Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szintetizátor javítás
 
Témaindító: Ryder007, idő: Dec 26, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   24 / 25
(#) Rober_4 hozzászólása Nov 10, 2018 /
 
Szerintetek ez jó lehet szintiben lévő gumiharangok újra vezetőképessé tevésében?
Grafit33
Próbálta már valaki?
(#) p100 hozzászólása Okt 23, 2019 /
 
Sziasztok! Van egy Roland EM-15 kísérőautomatikás szintetizátorom, aminek nem jövök rá a hibájára. A szintinek minden funkciója működik, de amikor egy billentyűt lenyomok akárcsak egy pillanatra is, akkor a végtelenségig kitartja a hangot, nem hallgat el akkor sem, ha már nem nyomom a billentyűt. Egyetlen megoldás, ha kikapcsolom a szintit.
Mi lehet ennek az oka? Hol keressem a hibát? Melyik alkatrész lehet rossz?
(#) luxemburgizsigmond hozzászólása Nov 17, 2019 /
 
Üdv!
Segítséget szeretnék kérni. Egy éve egy KURZWEIL SP 4-8 szolgálja a gyerekeim zongora tanulását. Kombo gitárerősítővel összekötve használjuk. Egy hete bekapcsolás után gerjedni kezdett, majd eltűnt a hang, időnként vissza varázsolható. Újraindításkor ugyanez a helyzet, . Bal outputról működik a grand piano, de recsegősen, egyre inkább nem... Fejhallgatóval időnként beugrik sztereóba, de ott is többnyire csak az egyik oldal szól. Hangszerek váltásakor gerjedés, majd halál.
Sajnos se idő, se kedv, se pénz a szervízre, de szeretnénk használni. (Ha minden kötél szakad egy szervízbe elvinném, de hol foglalkoznak Kurzweillel?)
A tápegység nem mehetett tönkre? (15V-os kínai – lehet, hogy már nem az eredeti)
(#) Inhouse válasza luxemburgizsigmond hozzászólására (») Nov 18, 2019 /
 
Próbáld meg a Jack csatlakozót mozgatni, finoman elforgatni, esetleg óvatosan feszíteni kicsit. Ha változik, akkor ott van kontakt hiba.
(#) Inhouse válasza luxemburgizsigmond hozzászólására (») Nov 18, 2019 /
 
Esetleg a kábel is lehet kontakt hibás, ha lenne egy másik próbára, akkor ellenőrizni lehetne.
(#) Rober_4 válasza luxemburgizsigmond hozzászólására (») Nov 26, 2019 /
 
Nekem a hangerő poti kontaktodása miatt csinál hasonlókat az egyik hangszerem...
(#) zozo506 hozzászólása Ápr 18, 2020 /
 
Sziasztok! Olyan gondban vagyok ,hogy kaptam egy casio ctk-450 -es szintetizátort aminek a táp csatlakozója volt rossz, kicseréltem , viszont nem kapcsol be . Egy pillanatra a led felvillan és lassan kialszik ,de semmi több ! A táp részen már próbáltam a két elko kondit cserélni ,hátha az a baj . Esetleg valakinek lenne ötlete mi lehet a hiba ?
(#) mraulajos válasza zozo506 hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Hali! A polaritás biztos jó? Ezeknek a csatlakozóknak a közepe a neg., a külseje a poz.
(#) zozo506 válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Igen ! Erre figyeltem! Meg azt is néztem , hogy a teljesítmény jó legyen ! Elvileg 1A tud a táp a szintinek meg 7w kell !
(#) Cinema válasza zozo506 hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Kapcsolója jó?
Ha igen, akkor annak a forrasztásai, belső vezetékek ellenőrzése a következő feladat.
Sok sikert!

Üdv!
(#) zsa hozzászólása Jún 2, 2020 /
 
Sziasztok. Tanácsotokat kérném ki. Korg pa1x készülékem bekapcsolásra ezzel a képernyővel indúl , ssd media error format ssd? . Gondoltam az op rendszerrel történt valami igy megpróbáltam ujra telepíteni. Említet felajánlott formatnál cancel nyomtam , igy telepítölemezt re kérdez rá hogy betölcse? Ekkor intro1 gombot nyomok elindúl a töltés de a második sys file után hibát ír, Write error detected! Jelenik meg . Csatoltam a képeket. Mit csinálok rosszúl?
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2020
(#) rolandgw válasza zsa hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Inkább keress egy szervizt, ha nem érted az itt leírtakat. Kár lenne ezért a jó kis Korg-ért.
Bővebben: Link
(#) zsa válasza rolandgw hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Köszönöm a linket de ezt már én is megtaláltam. Korg oldaláról letöltöttem 4 db floppy telepítőt amit telepítettem a lemezre pc-vel, elkészült lemezek visszaolvasása is meg vont . 1 lemezt betettem a készülékbe , ssd formatnál most yes nyomtam ,utána kérte a telepítőlemez betöltését Intro1 gombal inditottam a betöltést , de ismét a második file-nál SYS nél Write error detected! hiba.
(#) Dióda válasza zsa hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Vagy a floppy olvasó retkes és ki kell takarítani vagy döglött az ssd ami benne van.
Javaslom előbb a floppy-t takarítsd ki és hátha meggyógyul. De nekem gyanus hogy az ssd adta meg magát benne és azt kell cserélni.
(#) Rober_4 válasza zsa hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Nem vagyok képben, de kezeli a kétoldalas floppy-t?
(#) etm hozzászólása Okt 2, 2020 /
 
Sziasztok! Van egy Yamaha psr e453 szintim majdnem még uj állapotban. Olvastam be stilusokat viszonylag elég sokat. Ezért sokszor lett törölve,mivel csak 10 szabad hely van a stilusoknak. Már egy ideje azt csinálja hogy a beolvasott stilust ugy játsza le hogy menet közben a kiséret hangszerei közül egy hangszer teljesen felhangosodik. Ez nem mindig ugyan ott történik. Van amikor már ugy inditja a kiséretet hogy rosszul szól,de van amikor lejátszás közben változik a hangerő pl.a gitárt hangositja fel a kiséretet játszó hangszerek közül. Gondoltam hogy biztos hibás a stilus,de abban az esetben mindig ugyan annál az ütemnél kellene hogy hibázzon. De nem. Létezik olyan,hogy a sok törlés és beolvasás miatt károsodott a memóriája,vagy a tár helye? Megjegyzem,hogy a benne lévő gyári stilusoknál nem produkálja ezt. Szerintetek hol a hiba?
(#) rolandgw válasza etm hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
A konvertált stílusok bármire képesek. Vagy gyári?
(#) Cinema válasza etm hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Csak a gyári, azaz "original" stílusok fognak megfelelően működni, amikért gondolom, hogy fizetni kellene.
Letöltött, szedett-vedett stílusok nem fognak megfelelően működni.

Üdv!
(#) rolandgw válasza Cinema hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Lehet letölteni jól megszerkesztett stílusokat, akár ingyen, de azokat olyan hangszerben készítik, amiben van stílus szerkesztő. Az E sorozatban tudtommal nincs, ezért PC-s szoftverekkel piszkálgatják.
(#) etm válasza Cinema hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Köszönöm a választ. Akkor ezek szerint a szintinek nincs semmi baja? Már kezdtem megijedni hogy elromlott a sok törlés-beolvasás következtében.
(#) Moderátor hozzászólása agi11 hozzászólására (») Okt 9, 2020
 
A fórum teljes felületén tilos a hirdetés! Ennek helye az Apróhirdetés rovatban van.
(#) szjozsef72 válasza Rober_4 hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Szia nekem is ez a problémám sehol nem találok IC hozzá most pedig alaplapot vadászok aki esetleg tud azt megköszönném vagy egy jó szerelőt képet csatoltam hátha így könnyebb.
(#) szjozsef72 válasza erbe hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
Szia Pozsonyban vagy Bécsben pontos címet tudnál küldeni ?
(#) totikukac hozzászólása Márc 5, 2021 /
 
Sziasztok! Egy Yamaha PSR-330-al kapcsolatban kérnék segítséget. Bekapcsolás után néhány másodperc múlva elnémul. Kijelző világít, de hang nincs.
(#) Zsarka hozzászólása Márc 19, 2021 /
 
Szép napot mindenkinek ! adott egy E 20 -as roland . Bekapcsolás után csak kivilágosodik a kijelző. Az erősítő él a relay nem húz be . Állítólag babráltak benne valamit ami után ez történik . A második ábrán lévő IC lábaihoz hozzátoltak valahová egy + 5 voltos tápot . A feszültségek megvannak a stabilizátorok után ? Köszönöm a hozzászólásokat .
(#) Rober_4 válasza totikukac hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Addig van hang, csak utána nincs?
(#) Rober_4 válasza Zsarka hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Csak tippelek,valamelyik memóriának adtak 5v-ot? Javaslom keress rá az ic-kre benne, hogy melyik mit csinál, a típusuk rájuk van írva. Melyiknek adtak 5v-ot? Meg miért?
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Ha ez egy cmos, és kb. ezen van az eszköz firmware-ja, akkor számomra két kérdés van?
-Hogy a fenébe jött vissza a cmos infó egy külön tápfeszültséggel?
-Hogy a fenébe van meg a cmos infó, honnan szerezte meg a gyári firmware-t, ki töltötte föl, hogyan csinálta?

Tehát ha tényleg a szoftvermemória sérült, akkor nagyon nehéz lesz életre kelteni a hangszert, de ha valaki meg tudja csinálni, akkor én is tudnék neki melót adni....
(#) Zsarka válasza Rober_4 hozzászólására (») Márc 20, 2021 / 1
 
Csodát akartak művelni a gyerekek. Hát ez van . egy ilyen komplett lapot egy használt szintiből ha lehetne , talán ilyen irányban kéne gondolkodni. az is lehet hogy a HG61H20R36F re is jutott ebből a csodatevésből .
ahogy elnézem ebben ugyanaz a lap van.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2021
(#) lacieszenyi hozzászólása Ápr 26, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy Casio CT-656 szintim.
Olyat produkál,hogy bedugom az adaptert és lenyomok egy billentyűt,az a hang szól folyamatosan.Addig míg a tápot nem húzom ki.Aztán adapter be,a dob gép megy.
A Demo benyomásakor,az első akkordot nyomja folyamatosan.Ja és ekkor sem lehet kikapcsolni a szintit.Amit észre vettem kicsi a hangerő,de nem torz.Köszi ha valaki tudna segíteni!
Következő: »»   24 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem