Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2285 / 2488
(#) mindenes válasza krisz69 hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Szia! 2Q2 eszközből mintha kijött volna az éltető füst. Az utolsó képen ez különösen jól látható. Érdemes cserélni mégha, mérrve jónak is tűnik. De ha mechanikasi sérülés okozta a lyukat akkor maradhat:S
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2020
(#) 13_Balu50 válasza krisz69 hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
A neten ha keresgélsz találsz kapcsolást amiben Sg3525, Ir2110, LM339 es IC-k vannak, biztosan hasonló lesz hozzá, támpontot ad, a panelodhoz.A frekvenciát nem csak a kondenzátor, hanem még 2 db ellenállás határozza meg az Sg3525 ic nél.
A kondenzátor (CT) az 5. láb és a föld közöttvan. Az ellenállás (RT) a 6. láb és a test között van. Az 5. és 7. láb közötti ellenállás (RD) meghatározza a holtidőt (és kissé befolyásolja a frekvenciát is).RD tipikus értékei a 10 Ω és 47 Ω között
Az RT-nek a 2kΩ és 150kΩ között A CT-nek az 1nF (102. kód) és 0,2 µF (224. kód) tartományon belül kell lennie
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2020
(#) 13_Balu50 válasza krisz69 hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Itt egy rajz talán jó lesz neked is. https://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=331006
(#) krisz69 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Ezt az utat végig jártam. Sajnos nem hozott eredményt. Minden (RT) (RD) tag jó. Érintkezik a vezetősáv. Végig követtem. Ezert vagyok tanácstalan.
(#) 13_Balu50 válasza krisz69 hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Szia! tanulmányozd át a belinkelt rajzot. Ha 470pf os a CT, akkor rakj bele 1 nf-ost vagy nagyobbat, és lehetőleg ne kerámia kondenzátor legyen, hanem fólia, az a zöld ami a képen is látszik.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2020
(#) krisz69 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Az a védelem . Kondija. 1nf ,,102"
(#) 13_Balu50 válasza krisz69 hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
oké, értem az az lm399 nél van, de egy olyat tegyél be ct-re a KA3525 A 5 láb és a föld közé.
Biztosan változni fog a frekvencia.
(#) krisz69 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Okés. Probálkoztam már igaz kerámiával de. Se felfelé , módosítva se lefelé semmi változás. Persze igbt nincs a készülékbe . A vezérlésnek . Menni kéne
(#) 13_Balu50 válasza krisz69 hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Még szerencse, ilyen tüskével ha 600V-ot bir az igbt nem sokáig bírná. A készüléket ne helyezd hálózati áram alá ! A vezérlésnek labortápról 100mA áramkorláttal adj tápot, miután rendben lesz a KA3525 és Ir2110 nél a kimenő jelek csak aztán léphetsz tovább.
(#) Cannon hozzászólása Nov 23, 2020 /
 
Sziasztok! Gyárilag gerjedésmentesen legyártott végfok(+DSP) mitől kezdhet el egy idő után magas hangon gerjedni? A GND kapcsoló annyit segít, hogy kicsit más frekvenciájú lesz a sípolás.(Táp szűrés probléma?) Lehetnek kisebb okai is mint például kiszáradt kondenzátor?
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2020
(#) Tiborough hozzászólása Nov 23, 2020 /
 
Sziasztok!
Olyan projektbe vagyok, hogy egy bluetooth transzmittert szeretnék kötni egy Sony str-de445-be. A kérdés hogy a tápnak melyik pontjára köthetném rá biztonságosan a modult. Olyan lenne jó ahol kikapcsolt állapotban is jelen van az 5 volt, hogy ne felejtse el a párosított fejhallgatót. Vagy inkább egy külön táppal jobban járnék. (?)
(#) tothbela válasza Tiborough hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Szia!
Már rengeteg megoldás született erősítő és BT modul illesztésére. Függetlenül attól hogy adó vagy vevő az alany, a földhurok mindig kerregéssel jelzi hogy nem jó valami. Az erősítőd készenléti tápja sem földfüggetlen, vélhetően ott is jelentkezne a zavar, ráadásul nem is biztos hogy a plusz terhelés nem okozna gondot neki. Egy gyári telefon töltő szerintem elfér az erősítőben.
(#) Pisti1986 hozzászólása Nov 25, 2020 /
 
Sziasztok.
Volt már valakinek dolga HL Electronics MPA-804-es erősítővel?
Került hozzám egy ilyen csoda és hiányzik pár alkatrész róla..
(#) strobi hozzászólása Nov 26, 2020 /
 
Sziasztok.
Egy ideje bajlódom a HEXFET-es erősítő panelom újraélesztésében. Azt hiszem közel járok hozzá, de a nyugalmi áram (P2)potméterére elenyésző mértékben reagál (az erősítő áramfelvétele 35-45mA között mozdítható). Félvezetők, diódák ellenőrizve.
T12 Source:~100mV
T13 Source:-1.1V
T10 Emitter: -3.5V
T11 Emitter: 3V
T8 Emitter: 0.8V
T13-nál valami ok nélkül nyitva van egy kicsit, de nem tudok rájönni miért. A műveleti erősítő is volt cserélve, bár a régi is működött,utólag megmérve.Valakinek bármi ötlete, mit érdemes még ellenőrizni?
Köszönettel,
(#) tothbela válasza strobi hozzászólására (») Nov 26, 2020 /
 
Szia!
Itt valami nem kóser. A pozíció számok alapján a T10 emittere kellene hogy pozitív legyen, a T11 a negatív, de tegyük fel hogy felcserélted a mérőzsinórokat, és valójában jót mérsz. Legalábbis ezt látom. Viszont a T3 source ellenállása szakadt lehet, mert egyébként több mint 2 A nyugalminak kellene folynia.
(#) strobi válasza tothbela hozzászólására (») Nov 26, 2020 /
 
Igen, fordított polaritással mértem, mivel a fekete mérőfej szűkebb helyre befér. Valóban, kétszer is visszafordíthattam az értékeket. Tehát T13 source lóghat a levegőben, jó az ötlet, utánajárok!
Köszi a tippet.
(#) pisti89 válasza strobi hozzászólására (») Nov 26, 2020 /
 
Milyen műszerrel mérsz?
(#) strobi válasza pisti89 hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
A képen látható műszert csak tápegységnek használtam. Túl sok infó lenne egy kijelzőn. Kézi multimétert használtam, RS Pro RS-14
(#) strobi válasza tothbela hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Szuper volt a tipp, az ellenállás megaohm körüli értéket mutatott. A segítségeddel már nyilvánvaló volt a hiba, de mivel ránézésre jó állapotban volt az ellenállás, érzékenyebb alkatrészekre gyanakodtam, mint például félvezetők, diódák. Hétvégén összehozom a trafójával. Köszi a segítséget!
(#) Cannon válasza Cannon hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Csatolnék egy videót, amiben hallatszik a sípolás. Kellene valami kiindulópont, hogy mi okozhatja ezt. Meg tudnátok mondani, hogy ez egyáltalán gerjedés-e vagy mi lehet? Bemeneti jeltől független, bekapcsolás után pár perccel kezdődik. Néha elhalkul, frekvenciát vált, van hogy megszűnik majd újra. Gondoltam arra, hogy a bluetooth panel vagy a DSP okozza esetleg? A DSP ADAU1701-re épül. Csatolok képeket is a panelről.

Bővebben: Google Drive Link (A sípolásról)
(#) Atti44 hozzászólása Nov 29, 2020 /
 
Sziasztok! Egy Nad C356 erősítő nem kapcsol be, még készenléti módba sem jut el, csak egy relé kattog megállás nélkül kb. két másodpercenként a potméterek nyákján. A +5V ingadozik 0.4V-2V között a relékattogással szinkronban. A többi feszültség hiányzik (12, 18, 26, 55V). A táp nyákján cseréltem 7 elkót, nem segített. Ha az előlapot lehúzom az alaplapról, akkor megjelenik minden feszültség az alaplapon. Ha a leválasztott előlapnak adok 5 voltot akkor készenléti sárga led világít rajta, bekapcsoló gombra kékre vált ahogy kell, távirányítóval is tudom kapcsolni. Mit ellenőrrizzek még? Köszi.
(#) Karesz 50 válasza Atti44 hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
Lehet, hogy RL51 érintkezője van beégve. Hidald át kísérletképpen és utána ellenőrizd az 5V-ot. Persze, ha ez a feszültség meglesz, akkor a többi is.

NAD.JPG
    
(#) Atti44 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
Ha a táp le van húzva az alaplapról, akkor az RL51 hallhatóan működik ahogy ki-be kapcsolom hátul a főkapcsolót, a feszültségek is megjelennek. Ezért furcsa... táp magában>vannak feszültségek, táp alaplappal>vannak feszültségek, előlap magában>működik. A három együtt nem működik.

Nad2.png
    
(#) Atti44 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
Ezeket mértem ott ahol megjelölted.

NAD1a.jpg
    
(#) Atti44 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
A D52 egyik diódája zárlatos, ha tudok szerezni holnap kicserélem, aztán meglátjuk mi lesz.
(#) Karesz 50 válasza Atti44 hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
Így mérted ki a Graetz-et és az egyik esetben 0,7V-ot mutatott a dióda vizsgáló?
Csak a táp+alaplap felállásban terheld le az 5V-os kimenetet 47 Ohm-mal, hogy leesik-e a feszültség.
(#) Atti44 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
A D52 lábait kiforrasztottam a nyákról és úgy mértem dióda vizsgálóval, 0.6V mértem. Amit bejelöltem, annál zárlat volt mindkét irányban.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2020

D52a.jpg
    
(#) Gafly válasza Atti44 hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
Akkor csere.
(#) levente507 hozzászólása Dec 8, 2020 /
 
Sziasztok. Egy Saba Mi212 végfok javításba kezdtem. Első körben egy teoretikai kérdést szeretnék feltenni. Cseréltem a végfok és meghajtó tranzisztorokat. Emellett az elégett ellenállásokat és elkókat . Ezután indítottam próbaizzós táppal. 100-100w izzó mindkét tápfelen.A relé nem húzott be. A hangszóró kimeneten +25V volt. További keresgélés után kiderült hogy az egyik 0,33 (R658) teljesítmény ellenállás szakadt volt. Sajnos látszatra nem volt nyoma. Cseréltem. Ugyanaz a jelenség. Azonban a nyugalmi áram potmétert tekergetve az egyik 100w os izzó elkezd halványan világítani és néha behúz a relé ilyenkor.
A fő kérdés, hogy a hibás ellenállás tönkretehette az új tranzisztorokat?
(#) reloop válasza levente507 hozzászólására (») Dec 8, 2020 / 1
 
Szia! A T671 felé talált magának utat az áram és valószínűleg tönkre is tette.
Illett volna végtranzisztor nélkül megmérned a kimeneti egyenfeszültséget és a várható végtranzisztor B-E feszültségeket. Sokszor leírtam már, bizonyára elkerülte a figyelmedet.
Következő: »»   2285 / 2488
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem