Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   353 / 371
(#) pisti hozzászólása Jan 1, 2021 / 3
 
2500 mW, 450 nm, Arduino Uno, Shield v3,0, GRBL 1.1

buek.jpg
    
(#) csibai hozzászólása Jan 14, 2021 /
 
Kedves itt fórumozó Társak!

Tanácsotokra lenne szükségem. A vejem vett egy ugyan ilyen kis CNC-gépet. (Használtan, de szinte új állapotban)
Bővebben: Link

Még az ismerkedés folyik, hiszen a vő hangszerkészítő, így nem teljesen a gépkezelést tanulta.
Leginkább a hegedű nyakának, illetve a csigának a kinagyolására használná egyelőre. (Bár még a hegedű csigának a 3D-ben való megrajzolása is kemény feladat.)
A másik amit szeretne a későbbiekben az a gravírozás, lézervágás.
3-4 mm-es falemez a legjellemzőbb vastagság.
Az említett művelethez milyen lézert javasolnátok?
Mivel teljesen tapasztalatlanok vagyunk sokat számítana a támogatásotok!


Tisztelettel, és köszönettel: csibai
(#) mnyugger válasza csibai hozzászólására (») Jan 14, 2021 1 /
 
3-4mm vastag fa lemezhez kb. 100W-os CO2 lézer lenne jó.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2021
(#) kaqkk válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
(#) mnyugger válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Nagyon szépek. Egyetlen dolog ami nekem nem tetszik. A lézer vágott él fekete. De ez adódik a technológiából. Talán a vizes vágás szebb lenne. De ott meg szőrősödik a felület a víztől.
(#) kaqkk válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Ha a sebesség-teljesítmény- levegő arány jól van belőve nem fekete nem kormos a vágott felület .
(#) mnyugger válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Elhiszem. Nekem nincs tapasztalatom.
(#) GPeti1977 hozzászólása Jan 21, 2021 /
 
Hogy hívják és hol lehet kapni ilyen méretű maró befogót?

patron.jpg
    
(#) borvendeg válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Befogóparton a neve.
A méreteit nem ismerem fel nem tudom azt hogy tudod megtalálni.
(#) KKobra válasza pisti hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Megépítetted ilyen kicsiben. Szerintem erre pénzt költeni nemszabad.
Ugye ez csak próba darab? Legalább A4-es méretű hasznos munkafelület legyen azzal már lehet értelmes dolgokat is csinálni.
(#) András123 hozzászólása Feb 16, 2021 / 1
 
Sziasztok ! CNC faeszterga gép elkészítésén gondolkodom. Maga a gép megépítsével és vezérlésével nincsen gondom. Frekvenciaváltóval szoftverből kapcsolható és fordulatszám szabályozható gépről lenne szó, egyszerű X és Z mozgásokkal , Mach 3-al vezérelném, de szóba jöhet GRBL is. Tudna valaki ingyenes, egyszerű szoftvert ajánlani a g kód létrehozásához. Aspire régebbi verziót használok jelenleg, de ebben nem találok hozzá megfelelő marópályát és Postprocessort sem
(#) JZoli válasza András123 hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Beindult a projekt?
(#) András123 válasza JZoli hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Egyenlőre gyüjtöm az információkat
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2021
(#) nemgyuri válasza András123 hozzászólására (») Feb 18, 2021 /
 
Szia! Biztos vagy benne, hogy frekvenciaváltó+aszinkron motorral akarod hajtani? Csak egy szűk tartományban tudod majd változtatni a fordulatot. Kefés mosógépmotorral és PWM vezérléssel ill. a beépített (ha van) "enkóderrel" pontosan és nagy tartományban használhatod. (Ja és lényegesen olcsóbb!) Szoftver: ha csak erre akarod használni, pl FREECAD. (Eleinte sok YouTube videót nézz meg. Ha ráérzel gyorsan kész a G-kódos program.)
(#) András123 válasza nemgyuri hozzászólására (») Feb 18, 2021 /
 
Minden jobb, és költségkimélőbb lehetőségre nyitott vagyok. Encodert egyenlőre nem terveztem használni. Az a Menetvágáshoz vagy csavarminta készítéshez lenne hasznos. Találtam a Mach3-hoz jól használható, LAZYTURN programot, szerintem ez kezdésnek megfelelne a DFX -ból G kód generálására. Milyen PWM vezérlő lenne jó egy ilyen kefés mosógép motorhoz. Hány Kw teljesítményű egyébként egy ilyen motor?
(#) mnyugger válasza András123 hozzászólására (») Feb 18, 2021 /
 
Idézet:
„Hány Kw”


negyed
(#) András123 válasza mnyugger hozzászólására (») Feb 18, 2021 /
 
Az nagyon kevés egy esztergához. Én legalább 1KW motort szeretnék használni minimum. Most is használok egy faesztergát frekiváltóval, ami 0,75 Kw-os A fordulata is kevés ,ezért 3 db áttétele van ékszíjtárcsákkal + a frekiváltó is szabályoz. De kicsit így is gyengének találom
(#) nemgyuri válasza András123 hozzászólására (») Feb 18, 2021 /
 
Az a mosógépmotor ami nekem van az 370W-os és a névleges fordulata 13000 1/min. Ha nagyolni akarsz akkor lehet, hogy kevés, de... Aszinkron motor jelleggörbéjét megnézed (különösen frekiváltóval) a nyomatékát csak egy nagyon kis fordulatszám-tartományban tudja! Kefés ( fóármkörös ) motor szerintem sokkal jobban illeszkedik ehhez a feladathoz. Persze kinek a pap kinek a papné...
(#) Bakman hozzászólása Feb 23, 2021 /
 
Estét!

Egy kis hajtást kell készítenem, fogazott szíjjal. Hogyan tudom kiszámítani a tárcsa átmérőjét a fogak számából? Pl.: ST5-27 Z=012 (Bővebben: Link). Nem kellenek ultrapontos méretek, csak nagyjából kellene számítanom az áttételt.

Köszönöm!
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Miért nem kérdezed meg telefonon ?Itt
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2021
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Feb 23, 2021 / 1
 
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Így sem rossz ...
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Egyszerűbb mint 20-at egyesével végigkérdezgetni
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Kb. négy percen át kattintgattam, mire megtaláltam a PDF-et. Más típusú oldalakhoz vagyok hozzászokva.
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Telefonon csak a végső esetben érdeklődöm, bármi iránt is. Nagyon hangulat/ember/elfoglaltság függő a dolog, sok helyen zaklatásnak veszik a dolgot. Én is morcos tudok lenni ha éppen nyakig vagyok valamiben és felhívnak olyan dologért, amit sokkal egyszerűbben is meg lehet tudni, már ha eléggé figyelmes az ember.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Feb 23, 2021 1 /
 
Az oldalon fent van minden elérhetőség .Egy emilben tuti hogy elküldték volna Balázsék ha írsz nekik , de szerencsére megoldódott a probléma
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2021
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Fent van az oldalukon lásd kép
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Biztos, csak ugye a szokás. A konkrét termék mellett kerestem az adatlapot, ahogy az az elektronikai alkatrészeket árusító boltoknál lenni szokott, egyszerűen eszembe sem jutott, hogy a gyűjtőcsoportnál van az adatlap.
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Bakman- nak írd én nem akarok hajtást csinálni ... Én csak belekeveredtem a dologba ...
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2021
(#) Pali79 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Fogazott hajtásnál a fogszámok aránya adja az áttételt, nem a tárcsa átmérője.
Következő: »»   353 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem