Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   154 / 197
(#) devergo74 válasza attika hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Firmware-hez hogyan tudok hozzájutni? Ultimaker Cura-t használok, csak ezzel működik.
(#) attika válasza devergo74 hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Itt fent vannak mindig az újak.
Leszeded a legújabbat és a saját gépedhez konfigurálod.
VsCode-al megnyitod és úgy.

Ha nem akarsz újat akkor terminálból Gcode-al is lehet állítani a step/mm-ert, de az eepromba ne felejtsd el elmenteni.
M92 Gcode-al lehet az értékeket megadni.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021
(#) remiasa hozzászólása Jan 10, 2021 /
 
Sziasztok, Az első nyomtatásom az éven, SUNLU PLA+ red copper, 0,4 fúvóka, 0,2 réteg magasság, 195°/60°, 60mm/s, 2óra 23perc
(#) SzilCsong válasza remiasa hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Szia
Nagyon szép, de úgy volna az igazi, ha egy forgó asztalon lenne levideozva. Csinált már közületek ilyet valaki?
(#) matheattila válasza remiasa hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Nagyon jól néz ki, szép munka!
Irigylésre méltó, hogy milyen sima a teljes felülete (az oldala), sajnos nálam messze nem ilyen bármit is nyomtatok, nálam olyan mintha látszanálak a rétegek ugyancsak 0.4 fej és 0.2mm rétegvastagsággal (40mm/s 210ºC PLA-val) bár igaz ez egy home made nyomtatón
(#) remiasa válasza matheattila hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Szia, az én nyomtatóm is épített, egy Hypercub Evo , a tengelyeket és a bronz siklócsapágyakat én gyártottam le a munkahelyen hozzá , így ezek nem lötyögnek kottyannak, pászosan van illesztve. A 210° sok a PLA-nak 195°-on próbáld nyomtatni és tárgy hűtés 60%-ra !!
(#) attika válasza remiasa hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Idézet:
„tárgy hűtés 60%-ra !”


Ez relatív
Lehet neki 60%-on elemeli a nyomtatót a földről.
Nincs 2 egyforma tárgyhűtő, ami neked 60% az lehet másnál 100%, vagy csak 20%.

Baromi sok minden befolyásolja ezt.
(#) remiasa válasza attika hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Jogos , nekem 40mm ventilátor van ,ezért kell igy járatnom !
(#) SzilCsong hozzászólása Jan 14, 2021 /
 
Srácok! Miéert van az, hogy a repetier nem tesz mindenhova támogatást? Holott be van állítva!
Ráadásul ez egy szimmetrikus tárgy és a másik részén meg jó
Bárhogy álligatom, nem akar oda támogatást tenni.
Szóval, mit tudok tenni, azon kívül, hogy álljak át a curára (egyébként cura engint használ)

rep.png
    
(#) matheattila válasza remiasa hozzászólására (») Jan 15, 2021 / 1
 
Üdv, igen, az jó ha pontosan illeszkednek, sokat számít Én egy Prusa i3 MK3-at utánoztam le többnyire fából van a szerkezete de a prusa darabok már PETG-ből lettek nyomtatva.
Annak a PLA-nak (PrimaValue™ PLA) amit én vettem 210º-ot javasol az adatlap (persze megy 185-től 220-ig), 0-60º-os asztallal és 85-100% hűtéssel.
Nekem is egy 40mm-es fan van a hűtéshez. Megpróbálom alacsonyabb hőmérsékleten nyomtatni hátha lesz változás, köszi a tippet
(#) remiasa válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Mert béna és buta szoftver , használj a Cura szoftvert és meglátod mennyivel szebbek lesznek a tárgyak !!!
(#) devergo74 hozzászólása Jan 16, 2021 /
 
Sziasztok!
Idáig rendben működött a nyomtató, viszont most egyszerűen az X-tengelyen levő fej, csak 10-lépést hajlandó megtenni, és utána megáll. Újratettem a Cura-szoftvert de semmi, idáig pedig rendben működött. Valakinek valami ötlete?
(#) pipi válasza devergo74 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Előbb a nyomtató menűjéből nézd meg, onnan mennyit tudod mozgatni a fejet
(#) devergo74 válasza pipi hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Cura szoftvert használok, ebből 10-lépést enged mozdítani, utána olyan mintha a végén lenne,és megáll.
Tegnap este még nyomtattam vele, reggel már nem volt hajlandó megfelelően működni.
(#) merlingerin válasza devergo74 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Szia!

Pipi arra céloz, hogy a nyomtató menüjében a manuális léptetéssel nézd meg, hogy onnan léptet -e. Mert ha a nyomtató mondjuk a végállástól nézve 10 lépésre akad, akkor azt a Cura újratelepítésével nem fogod megoldani

Vagyis bekapcsolod a nyomtatót, menüben megkeresed a végállásra állás menüpontot, elküldöd oda a nyomtatót, majd megkeresed a manuális léptetést, és szépen nyomkodod a jobbra nyilat, amíg végig nem totyog a fej. Ha így végig megy, akkor keresheted a SW problémát a curában. Ha nem megy, megakad, akkor meg a nyomtatón..

(#) devergo74 hozzászólása Jan 16, 2021 /
 
Hát mindent kipróbáltam amit tudtam, de semmi javulás. Az a gond, hogy ez a 3D nyomtató csak a nyomtató szoftveréből kezelhető, azon belül is Cura-val kompatibilis, "állítható" saját kijelzője nincs. Eléggé kezdetleges Kínai: Easythreed X1 Mini.
(#) pipi válasza devergo74 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Kikapcsolt állapotban, kézzel tudod tekergetni a motort, és így megnézni nincs-e szorulás, végállások rendebn működnek-e?
Gondolom soros porton vezérelhető. Kell egy terminál program, beállítva a szükséges baud,stopbit,paritás, ha más nem próbálgatással kideríteni. A gcode-ok között keresel olyan parancsot ami a fejet küldözgeti adott pozicióba, ezt begombolod a terminálprogramba, és nézed mit csinál a nyomtató. pl G1 parancs
(#) devergo74 válasza pipi hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Kikapcsolt állapotban tudom tekergetni a motort, nem akad, szorul. De a többi általad ajánlott beállítások nekem nagyon kínaiak. annyit tudok a 3D nyomtatóról, betöltöttem neki egy stl-fájlt, és kinyomtattam. A többi számomra magas.
(#) András123 válasza devergo74 hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Szia !
Töltsd le a pronterface (Printrun) programot. Majd állítsd be a SETTING/OPTION menüben az USB csatlakozás portját pl COM3 ,átviteli sebebesség BAUD .250000 szokott lenni a legtöbb nyomtatón , de ez a firmwerben is meg kell hogy egyezzen ezzel az értékkel , különben nem fog jól csatlakozni a géped. Ha nem működik akkor próbáld 115200 értékkel . Ezután a program ablakában is beállítod ugyan ezt . Aztán CONNECT és innen próbáld meg léptetni nyilakkal , de előtte indits egy homing ciklust Gombal vagy g kóddal (G28)

https://github.com/kliment/Printrun/releases/tag/printrun-1.6.0
Printrun-win-18Nov2017.zip
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2021
(#) devergo74 válasza András123 hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Köszi, letöltöttem, kipróbáltam pronterface-t, de ugyanazt csinálja, csak a fele tálcát kezeli. A tálca mérete 100mm x 100mm-es kis tálca, ebből 50 x 50mm-et használ, tovább nem megy a nyomtató fej.
(#) pipi válasza devergo74 hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Azt írtad 10 lépést megy... a 10 lépés az 50mm? Azóta változott valami?
Ha kérsz egy HOME-t, hová megy a fej? Nem lehet hogy elállítódott valahol, a tálca közepe az X=0, Y=0 pont?
Ha 10mm mozgatást kérsz akkor a fej hány mm-t mozdul?
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2021
(#) András123 válasza devergo74 hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Ha a pronterface programban kiadod a M503 parancsot, akkor az kilistázza az éppen aktuális eeprom beállításaidat ,ott keress rá a M92 melletti paraméterekre mekkora értékek vannak megadva x y és z mozgásterének. Én azt gyanítom hogy a firmwer beállításokban a munkaterületed nagysága csak X100 Y100,ezért a szoftweres védelem nem engedi túllépni ezeket a határokat. A homingciklus lefut rendesen? Csinálj egy képernyő mentést a M503 parancs eredményéről és rakd fel ide. Vagy ha magad raktad fel a firmwert az alaplapra, akkor a configuration.h fájlt tedd fel ide ,hogy belenézhessünk mit töltöttél fel rá
(#) SzilCsong hozzászólása Jan 21, 2021 /
 
Üdv urak!

Ismerkedek a Curával, át akarok állni a repetoer-ről.
Ezzel kapcsolatba van pár kérdés, már a legelején:
- Hol állítom a Z offset-et?
- Hol találom a Firmware beállításkolat?
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Preferences-Configure Cura-Printers
Szerintem adj hozzá egy új nyomtatót, a saját testedre szabva.
Javaslom állítsd a Cura-t angol nyelvre(Preferences-Configure Cura-General-ban), így ha gugli találatokat kapsz, tudod hová kell nyúlni (utána vissza magyarra, de én inkább hagytam angolon).
(#) remiasa hozzászólása Jan 26, 2021 / 3
 
Pár új nyomtatásom. SUNLU PLA+ red copper és Fiberlogy Burgundy red 0,4 fúvóka, 0,2 réteg magasság, 195°/60°, 60mm/s.
(#) attika válasza remiasa hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Váza gyárat üzemeltetsz?
(#) remiasa válasza attika hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Nem, csak a párom kérte hogy nyomtassak pár darabot neki.
(#) Gafly válasza remiasa hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Azt különösen méltányolom, hogy a tárgyfotózással sem állsz hadilábon.
(#) remiasa válasza Gafly hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Hirtelen nem jutott eszembe más, az A4-es nyomtatópapír meg ott volt kéznél.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2021
(#) Gafly válasza remiasa hozzászólására (») Jan 27, 2021 / 1
 
Lesz az még sokkal jobb is, ha nagyobb papirt és ivesen használsz.
Következő: »»   154 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem