Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   531 / 562
(#) 13_Balu50 válasza japam hozzászólására (») Szept 1, 2020 /
 
Szerintem ezek kb 600V 50A-es IGBT-k ilyenekkel már több készülékben is találkoztam.Valószínüleg ezek meghibásodása miatt a vezérlésben is kárt okozhatott, így azok cseréje csak a vezérlés rendbetétele után lehetséges, amúgy sokba fájhat, hiszen nem olcsók ezek a nagyteljesitményü igbt-k, ha azok egyáltalán ?. A javításhoz szükség lenne szkópra, labortápra, leválasztó trafóra stb.
Ja és ha 4 db van belőle célszerü mind a 4-et cserélni, ha jó már a vezérlés.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2020
(#) uniman válasza japam hozzászólására (») Szept 1, 2020 / 1
 
Jobb minőségű kép is fellelhető erről a neten (bár itt fura, hogy nem azonos az IGBT-k mérete): Bővebben: Link
Meg a kiszedett alkatrészek másik oldalának a képe némileg árulkodó lehetne...jellegzetes "fazonjuk" alapján talán könnyebb lenne az azonosítás.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2020
(#) 13_Balu50 válasza uniman hozzászólására (») Szept 1, 2020 /
 
Sokkal jobb kép, így már lehet keresni kapcsolási rajzot hozzá.Ha jól látom a két kép összevetése alapján mindkét oldali (+315V és a -315V-os oldalon is elszállt egy- egy nagy teljesitményü IGBT- vag y FET, így mindkét oldali vezérlést ellenőrizni kell.
(#) mpisti válasza japam hozzászólására (») Szept 1, 2020 / 1
 
Az eredeti HGTG 20N60A4D legalább is eszerint a rajz szerint:

Weco2.jpg
    
(#) 13_Balu50 válasza japam hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Ha a rajz jó az nagyon nagy segítség, szerintem is jónak tűnik, ahogy összevetettem a panelképpel. A 4db IGBT-et meghajtó gate trafótól az IGBT-ig minden alkatrészt ellenőrizz le. Ugyanis ha az elpukkant IGBT-k G-S vagy G-D lábai között rövidzár lett, akkor az szinte biztosan tönkretette a GATE lábon lévő meghajtó tranzisztorokat ill a zénereket is, ha mégsem az nagy mázli lenne.
(#) japam hozzászólása Szept 2, 2020 /
 
Tisztelt Balu50,Mpisti,Uniman . Köszönöm a segítségeteket .
(#) Istvan791 hozzászólása Szept 12, 2020 /
 
Sziasztok.
Szeretnék otthonra hegesztőgépet vásárolni, legtöbbet 2.5-es elektródával használnám. Azért írok vásárlás előtt, nehogy befürödjek valami rossz géppel. És utána joggal mondanátok, hogy miért nem kérdeztem előtte. Jelenleg egy Hetra 130as gépem van, amit a derekam már nem nagyon bír.
Hogy a márkánál maradjak, nézegettem Hetra gépeket, csak nem tudom melyik lenne a nekem megfelelő? Nem hallottam róluk idáig, se jót, se rosszat. Ez a Hetra választék:
https://trakis-hetra.com/hetra-inverterek/
Vagy nem érdemes márka hűnek lenni, és nézzek valami, Iweld, BLM, Mastroweld, Jasic, gépet?
Tudnátok nekem segíteni a gépválasztásban?
(#) Klorid válasza Istvan791 hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Én a Hetrákra szavazok, megbízható, jó szervizzel! Keresd Phile80 fórumozót, Ő segített nekem is olcsóbban megvenni.
(#) Istvan791 válasza Klorid hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Köszi. Te melyiket vetted?
(#) mpisti válasza Klorid hozzászólására (») Szept 14, 2020 /
 
Ha az ár számít, akkor Hetra inverter.
(#) csavarkulcs hozzászólása Szept 15, 2020 /
 
Sziasztok!
Vettem egy stromo SW-300 hegesztőgépet. A gázutánfúvást szeretném állíthatóra megcsinálni, melyik ellenállást kellene kicserélnem? Esetleg kondenzátort? Lehet hogy lesz rajz.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2020
(#) uniman válasza csavarkulcs hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
A STROMO SW-300 típus, az ilyen....
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2020
(#) csavarkulcs hozzászólása Szept 15, 2020 /
 
Bocsi, elírtam, igazad van. Stromo sw tig 300. De a képen látszik.
(#) Klorid válasza Istvan791 hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Hetra 200
(#) Klorid válasza mpisti hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Az ár mindenkinek számít szerintem, de ha elromlik nem kell kukába dobni, mint ahogy sokan teszik akik nevenincs gépet vesznek. Van vagy 50 éves a cég, inkább bízok ebben, mint bármelyik másikban.
(#) dara válasza Klorid hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Miből gondolod hogy nem kell a kukába dobni?Minden cég a költségeket faragja,smd,igbt modul,ezeket nem nagyon lehet házilag javítani.Igbt modul csere?Többe került mint a gép volt.Találkoztam már ilyen géppel és neves is volt.A bele kidobva,építettem bele egy általam gyártottat mai napig működik.Az hogy garancia alatt elromlik,cserélik a komplett panelt mert a szervíz sem javítja úgy könnyű.Szóval nincs értelme hogy ez a márka meg az.
(#) Klorid válasza dara hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Hát onnan, hogy ismerem a szervizest aki alkatrész szinten képes javítani. Vannak a gépeikhez rajzok, 2% alatt van a meghibásodás. Nem tudom milyen IGBT modulról beszélsz, meg milyen smd-ről, ezeket az alkatrészeket egyenként lehet cserélni, fel lehet hívni a szervizt, adnak alkatrészt is és nem horror áron. A szervizes mondta, hogy amióta árulják őket, nem volt olyan garancián túli javítás ami meghaladta volna 7 ezer forintot bruttóban és soha nem adtak vissza úgy gépet hogy nem kérték a javítást. Mivel ismeri a gépeket, így pillanatok alatt képes javítani és ezáltal alacsonyan tartani a javítási költséget.
(#) mpisti válasza Klorid hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Dara szerintem a GYS (és másolatai) inverterben alkalmazott hűtőbordára felragasztott cigarettapapír vastagságú szigetelőrétegre forrasztott alkatrészekről tett említést. Ennél aljasabb megoldást gyártó még nem alkalmazott. Ha a félvezető eldurran rajta, akkor jó eséllyel a szigetelőrétegnek is annyi. Ha nem durran el, akkor a félvezető cseréjekor előfordul hogy leválik a fóliázat ha túl sokáig, vagy a pont elégségesnél magasabb hőfokra melegíted. Komplett modulcseréhez kellene beszerzési forrás, de a szakszervizben hallani sem akarnak arról hogy ilyen modult eladjanak. Küldd el a gépet, és ők megjavítják, ez a válasz részükről. Mintha nem lenne mindegy, hogy a modult ki építi be, -itt nyilván nem sufnituningos műkedvelőkre gondolok a szakszerviz alternatívájaként. Volt szerencsém olyan géphez, amelyik "szakszervizben" volt javítva, és a modulcsatlakozó sáv furatgalvánjainak a fele hiányzott a "szakipari" javítás után. A hozzáállás érthető is lenne,ha vállalnának pl. fél év garit a beépített modulra, de erről szó sincs, hiszen minden meghibásodás a felhasználó bűne némely szervíz szerint.
(#) dara válasza mpisti hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Igen pontosan erről van szó a GYS és társairól.
(#) csavarkulcs válasza dara hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
Az iweld is hasonló problémákkal küzd.
(#) csavarkulcs hozzászólása Szept 20, 2020 /
 
Csak egy kis iránymutatást kérek, hogy merre induljak el, hol találhatok hozzá kapcsolási rajzot, milyen felépítésű egy gázszelep vezérlő?
(#) Klorid válasza mpisti hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
Én meg a Hetra inverterekről beszéltem. A sajátomba belenéztem, abban semmi ilyesmi nincs.
(#) mpisti válasza Klorid hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
Csak arra utaltam amiről Dara írt. Ismerem a Hetrát, Philét is, és a korábbiakban ajánlottam is a Hetra invertert annak aki olcsó és jó inverterbe akar beruházni. A francia GYS "újítását " vettem górcső alá az írásomban.
(#) dara válasza Klorid hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
Egy pár képet a gép belsőről meglesnék ha nem nagy kérés.Az alkatrészek és a kivitelezés érdekelne.
(#) hg6dab válasza mpisti hozzászólására (») Szept 21, 2020 /
 
A Hetrákat hol gyártják, gyártatják? Manapság már nem egyértelmű, hogy egy régi jónevű cég még gyárt is, vagy csak forgalmaz. Azért kérdezem, mert én is szivesebben vennék Hetrát.
(#) lac12345 hozzászólása Szept 21, 2020 /
 
Sziasztok

Szeretnék egy kis infót gyűjteni AWI gép vásárlásához.
Jelenleg egy 160A-es MIG gépem van ez mellé szeretnék egy AWI gépet is.
200-250A es gépeket néztem eddig AC-DC re gondoltam most, de nem a nagyon drága verziók érdekelnének .Jól jönne az alu funkció ,de ha nem találok árban megfelelőt akkor inkább egy sima DC gép.Tudnátok tanácsot adni merrefelé érdemes keresgélni, vagy melyik gépeket márkát kell elkerülni?Fontos lenne hogy javítható legyen.
(#) mpisti válasza hg6dab hozzászólására (») Szept 21, 2020 /
 
Visszkérdezek: A BMW , AUDI ,MERCEDES stb. motorvezérlőket hol gyártatják?
Csak azért bátorkodom visszakérdezni,mert nyilvánvaló hogy Kínában. No de a DELL , a HP és az Iphone is ott készül, mégse lehet egy lapon említeni azokkal a termékekkel amelyek ezek olcsó utánzatai. Na, ugyanez a helyzet a Hetrával. A Hetra egy normálisan megkonstruált olcsó inverter, amelyet nem kell az első fél órányi munka után szervizbe/kukába küldeni. A tervezője nem akart EWM-et, Froniust, Castolint másolni, helyette tervezett egy normálisan működő jó szervízháttérrel rendelkező olcsó invertert.
(#) hg6dab válasza mpisti hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Köszönöm válaszod, időközben a cégtől is ezt az információt kaptam. Ez számomra teljesen korrekt. Nincs gondom a kínaival egyébként.
(#) hg6dab válasza hg6dab hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
Hetra Mini és Hetra150 belseje.
(#) Dzsudimanó hozzászólása Okt 22, 2020 /
 
Sziasztok !Miután tavasszal sikeresen elkészült a Co-m.Folytatom az alkatrész gyűjtést az inverteres hegesztőhöz.Közben nem rég sógoromnak sikeresen javítottam egy Strauss invertert .Nagyon meglepett,hogy gép főtrafója egy 50x30x25 ferrít gyűrű és a rajta lévő tekercs nem sokszálas hanem egyszálas 3mm átmérőjű drót.Fojtó nincs benne 2db IGBT van csak benne.Javítás után szépen működik.Az a kérdésem,hogy mennyire érdemes az embernek a főtrafót sok szálasra tekerni?Vagyis mi az a drót átmérő ami még elfogadható?Olvastam itt a topikban 0.19-es de 0.45-ből készült tekercsről is,nyilván nem mindegy ,hogy hány szál vékony zománc huzallal kell bíbelődni...
Következő: »»   531 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem