Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   424 / 441
(#) Alkotó válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 20, 2021 /
 
Nem gondoltam még végig ezt a problémát, illetve a megoldhatóságot, de elsőre talán nem Eagle szinten gondolkoznék, azaz nem a forrás-álományt akarnám babrálni.
Inkább mint "gerber-kép" próbálnám kezelni, és a két réteg közös részét keresném. Persze itt meg azzal lehet baj, hogy miként lesz belőle ismét értelmezhető gerber. Ez a gerber dolog egyébként is macerás formátum (pedig csak egy kép lesz belőle, amit pdf-ből is lehetnek nyomtatni).
(#) niedziela válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 20, 2021 /
 
Ezen felesleges dolgozni, ha csak nem önszorgalom
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2021
(#) Lucifer válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 20, 2021 /
 
Ez valami ULP, (a lényeg nem látszik a videóban)? Működik vonalakon kívül mindenre is?

Én alapvetően a könyvtáraimat akartam QA-zni és egyszer felmerült, hogy jó lenne ha az SMD padek felett nem lenne a silkscreenen semmi és automatán darabolja fel ami felé kerül.
(#) Lucifer válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 20, 2021 /
 
Az ULP írása bármilyen komplexebb dolgokra öntökönszúrás (nincs debug, nem tudsz normálisan tömbket átadni, stb.). Az én elképzelésem az volt, hogy a könyvtárak amiket használok azoknak alapból jónak kell lenniük és erre legyen egy eszköz amivel egyszerűen ki lehet őket javítani. De elég régen nem foglalkoztam a témával, úgyhogy lehet tényleg nincs is létjogosultsága.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 20, 2021 /
 
Mivel, és hogyan csinálod?
Amit én találtam ULP-ot, azt nem tudom működésre bírni.
(#) niedziela válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 22, 2021 /
 
Nem ulp.
Gerber szerkesztő.
(#) Black7275 hozzászólása Máj 20, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy csatlakozót nem találok az Eagleben.
Valaki tudna segíteni?

Válaszokat előre köszönöm.
(#) tbarath válasza Black7275 hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Bővebben: Link
Ebben MA02 néven van valami nagyon hasonló.
De tehetsz oda egy 2-es pin header-t, és körberajzolod, hogy ne tegyél semmit a helyére.
(#) niedziela válasza Black7275 hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Legyen úgy
(#) vanzerr hozzászólása Máj 23, 2021 /
 
Sziasztok!

A képen látható micro SD kártya foglalathoz van esetleg valakinek Eagle library fájlja?
Ezt a típust nem találom sehol...
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2021
(#) niedziela válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Ez melyik tipus?
Adatlapja megvan?
(#) gerry válasza niedziela hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Ez olyan aliexpress-es típus! Mousernél láttam hasonlót, csak a burkolat forrpadok máshol vannak rajta! Bővebben: Link. Ott már lehet kérni az ECAD model-t is.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2021
(#) niedziela válasza gerry hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Idézet:
„Ez olyan aliexpress-es típus!”

Akkor ez pont az mint az amit látok tipus
(#) niedziela válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
TF-Holder akár jó is lehet.

slot.lbr
    
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Ja.. szívesen
(#) vanzerr válasza niedziela hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Szia! Egyenlőre még csak most ültem olyan géphez amin meg tudtam nézni, és nem vagyok olyan bunkó, hogy ne köszönjem meg... Amúgy tök jó! Köszi szépen!!!
(#) Alkotó hozzászólása Máj 27, 2021 / 2
 
A felvetésem annyiban kapcsolódik az Eagle-hez, hogy ezeket a funkciókat nem tudja a program megoldani, de a gyakorlatban szükség van rájuk. Korábban is olvastam már ezekre vonatkozó gondolatokat, de most a szükségszerűség a tettek mezejére kényszerített.

1. A TO3 tokos félvezető forrszemeinek a felső oldalon nem kellene látszódnia. Ez egy alapvető elvárás, hiszen ha ottmaradnak a forr-pontok, akkor a hűtőlemez azokkal érintkezik, rövidre zárja őket. Az Eagle minden forrpontot kétoldalasnak értelmez, nem lehet kivételeket tenni ez alól. Így adódik az igény, valamilyen egyéb megoldásra. Én (Niedziela javaslatát követve) gerber szerkesztőt használtam. Első lendületből azt hittem elég a felső oldali forrpontokat törölni, de aztán rájöttem, hogy ha már bíbelődök vele, akkor a forrasztó maszkot is hozzá kell igazítani. Ez utóbbinál külön kihívás volt úgy megoldani a korrekciót, hogy azért a furatot ne fedje el a maszk (tudom, ez csak elvi kérdés, gyakorlatilag mindegy, de mégis elegánsabb így). Eredmény az első mellékleten.
2. A felirati réteg bizonyos esetekben még gondosan kidolgozott makrók esetén is ráérhet néhány forrasztani kívánt felületre. Ennek automatikus csonkolását sem kínálja a program, ezért ide is külső beavatkozás szükséges. Szintén Niedziela útmutatását követve -a nálam egyetlen ilyen alkatrészen-, sikerült elvégezni a fölös rész kivágását a felirati rétegből. Eredmény a második mellékleten.
(#) Monster02 hozzászólása Máj 27, 2021 /
 
Sziasztok! Valakinek nincs ilyen kijelző típúshoz könyvtára vagy alkatrésze?
7-Segment LED Display (4bit). Common Anod.
(#) bbb válasza Monster02 hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
Én csak a LTD-6402HG típust rajzoltam meg... S youtube-ra raktam fel a módját az elkészítésének, ha követed a lépéseket, akkor hamar összerakhatod a neked megfelelőt: Bővebben: Link
(#) Monster02 válasza bbb hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
Köszönöm hát ez lett belőle. De biztos lehet rajta csiszolni.

Seg7xx.lbr
    
(#) Szárnyas válasza niedziela hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
Ennek módját bővebben ki tudnád fejteni?
(#) niedziela válasza Szárnyas hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
Igen.
HA a munkafájlokat akarod módosítani, akkor egy gerber szerkesztő programot kell alkalmazni ami objektum és vagy layer szinten tud műveleteket végezni.
Ennél mélyebben jelen körülmények között nem tudom elmondani.
Majd készítek egy videót erről is.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
Ha ez egy 3D-s megjelenítő akkor nem jó képet tettél fel, vagy sikertelen volt a maszk eltávolítása a furatról. Mindenhol látom a furatot csak a TO3-n nem.
(#) Monster02 válasza niedziela hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
Alkotó szándékosan kivette a top oldalról a To-3 tokból a peddet. Mert ha hűtőbordát szerelünk a panelra akkor a tranyó Colleltora és Bázisa és Emitere rövidzárba kerül. Szerintem teljesen kézelfogható megoldás. Én is gondoltam rá.
(#) niedziela válasza Monster02 hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
Nem mondod
Alkoto majd megnézi, szerintem fogja tudni miről írtam.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
Igen, igazad van. Nem a jó gerbert olvastam be. Restellem a dolgot, de tényleg megoldottam. Mellékeltem a jó képet, de ezen meg a felirat nincs kivonva. Ez a demonstráció már ilyen fogyatékos marad. (több gép, eltérő állományok, más-más környezet, ezért néha elcsúszok a szinkronizálással)
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2021
(#) majkimester válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Szia, nem használok Eagle-t, de az nem működik itt, hogy a TO-3 csavar pad-je SMD pad furat nélkül, ami csak a bottom oldalon van, a furat pedig marással van megcsinálva? A gerber utólagos változtatása plusz lépés, és ha hozzá kell nyúlni az eredeti tervhez akkor véletlen kimaradhat.
(#) Szárnyas válasza niedziela hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Értem, előre is köszi!
(#) niedziela válasza majkimester hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Ha egy furat nélküli PAD-et teszel és még arra rajzolsz marást, és úgy akarod legyártatni, akkor azért a PAD eltávolítása egyszerübbnek tűnik, bár minden szubjektiv.
Nyilán aki nem tud PAD-et eltávolítani annak az a bonyolultabb.
Másik, hogy ezeket általában nem a panelre szokás rakni hanem hűtőbordára.
Akkor meg okafogyott a ceremónia
(#) majkimester válasza niedziela hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
A gerber szerkesztése szerintem semmiképpen nem egyszerűbb, mert azt az eredeti terv minden módosítása után kézzel meg kell csinálni. És nem csak a ped-et kell eltávolítani, hanem a solder maskot is korrigálni. Egy marás megadása meg egy kör rajzolása a megfelelő layer-re egyszer. De ettől függetlenül mindenki úgy csinálja ahogy neki tetszik.
Következő: »»   424 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem