Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2306 / 2484
(#) lóri válasza Beringer 600 hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Üdv. Ja, te vagy az fb-n? Próbáltam segíteni, de itt felteheted a kérdésed.
(#) Beringer 600 válasza lóri hozzászólására (») Feb 24, 2021 / 1
 
Hát lènyegèbe tudom mi a hibája s a 2 db 22r thermistor nèlkűl nem fog menni
Fel tettem az apróhírdetèsbe azt valakinek hát ha lenne.
(#) tbarath válasza oxygen hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Köszönöm! Ez a manualslib csak a szememet szúrta ki, de kevertem egy kamu oldallal.
(#) tbarath válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Idézet:
„Például a megnyúlt végtranzisztor emitter-ellenálláson eső feszültséget zárlatnak detektálhatja.”

Ezt még értelmezem

Az erősítő panel (1 van) könnyen hozzáférhető, csak fölötte van a "digital PCB", azt kell eltakarítani az útból. Amiben az a nehézség, hogy a segédtápra menő 5 eres kábelhez kell valami hosszabbítót tákolnom. Vagy vinni vele azt a panelt is, tápcsatival meg minden nyavalyával, az talán még egyszerűbbnek tűnik.
A végtranyók amúgy 2SB1560 és 2SD2390 típusúak, Farnell-nél van készleten, de ebay/ali/amazon eladó is van. Van még csatornánként egy KTC3114 is, azt még nem találtam.
(#) reloop válasza tbarath hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Bekarikáztam az R5130 és még két R5x30 ellenállás egyik lábát, minden csatornához tartozik egy ilyen. Ahol testhez képest kevesebb mint 1 V van ott hibás a csatorna, ahol + 39 V, az lehet éppen jó is.
A zöld nyíl remélhetően a rajzon látható 1-2 jelzésű mérőpontra mutat. A pontpárok között 2-10 mV a biztató érték. Ezek testhez képest ±100 mV tartományban lehetnek.

Túláram.gif
    
(#) Ronin hozzászólása Márc 7, 2021 /
 
Ezt a tranzisztorpárost nagyon megkedveltem : D2012, B1375, szeretnék építeni ilyenből még egy végfokot, csak épp sehol sincs. Lehet esetleg valamivel helyettesíteni?
(#) mcc válasza Ronin hozzászólására (») Márc 7, 2021 /
 
BD243/244 például. Ha valamit masszívabbat szeretnél helyette, akkor MJE15030/31, vagy 32/33.
(#) Ronin válasza mcc hozzászólására (») Márc 7, 2021 /
 
BD243/244 van nekem, de nem tudom milyen lehet a hang amit visszaad az általam linkelthez képest. Lehet kipróbálom majd.
(#) bogumil13 válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 7, 2021 /
 
Szia!
Nem akarlak sürgetni
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2021
(#) yoman917 hozzászólása Márc 8, 2021 /
 
Sziasztok!

Egy dyras 5.1-es házimozit szeretnék átalakítani, mert elektronika nélkül jutottam hozzá. Végigtúrtam a fórumot, és kiderítettem, hogy az eredeti kapcsolásban a mélynyomót egy TDA2030-as erősítő hajtotta, míg az 5 db kis hangszórót 3 db TEA2025B. Teljesítményt illetően megfelelőek lehetnek, mert a kis hangszórók 4Ω 5W teljesítményűek, a mélysugárzó 4Ω 25W. Ezek elég egyszerű végfokok, illetve nagyon régóta léteznek, így ez jelenleg a csapásvonal.
Mielőtt belekezdenék a projektbe, kíváncsi lennék a véleményetekre: Létezik a fent említett két végfok IC-nél modernebb/jobb megoldás ehhez a projekthez?
(#) Cannon válasza yoman917 hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Szia!

Az Aliexpresses D osztályú PAM8610 a kis hangszórókhoz és egy hidalt TPA3116/3118 a mélysugárzóhoz megfelelő lehet e célra és fillérekből megoldható.
(#) Ronin válasza mcc hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Nem jött be egyik sem. BD243/244, BD237/238 ezeket próbáltam ugyanabban. Forrás nélkül csendben van, amint forrást teszek rá azt mondja hogy SSSSSS. Vissza a D2012, B1375 azokkal semmi zaja nincs 0.
(#) yoman917 válasza Cannon hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Köszönöm a tippet. A PAM8610 igéretesnek tűnik, a TPA3116 ellenben egy kicsit sok a hangszórómhoz szerintem.
(#) Cannon válasza yoman917 hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Tápfeszültségtől függ, hogy sok lesz-e. Amúgy szerintem nem árt egy kis tartalék.
(#) tothbela válasza yoman917 hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Szia!
Ahogy olvashatod, tápfesz függő. A TPA3116 vagy 3118 már 5V-ról is elmegy, igaz akkor 4 Ohmon csak 2,5-3W vehető ki belőle. 12V-ról 15W, a maximális 26V esetén 80W.
(#) mcc válasza Ronin hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Kapcsolási rajzot tudsz feltenni? Minden valószínűség szerint gerjed.
(#) Ronin válasza mcc hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Egy oldallal előrébb ott van, de tessék. A másik fajta tranyó nem? Nem az a baja hogy búg, hanem a próbált új tranyókkal ha forrást kap azt mondja hogy SSSS...
(#) store92 hozzászólása Márc 8, 2021 /
 
Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget zúgó,cirregő hangszórók miatt.
Ardunioval csináltam egy mp3 lejátszót, ahol az arduinon van egy bluetooth modul, amivel tudom vezérleni hogy mit játszon le a DFplayer, amiben egy sd kártyán vannak a zenék.
Szóval az egész egy 12V tápon van. A DFplayerből egy TPA3118 erősítőre megy a hang majd a hangszóróra. Mikor nincs zene akkor a bluetooth hangját hallani a hangszórón ilyen cirregő csiripelő hang (biztos aznnak a hangja, mert mikor kapcsolódok a telefonnal, akkor változik a hangja).
Ha másik 12V-os tápra rakom az erősítőt, akkor nincs gond akkor síri csend van mikor nincs zene.
A tápon jön át a zaj, ezt hogy lehet egy egyszerű szűrő kapcsolással kiküszöbölni? Nem kell nagyon komoly szűrés, csak valami 2-3 alkatrészből álló, de semmit nem találok ilyenről, hogy induljak neki.
(#) Dióda válasza store92 hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Én a helyedben egy soros tekercs és párhuzamos kondi az erősítő tápjára tenném. Vagy a lejátszó tápjára hogy ne tudjon zavarni tápon keresztül. A cicergő hang az magas frekin van így azt lehet szűrni.
Úgy keresd hogy lc szűrés.
(#) store92 válasza Dióda hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Mekkora tekercs és kondi kellene? Ezt hogy kellene kiszámítani?
(#) Dióda válasza store92 hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Tekercsnek próbaképp szerintem fogj egy 12v-os trafót valami izmosabbat és kösd a 12v-os ágát az erősítővel sorba utánna meg egy 1000mikrós kondi és meglátjuk mennyit segít rajta.
De ha akad rossz hangválltótekercsed otthon azt is sorba kötheted vele ha épp nincs trafó.

Az lc szűrés mindíg egy kicsit kisérletezős dolog számomra de lehet számolni is csak ahhoz meg mérni is kell.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2021
(#) reloop válasza store92 hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Szia! A digitális zajt nem tudod szűrővel csillapítani, mert nem egy szűk spektrumba esik. A független táp, mint észre is vetted, a legegyszerűbb megoldás. Egy dugasztáppal letudható. Leselejtezett telefontöltő is akadhat a környezetedben.
A földhurok-mentesítés eszközei ettől bonyolultabbak, velük külön topic foglalkozik.
(#) mcc válasza Ronin hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Próbálj meg egy 100pF körüli kondit a műveleti erősítő kimenete és - bemenete közé.
(#) lasszi hozzászólása Márc 8, 2021 /
 
Üdv, olyan kérdésem lenne, hogy van egy qualiton keverő mikrofon erősítőm ezt össze lehet hozni valahogy asztali számítógéppel vagy egy tv-vel és egy 300w szubcsővel? És ha igen akkor hogyan? Válaszokat köszönöm!
(#) Kokass Nandee hozzászólása Márc 9, 2021 /
 
Sziasztok. Van itt valaki aktívan, aki tudna siva pa800 javításában segíteni? A végfok panelon a táp bizti mellett elszállt egy végtranyó, felrobbant!? Este rakok fel képet!
(#) Ronin válasza mcc hozzászólására (») Márc 9, 2021 /
 
Közben találtam forrást a tranyókra, úgyhogy nem bohóckodok vele.
Köszöntem a segítséget.
(#) Kokass Nandee hozzászólása Márc 9, 2021 /
 
Sziasztok. Van egy siva Pa800, aminek a fele rossz. Felrobbant egy végtranyó a bizti mellett közvetlen. Hogyan álljak neki a cserének!? Lenne itt aki segítene?
(#) Kokass Nandee hozzászólása Márc 9, 2021 /
 
Elszállt a legutolsó végtranyója
(#) Kokass Nandee hozzászólása Márc 9, 2021 /
 
Miért nem jelenik meg?
(#) Kokass Nandee hozzászólása Márc 9, 2021 /
 
Miért nem jelenik meg?
Következő: »»   2306 / 2484
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem