Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HiFi javítás
Lapozás: OK   64 / 69
(#) kadarist válasza x424 hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
Szia!
Az nem rendellenes tünet, hogy a vezérlő egy beleprogramozott komponens hiánya esetén furcsán viselkedik. Szereld csak vissza azt a magnórészt.
(#) Robag84 hozzászólása Szept 2, 2020 /
 
Üdv!

Van egy Philips F1395 hifim, azt szeretném tudni, hogy MP3 modult bele lehet-e építeni egy kis barkácsolással? MP3 modult egy nyáklap kijelzővel és gombokkal ellátott előlapal. 12V táp kell neki. Amennyiben megoldható az lenne a jó ha a hifi adna neki áramot valamit az erősítőjére lenne kötve a hang kimebete az MP3 mozdulnak. Nem tudom legetséges-e vagy sem? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Ronin hozzászólása Okt 26, 2020 /
 
Üdvözletem.

Valaki megmondaná ez miféle hangszóró bekötés ami a képen van? A LOW CH érdekelne.

Snap3.jpg
    
(#) reloop válasza Ronin hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Üdv! A LOW, a két fő csatorna különbözeti jelére kötött két soros hangsugárzó. A térhatás érzetét próbálják ezzel növelni.
(#) Ronin válasza reloop hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Ettől nem lesz mono? Egyébként a LOW-ra két 10 ohm-os mély van kötve.
(#) reloop válasza Ronin hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Ha szólnak a mélysugárzók, akkor a két csatorna ellentétes fázisban működik. Természetesen a LOW mono-ban szól, ez sem mélynél, sem surround-nál nem lényeges.
(#) Ronin válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
Köszönöm a választ.
(#) Rafael hozzászólása Nov 6, 2020 / 1
 
Sziasztok!

Van nekünk egy szép Philips MCM1110 nevű kis hi-fi.
Elromlott a biztosíték és kapott egy újat. De sajnos csak egy rövid úton mérhető a 238V hálózati feszültség. A trafócska és (a nagyobb tekercs) után már nincs hálózati fesz, például a diódáknál sem.
Viszont a kimenő oldalon a 9V helyett 1,35V -ot mérek.
A kérdés, hogy szerintetek mi lehet a hiba? Nem szeretnék úgy járni, hogy sorban cserélgetem az alkatrészeket, aztán valami ismét taccsra vágja a tápot.
Hogyan érdemes keresni a hibát?
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2020
(#) CHZ válasza Rafael hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Szia!
Elkok, diódák mérésével kezd.
(#) kadarist válasza Rafael hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Szia! Repedtnek tűnik a kisebbik kék kerámiakondenzátor.
(#) Ronin hozzászólása Nov 18, 2020 /
 
Sziasztok!
Panasonic SA-AK75-nél nem tudja valaki hogyan kellene "belapátolnia" a CD-t a lejátszóba?
Csatoltam videót az enyémről, sajnos nem tudja bevenni. Ha kézzel beadom neki akkor működik egyébként.

MOV_00027.avi
    
(#) Ronin hozzászólása Nov 18, 2020 /
 
Semmi ötlet az előbbire? Esetleg ha valakinek van ilyen akkor ha nem túl nagy kérés megnézhetné nála hogy működik.
(#) Ronin válasza Ronin hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Már két napja itt áll előttem szétszedve. Néztem videókat, de nem tudok rájönni mi a gond, mert nem tűnik úgy hogy hiányzik valami. Egyszerűen nem tudok rájönni hogyan húzza be. Nagyon idegesítő.
(#) Ronin válasza Ronin hozzászólására (») Nov 20, 2020 / 2
 
Rájöttem.
(#) Edem631 hozzászólása Márc 1, 2021 /
 
Helló.Szerintetek javìtható ez a hifi?Égett szag és füst jött ki belőle.A szerviz manualt elkérhetném hozzá.
(#) antiktelefon válasza Edem631 hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Ennyi utánanézéssel nem.
Szedd szét, keresd meg mi füstölt el, ha más tud manualt, akkor te is találsz. Ha megvan a hiba oka kérdezd meg, mit kéne még cserélni, ha ez és ez égett.
(#) Gafly válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
És linkeje be, ha nem gond...
(#) lóri válasza Gafly hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Szerintem csak megjegyezte, hogy akitől kapta, attól elkérhetné a manuált. Szerintem kérje el.
(#) dj.csont hozzászólása Márc 14, 2021 /
 
Üdv.: Mindenkinek! Van egy Sony rg-333 hifi ami egyik napról másikra nem kapcsol be! Jelenség következő hálózatba bedugom majd kattan relé 1 másodperc múlva megint és stand-by LED villog és semmi gombra semmire sem reagál! Nem ír ki semmi se kép se hang! Valaki talalozot már hasonló jelenségel válaszokat előre is köszönöm!
(#) reloop válasza dj.csont hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Szia! A jelenség arra utal, hogy hibát észlel a vezérlő egység és leállítja a főtápot.
Van rajz az Elektrotanyán, ki kell mérni a hiba okát.
(#) pirx hozzászólása Máj 17, 2021 /
 
Sziasztok, van egy Technics SU-C800U, SE-A900S előerősítő-végfok kombóm. Az előerősítő bemenetek között "ugrált" ezért cseréltem a választó kapcsolót. Most már nem ugrál, viszont tizedmásodpercekre ki és azonnal vissza kapcsol teljesen véletlen szerűen. Tudtok segíteni esetleg, hogy nem szakemberként mit nézzek?
Illetve az előerősítő a végfoktól kapja a tápot egy 6 pólusú PS2 szerű kábelen, ennek a bemeneténél van 5 kis izé, amiből 2 kicsit elszíneződöttnek tűnik. Csatolok egy képet.
A végfokon a nyák úgy látom, mintha egy helyen néhány elleneállás (?) körül égett lenne. Csatoltam erről is a fotót.
A végfoknak nem működik a ventillátora. Ennek érdemes a motorját cserélni, vagy inkább valami korszerűbbre cserélni - lehetőség szerint?
A végfok bekapcsolva - terhelés nélkül - eléggé felmelegszik, de nem vettem észre, hogy ennek hatása lenne a kikapcsolgatásra.
Csatolok 2 maual-t is, nektek gondolom mondanak valamit a rajzok.
Köszönöm a segítséget.
(#) promise válasza pirx hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Szia!
A végfok ventillátora korábban forgott?
Nekem egy SA-DA10 házimozi erősítőm van. Sztereó üzemben,normál hangerőn hallgatva eddig egyetlen alkalommal sem indult el a ventillátor, pedig a burkolaton szinte tojást lehetne sütni cca. 30 perc elteltével. Régebben nézegettem a rajzát és emlékeim szerint a ventillátor indulása összefügg a hangerő potmeter állásával is. Ha hirtelen nagy hangerőt állítottam be a potmeterrel, akkor a ventillátor is elindult, kihűtötte a házat és lassan újra leállt.
Lehetséges, hogy a tiédnél is ilyen megoldás van és a ventillátor hibátlan.
(#) pirx válasza promise hozzászólására (») Máj 29, 2021 /
 
Elképzelhető, de még nem láttam, hogy bekapcsolt volna. Én is úgy vettem észre, hogy elég komolyan melegszik a ház, azért is gondoltam, hogy már rég mennie kéne a ventinek. Ha feltekerem a potmétert akkor se indul be. Persze lehet, hogy türelmetlen vagyok és csak várni kellene egy órácskát.
(#) Vales válasza pirx hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Szerintem - bár ellenállásnak látszanak - ezek inkább mikroinduktivitások, kvázi "tekercsek", mivel L-betűvel vannak jelölve.
A színkódjuk alapján beazonosítható az értékük, nem túl drága alkatrészek, ezért érdemes kicserélni őket is.
Néhány mikro vagy milli Henry lehet az induktivitásuk értéke.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2021
(#) Wind-Storm hozzászólása Júl 9, 2021 / 1
 
Sziasztok!

Fókuszt veszített lézer pickup-pal érdemes foglalkozni kalibrálás terén? (Eddig azt sem tudtam, hogy ezeken van két végállás trimmer) Ha sikerül eltalálni a fókuszt, mennyi ideig működhet még hibátlanul? Nem magamnak javítom az eszközt, tehát megbízhatóan működnie kell. Ha találok cserealkatrészt, elsődlegesen azt céloznám meg.
A javítás tárgya egy kb. 5 éves Panasonic SA-PM250
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2021
(#) fecameca válasza Wind-Storm hozzászólására (») Júl 9, 2021 / 1
 
Látatlanban, szerintem valami piszok, vagy elvetemedett műanyag alkatrészek miatt történhet ilyesmi. Ha valamin görbületek, repedések látszanak, ajánlatos cserélni, ha van mire. De hát ezt te meg is válaszoltad magadnak.
(#) dragonweed hozzászólása Júl 9, 2021 /
 
Sziasztok!
Segítséget keresek egy probléma megoldására... Adott egy Creek CD-játszó (CD 43MkII), hibás (gyenge) CDM 12.1 lézerrel.
Hol olvasott, hol nem, főleg az írott CD-ket nem, a lejátszás meg -ha volt- szakadozott, ugrálós volt. Eddig a szokásos a történet. Belekerült egy garantáltan vadiúj, eredeti Philips VAM 1202-es (elvileg csereszabatos) komplett mechanika, és itt jön a csavar....
Most a gyári és új írott lemezeket nem olvassa csak pörgeti majd kidobja, viszont a legrégebbi (kék, zöld hordozós) írott lemezeket meg hibátlanul olvassa, játssza. Valakinek ötlet?
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2021
(#) Wind-Storm hozzászólása Júl 23, 2021 /
 
Mennyire jellemző kizárólag a pickup hibájára az, hogy némi bemelegedés után (ami azt jelenti, hogy többszöri próbálkozásra sikertelenül olvassa a lemezt) tökéletesen működik?
Azért teszem fel a kérdést, mert a táp zajosságának méréséhez nincsen eszközöm sajnos, ugyanis arra is gyanakszom.
(#) synergy válasza dragonweed hozzászólására (») Júl 23, 2021 /
 
Amit eredeti Philips-nek gondolsz az nem az sajnos. Egy német cég kiárusította a valóban eredeti szerviz alkatrészeit az ebay-en. Egy CDM12-es mechanika kb 45 ezer Ft-ra jött ki szállítással. Ennek már úgy 3 éve. Azóta nem láttam eredetit, pedig nagyon figyelem. Csak kínai utángyártott van, de az dögivel.
Lutri, hogy működni fog-e vagy sem akár 0km-esen.
Egy ideig lehetett kapni a HQ-ban Technics szerviz alkatrészt RAE1100 KIT néven. Ez is kínai volt ugyan, de jó minőségű gyártmány.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2021
(#) RockFonok hozzászólása Nov 7, 2021 /
 
Sziasztok!

Millenium MN 9644 hifi tornyom van, annyira sok emlékhez kötődik nem tudom elengedni.

Megmosom a szíjat és a kerekeken a szíj helyét pár óra vagy 1 napot jól működik a CD tálca az open gomb és a CD váltó gombjai.

Aztán ezek a hibák lesznek:

nem működnek a open gomb (távirányítón sem akkor)CD váltó gombjai de ha meg mosom a szíjat alkoholba akkor mindegyik jó működik még a tálca is, tálca nem jön ki rendesen akkor azt írja ki DOOR ERR próbálgattam más szíjjal befőttes gumival nem jártam sikerrel, van hogy kibe járkál magától vagy nem jön ki teljesen, De ha megmosom a szíjat hogyhogy működik a tálca?

Ha nem jön ki teljesen a CD tálca de én kihúzom teljesen és vissza tolom akkor szépen be megy de ha nem húzóm ki magától meg áll a felénél és csak be tolom akkor vissza jön a tálca.

Van ritkán be rakok lemezt NO DISC-et ír ki vagy ki vesszem a lemezt akkor meg azt érzékeli benne vannak a zenék de CD nincs benne.

Akartam forgatni a kereket amin a szíj van de meg szorul mind a két irányban, keréknek nem kellene forogni ha kézzel csinálom?

Szíj nélkül tolom a tálcát nem szorul:
https://www.youtube.com/watch?v=U-lY8GFlhiU
Vagy állapotérzékelő kapcsoló kontakthibája okozza?

A kazetta részeibe kellene ilyen görgők:
https://kepkuldes.com/image/u0doly
De ez elvileg ugyan az lehet vagy tévedek?
https://e-szakuzlet.hu/termek/kifuto-nyomogorgo-dyras-htc116/
Vagy Magyarországon már nem kapható?

Szervizben volt 6 honnapig de nem tudták meg csinálni mert nincs hozzá alkatrész így nem kellet semmit fizetni érte.
Meg lehetne ezt még csinálni vagy tényleg már nem?

Ez lehet szerintetek az én CD mechanikám?
https://elektrotanya.com/aiwa_azg-1_ksm-880cab_z8rmdjm_mechanism_sm...d.html
https://2.bp.blogspot.com/-OsAbuojIwdc/VfpyqCd-t0I/AAAAAAABOAI/omuMCHQ18NU/s1600/aiwa-1.jpg
https://www.manualslib.com/manual/1413853/Aiwa-Azg-1.html


A lemezjátszó tányéra elindulásnál (nem mindig) nyikorog egyet.



Így néz ki az enném is:
https://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Millenium_MN9644_Hifi_torony_CD_...37.htm


Előre is köszönöm s segítségeteket!
Következő: »»   64 / 69
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem