Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1570 / 1672
(#) bgsf válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 27, 2020 1 /
 
Leszámoltam a cégnél és mire visszamentem hogy elhozom a dolgaimat minden eltűnt....... No comment.....
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2020
(#) sargarigo válasza bgsf hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Eszem megáll.. De pákát?? Ehh..
(#) jani1987 válasza TAttila77 hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Ezt még a szakképzés alatt csináltuk tanári felügyelettel.
(#) mek-elek válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Kedves Jani! Ezzel csak egy baj van, hogy az a ki mit csinált, nem ez a ki mit csinált, épített......
(#) jani1987 válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Ebbe nem tartozik bele a kész és működő de még be nem dobozolt dolgok? Az előző gondolatomnál már befejeztem. Sőt hamarabb is.
(#) janigel hozzászólása Okt 6, 2020 / 17
 
Elkészült. Eddig a dobozra és az előlapra várt.
(#) Udvari Zsombor válasza janigel hozzászólására (») Okt 6, 2020 /
 
Azért a gombokhoz is kellene valami feliratozás, hogy később is lehessen majd tudni, hogy melyik mit csinál.
(#) janigel válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 6, 2020 /
 
Tervbe van véve.
Köszi.
(#) Frankye válasza janigel hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Profi ez a doboz, és az óra rész se semmi. Gratulálok!
(#) janigel válasza Frankye hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
A doboz 3D nyomtatott.
Az előlap szitázott spec. fólia.
(#) Frankye válasza janigel hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Igazán nagyon szép, igényes kivitel. Jó ilyet látni.
(#) Skori hozzászólása Okt 7, 2020 / 37
 
Bedobozoltam az általam tervezett, és készített forrasztóállomást. A készülékház gyári műanyag doboz, ebbe készítettem egy alu szerelőlapot, és erre csavaroztam rá a NYÁK lemezeket. A doboz elõlapját (és hátlapját) hagyományos eszközökkel munkáltam meg: fúrógéppel és reszelõvel.
A weblapomon néhány videofelvétel is megnézhető (a lap alján): Bővebben: Link
(#) janigel válasza Skori hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Gyönyörű munka, gratulálok.
(#) Frankye válasza Skori hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Nagyon szép munka. A hátoldalán a két banánhüvely mi célt szolgál?
(#) Skori válasza Frankye hozzászólására (») Okt 7, 2020 / 3
 
A pákatartókhoz lehet kapcsolni egy-egy vezetéket, és ide bekötni. Ilyenkor ha a pákát a tartóra tesszük akkor érzékeli az állomás, és csökkenti a páka hőmérsékletét a célhőfok felére de max. 150°C-ra. A tartóból kivéve a pákát, mire a kezünk a forrasztási felület közelébe ér, már üzemi hőfokon lesz a páka (a JBC pár másodperc alatt felfűt). Ezen kívül amelyik páka 5 percnél tovább van a tartóban, annak kikapcsolja a fűtését. Ha kivesszük a pákát a tartóból akkor pár másodperc késleltetés után visszakapcsolja a fűtését az állomás. (azért kell a késleltetés, mert ilyenkor pl. van lehetőség "hidegen" pákahegyet cserélni - akár puszta kézzel)
(#) janigel válasza Skori hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Nagyon ötletes szuper megoldások, ismételten gratulálok.
Te aztán gondoltál mindenre.
Téged ilyen szempontból már ismerünk, ez nem új nekünk.
(#) neogeo2 válasza Skori hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Nagyon jó, tetszik a munkád!
Egy kérdés, ha lehet... A nagy sárga kondenzátor az ellenállással mi célból került oda? Azt látom, hogy a vedőföldelésre van kötve az egyik vége, de a másikat nem tudom kinézni. Pont a napokban érkezik kettő ugyan ilyen táppanel Kínából. Van már tapasztalatod a működésével kapcsolatban? Tudja a 24V/6A-t amit ígérnek?
(#) exabit válasza janigel hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Nekem tetszik, de ha majd ráérsz szerintem páran megnéznénk képeket a belsejéről is. A felirat is szépre sikerült önmagában de szerintem egy órára felesleges ráírni, úgyis egyértelmű.
(#) janigel válasza exabit hozzászólására (») Okt 7, 2020 / 8
 
Szia!
A feliratok nélkül az előlap semmit sem ér, az is része a küllemnek.
Itt vannak a képek a belsejéről.
(#) sany válasza janigel hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Profi munka.
(#) Skori válasza neogeo2 hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Nem akartam közvetlenül összekötni a táp negatív oldalát és a védővezetőt, azonban azért hogy a páka ne tehessen kárt azokban az áramkörökben amiben forraszt, mégis kb földpotenciálon kell lennie.

A kondenzátor biztosítja azt, hogy nagyfrekvenciásan ill. AC szempontból a páka "hidegpont" legyen. Az ellenállás pedig megakadályozza az elektrosztatikus (tehát DC) feltöltődést.

Ismeretségi körömben volt akivel már előfordult, hogy egy hálózati feszültség alatt álló készülékben forrasztva, hozzáért a pákával a fázishoz. Mivel a páka földelve volt, zárlatot okozott, és megsérült a páka, és az áramkör is amin dolgozott. Az általam alkalmazott megoldás esetében, egy hasonló helyzetben mindössze a kondira kapcsolt ellenállás füstölne el.

Másként nézve a dolgot, ez az RC tag felfogható egyfajta extra zavarszűrőként is, ahhoz az állapothoz képest, mintha a tápegység DC oldala lebegne.

A kínai táppal az eddigi tapasztalataim jók, de mint a legtöbb ezköz, valószínűleg ez is megbízhatóbb ha nincs 100% közelében terhelve. Bár én kb. 9A-re tuningoltam az áramkorlátját, de a forrasztóállomás ezt csak másodpercekre használja ki (szobahőmérsékletről felfűtéskor), így még felmelegedni sincs ideje a tápnak.
(#) Gafly válasza janigel hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Miért teszel minden IC-t foglalatba?
(#) teddysnow válasza Gafly hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Mert van
(#) janigel válasza Gafly hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Első verzióval mindig óvatos vagyok.
De valószínűleg egy rossz szokás.
(#) csatti2 válasza Skori hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Én a saját megoldásomnál egy eredeti JBC megoldását puskáztam ki, ott három 1206-os ellenállás volt sorba kötve (egy 0 és két 0,22 Ohmos ellenállás).
(#) kalmi.kalmi válasza janigel hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
A vezetősávok lakkozva vannak ?
(#) janigel válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
(#) kalmi.kalmi válasza janigel hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Szépre sikerült.
(#) neogeo2 válasza Skori hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Köszönöm a kimerítő választ. Ötletes megoldás.
(#) Skori válasza csatti2 hozzászólására (») Okt 10, 2020 /
 
Érdekes megoldás. Végül publikáltad valahol a forrasztóállomásod, az itt berakott fotóknál részletesebben?
Következő: »»   1570 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem