Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NICE garázskapu elektronika + egyéb
Lapozás: OK   7 / 15
(#) zsoltee0001 válasza feca81 hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Az SMX-es vevő a vezérléstől kapja az 5 voltot, nos, ha tényleg túlfesz volt, akkor az is elpusztulhatott.
Mellékeltem egy képet, elég csak 5 voltot adni két lábra, abból már látszik a led villogása alapján, hogy működik-e.
Üdv
(#) balazs1792 hozzászólása Dec 11, 2020 /
 
Sziasztok! Kis segítséget szeretnék kérni NICE ROBUS 600-as kapunyitóval kapcsolatban. Azt produkálja, h kb 2°C alatt nyitásra és csukásra is picit mozgatja a kaput majd ellenkező irányba határozottan megindul, majd motor erő hibát jelez ( 3 rövid villanás a lápán). A motor erő max-on, a kapu szépen mozgatható kézzel. Ha kb +4°C van kint akkor hibátlanul müxik. A vezérlő panelen minden ok (látszólag), a relék is rendben.
Van valakinek ötlete mi lehet a gondja?
Előre is köszi a segítséget.
Üdv:
B
(#) dokidoki válasza balazs1792 hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
98% , hogy motor-kondenzátor gyengülés az oka.
(#) balazs1792 válasza dokidoki hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Nagyon köszi. Esetleg tudsz hozzá típust? A motorig nem bontottam le, az külön hozzáférhető?
(#) 444Tibi válasza balazs1792 hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Az okot csak sejtem, lejjebb leírom.
Azt érzi hogy megállt, akadály van, és visszanyitásnál nincs pár másodpercig erő kontroll.
Valaki itt nemrég szenvedett ilyesmivel, megállt a kapu és csak bizonyos hőmérséklet alatt.

Az én tippem, bár nem tudom jó-e..?
És sajnos azt sem tudom hogy pontosan hogyan is működik ezeknél az épp aktuális nyomaték, azaz a motoráram mérése.
De a szitu ismerős. Ha söntellenállással vagy tekercses áramváltó-szerűséggel mérne, akkor 101% hogy a mérőeszköz után kell lennie egy jelformáló, simító egységnek, ami megakadályozza hogy a pillanatnyi túllövések, tizedmásodpercnyi nagyobb áramcsúcsok beindítsák a védelmet.
Ez ésszerűen 1 darab kondenzátor.
Ha ez veszít a kapacitásából, és a hidegben ez méginkább jelentkezik, akkor az árammérő egység utáni simító kondenzátort kéne hibakeresésnél megtámadni, ha kapacitásszegény akkor meg is van a bűnös.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2020
(#) uniman válasza balazs1792 hozzászólására (») Dec 11, 2020 / 1
 
Ha esetleg 24 V-os motor van benne...akkor ne keresd a "motor-kondenzátort".
(#) balazs1792 hozzászólása Dec 11, 2020 /
 
köszi, közben szétkaptam 24V-os, már reménykedtem olcsón megúszom
(#) balazs1792 válasza 444Tibi hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Akkor ha jól gondolom érdemes lenne a nagyobb kapacitású kondikat kivenni és cseréni?! Rajzom sajna nincsen hozzá.
(#) uniman válasza balazs1792 hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
"Lápa" helyett inkább az L1...L8 ledek jelzéseit figyeld meg...és írd le.
(#) balazs1792 hozzászólása Dec 13, 2020 /
 
sikerül szereznem egy rajzot a RBA3-C-ről, hátha másnak is segítségére lehet.
(#) balazs1792 hozzászólása Dec 13, 2020 /
 
készítettem egy videót, szerintem ez a legbeszédesebb. Előre is köszönöm a segítséged!

IMG_3275.MOV
    
(#) uniman válasza balazs1792 hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Túl rövid a videofelvétel...annyit látni, hogy mindig ugyanott akad el a kapu.
Ez az akadály lehet akár a kitekeredett a fogasléc rögzítőcsavar.
(#) pajkos66 hozzászólása Dec 16, 2020 /
 
Sziasztok!
Nice th1551 tolókapu vezérlést javít valaki vagy tudna benne segíteni esetleg?
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2020
(#) beresmuvek hozzászólása Jan 14, 2021 /
 
Sziasztok!Tud valaki segíteni? Van valakinek Nice 400 24v tolókapu motorhoz vezérlőpanelje, vagy valaki aki meg tudja javítani ,illetve foglalkozik ezzel? Olyan tünetei vannak, hogy néha nem működik a távkapcsolóval, olyankor a villanyóra kismegszakítóját ki-be kel kapcsolni és újra működik. Egy szaki megnézte és elvileg vezérlő panel kellene, mert állítólag ezeknél 6-10 évente elromlik a mikrocsip. Foglalkozik valaki ilyen panel javítással?
(#) yohnsee hozzászólása Jan 25, 2021 / 2
 
Sziasztok,

mostanában elég sok, különböző típusú (főleg Nice) kapunyitó vezérlés érkezik hozzám, hogy nézzem meg, javítható vagy sem. Én pedig próbálom kihozni a maximumot ebből a helyzetből. Megosztok veletek egy linket, egyelőre még elég szegényes, de ahogy tudom, bővítem. A linken a kapunyitó elektronikák flash tartalma található, már amelyiknek kiolvasható. Mert ugye ezekből minden javítható, cserélhető, de ha a vezérlő IC megy tönkre, akkor mehet donornak. Továbbá beállítottam magamnak értesítésre ezt a fórumtémát, a jövőben, ha tudok, segítek ezeknek a javításában.
Nice flash
Üdv: János
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2021
(#) yohnsee válasza pajkos66 hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Szia,
ha még aktuális, akkor írd le, mi a gond.
(#) yohnsee hozzászólása Jan 26, 2021 / 1
 
Sziasztok,
Nice Lucy 230V elektronikája. Visszarajzolva, hátha valakinek a segítségére lesz a jövőben.
A rajzon a zener diódát a triakhoz kell választani, ugyanis a zener határozza meg az 555 tápfeszültségét, az pedig a 3-as lábon a kimenettel van szoros összefüggésben. Ugyanis meghatározza, hogy mennyi lesz a high és a low állapotban a kimenet. Ha túl magas a low állapotban a kimenet, akkor a triak nem zár le, és folyamatosan világít a lámpa. Ez történt velem is, ugyanis először 13V-os zenert használtam. 9V1 volt a következő, ami volt kéznél, ezzel már működik. Lehet vele kísérletezni, én itt abbahagytam, mert sürgős volt a javítás.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2021
(#) Remci válasza yohnsee hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Szia!
12v- os zener van benne gyárilag.
(#) yohnsee válasza Remci hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Szia,
köszönöm, legközelebb az megy bele!
Sajnos ezen olvashatatlan volt a jelölés, plusz le volt öntve az egész egy ragasztó-félével, hogy a kültéri körülményeket jobban bírja. Amikor azt a ragasztót leszedtem, lejött az írás is a diódáról.
(#) alberton hozzászólása Ápr 5, 2021 /
 
Sziasztok! NICE RBA4 javításhoz nagy segítség lenne kapcs rajz. Elkók cseréje után sem javult meg, az önteszt után nem áll alaphelyzetbe. Korrekt leírás sincs, amiből tudni lehetne, mi a gondja. SOS
(#) yohnsee válasza alberton hozzászólására (») Ápr 5, 2021 / 1
 
Szia, mi a tünet?
(#) csoreger hozzászólása Máj 11, 2021 /
 
Sziasztok. Egészen véletlenül valakin nem tudja, hogy az SP6000-s hajtás motorjába mekkora szénkefe való? A nálam javításon lévő hajtásból elkoptak a szénkefék.
(#) SzilCsong válasza csoreger hozzászólására (») Jún 29, 2021 /
 
2 féle motorral csinálták, a régik 4x4-es (aliról rendeltem) az újabbak talán 1 mm-el nagyobb, de azt nagyon nehéz szétszedni, spec lehúzó kell, viszont jobban bírják.
(#) SzilCsong hozzászólása Jún 29, 2021 /
 
Nem tudom, hogy vagytok vele, de a Nice már kezd az agyamra menni az állandó step down ic variálásaival, nem értem miért nem lehet egy tipusnál megmaradni. A mostani annyira vadi új (és már rossz) hogy még a gugli se dobott ki találatot.
(#) SzilCsong válasza yohnsee hozzászólására (») Jún 29, 2021 /
 
Ezt te honnan tudtad letölteni?
Mondjuk ez RBA3, teljesen más, de azért királyság
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2021
(#) yohnsee válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 30, 2021 /
 
Sokat kellett keresgélni, de azt hiszem, ez az RBA3 pont ebben a fórumban volt valahol eldugva. Sajnos ezeket nehéz megszerezni, de az a néhány, ami fellelhető, sok segítséget ad ahhoz, hogy megértsd, hogyan gondolkozott a tervező. Onanntól a többi is megfejthető, csak gondolkodni és méregetni kell. Amelyiknek tudom, le szoktam menteni a vezérlő flash tartalmát is.
(#) SzilCsong válasza yohnsee hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Idézet:
„Amelyiknek tudom, le szoktam menteni a vezérlő flash tartalmát”

Néztem, király. Nem tudom, milyen olvasód van, hogy *.bin formátumba, nem pedig*.hex-be ment, én egyszer próbálkoztam, amibe szabványos PIC volt, hát természetesen rajta volt a read protect, aztán föl is adtam, pedig van itt pár vezérlés aminek processzor híja van, sajna nem is PIC, pedig jó volna, ha lenne.
(#) yohnsee válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Tudtommal a .hex és a .bin egymás között átjárható, egyenértékű gépi kód. A PIC-es változatokkal nekem sem volt szerencsém, de a motorola/freescale vezérlőkhöz szereztem egy autós programozót, ami tudja nyitni őket. Így amelyek ilyen chip-be vannak égetve, azokat többnyire le tudom menteni. Ahogy időm engedi, bővülni fog a lista.
Egyébként ha égetően szükséged van egy forrásfájlra a javításhoz, orosz barátaink ki tudják olvasni bármelyik PIC-et, egy csekély 100 eurós összeg fejében.
(#) Gafly válasza yohnsee hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Igaz
A HEX-ben van ellenőrző összeg, és hasonlók is...
A BIN meg csupasz...
Jól nevelt iró/olvasó kezeli mindkettőt.
(#) SzilCsong válasza yohnsee hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Nos, megnéztem, ami most érdekes lenne, az ez a tipus:
COP8SA
National semiconductor gyártja, szerinted tudná olvasni az olvasód?
Következő: »»   7 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem