Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF3 - 6 végerősítő
 
Témaindító: isamisa, idő: Nov 20, 2006
Lapozás: OK   70 / 70
(#) CHZ válasza Potkiller hozzászólására (») Márc 24, 2021 / 1
 
Szia!
Jelforrás kimeneti impedanciájához érdemes méretezni, ne terhelje a kimenetét.
Modern eszközök általában jól terhelhetők, ezekhez 10k érték megfelelő lehet.
Régebbiekhez 47-100k ideális, nagyobb érték hátránya, érzékenyebb a szórt zavarokra, szükség lehet gondosabb árnyékolásra.
(#) Potkiller válasza CHZ hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Leginkább 4 Ohm-os hangfalakkal használnám, akkor a VF3 esetében egy 10-25kOhm-os poti elegendő?
(#) reloop válasza Potkiller hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Szia! A jelforrás alatt a hangkártya, CD-, MP/3-, MP4- lejátszó stb. értendő. A 10k jó lesz és legyen logaritmikus. Bővebben: Link
(#) lzsolti2 válasza Potkiller hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Szia!
A csúszka ne a jelforrás hanem az erősítő fele nézzen....
(#) Potkiller válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Hoppá, a jelforrás szócskát benéztem okés, köszönöm nektek a segítséget
(#) csezoli21 hozzászólása Okt 9, 2021 /
 
Sziasztok

Az eredeti VF3 kapcsolásnak mi a max bemeneti feszültég amit elbír?
Pl. van egy DAC aminek azt írják hogy a kimeneti feszültsége: 2Vrms@0dBFS
Ez kompatibilis hozzá?
(#) reloop válasza csezoli21 hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Szia! A VF3 kivezérléséhez 4-500 mV elegendő. A DAC kimenő jelét célszerű lesz leosztani, mondjuk egy potenciométerrel Bővebben: Link. A leosztás mértékét majd a gyakorlat mutatja meg.
(#) csezoli21 válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Szia

Köszi a választ.

Van 10K poti az erősítő bemenetén, és a DAC is hangerőszabályzós. Csak így nem tudom meddig egészséges a felhangosítása.
(#) reloop válasza csezoli21 hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
A forrás és az erősítő elég jó párosítás. Melyik eszközzel szeretnéd állítani a hangerőt?
(#) csezoli21 válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Szia

Inkább a DAC -al, mert kényelmesebb, van távirányító. Nincs szkópom hogy torzítást tudjak mérni, de kipróbáltam egyszer rövid ideig, mindent fullra tekerve, nagyon szól, és nem hallottam füllel érzékelhető torzítást.
(#) reloop válasza csezoli21 hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
Ebben az esetben az erősítő előtti potenciométert feltekert állásban tartanám. Ha ez tartósan beválik, akkor akár el is távolítható a DAC és a végerősítő közül.
(#) csezoli21 válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Köszönöm
(#) mek-elek hozzászólása Máj 22, 2022 /
 
Hiba miatt javításra szorul a VF4-em.

VF4.docx
    
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
btamas81-nek

1.JPG

2.JPG
   
(#) btamas81 válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Na itt van minden 1 kivétellel amit mondtam. A borda meg a tranyók közt ott van a 4mm(?) lemez. Ha lenne olyanom akkor L idomot is tudnék belőle csinálni. Így nekem nem férne el a helyén. Abban van igazad, hogy benéztem, nem a bordát kellene fúrni, hanem csak azt a közvetítő lemezt.
Amúgy értettem elsőre is a javaslatod.
(#) mek-elek válasza btamas81 hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
No nem az igazságot hajszolom, mert abból mindenkinek akad saját. Csak egy javaslatnak szántam, és akinek tetszik, használjon belőle. A már meglévő dolgokba építéssel az a baj, hogy meghatározó az előzmény. Azaz nincs rendes földcsillagpont, a nyákterv olyan amilyen, és a huzalozás is hagy kívánni valókat. Így könnyen gerjedhet, zaj is lehetséges, és az árnyékolt kábel esetleges jelenléte tovább gyengíti a hangminőséget. De azt is megértem, hogy valaki ragaszkodik egy megszokott készülékéhez...
(#) btamas81 válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Ez egy régi, de nagyon szép receiverbe menne. Hála isten mivel még a 70es évek tervezése a fent említett dolgokkal nem lesz baj. Minden csatlakozón, és a VF2 panel is ezekhez a csatihoz lett gyártva. Kb a régi stk végfok mindennel együtt kihúz, VF2 bedug. Csak ugye a hely. De megoldom.
(#) mek-elek válasza btamas81 hozzászólására (») Nov 6, 2023 /
 
Nem akadékoskodni akarok, csak az esetleges problémát elkerülendő... Ha magamból indulok ki, a VF4-nél a földcsillagpont a hangszóró csatlakozó testpontján lett kialakítva. Ide lett kötve a két pufferkondi, itt lettek közösítve. Innen lett földvezeték a bemenetre küldve. Mivel az oldalankénti bordát mechanikailag egy lemezen van a hangszórócsatlakozókkal, a a földág szigeteletlenül van a lemezen. Így a borda földelése adott. Nem tudom a te készülékedbe a borda földelve van e, mert kellene majd. És nálad csak egy földcsillagpont lesz, és onnan kellene a kimenetek negatív ágára menni. És ahol kijelölöd a földcsiilagpontot, ott kellene a kondikat közösíteni. És még kérdéses lehet emiatt a kihúzom-bedugom esetében, hogy mit fogsz tapasztalni. Persze reméljük, hogy minden rendben lesz! Kapcsolási rajzod van a készülékről?
(#) btamas81 válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 6, 2023 /
 
Nincs kapcsolási rajzom, de ha megnézed a két pufferkondi közt van a csillagpontja gyárilag. Ugxamígy csináltam meg én is a egyeniranyító/pufferkondi panelon. A ház az földelve van, szerintem a borda is, ha nem kap egy földelést. Ami a képen van, annak a helyére mamegy az egyenirányító, fölé meg a VF2. Annyi, hogy a bordát el kell forgassam 180fokkal, hogy felfelé essen a két csavar ami az STK-t fogja.Majd teszek fel képet ha jész, mert a panelek még úton vannak. Alkotónak hála lett L-idom is.
(#) Alkotó válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 6, 2023 /
 
Nem értem pontosan a szavaidat, de úgy érzem keveredik a "földelés" és a "védővezető" fogalma. Jellemzően a védővezetőt szokás földelésnek hívni, mert tulajdonképpen tényleg le van földelve néhány helyen. Ezzel szemben, Te talán az áramkörön belüli GND potenciált hívod így. Célszerű lenne tisztázni, főleg annak fényében, hogy a rádiók, és egyéb eszközök sokasága készül kettős szigeteléssel, ahol nyoma sincs védővezetőnek.
De ha mégis van védővezető, akkor is egy külön problémakör ennek és a GND-nek a közösítési módja.
(#) btamas81 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 6, 2023 /
 
A földelés nálam a GND. És úgy van ahogy mondod, kettős szigetelésű a készülék.
(Telefonról írok, és vagy a kezem nagy, vagy a billentyű kicsi, de nem mindig azt írja amit akarok)
(#) mek-elek válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 6, 2023 /
 
Hogy milyen igazad van! Mivel én nem építek fémházba a GND-t is földnek veszem, de általánosan jogos a megállapításod.
(#) bbatka válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 6, 2023 /
 
GND-Ground-Föld
Következő: »»   70 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem