Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   103 / 137
(#) usane válasza proba hozzászólására (») Okt 13, 2020 /
 
Elvileg a write csak egy pufferba ír, és a commit végzi el a tényleges beírást, tehát a pufferban megmaradt, gondolom, viszont ujraindításkor üres a puffer. Legalábbis a leírás alapján erre gondolok. Viszont a read-nek meg nem a puffert kéne olvasnia hanem a valós hardvert. Mindenesetre érdekes jelenség volt.
(#) Firefighter1 hozzászólása Okt 18, 2020 /
 
Sziasztok!

Milyen thermoszenzort ajánlanátok ESP8266-hoz ami tud -20 tól +350 fokig mérni?

Például egy ilyen K tipusu csoda jó hozzá?

+-2-5 fok pontosság bőven elég.

Köszönöm
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Ez így kevés, kell hozzá MAX6675 is. Ahhoz vannak példaprogramok, könyvtárak.
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Igen.. Java részt párban találom!

Akkor nem is keverek más szenzort olyat veszek amit "adnak" hozzá

A példaprogramokat meg keresem a könyvtárba!
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2020
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
A MAX6675 IC-hez K típusú szenzor dukál, legyen az bármilyen pizsamában is.

K.jpg
    
(#) Firefighter1 hozzászólása Okt 21, 2020 /
 
Köszönöm. Úton van.

Még egy kérdés.. van e lenyegi (felhasználói oldalon) különbség a Lua Lolin és a Lua Amica verzió között?

Illetve miben tér el a kettő?

Köszönöm
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 21, 2020 / 1
 
Hirtelen ezt találtam: The primary difference between the Amica and the Lolin is the serial chip. Amica uses CP2102 while Lolin comes with CH340 serial driver.
(#) Firefighter1 válasza pipi hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) superuser hozzászólása Okt 23, 2020 /
 
Most kezdek ESP-vel foglalkozni. Milyen lehetőségek vannak, hogy összerakjak egy webszervert (HTTP)?
(#) proba válasza superuser hozzászólására (») Okt 23, 2020 / 1
 
Arduinó keretprogram, ESP8266 feltelepítése után a példák között szerepel egy primitív. Sokat azért ne várj tőle. Bonyolultabb szebb az <Adafruit_NeoPixel.h> könyvtárral telepedett, az már számomra egyszerűbben kezelhető oldalszerkesztést adott .
(#) superuser válasza proba hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Dinamikus változókat, dinamikus tartalmat tudok kezelni vele?
(#) proba válasza superuser hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
A neopixelessben némi javascript szerepel... De a vele épített weblapok nem híresek a sebességről, szerintem csak arra valók, kis mennyiségű beállítás az eszköz működtetéséhez /beállításához. Szerintem a PHP-t nem tudja, leginkább a kliens gépen illik futtatni a számításigényesebb dolgokat.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2020
(#) superuser válasza proba hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Microchip TCP/IP stack-el dolgoztam korábban. Az ugyan nem PHP volt, de egy 48 MHz PIC gyönyörűen megjelenített webszerverként egy 50-100 kB méretű weboldalt dinamikus tartalommal. Azt reméltem, hogy az ESP processzora lényegesen komolyabb, szintén lesz erre kész megoldásuk.
(#) proba válasza superuser hozzászólására (») Okt 23, 2020 / 1
 
Lehet több programozási ismerettel komolyabb dolgokra lehet használni, de ami felület nekem tetszett az XMLHttpRequest() -tel oldotta meg a változó tartalmat. Az ESP-ben string műveletekkel szedte össze a programozó választ rá, és úgy küldte vissza. Lehet másképp is lehet, de mivel nem kerestem annyira, meg nem is botlottam más megoldásba, így nem tudom. Az én céljaimra elég volt. Arduinós C-n kívül mással nem próbáltam, más nyelveken biztosan más az eszközpark.
(#) superuser válasza proba hozzászólására (») Okt 24, 2020 /
 
Köszi, ezen úgy látom el tudok indulni.
(#) Firefighter1 hozzászólása Okt 25, 2020 /
 
Sziasztok!

Megint próbáltam neki ugrani a DeepSleep-es ESP01-es hőmérőnek!

Szépen összepakolgattam a programot DHT22/MQTT/SSID...
Ugy írtam meg hogy ébredés után csinál 3 mérést, és mind a hármat felküldi.. igy biztos felkerül az adat.
Igen ám de ébredés után "nan" értéket kapok.

Lecsupaszítottam teljesen a progit

  1. #include "DHT.h"
  2.  
  3. float  temp;
  4. float  hum;
  5. DHT dht2(2,DHT22);
  6.  
  7. void setup()
  8. {
  9.   temp = 0;
  10. hum = 0;
  11. Serial.begin(9600);
  12.  
  13. }
  14.  
  15.  
  16. void loop()
  17. {
  18.  
  19.     for (int count = 0; count < 3; count++) {
  20.       temp = (dht2.readTemperature( ));
  21.       hum = (dht2.readHumidity());
  22.       delay(1000);
  23.       Serial.print("Temp:");
  24.       Serial.print(temp);
  25.       Serial.println("");
  26.       Serial.print("Hum:");
  27.       Serial.print(hum);
  28.       Serial.println("");
  29.     }
  30.     ESP.deepSleep(10e6);
  31.  
  32. }


Probáltam modullal, sima DHT22-vel saját 4,7kOhm os ellenállással és mindig ez a tünet, ébredés után nem mér!
Amikor tápot kap akkor az első turnus lefut rendesen, de utánna "NAN"...

Szerintetek mi lehet a gond?

Ha kiveszem belőle a DeepSleep-et és kap mondjk egy 10 másodperces késleltetést akkor semmi gond de azzal nem vagyok kisegítve
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2020
(#) superuser válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Ilyenkor szeretem megnézni a hívott rutinokat, hogy mit tartalmaz a kód, mert ami itt látszik abból nem sok derül ki.
De jellemzően ha ugyanaz az olvasási rutin nem működik ami korábban igen, akkor inicializációs hibáról van szó (pl. inicializálás hiánya, táp vissza nem kapcsolása, interrupt nem lett újraengedélyezve, stb.)
(#) usane válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Úgy emlékszem régen volt olyan hibája, hogy altatás után nem ment a Wifi. Újra kellett indítani a modult. Nem tudom, hogy disconnect reconnect segít-e, vagy javítva lett-e, illetve milyen megoldás van rá. Tesztelned kéne, hogy ébredés után wifin van-e.
(#) szili83 hozzászólása Okt 26, 2020 /
 
Korábban rendelt ESP8266 és relay modulom jött, de nem működött. Most megjött hozzá az USB-s programozó. Bővebben: Link
Milyen programot kellene az ESP-re töltenem, hogy a relay modul működjön, és tudjam androidról vezérelni?
(#) Firefighter1 válasza usane hozzászólására (») Okt 26, 2020 / 1
 
Ébredés után ujrakapcsolódik, helyesebben az egész progi ujra lefut, tehát:
Disconnect, connect ,mqtt connect stb

Külföldi fórumon találtam egy olyan hibamagyarázatot hogy visszakapcsoláskór a táppal valami nem stimmel.

Előszőr tesztként teleraktam a programot késleltetéssel, hogy legyen ideje mindennek magához térnie, ez fél siker volt! de igy is adott egy egy hibát!
Utánna találtam egy olyan leirást, hogy közvetlenűl a deepsleep elött ujra kell azt a lábat a konfigurálni amin csatlakozik a dht, kimenetté kell állítani!

Miután kimenetre tette az ember alacsonyra kell váltani, és utána meehet el aludni!
Nagyjából kapisgálom hogy miért de csak nagyjából.. viszont igy tökéletesen működik!


Tehát a megfejtés:

pinMode (2, output);
digitalWrite (2, LOW);
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Én olyat is tapasztaltam, hogy induláskor az esp (8266 és 32 is) több lábát jól megrángatja, ettől a rákötött periféria kerülhet valami spéci állapotba, amiből valami trükkel ki kell hozni. Esetleg meg lehet próbálni másik lábról működtetni a kritikus perifériát.
Persze ha már jól működik...
Az ESP32-nél pl itt szápen leírják mit rángat meg induláskor: Bővebben: Link
Szerintem ébredéskor is ugyanez játszódik le, nem csak bekapcskor
(#) pipi válasza szili83 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Hali!
Ez erősen függ a programozói tudásodtól...
A gépedre egy arduinót valószínűleg fel kellene húzni, esetleg lehet használni a blynk-et, ehhez van android app, vagy valami webszerveres mintát keresel, az minden platformon működni fog...
De kiindulhatsz az Arduinós automatikusan települő példaprogikból is...
Engem most ez csigázott fel kicsit: Bővebben: Link
illetve ESP32-re Bővebben: Link
(#) usane válasza szili83 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Az Arduino IDE alap, akármit is akarsz rá programozni.
Vannak más lehetőségek is,de az a legkiforrottabb, mintapéldákból és fellelhető projektekből.
Aztán ki kellene deríteni melyik lábak vezérlik a reléket.
Ezután ahogy Pipi javasolta a Blynk a legegyszerűbb, de ha nem tetszik akkor esetleg tudok segíteni valami egyszerű android programban.
Vagy megtanulsz valami blokkvázlatos android app szerkesztővel bánni.
(#) szili83 válasza usane hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Vannak kész android appok, és gondolom kész fw-ek az ESP-re. Csak amit nekem küldtek, az nem működik. Nekem egy működő kellene mindkettőre.
(#) usane válasza szili83 hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
A google a te barátod is.
Tessék, megkerestem neked: Bővebben: Link
De ha ez nem elég jó akkor itt egy másik:
Bővebben: Link

Ha rajta van az első linken levő firmware az ESP-n akkor ki is tudod próbálni böngészővel.
192.168.1.1/ON1
.../OFF1
.../ON2
.../OFF2
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2020
(#) pipi válasza szili83 hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Hali!
Kérdezni is tudni kell. Azt sem tudjuk mid van, hogy madzagoltad össze, milyen szoftver van rajta, mit jelent a nem működik, mi nem működik. kismillió féle esp8266 modul van, ezer féle relés panel, az asztalodra meg nem látunk rá távolról. Igy nem lehet segíteni.
(#) usane válasza pipi hozzászólására (») Okt 27, 2020 / 2
 
Hali! Igazad van, de az elején megadta mit vett Ali ruszkin.
Összefoglalva:A linken azt írták App és szoftver mellékelve.
A szoftvert nem tudja rajta van-e az esp-n mert az apphoz csak linket adtak ami már nem működik. Állítólag az IP-je sem az volt az ESP-nek ami meg van adva, mert 1.1 volt meghadva, de az alap 4.1-el lehetett elérni. Ezek alapján gondolom még a szoftver sincs rajta az ESP-n, de ki tudja. Mindenesetre most, hogy már van programozója csak rajta múlik mit tölt rá. Adtam neki 2 lehetőséget is, ami működik.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2020
(#) pipi válasza usane hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Ja, hogy nem a válasz gombot használta, ami az "előzőleg"-re mutahatott volna...
Köszi
(#) kispalsz hozzászólása Nov 17, 2020 /
 
Sziasztok!

Arduino + ESP01 + Digital Servo motor kombinációval elakadtam kicsit. Ez egy Wifin vezérelhető ajtónyitó lenne.

Arduino Nanot használok, a tápját egy 2A leadására képes 5V-os USB adapter adja.
A Servo motort az Arduino vezérli PWM-es. A tápját egy 6A-es .7.5 V-os adapter biztosítja. (ennyi kell a servonak elég erős, a falból eddig 63W-ot mértem fogyasztásmérővel max felvételt amikor működik a servo)
Az ESP modul Az arduinotól kapja a 3.3 V-ot, A GPIO0-t és GPIO2-t is használom.
Az ESP 01 modulon ESPEasy van :
"Build: 120
Core Version: 2_3_0"

GPIO 0 : wifin vezérelt kapcsoló, HIGH állapotra az Arduino elindítja a servo motort.
GPIO 2: ds1820b hőmérő szenzor egyéb használatra.

A servo motor GND -jét és az Arduino GND-jét össze kellett kötnöm, mert csak valamiért így működik a servo.
Az egész szépen működik, csak terhelés alatt nem stabil. Ha a servo meg van terhelve ( de nincs túlterhelve), akkor az ESP01 modul újraindul. Ekkor miután újraindul kiad boot során egy újabb HIGH jelet a GPIO0-ra. (Ezt tudom, hogy így kell működnie). A problémám az, hogy miért indul újra.
Hogyan tudnék tenni az újraindulás ellen?

Egyenlőre limitáltam a programot, hogy X ideig ne fogadjon el új nyitási kérelmet, de így nem túl kényelmes a használata. Nem lehet 2x egymás után gyorsan nyitni az ajtót.


Köszi, ha valaki tud segítséget adni.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2020
(#) superuser válasza kispalsz hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Táp (esetleg tranziens) probléma. Megoldás: szűrő kondik, oszcilloszkóp.
Következő: »»   103 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem