
A kivitelezés, a készülék anyaga sokkal jobb mint egy "átlagos", pár dolláros műszernél. A kapcsolóval lágyan, halkan, de határozottan válthatunk át a másik funkcióba.
Nos ennyit röviden. Én hobbi használatra maximálisan jó választásnak tartom ebben az árkategóriában.
(#) Maffija válasza sector99 hozzászólására (») Szept 7, 2020 /
 
Köszönöm a részletes leírást a műszerrel kapcsolatban, tovább billentetted a mérleg nyelvét a B41T felé. Először én is a B35T -vel szemeztem, sőt néhány UNI-T -vel is hasonlítgattam, de nekem mégis valahogy ez a B41T jött ki győztesen. Lenne viszont még két kérdésem ezzel a multiméterrel kapcsolatban:
- Bluetooth csatlakozás lehetséges `e PC -vel is, vagy csak mobilos alkalmazás létezik hozzá?
- Adatrögzítés esetében mennyi mintavételt képes maximálisan jegyezni másodpercenként?
A választ előre is köszönöm.
(#) sector99 válasza Maffija hozzászólására (») Szept 7, 2020 /
 
Hú, most megfogtál. Azt tudom, hogy csak Androidra van alkalmazás, tehát tudomásom szerint PC-vel nem tudod használni. A mintavételezést meg nem tudom, de a maualban talán van erről info.
(#) Maffija válasza sector99 hozzászólására (») Szept 8, 2020 /
 
Köszi és remélem mások is tudják hasznosítani ezeket az információkat.
(#) Moderátor hozzászólása k_i_j hozzászólására (») Szept 9, 2020
 
Felesleges a feszültséget generálni az oldal látogatói között.
(#) usane válasza Maffija hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Idézet:
„UNI-T -vel is hasonlítgattam”

Ezzel kapcsolatban miket vontál le? Én nem néztem meg a paramétereit, de ha te már összehasonlítottad akkor kiváncsi vagyok mit vontál le belőle?
Miben jobb vagy rosszabb egy hasonló kaliberű UNI-T-től? Pro-kontra.
(#) Maffija válasza usane hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Ez nagyon egyedi, mindenkinek más - más a jó. Én azért döntöttem az Owon mellett (amit már azóta meg is rendeltem), mert ugyanazon árkategóriában modernebb műszert kaptam (pl. soros port vs. bluetooth csatlakozás). Igaz, az UI-T masszívabb mérőműszer de ez nálam másodlagos feltétel volt. A mérési pontosság, gyorsaság és további lehetőségek közt szerintem nincs meghatározó különbség, ezért döntöttem úgy, ahogy. Ha esetleg érdekel, írhatok pár soros összefoglalót miután megkaptam. Valószínű ez csak valamikor novemberben lesz.
(#) jov2000 hozzászólása Szept 30, 2020 /
 
Sziasztok
Egy kéréssel fordulok hozzátok.
Van egy műszerem, Lásd melléklet kép. Ez a műszer nem egy mai darab, de a pontossága nem rosszabb, a mai gagyi kategóriánál, de azért egy hibája van. A hiba a beépített csipogó gyenge hang ereje, új elemekkel, és a mérő zsinórok össze zárásával is alig hallható. A kérdésem, hogy ez javítható-e, és ha igen akkor miként.

Minden segítséget előre is köszönök.

Üdvözlettel: jov2000

Kép.docx
    
(#) pipi válasza jov2000 hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
Nézd meg a csipogó kivitelét, ha zárt dobozban fütyül....
Az egyik műszeremnél kifúrtam a multi házát a csipogónál.
Nézd meg hardweresen is a kapcsolást, annak föggvénye mit lehet csinálni, esetleg csipogó csere
(#) kokozo hozzászólása Nov 10, 2020 /
 
Sziasztok!
MX-25306 VS UT-58D (UNI-T) A 2 multiméter közül melyiket vegyem meg?
Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) sector99 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Szia !
Én UNI-T-t vennék, de nem ezt a konkrét típust hanem automata méréshatár váltósat. Azt nem kell állandóan kapcsolgatni ha különböző nagyságrendű értékeket mérsz, viszont ha akarod át lehet állítani fix méréshatárra is. De majd a többiek véleményt mondanak a típus ügyben. (Nekem UNI-T-ből csak lakatfogó van, azzal teljes mértékben meg vagyok elégedve.)
(#) Inhouse válasza jov2000 hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Ha piezós, akkor elporladt a vezető felület és alig van ami szóljon. Ha az a kis fekete műanyag tokos tekercses, az meg van, hogy meghalkul, ha a lemez elmozdul benne. Visszarakni nem könnyű, én is inkább cseréltem.
(#) Karesz 50 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Nekem UT-71A (is) van, de jobban tettem volna ha bármi mást vettem volna helyette ennyi pénzért. Ha nem kell a 4 és fél digit, akkor inkább a 20 éves Maxwell-t használom, ha meg kell, akkor akkor inkább az 50 éves asztali EMG-t. De néha előveszem ezt a kínai csodát is, mert olyan szép... de ezzel az összes jó tulajdonságát felsoroltam. Talán a valódi effektívérték mérő lenne hasznos benne, de erre még soha nem volt szükségem.
(#) Proci_85 hozzászólása Nov 14, 2020 /
 
Sziasztok
Gondoltam szétnézek a multiméterek piacán. Rákerestem a metexre, de sehol nem találok belőle. Lemaradtam valamiről és már nem gyártják?
(#) Teaway válasza Proci_85 hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Legalább 10 éve nem találkoztam velük. Van 1 db-om tőlük, de az 30 éves
(#) adamka0523 hozzászólása Jan 6, 2021 /
 
Sziasztok!

Multiméter vásárlás előtt állok és tanácsot szeretnék kérni, hogy márkában, típusban mi ajánlott kategória?
Normális mérőkábeleket szeretnék hozzá, esetleg kapacitást is lehet mérni vele az nem lenne hátrány, gumis burkolata legyen, megy egy normális kijelző esetleg háttérvilágítással. A keret olyan 8-10e ft környékén lenne. Uni-T és Maxwell márkákat néztem, ezek kb elfogadható minőségűek?
(#) Ge Lee válasza adamka0523 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
A 8009-et bátran merem ajánlani az említettek helyett. Gumi ugyan nincs rajta, de méretben kisebb, többet tud, pontosabb, a méréshatár váltás automata, mér kapacitást is, sőt még jelez érintés nélkül hálózati feszültséget is, csupán elé kell tartani a konnektornak. És háttér világítása is van.
(#) adamka0523 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Anyagminőségre, tartósságra milyen? Aneng ez milyen gyártó?
(#) Ge Lee válasza adamka0523 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Kínai a gyártó, ahogy az összes többi is, a UNI-T is kínai. Hogy mennyire tartós azt nem tudom, nekem 2 éve vannak meg, de nem használom őket minden nap. Egy biztos, ár/érték arányban soha nem volt ilyen jó műszerem.
(#) Hutty válasza adamka0523 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Én ezt rendeltem az Aliexpress-ről.

Két hét volt a szállítás, mert a csehektől jött. Akkora, mint egy 7" telefon. Van a youtube-on teszt is. 12.660 volt 2 darab szállítással. Új vevő bónusszal. Amúgy 13.600.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2021
(#) mex válasza Hutty hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Mit is kellene látni?
(#) Alkotó válasza adamka0523 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Nekem is van 8009-em, és nagyon elégedett vagyok vele. Olcsó, pontos, kicsi, és van neki kifejezetten nagyon kicsi árammérési lehetősége is (ami ritkán kell, de akkor nagyon).
(#) erbe válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Már néhány éve használom a 8009-est. Közben annyira kikoptak az érintkezői, hogy Ohm mérésre többszöri kapcsolgatás és ellenőrzés után használható. Alkalmanként akár 100 felett is lehet a rövidrezárt érték. Újan 0,6 Ohm szokott lenni. Mert ugye az automatikus méréshatárváltós előnye, hogy nem kell kapcsolgatni. Csupán minden használatbavételkor, ellentétben a ki-be kapcsolóval rendelkező primitívebb példányokat, ami bekapcsolva ugyanabban a méréstartományban használva azonnal üzemkész és nem kezd ide-oda vándorolni a kijelzés.
(#) pipi válasza erbe hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Én barkácsoltam az összes multimra elem "főkapcsolót" Meg egy jófajta pici áramról világító zöld ledet, így látom hogy be van kapcsolva, akkor is ha alszik.
Rendszeresen alvó állapotba mennek és (még ha lassan is de) leszívják az elemet.
Marha sok tekergetést lehet megspórolni
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2021
(#) erbe válasza pipi hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Olyan kicsi műszer, hogy nem tudom, hova férne bele. Már építettem be számítógép turbo kapcsolóját műszerbe, de ezt még nem szedtem szét. Előbb-utóbb odáig süllyed. Csak nem biztos, hogy érdemes lesz még szétszedni.
Talán a bolhán el lehet adni. Hiszen még mutat.
(#) pipi válasza erbe hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Létezik ugyanilyen formájú, kivitelű, de még kisebb nyomógomb.
(#) nagym6 válasza erbe hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
A 8009-es automata kikapcsolós, nem kell tekergetni. A forgókapcsoló nekem újkorától vacak, hol jó, hol nem.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2021
(#) Gafly válasza erbe hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Nekem a sok éves MY 64 viccelődött. Aztán kiderült, hogy a mérőzsinór volt a gagyi/hibás.
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Olvastad a műszer melletti PR szöveget?
Következő: »»   115 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem