Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Raspberry Pi - Málnatopik
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 6, 2013
Témakörök:
Lapozás: OK   55 / 65
(#) Gagyi válasza Pepebá hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Szia Pepebá!

A málna az modbus cliens , vagy server lenne? A regiszterek értékét tőle olvasná ki a másik eszköz?
(#) Barni87 hozzászólása Márc 27, 2021 /
 
Sziasztok!
Az alábbi hibaüzenetet kapom android telepítése és root engedélyezése után.
Mit rontottam el?
(#) Feri007 válasza Barni87 hozzászólására (») Márc 29, 2021 / 1
 
a su parancs egy shell-t akar indítani, de nem találja az elérési úton.
Ha standard "su", akkor pl
  1. su -c /bin/sh

működhet
(#) Tyson5 hozzászólása Márc 29, 2021 /
 
Kinyitottam néhány portot a routeren a raspberry-hez, pl: 80, 1880, 1883, 8080 stb...
A 80-as porton érem el pl a nextcloudot, ha valaki nem ismerné gyakorlatilag google drive/one drive szerű felhőszolgáltatás, csak én magam kezelem az adataimat. Ezt apache2-vel csináltam meg, viszont HTTP-vel érem el. Namármost tele van az internet, hogy ez a titkosítás nem biztonságos, csak a HTTPS. Pontosan mit jelent a nem biztonságos? Az oldal tulajdonosa él vissza az információval (aki én vagyok), vagy a csomagok küldése közben le tudják hallgatni/ ki tudnak cserélni csomagokat? Ha csinálok SSL tanúsítványt és hozzá key-t akkor a https áthúzva jelenik meg.

Érdemes foglalkozni a tanúsítvánnyal vagy a saját http oldalam biztosan biztonságos?
(#) Feri007 válasza Tyson5 hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
http - nyílt szövegben megy az adat, le tudják hallgatni, esetleg megmásítani
https - titkosítva megy az adat.
Eddig nyilván tudod. A titkosítással van ám egy gond: ki van írva, hogy https://www.szuperbank.hu
Mi garantálja, hogy ez valóban a bank hivatalos oldala, és nem egy kamu?
Ekkor jön a tanusítvány (certificate) kérdése. Egy szervezet tanusítja, hogy az a kulcs, amivel titkosítod a weboldal forgalmát, az valóban a www.szuperbank.hu tulajdona.
Három megoldás van: saját magad írod alá a kulcsodat (self-signed certificate)- titkosított, de hát ugye... -ez van neked.
Ill. megkérsz egy céget, hogy írja alá a kulcsodat - pénzért tesz.
Ill. van a népszerű letsencrypt szolgáltatás, ami ingyenesen ad aláírt kulcsot. Némi kényelmetlenség: 3 hónapig érvényes egy kulcs, de automatizálható a megújítás.
Nekem ezen legutóbbi módon megy az Owncloud Raspi-n.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2021
(#) lazsi válasza Feri007 hozzászólására (») Márc 30, 2021 /
 
Egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban (hasonló helyzeten gondolkodom én is...):
Ha magamnak hitelesítem és csak magam akarom használni, vagyis nem akarom, hogy bárki idegen is ránézzen, akkor ezzel van probléma?
Tehát titkosítva van? Biztonságos nekem?
Ha idegen azt látja, hogy nem egy cég van az aláírás mögött, akkor
- Nem bízik meg bennem, tehát elhagyja az oldalt (aminek még örülök is, mert nem generál felesleges forgalmat...)
- Megbízik bennem, de mivel titkosított, így nem tud kárt okozni nekem (persze, tudom, hogy nincs abszolút biztonság, csak éppen még megfelelő...)
A saját (kívülről csatlakozó) eszközeimen meg hozzáadom kivételként.

Jó ez így?
(#) Feri007 válasza lazsi hozzászólására (») Márc 30, 2021 /
 
Persze, ha magadnak csinálod, a hamisításnak minimális az esélye.
Csak annyi, hogy a browserek megerősítést igényelnek, hogy tényleg csatlakozni akarsz, stb.
És a mobilos kliens nem tudom, hogy viselkedik, ha a tanusítvány nem helyes.
És az egészhez hozzátartozik, hogy megfelelő dinamikus DNS is hozzátartozik a képhez
- a tanusítvány a név helyességét biztosítja, nem az IP címét.
Egy vendég felhasználónak is kellemesebb, ha nem kell a kivételekkel foglalkozni,
egyszerűen le tudja tölteni a cuccot.

Tehát saját/kisüzemi használatra elsődlegesen a kényelem és a "szépség", a profi megjelenés a szempont, kevésbé a tényleges biztonság.
(#) lazsi válasza Feri007 hozzászólására (») Márc 30, 2021 /
 
Köszi!
Lehet megnézem azt az ingyenes tanusítványt... Az ingyenes dinamikus dns-emet is meg kell időnként újítani, úgyhogy az sem lesz gond...
(#) D Wye hozzászólása Ápr 8, 2021 /
 
Sziasztok!

Egy egyszerű, HD felbontású, 5-7 hüvelykes HDMI érintőképernyőt keresek, mint kis segédmonitor. Kinéztem ezt a típust és az ára is elég meggyőző, de valamiért úgy érzem, hogy nem lesz számomra megfelelő.
A leírásában (pdf) szerepel egy csomag-tartalom, de a képeken az adapter board-on én csak egy USB-t látok, míg az utolsó oldalon már egy másik lap is van, a szükséges HDMI-vel. Jól gondolom, hogy ezzel a szettel önmagában még nem tudom monitorként használni?

Előre is köszönöm a választ és ha lenne bárkinek javaslata az igényemre, kérem, ne tartsa magában!
(#) D Wye válasza D Wye hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Közben találtam egy ilyet, ez ugyan nem HD, de elméletileg minden más igényemet kielégíti: Bővebben: Link
(#) Bakman válasza D Wye hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Ezt csak akkor tudod "normál" számítógépnél segédmonitorként használni, ha direkt be tudod állítani a felbontást. Buta monitor, scaler nélkül, csak az adott felbontással működik. Raspberry esetén biztosan nincs gond.
(#) Placi84 válasza D Wye hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Ez szerintem csak egy keret ami a 7"-os RPi touch-hoz használható.
(#) proba válasza D Wye hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Ha megnézed az adatlapját, akkor csak valami lámpaféleség...
(#) johngold hozzászólása Jún 9, 2021 /
 
Az új Rasy4-em nem indul el VGA monitoron, csak HDMI-n. Ugyanazt a HDMI - VGA átalakítót használom, amit a régi Raspberry Pii B-n.
(#) superuser válasza johngold hozzászólására (») Jún 10, 2021 /
 
Feltételezem nem külső tápos a HDMI átalakítód. Gyenge a jel a Pi HDMI kimenetén.
Amúgy a HDMI0-al próbálkozz, ne a HDMI1-el.
HDMI_BOOST azt írja a 4-es Pi-nél nincsen figyelembe véve.
Esetleg safe mode kipróbálható.
Itt olvasgass, hátha vm. beállítás segít. Előtte a régi fájlt mentsd el

DOCUMENTATION > CONFIGURATION > CONFIG-TXT > VIDEO
(#) jocipoci hozzászólása Júl 28, 2021 / 1
 
Sziasztok
Kaptam egy Raspberry Pi Model B (Kép) . Eddig nem foglalkoztam vele de most hogy van érdekelne. Tudom ez nagyon régi de kezdésnek talán jó. Kérdésem az lenne hogy ehhez van már grafikus software vagy még nincs ? Illetve van hozzá egy bővítő hasonló mint a 2.képen Bármilyen segítséget megköszönök .
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2021
(#) Bakman válasza jocipoci hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Amit te keresel az a grafikus operációs rendszer. Ingyen letölthető innen: Operating system images.

A bővítőkártya már érdekesebb, lévén kb. a legrégebbi modellről van szó. Így keress: raspberry pi 1 model b hat. Kalapoknak nevezik a bővítőkártyákat.
(#) jocipoci válasza Bakman hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Nagyon köszönöm . Még reggel egy sd kártyára felraktam Raspberry PI image -el egy PI OS Lite az működik parancs módba , a teljes az nem indult el . Esetleg van ötleted hogy melyiket próbáljam ?
(#) Bakman válasza jocipoci hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Elnézést, elfelejtettem, hogy azt a verziót papíron már nyugdíjazták. Elvileg 2012-es kiadású masina, ehhez közeli rendszerrel próbálkozz: Index of /raspbian/images.
(#) jocipoci válasza Bakman hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Köszönöm megpróbálom .
(#) Mate78 válasza jocipoci hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Szia,

használok ilyen típust, a "gyári" Raspbian van rajta,grafikus.
(#) Bakman válasza Mate78 hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
A rendszer verzióját így tudod ellenőrizni:
  1. cat /etc/os-release
(#) Mate78 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 28, 2021 / 1
 
Köszönöm, nem nagyon értek a Linux-hoz, de ellenőriztem.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2021
(#) proba hozzászólása Júl 31, 2021 / 1
 
Egy régi raspberry pi B+ modellel küzdök. Valaha régen szólt mint netrádió. Ezután jött az ötlet, játszunk a domoticz-al. Ehhez viszont a régi kernel nem volt jó a titkosítás miatt. Fel is települt az új Raspbian GNU/Linux 10 (buster) működik is, csak a jack csatlakozóra nem tudok hangot varázsolni. Alsa... beállítása tuti nem működik, az alsa-t, pulseaudió-t letöröltem, HDMI-n szól tovább. A raspy-configban van egy menüpont, hogy az audió kimenet legyen jack, az sem érdekli. Hogyan lehetne a jack kimenetre hangot csalni?
(#) Tyson5 hozzászólása Aug 18, 2021 / 1
 
rövid sztori: Raspberry 4-re tettem 2db ssd-t, ami GYÁRI táppal kevésnek bizonyult. Változó időközönként instabillá vált és "ledobta őket", vissza mountolni se tudtam, csak reboottal jött helyre. Utánaolvastam, gyakori hibája ez neki. Kell egy külső táp, én egy telefontöltővel próbáltam megtámogatni, de azzal se lett jobb a helyzet. 12-15 ezer forinttól van dokkoló külső táppal, állítólag azzal működik. USB interfészen keresztül max. 1.2A áramot tud leadni, az kettő ssd-nek kevés.

Én vettem egy 5V 6A-es tápot és csak azzal az egy táppal próbálom meg hajtani a raspbit. Nyomtattam hozzá egy házat amibe szépen beleraktam (még nincs kész).


Szeretném a feszültséget és a felvett áramot mérni és menteni a raspbival, arduinoval, nodeMCU-val, bármivel. Feszültségmérést szerintem meg tudom oldani (egyszerű analóg beolvasás), az adatmentést is, ha más nem a raspbin futó node-red szerverrel, de az áramméréssel bajban vagyok.
Bővebben: Link ilyen modullal volt már valakinek dolga? Ti hogy oldanátok meg?

Képen: a tápból közvetlenül kap áramot a raspbi illetve egy aktív hub-ba be van kötve a táp. Minden ssd, pendrive stb a hub-ba van kötve
(#) Elektro.on válasza Tyson5 hozzászólására (») Aug 18, 2021 /
 
Szia!
Esetleg egy ilyennel mérheted. Még nem használtam ezt én sem, de nem tűnik bonyolultnak.

ACS712 20A Hall-elemes áramérzékelő modul
(#) Tyson5 válasza Elektro.on hozzászólására (») Aug 18, 2021 /
 
185mV/A felbontás az 18mV/100mA felbontást jelent. Mivel a raspbiban nincs ADC ezért arduinoval kellene olvasni a szenzor jelet, aminek a 8bites konvertere 5V-on durván 20mV pontossággal olvas.
Tehát elméletben körülbelül 100mA pontossággal tudnék vele mérni. Ez még jó is lehet
(#) Marko Ramiusz hozzászólása Aug 18, 2021 /
 
Jó szerencsét! Egy Raspberry pi kamerájával hogyan tudom, elérni, hogy a monitoron folyamatosan az élőkép legyen megjelenítve? Nem szükséges sem a mozgókép, sem a fényképfelvétel. Gondolom ez nem lényeges, de egyelőre egy gyengébb minőségű, 1000ft-os kamerával kezdtem el. Kérem, az esetleges válasz a konkrét kérdésemre irányuljon. Előre is köszönöm. Üdv.: Joe
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2021
(#) GPeti1977 válasza Tyson5 hozzászólására (») Aug 18, 2021 /
 
Van jobb mwgoldás is külső ADC 10bites felbontás Bővebben: ADC3008
(#) sargarigo válasza Elektro.on hozzászólására (») Aug 18, 2021 /
 
De mi baj van az eredeti modullal? Ahogy látom i2c, 5kHz, és 12bit. Miért indultok teljesen más felé, van valami konkrét oka?
Következő: »»   55 / 65
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem