Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Varrógép elektronika
Lapozás: OK   7 / 10
(#) Jimy76 válasza vargaf hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Még valami!
40 év használja a gépet és azt mondta, hogy olyan gyorsan megy olyankor, amire nem képes a gép akkor, ha tövig benyomja a pedált.
Ezt hidd el,m hogy így van, még ha nehezen elképzelhető ez a valóságban.
(#) vargaf válasza Jimy76 hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
A szerviznek egy pedál javítása nem kifizetődő, inkább elad egy pedált. Ez egyszerűbb és gyorsabb megoldás a részükről és többet is kérhetnek érte. A feleségem varrónő, sok gépe van, köztük a Neumann is, tudom mire képes a TUR2 motor, láttam már pedált szétszedve, van abból is több nálam. És a '70-es évek óta én javítom a gépeket, tudom miről beszélek.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2019
(#) Jimy76 válasza vargaf hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Oké, de azt sem mondták neki, hogy vegyen új pedált, hanem legutóbb azt, hogy vigye be külön a motort.
Szóval nem értem. Ha biztos a pedál a hibás, akkor miért szórakoznak az ismerősömmel?
(#) Jimy76 válasza vargaf hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
A tesztelés nem könnyű, mivel nem mindig csinálja.
A potméter zárlata is okozhat ilyet?
(#) vargaf válasza Jimy76 hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Nem potméter van, hanem szénrudak.
(#) libra11 hozzászólása Szept 22, 2019 /
 
Van a feleségemnek egy Bernina bernette Milan 7 gépe. Fogta magát (a gép) és nem reagál a talp lenyomására.
A gépen van start/stop gomb, azzal szépen megy, vagyis a motor jó.
A talp 4 lyukú, kettőn megy be a 230V, kettő meg a talpat köti be. Itt mérve is, de a talp nyákon mérve is 130k és 1k között változik szépen a talp ellenállása.
Ennek ellenére meg se moccan a talp lenyomására a motor.
Mi lehet a baja?
(#) FAZ1 válasza archivalo hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Azért van mindig 3 vezeték az ilyeneken, mivel a szabályzóba már eleve 2 szál dróton meg be a 220 V, a 3. drótszálán pedig kifelé jön a már szabályozott feszültség.
A régi talpas szabályzókban valami csőbe (vagy csövekbe, általában 2 cső) töltött grafit (avagy szén) pogácsák voltak, s azok összenyomásával (a pedál által) hozta ki az egyre csökkenő ellenállást, így ezzel az egyre magasabb motor-tápfeszültséget (és persze véle a fordulat-számot).

A mai, kissé modernebb hasonló cuccokban már valamiféle triac vezérlésű elektronikus áramkör van, de annak vezérlési alapelve csaknem ugyanaz!
A régi szenes maga - a legegyszerűbb formáció ...
(#) FAZ1 válasza csakip hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Varrógép Centrum, Budapest, Teréz krt. 6.
(#) FAZ1 válasza campers hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Kukázz ki ilyen szabályozós elektronikát a meghirdetett lomizáskor valami kidobott rossz porszívóból. Azokban mostanában mindig van ilyesmi szabályzó,
de az utcai lomizos kisebbség viszont, ha azt egyből simán szétveri, többnyire csakis a motort viszik el belőle.
(#) DM hozzászólása Nov 26, 2019 /
 
Szia reloop!
Egy Neumann 814/39-és varrógéppel akadtam el. A hurokfogóba be akadt a képen látható pöcök. Nem tudom hogyan, mert nincs fellazult a semmi. Blokkolja az egész mechanikát. se előre, se hátra és a tű is elgörbült. Ha kicsavarom a csavart és kiveszem a pöcköt, akkor körbe forog, de gondolom annak ott a helye, csak nem kellene beleértve a hurokfogóba. Előre is köszönöm válaszod és bárkinek az ötletét, hogy miként tudok tovább lépni?
(#) reloop válasza DM hozzászólására (») Nov 26, 2019 /
 
Szia! Ebben a topicban OFF a varrógép mechanikai javítása, írok privát választ.
(#) aramis hozzászólása Jún 29, 2020 /
 
Sziasztok ! Tudna valaki segíteni Lucznik varrógép nem továbbítja az anyagot. Alul megnéztem és a tengely ami mozgatja a fogakat a hozzá kapcsolódó kis villa levolt csúszva és nem tudta mozgatni. azt vissza helyeztem és most már mozog és ki is áll majd behúzódik de így sem továbbítja az anyagot
rejtély mi mozdulhatott még el hogyan lehetne vissza állítani megjegyzem semilyen lehetőség nincs szervizbe elvinni itt nincs is szaki sem.
(#) vargaf válasza aramis hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
Ebben a topicban OFF a varrógép mechanikai javítása. De az öltéshossz állító gombbal állítsad nagyobbra az előtolást.
(#) aramis válasza vargaf hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Megtaláltam a hibát az excenteres toló fogaskerék fogazatai eltörtek a fotón látható .meg kellett rendelni 3600 ft volt meg is javítottam szuper lett . csak tanulságért írom más is tudja
üdv.
(#) ádinka hozzászólása Feb 26, 2021 /
 
Sziasztok! Nemtudom jo helyre irok-e, de erdeklodni szeretnek, hogy ti tudtok-e tanacsot adni arra, hogy hogyan lehetseges egy regi Minerva labbal hajtos borvarrogepet atalakitani elektromos, pedallal szabalyozhatora? Hallottam mar a tur2 motorrol, de a max 90w eleg lehet egy borvarronal?

A valaszokat elore is nagyon szepen koszonom!
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2021
(#) granpa válasza ádinka hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
90 W kevés, kb. a háromszorosa kell. A Textima ipari varrógépen 250 W-os van és nem bőrvarró, bár óvatosan bírja. Csizmaszárt pl. nem.
(#) ádinka válasza granpa hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Szoval tur-2bol letezik erosebb kivitel is?
(#) erbe válasza ádinka hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Láttam Csepel kuplungos motorral szerelt bőrvarrót. A motor 200 W-os 3 fázissal. A bőrvarró lassúbb szokott lenni, mint a ruhaipariak. Ott előfordultak gyorsító áttételek is, míg a cipőipari gépeknél erőteljes lassítás a gyakori.
(#) granpa válasza ádinka hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Nem ismerem a tur2-t, azt sem tudom, mi az. Nekem ipari Textima-m volt, azt a kuplunggal nagyon jól lehetett szabályozni.
(#) teglascs hozzászólása Máj 24, 2021 /
 
Sziasztok,
ruszki varrógép lábkapcsolójánál a fotók szerint szakadt a kondi.
Milyen típusú és értékű kondenzátor vegyek bele?
Köszönöm.
(#) erbe válasza teglascs hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
A szabályzó NDK-s vagy lengyel. Minden érték olvasható a kondenzátoron. Ha kicsit eltér erre-arra, nem számít. 220 nF - 470 nF, 275 V~.
(#) teglascs válasza erbe hozzászólására (») Máj 25, 2021 /
 
Köszönöm.
(#) tothgyula hozzászólása Máj 25, 2021 /
 
Naumann varrógépmotor (100W, 900pcm, 220V-os Typ:1205,6) szabályozó talpat keresek.
Az eredeti bakelitházas, fekete 2kivezetéssel, és az ellenállás szabályzó laprugó lágyult ki.
Talp typ: 1802,2
Tel: 06-20-5**** vagy e-mail:g*****a@gmail.com
Köszönöm.

Mod: E-mail címet és telefonszámot nem írunk ki soha, semmilyen fórumra.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) erbe válasza tothgyula hozzászólására (») Máj 25, 2021 /
 
Tegyél bele másik laprugót. Nem árt, ha megpatkolod egy rézlemezzel, az érintkezzen. Egyébként egy életet általában ki szoktak bírni. Kettő meg kinek van?
(#) teglascs válasza erbe hozzászólására (») Máj 25, 2021 /
 
Azt szeretném kérdezni, hogy pl. ez jó lenne:
https://www.hestore.hu/prod_10038735.html ?
Köszönöm!
(#) erbe válasza teglascs hozzászólására (») Máj 25, 2021 /
 
Jó, csak toldani kell a lábait.
(#) teglascs válasza erbe hozzászólására (») Máj 25, 2021 /
 
Az nem gond, köszönöm!
(#) fecameca válasza erbe hozzászólására (») Máj 25, 2021 /
 
Érdekes, én akárhogy nézem a fényképet, 0,1 µF x2 250V~ ezt látom. Igaz, a felirat kissé megkopott, és egy zavarszűrőnél az érték sem igazán számít.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2021
(#) tothgyula válasza erbe hozzászólására (») Máj 26, 2021 /
 
T. erbe!
Köszönöm a választ, megpróbálom csőszegeccsel.
(#) poda hozzászólása Jan 26, 2022 /
 
Sziasztok,

Hozzám került egy varrógép pedál azzal hogy elfüstölt.
Felnyitva egyből látszott, hogy a kondi eldurrant. Jól leolvasható a típusa és a kapacitása is, illetve korábbi hozzászólásokban is volt szó róla.
Amivel gondba vagyok az a kondi alatti tekercs.
Rámértem és a jobb oldali két kivezetése közt 100 ohm körül mérek de a bal oldali kivezetései közt szakadás van. Ez lenne a normális működés vagy ennek is vége?

Ha ebből is kell egy új bele akkor jó lenne néhány infót tudni róla.
Ez két egymástól független tekercs csak egy vasmagon?
Mekkora induktivitású kell helyette?
Mire szolgál egyáltalán itt ez az alkatrész?

Ha van ötletetek vagy tapasztalaitok ezzel kapcsolatban azt nagyon szépen köszönöm

Üdv.
Következő: »»   7 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem