Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   302 / 342
(#) VIM válasza Uviktor hozzászólására (») Szept 11, 2020 / 1
 
Szia! Az értékek jók lesznek ehhez a kis motorhoz. A forgásirányt azt úgy fordítsd meg, hogy az átkötést átteszed függőleges állásba ott középen és a kondenzátor kék szálát átkötöd a szabadon maradó másik barna (jobb alsó segédfázis kivezetés) szálra. Így meg fog változni az áramirány a segédfázis tekercsben és a másik irányba kell elindulnia a motornak.
(#) VIM válasza Uviktor hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Óóóóó ezt nem kellett volna. Úttörők 5. pontja és kész.
(#) Uviktor válasza VIM hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Szia,
Nagyon köszönöm a segítséget,teljes a siker.
Köszönettel
UV

Azért az úttörők pontjai már nem mentek fejből,rá kellett keresnem...plusz voltak még alternatív kiegészítő pontok,de már azok is megfakultak...
(#) synergy hozzászólása Szept 15, 2020 / 1
 
Sziasztok,

a képen látható motort 3F bemenetű inverterről szeretném hajtani (Danfoss VLT). Az adat tábla elég szegényes, és zavaró is pl. a fordulatszám érték.
Ismeri-e valaki ezt a típusú motort, és tudna-e segíteni a paraméterek helyes meghatározásában.
Valószínűsítem, hogy csak csillagban tudja a 400V-ot, és a fordulatszámból is 2 érték van bele ütve.
Szóval, ha valakinek lenne használható infója erről, akkor azt megköszönném.
(#) lelkes amatőr válasza synergy hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Ha jól látom, ez dupla tekercses motor, mindkét tekercs csillagban. Mehet rá a 3 fázis, egyik oldalon 2880, másikon 1440 lesz a fordulatszám. (a csillagpontok belül kötve)
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2020
(#) synergy válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Köszi, ez megmagyarázná a 2 fordulatszám értéket. Akkor a kapocstáblát is ennek megfelelően alakították ki gondolom. Sajnos még nincs a közelemben a motor, ezért nem tudom megnézni.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2020
(#) Router hozzászólása Szept 27, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy asztali körfűrész motorját szeretném átkötni 3 fázisról egy fázisra a lenti kép alapján. Csatolom a motor adattábláját is. 2.2kW-os a motor 3 fázison, ebből ha jól számolom kb. 1700W Fog maradni delta kötésben. Ilyenkor az 1700W-hoz kell méretezni az indító és üzemi kondenzátorokat? Ti milyen értékeket ajánlanátok?

Köszönöm!
(#) Router válasza Router hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Illetve még annyi lenne a kérdésem, hogy mindenképpen kell-e indító kondi is?
(#) erbe válasza Router hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Hogyan számoltad ki, hogy 1700 W marad? Örülhetsz, ha 2/3-ot tud. Az ~1400W.
Körfűrésznél célszerű üzemi kondenzátor is, mert ha kicsit megszorul, az átsegítheti rajta. De mindenképpen kell indító kondenzátor is.
~70 (63-80) µF üzemi és legalább 120 (120-160) µF indító kondenzátor.
(#) VIM válasza Router hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Szia! Ha az ököl szabályt veszed alapul akkor kb. 70µF kell kezdetnek (állandóra) és mérni kellene az áramokat, hogy hogyan alakulnak. Ha 9A közelébe érsz az értékekkel akkor talán jó lesz. Starternek plusz 80µF megteszi de tehetsz nagyobbat is.
(#) Router válasza erbe hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Kezdő vagyok ebben a témában, azt olvastam, hogy kb. 80%-ot lehet kivenni belőle ebben az esetben, pontos számítást nem találtam eddig ezért is írtam, hogy kábé 1700W ami persze lehet kevesebb is. Kondenzátor számításra sem leltem kézzel foghatót csak annyit, hogy kábé 70µF kell üzeminek kilowattonként.

VIM: Áramot ha jól gondolom terhelés alatt illene mérni, ez elég macerás egy körfűrésznél ahol állandóan változik a terhelés.

Kezdésnek megpróbálok egy 80-as üzemit és egy 120-as indítót aztán kiderül mit szól hozzá.
Köszönöm a válaszokat!
(#) Geri86 hozzászólása Okt 2, 2020 /
 
Sziasztok.
A lentebb csatolt 220V-os motor bekötéséhez szeretnék segítséget kérni. Plusz ha kell hozzá kondenzátor a mellékelt jó lenne-e. Előre is köszönöm.
(#) granpa válasza Geri86 hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Ehhez kellenének a motor adatai.
(#) Geri86 válasza granpa hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
A következők vannak ráírva.:

GRÜNHAIN DDR
EGW 71.1/4-E1/33
220V 1.06A 1410/275 U/min
(#) ferci válasza Geri86 hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Szia!
Jelöld meg jól láthatóan a kivezetéseket, mérj közöttük ellenállást és írd be.
(#) Geri86 válasza ferci hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
3 db vezeték plusz a motoron a testnek a helye csavarral.
Fekete, kék és barna vezetékek.
Fekete barna között: 28,4 ohm
Fekete kék között: 28,2 ohm
Barna kék között: 56,1 ohm

Annyit sikerült kiderítenem, hogy valami német mosógép motor amit az 1950-es évektől gyártottak.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2020
(#) VIM válasza Geri86 hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Szia! Próbáld meg a fekete-barna szálra kötni a 230V-t és a fekete kékre a kondenzátort, működnie kell. Ha nem jó irányba forog akkor fekete-kékre a betáp és a fekete-barna a kondenzátor. Ha tudsz mérj áramot aminek 1A közelében kell lennie. Ha ettől nagyon eltérő az áramérték akkor sok a kapacitás értéke.
(#) Geri86 válasza VIM hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Plusz a testet is, igaz?
(#) VIM válasza Geri86 hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Igen, fő a biztonság.
(#) proli007 válasza VIM hozzászólására (») Okt 2, 2020 / 2
 
Hello! Ha a fekete a közös pont, akkor a kondi a kék és a barna közé kell. Nem?
(#) VIM válasza proli007 hozzászólására (») Okt 2, 2020 / 1
 
De igen, a kék és barna közé kell. Köszönöm, hogy észre vetted, elbambultam.
(#) VIM válasza VIM hozzászólására (») Okt 2, 2020 / 1
 
Így volna a helyes bekötés. Ha forgásirányt kellene fordítani, akkor a kék szálról a barnára kell átkötni a betáp másik szálát.
(#) Geri86 hozzászólása Okt 2, 2020 /
 
Köszönöm szépen a segítségeteket.
(#) Marlo hozzászólása Okt 7, 2020 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék, mert teljesen amatőr újonc vagyok.
Van egy villanymotorom, ami korábban egy fűrészgépen működött, majd amikor a betonkeverőm motorja elszállt, abba tettem be.
Amikor az indító relé megadta magát egy szaki azt mondta, hogy kiváltható egy nyomógombbal is. Meg is mutatta, hova kössem be a gombot,
van is egy vezeték rákötve, de nem tudom, hogy a megfelelő helyen van-e.
A kondenzátora is igen viharvert, korrodált. A motor egy IMI 1100W 2920 fordulatú matuzsálem.
Kérdésem, hogy a kapcsoló jó helyre van-e kötve és mekkora kondit érdemes venni, mert a mostanit már megette a korrózió.
Jelenlegi bekötés a képen:
230V fekete-fekete V1 és W2
kondenzátor barna (talán) R és fekete W1
nyomógomb vezetéke V1 kék - W1 barna

Előre is köszönöm.
(#) VIM válasza Marlo hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Szia! Ha a V1-re alul egy fehér tekercsvég van kötve (aminek a fő fázis tekercs másik szálának kell lennie), akkor szerintem jól kötötted be. Az indító kondenzátor értéke 120uF. Ha a mostaninak az értéke még megfelelő akkor azt használd, mert az új kondenzátor nem fog annyit kibírni mint a "rozsdás".
(#) Marlo válasza VIM hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Köszönöm a gyors választ. Sajnos nem tudom a kondi méretét (csak a külsőt). Ha venni kell, mire figyeljekÍ? Lehet nagyobb, vagy kisebb az érték? Mi történik, ha kicsi az érték, vagy ha túl nagy? Bocs az amatőr kérdésekért, csak mintha apró lyukak lennének a felszínén.

Köszi
(#) VIM válasza Marlo hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
A kondenzátor értéke az ehhez a motorhoz, annak teljesítményéhez, nyomaték görbéjéhez igazodik. Ha kisebb az érték akkor lomhábban, ha pedig nagyobb akkor hamarabb éri el az üzemi állapotot. Csak az indítás idejére van rá szükség.Például vagy ez a hely ahonnan beszerezhető kedvező áron.
(#) synergy válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Szia,

lefotóztam a kapocs tábláját. A képen látható bekötéssel 1F bemenetű inverterről működött. Tehát 3x230V-ot kapott. Ha ez tényleg egy Dahlander motor, akkor hogyan kell bekötni a nagyobb fordulatra, hogy 3x400V-ról működjön?
(#) VIM válasza synergy hozzászólására (») Okt 9, 2020 / 1
 
Szia! Én így próbálnám meg bekötni. A régebbi tekercsvégek jelöléseit kellene leellenőrizni, hogy azok a klasszikus delta elkötés szerint vannak-e kihozva. Az U-X, V-Y, W-Z. Ha ez így van kihozva akkor stimmelnie kell az ábra szerinti nagy ill. alacsony sebességi fokozatnak és az U-V-W-re kell az áthidalás (így lesz párhuzamosra kötve a tekercselés) és a Z-X-Y-ra a három fázis.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2020
(#) synergy válasza VIM hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Igen, nézegettem én is ezt a bekötést. Megpróbálom ezzel.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2020
Következő: »»   302 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem