Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   156 / 181
(#) tepege válasza gépromboló hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Kösz mértem 4,7K a poti keresek nagyobbat
(#) Presco hozzászólása Jan 16, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy igen szeretett Technics RS-EH750-es kétkazettás deck-em. Egyik napról a másikra csak bal irányba játszik le. Jobb iránynál 2-3 mp után egyszerűen lekapcsol. Mi lehet a hiba? Nyomógörgőre gyanakszom talán...
(#) CHZ válasza Presco hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Szia!
Szíj hiba is esélyes.
(#) Presco válasza CHZ hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Háát átnéztem és teljesen ép így ránézésre ,feszességre. Természetesen lehetséges hiszen több mint 20 éves. Nem volt agyonhasználva. Érdekes ,hogy mindkét oldal ezt csinálja. Elindul majd lekapcsol. De mindkét oldal egyszerre? Fura.
(#) CHZ válasza Presco hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 1
 
Szíj ha megcsúszik, nem tudja átfordítani a fejet.
(#) Presco válasza CHZ hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Mindenképpen cserélni fogom az egész garnitúrát. Köszönöm a tippet.
(#) gépromboló válasza Presco hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Ha elég feszes a szíj és nem vesztette el a rugalmasságát, akkor lehet, hogy elég, ha alkohollal alaposan megtisztítod, meg a vele érintkező dolgokat is (motor, lendkerék), hogy ne csússzon meg. Én ezzel próbálkoznék először és csak utána a cserével.
(#) Tomi94 válasza Presco hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 1
 
Szia!

Megszólal és utána kapcsol le, vagy próbálkozik elindulni, de nem sikerül neki előrefelé? Előbbi esetben a következő kérdés: a számláló (ha van) működik mindkét irányban?
(#) Presco válasza Tomi94 hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Igen. Megszólal 2-4 mp-ig aztán lekapcsol. A számláló nem számol jobb oldali lejátszásnál. Sőt a tekerés is fura hangot ad jobb irányba és a számláló nem megy. Ráadásul a szalagot is begyűrte többszöri erőltetésnél. Mintha nem tekerné fel hanem a kazettatestbe továbbítaná csak. Bal irányba történő lejátszásnál ,tekerésnél minden a legnagyobb rendben.
(#) Joe_001 válasza Presco hozzászólására (») Jan 18, 2021 / 1
 
Szia!
Nem úszod meg hogy szét szedd a mechanikát! Valószínűleg az egyik kuplung kikeményedett. Leszeded az orsót - a tengely végéből a zeger le, orsó ki rugó ki a filckarikát tompa csavarhúzóval megkapargat, összerak. Így már mozogni fog a bolygókerék, nem kapcsol ki. amivel oda - vissza játszós a másik orsóval is. Jó eséllyel megnyúlt, fel is puhult a szíj ami ezt a rendszer hajtja, 90%- ban cserés, ha nem akkor is, mert rövid időn belül az lesz szedheted szét újra. Ha teheted, egy ilyen idős gépnél garnitúrát cserélj. Még egy, ahol a gumi fut műszerész csipeszre tekerj papír zsepi csíkot és alkohollal takarítsd le az alapig a gumimaradványokat. Mi spirituszt használtunk,(Metikalkohol), de az etil-, és az ipa is jó erre a célra. Ha a fej fejfordítós, és nem fordul át ami viszi szíj az tuti csere. Jobb így egy szuszra cserélni, mert szedheted szét egy másik miatt.
A mechanika rendbetételéhez kb ennyi.
(#) Tomi94 válasza Presco hozzászólására (») Jan 18, 2021 / 1
 
Szerintem akkor ebben is az a hülye módon két darabból összenyomott, elöl körmökkel kapaszkodó orsózó van, mint némelyik kései önálló Technics deckben. Az szokott a baja lenni, hogy szétcsúszik az orsó, amitől hozzáér a hátsó fele a mögötte levő fényérzékelőhöz. Ez alapján számlálna, csak hát nem teszi, mert kiesik a tárcsa hátulja (tükröző csíkokkal) a fókusztávolságból. S így nyilván azt is hiszi a processzor, hogy elakadt a szalag és inkább lekapcsol. Esetleg még súrlódó hangot is ad emellett.

Javítása kétkomponensű ragasztó nagyon óvatos adagolásával. Legalábbis nekem így sikerült, de már nincs nálam az a készülék, szóval nem tudom, éveken át is tart-e.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2021

DSCN4539.JPG
    
(#) Presco hozzászólása Jan 20, 2021 /
 
Háát ahogy elnézem szerintem sem fogom megúszni a teljes szétszerelést Nem baj...lesz egy teljes generál. Kontakt IPA-t beszereztem már csak a szíjgarnitúra kell megjöjjön.
(#) krapulax6 hozzászólása Jan 23, 2021 /
 
Sziasztok.
Unitra mds 411D ketmotoros kazettas deck egyik motorja nem indul.
A kivant feszultseg megvan rajta.
Kerdesem az lenne ,hogy ha nem talalok bontottat akkor barmilyen megfelel helyette ami fizikailag befer?
12V-os.
Fordulatszamot beallitom csere utan es ennyi?
M1-es ...
(#) kuzin hozzászólása Jan 24, 2021 /
 
Sziasztok,
nem pont kazettás topic, de orsos magnót szeretnék javitani és a filc ami a fejhez nyomja a szalagot az erősen elkopott/tönkrement.
Mivel lehet helyettesiteni ami könyen beszerezhető?
(#) Tomi94 válasza krapulax6 hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Attól függ, melyik motor rossz. A lendkereket hajtó főmotor az nagyjából szabványszerű szokott lenni, 12 V-os, 2400/perc névleges fordulatú, és óramutatóval ellentétes (CCW) forgásirányú. (Utóbbit a szalag haladási irányából kilogikázhatod, ha nem vagy biztos benne.)

A többi az lehet bármi más nagyjából...
(#) krapulax6 válasza Tomi94 hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Koszonom.A lendkereket hajto motor.
Talaltam jofogason mds 432-es decket bar mas tipusu es az egyik motor egy betuvel ter el attol ami megadta magat.
MMI-6A2LK—- a donorban pedig MMI-6A2RK lenne szinten fomotor szerepet jatszik.
(#) Tomi94 válasza krapulax6 hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Attól tartok, hogy az pont nem lesz egyező, a 6A2LK biztosan bal forgásirányú (sok deckben volt abban a korban), viszont nekem gyanús, hogy az RK végű az jobbos lesz.

Ellenben e helyére könnyebben találsz itt: Kovács Elektronika. 12V, 2400/perc, CCW feliratú címkéset keress. Az, hogy hátrafelé esetleg laposabb, ne ijesszen meg - van akkora nyomatéka, mint a régi nagyobbaknak, csak közben az anyagtechnológia is fejlődött ugyebár, kisebb mágnes elegendő belülre.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2021
(#) krapulax6 válasza Tomi94 hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Akkor nem erdemes megvennem ?
Mondjuk gyanus az R/L jeloles es logikus lehet,hogy jobbos vagy balos a forgasiranyuk.
(#) veroka válasza kuzin hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
ITT kérdezd meg. Egyébként vastag nemez/filc a jó megoldás, szőnyegpadló boltba elsétálsz és a leeső maradékokból elkunyerálsz egy pár centis darabot.
(#) Tomi94 válasza krapulax6 hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Szerintem új (illetve nem mostani gyártású, de még nem használt) motorral jobban jársz.
(#) gépromboló válasza krapulax6 hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Sokat állt motoroknál előfordulhat, hogy a sebességét idővel újra be kell állítani (saját tapasztalatom). Szóval érdemes 50 óra működés után ismételten belepattintani a mérőkazit a gépbe és megnézni, hogy változott-e a frekvencia. Ha igen, akkor ezt addig ismételni 50 óránként, amíg már nem változik tovább az eredmény. Ha nincs mérőkazettád, akkor csinálj egyet, erre merem ajánlani a Soundcard Scope nevű progit, ingyenes, magyarul is tud. A PC/laptop hangkártyáján keresztül tudod lemérni a gépet, illetve van benne frekvencia generátor is, így meg tudod csinálni a saját mérőkazettádat is.
#Tomi94: Egyetértek, már csak azért is, mert az új motorok kétes minőségűek lehetnek, hacsak nem eredeti utángyártott, vagy echte márkásak. A kínaiakkal magam is befürödtem, hiába olcsók, ha a fordulatszám stabilitásuk botrányos.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2021
(#) krapulax6 válasza gépromboló hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Az igazsag az,hogy nem sokat hallgatom,viszont ha kell akkor mukodjon..
Tanacsot kernek Toletek ,mert hozzaertesem csekely,hogy melyik motort erdemes megvennem bele:

https://www.kovacselektronika.hu/fuzzysearch/results/Ccw

Ccw-re kerestem ra ahogy Tomi94 javasolta bar ezt sem tudom ,hogy mit takar.

Illetve csatolok egy kepet a jelenlegi hibas motorrol.
Ido hiany es a kisfiam miatt meg nem volt idom kiszerelni.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2021
(#) doktor válasza krapulax6 hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Szia!
Kiszerelted a motort, érdemes lenne szétszerelni, nem kizárt , hogy javítható.
(#) krapulax6 válasza doktor hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Eszembe jutott nekem is.
Mindenkeppen szetszedem.Hatha...
(#) István Bá hozzászólása Jan 27, 2021 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék. Sony TC-K570-es, háromfejes deck.
Elszakadt az egyik hajtógumi, nem tekert. Kibontottam és láttam, hogy van egy kisebb hajtógumi is - gondoltam, egyúttal azt is cserélem. Nem kellett volna !!
Szétszedtem, hajtógumikat lecseréltem, összeszereltem - de valamit nem jól csináltam.

A lejátszás nem működik, pontosabban nem rögzül a fejegység.
A Lejátszás gombra elforog egy fogazott tárcsa, behúzza a fejegységet, de nem rögzül a fejegység behúzása, így visszaforog az alaphelyzetbe.
Lemaszíroztam a netről a szervizkönyvet, ami mutatja is, hogy hogyan kell ezt a fogazott tárcsát pozicionálni. De akárhogyan állítottam, nem forog el a végső helyzetéig (ahol rögzítődik a fejegység), hanem visszaforog alaphelyzetbe. Sehogyan sem boldogultam vele és mostanra feladtam a próbálkozást. Valaminek még megfelelő pozícióban kellene lennie a mechanikában, de nem jövök rá a megoldásra.

Azt kérdezném, elvállalná-e valaki, hogy megjavítja?
Aki ügyesebb, mint én, esetleg csinált már ilyet, illetve van tapasztalata motoros fejegység behúzó mechanikával.

Üdv.
István

u.i. Sony szervizbe nem szívesen vinném, mert sokat kérnek, illetve egy CD lejátszó javítása kapcsán nálam nagyon leszerepeltek
(#) krapulax6 válasza doktor hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Szia.Motort kiszereltem,valami hiba itt lesz.
Maga a motor megindult ha 12V-ot rakapcsoltam direktbe.
6610–es alkatresz mi lenne?
Rakerestem de nem vilagos.
Ki tudom merni,hogy jo-e?
A motor kapcsin 1.8V merheto...
(#) krapulax6 hozzászólása Jan 27, 2021 /
 
Illetve kerdeznem meg ,hogy helyettesitheto az aramkor ezzel?
Ilyenem van :
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2021
(#) papacica hozzászólása Jan 27, 2021 /
 
Én most vettem Egy teac v1030 as vasat és indul a felujitás 97 es gyártás ,de hogy milyen sz@r kondik vanak benne .Holnap érkeznek az elna slim 2 esek és már elkeztem csinálni mert volt pár uj kondim ithon és a (yes)kondik repülnek.
(#) gépromboló válasza krapulax6 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Kezdem az elején:
-A motoron az is szerepel, hogy CCW, 12V, ami azt jelenti, hogy az óra irányával ellentétesen forog (Counter ClockWise) (Tomi94 jól gondolkodott az LK végződéssel kapcsolatban). Ez két kivezetéses, ami annyit jelent, hogy belső sebességszabályozós, tehát ilyet kell keresni. Létezik négy kivezetéses is, azoknál a sebesség szabályozása ki van vezetve egy külön panelra.
-A 6610-es alkatrész az egy motorszabályzó alkatrész, egy fordulatvezérlő IC. Gyakorlatilag egy feszszabályzó. Ennek értelmében elméletileg jó kellene legyen az általad mutatott feszültség szabályzó, de nem lesz az, mert azok nem gyorsan változó (másodpercenként akár többezerszer) terhelésre vannak tervezve, tehát iszonyatos lesz a nyávogása. Mondjuk lehet, hogy megváltozna a helyzet, ha a kimeneti kondit (220mikro) valami sokkal kisebbre cserélnéd, mondjuk 0,47-esre, vagy még annál is kisebbre. De ez csak okoskodás, nem próbáltam (még). Ha úgyis van neked egy ilyen, próbáld meg, csak figyelj oda a forgásirányra. A motor kapcsainak egyike a testen van, az könnyen kimérhető, az lesz a negatív pólus.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2021
(#) gépromboló válasza papacica hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Tudnál egy hangfelvételt csinálni vele így, ahogy van, meg majd ha készen van? Elméletileg hallható kell legyen a különbség, én még soha nem hallottam ilyen összehasonlítást.
Következő: »»   156 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem