Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   76 / 94
(#) yoman917 válasza habazutty hozzászólására (») Júl 23, 2021 /
 
Köszi a tippet. Megnéztem mindkét résztvevő felől, és úgy tűnik él a kommunikáció. Most a kültérinek adtam direktben tápot, a 3 led folyamatosan világít (power ON reset (1sec)), és nem is változik.
(#) StMiklos válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 23, 2021 /
 
Szevasz!

Ez kb. csak eszmefuttatás, mert a felsorolásban olyan (de létező) gázok vannak, amelyek majdnem fehér holló ritkaságúak, talán az F kivétel, merthogy láttam már.
R407A, R407B, R407F, R407H

Nincs, de miért is lenne alternatívája abban az értelemben, hogy ugyanarra a feladatra (nyomások és kalorikus hasonlatosság mellett) többféle gázt gyártani.
És a gázok soha nem keverhetők, sok közülük elszivárgás esetén nem is utántölthető, már ha korrekt működést akarsz és nem azon görcsölni több kiszállás során, hogy miért nem reagál és működik úgy a rendszer, ahogy szeretnéd.
Úgy 40 éve elvoltunk a 3 gázzal: 12, 22, 502 +a nagyon különlegességek (és ezek utántölthetők voltak), ma meg a kocsi hátuljában minimum 6 féle gázpalacknak kéne lenni (*2vel, mert ugye valamibe fejteni is kéne).
Persze a szakosodás csökkentheti a darabszámot, meg a működési vállalási területet is persze, de még mindig
legalább 3*2 palack kell, de akkor már csak split klíma.
Klíma persze a folyadékhűtő is, amihez megint más is kellhet és régebbi klímákhoz R422D.

Kb. ennyi, üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2021
(#) Levyy válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 23, 2021 /
 
Egy szó szó mint 100 akkor nem pótolható semmi más gázzal hellyel közel azonos működéséhez ? l Teljes lefejtés, és feltöltés esetén sem ?
(#) habazutty válasza yoman917 hozzászólására (») Júl 23, 2021 /
 
Ez esetben a kültéri panel a gyanúsított, de ötletem sincs merre tovább. Annyira könnyen nem javíthatóak, pláne rajz nélkül.
(#) habazutty válasza Levyy hozzászólására (») Júl 23, 2021 /
 
Miért akarod helyettesíteni, mikor kapható az eredeti közeg?
(#) StMiklos válasza Levyy hozzászólására (») Júl 23, 2021 /
 
Szevasz!

Teljes lefejtés és feltöltés esetén igen, miért ne?
De a TELJES (bár nem lehetetlen), nehezen biztosítható. A kapható lefejtők erre nem alkalmasak, nem hajlandók légköri alá szívni, ha igen, akkor meghibásodnak kenés hiánya miatt, ami a hűtőközeggel érkezne.
Az R407C az a közeg, amelyik a legkényesebb az összetevők pontos meglétére.
Azon ritka gázok egyike, amelyek hőmérséklet csúszása 7-8C, szivárgás esetén nem az összetétel arányában szökik a gáz.
Ebből is adódik, hogy lefejtéskor, minél kevesebb van már a rendszerben, annál inkább tolódik el az összetevők eredeti aránya és egyre inkább nem R407C, persze ami palackban van, az se.
Regeneráláskor (ne keverjük egy szárítószűrőn történő átengedéssel, az legfeljebb tisztítja, bár arra is szükség van) megállapítják az összetételt és összetevők közül abból és annyit pótolnak, amennyi hiányzik.
Olykor nekem is van a kezemben gázanalizátor, amely százalékosan megmondja, melyik összetevőből mennyi van benne, jobb fajtája a levegőt is jelzi, de nem egy olcsó "szerkezet"...

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2021
(#) Levyy válasza habazutty hozzászólására (») Júl 23, 2021 /
 
Talán mert  elég  drága ? Azt gondoltam van olcsóbb helyettesítője. Nem baj ha nem tudja hozni 100% ban az eredetit "teljesiményt" elég ha megközelíti. Ezért érdeklődtem. Ez egy kb 10-15 éves gép. Túl sokat nem költenék rá. egy kisebb szobát kell hűtenie kritikus melegekben. Ezért nem is szánnák túl sok pénzt.
(#) subwoffer hozzászólása Aug 3, 2021 /
 
Sziasztok! Van egy Hitachi 2,5kw inverteres klímám, hűtő és fűtő funkció is van benne, működik viszont nem úgy ahogy a legelején. Hűtés üzemmódba a vékonyabb cső hideg viszont olyan mintha a beltérinél megakadna a hőleadás
Fűtésnél a vastagabb cső forró de itt is ugyanez a helyzet, lehetséges hogy gázhiányos? Vagy esetleg gáz valami miatt nem úgy áramlik a rendszerbe?
(#) kaqkk válasza subwoffer hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
A szűrőket és a kültérit letakarítottad ? Ha a beltéri porszűrője és a kültéri kondenzátora piszkos akkor pontosan azt lehet tapasztalni amit leírtál ..
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2021
(#) subwoffer válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Teljesen tiszta, rendszeresen van tisztítva, lamellák - mókus kerék is rendben van.
(#) kaqkk válasza subwoffer hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Mennyi idős a gép ?
(#) subwoffer válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Kb 4 éve van felszerelve, rákerestem a kültérire kb 6évvel ezelőtt még forgalmaztàk.
(#) kaqkk válasza subwoffer hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
4 és gépnél nem jellemző a gázhiány , tegyél egy hőmérőt a kifújt levegő útjába és lássuk a medvét ....
(#) subwoffer válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Mire állítsam be?hűtésre vagy fűtésre? Beltérit vagy a kültérit is nézzem párhuzamba?
(#) kaqkk válasza subwoffer hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Hűtésre állítsd és 17 fokra , elég ha a beltérinél van hőmérő
(#) Mamus hozzászólása Aug 4, 2021 /
 
Sziasztok! Tudna segíteni valaki, hogy a "Generál Line" klíma beltéri egységébe milyen paraméterű hőérzékelő való, és honnan lehet beszerezni? Köszönöm szépen, ha segít valaki
(#) teglascs válasza Mamus hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Adattábla fotó sokat segítene.
(#) kaqkk válasza Mamus hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Van benne 2 db mérd meg a jót , de a legtöbb on-of klímában 10k NTC volt ...
(#) Mamus hozzászólása Aug 4, 2021 /
 
Tudna segiteni valaki, Generál Line klimahoz milyen paraméterű hőérzékelő való, és honnan lehet beszerezni?
(#) kaqkk válasza Mamus hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Most írtam le .... Nem olvasol ? Egyébként miből gondolod hogy az a rossz ?
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2021
(#) Mamus válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Azért, mert most lett feltoltve, és negyed óra után állandóan kikapcsol. Az üzembehelyezes és a ventilátor kijelző villog. A tavkaopcsolon sem tűnnek el a kijelzések. Újra kell indítani, de ez így nem jó, a fűtés sem tökéletes. Mire hűtene, ki is kapcsol, A szerelő azt mondta már a feltolteskor, hogy v, szinuleg nem bírja sokáig.
Bocs, annyira néztem, és nem láttam hirtelen a választ. Köszönöm szépen
(#) subwoffer válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
A helységbe 30fok van 28 fokos levegőt küld ki, a vékony csövön látszódik a beltéri felöli oldalon hogy "izzad"
(#) Mamus válasza kzozo hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Mi is ezzel küzdünk. Még nem jött a szerelő, de azt mondta, valóban az a hiba, ha6neghavitja, visszairok
(#) kaqkk válasza Mamus hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Ez nem hőérzékelő probléma , valószínűleg a kompresszor üzemi kondija döglődik , vagy a kültéri túl meleg helyen van ezért túlnyomásra lekapcsol a védelem . Azt kéne megnézni hogy a ledek villogása milyen (valószínűleg hibakód). Vagy még a túltöltés is szóbajöhet , mérleget használt a szerelő amikor töltötte ? A legésszerűbb javaslatom : hívj egy másik klímást és mondd el neki a teljes történetet , így távolról nem tudjuk működőképessé tenni ....
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2021
(#) habazutty válasza Mamus hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Fénykép! Kültériről, beltériről, az adattáblákról, a távirányítóról!

Lassan kellene írni egy fejlecet a témához, amit meg kell nézni mielőtt kérdez valaki, mert mindig ugyanazokat a köröket futjuk le…

Nem bántásképpen.

Egyébként, ha a “kis cső” fagy vagy izzad, de a a “nagy cső” érezhetően melegebb, akkor gázhiány vagy nem tud megfelelően kondenzálni (koszos kültéri, gyenge kompresszor vagy ventilátor üzemi kondi). Ezeken kívül még az is lehet, hogy nem vákuumolta le a gépet a feltöltés előtt a szaki stb, stb…
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2021
(#) Mamus válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Köszönöm az ötletet. Volt mérleg ígérte visszajon, ellenőrzi a készüléket.
Fogok jelentkezni, mi lett a megoldás
(#) Régi motoros hozzászólása Aug 8, 2021 1 /
 
Sziasztok!

Újratölthető R134a palackra szeretnék valami normális (mondjuk metrikus) menet csatlakozót, átalakítót, akármit, amivel egyszerűen megoldható hozzá a csatlakozás.

A netet kutatva nekem valami olyan jött le, hogy SAE 1/4-20NC a menet rajta.
Arra már rájöttem, hogy a 20NC az a collonkénti menetszámot jelöli, tehát elvileg egy coll hosszban 20 menet van.

Az 1/4 -et az viszont nem vágom. Ha az is coll lenne akkor 25,4/4=6,35mm lenne.
Nade ennek a külső átmérője 11mm. Most akkor hogy is van ez???

Kerestem hozzá menetfúrót, de nem igazán találtam. Vagyis amit találtam, az is 6.35mm átmérőt ír,
így az nem jó hozzá.

Ez egy darabos, ezen ott van az átmérő.

Ez meg egy készlet.

Az első verzión látszik, hogy a hatszögletű tengelynél kisebb maga a menetvágó rész átmérője.
A készletben látható 1/4 -esnek meg nagyobb a menetvágó rész átmérője a tengelynél.

Ennek fényében talán a készletben található 1/4 -es a jó verzió.

Úgyhogy most nem tudom mi tévő legyek.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2021
(#) kaqkk válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 8, 2021 / 1
 
Miért vágnál rá menetet ? Van hozzá tömlő gyári csatlakozóval , és csaptelep is amin szintén ilyen a menet ..Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2021
(#) molnarf válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Ez a menet a NORMÁLIS a hűtéstechnikában, minden eszköz passzol hozza.Csatlakozó hollandit találsz hozza kilóra klímásnál ,hűtősnél nem érdemes bíbelődni vele .
(#) Régi motoros válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Igen azt gondoltam, de nekem nem kell egy komplett gyári szett csak e- miatt...
Főleg nem több ezer forintért.

A menetet se rá akarom vágni, hanem készíteni egy közdarabot, aminek azonos a belső menete, rátekerem, a külső menete pedig sima metrikus, amihez aztán bármit tudok már csatlakoztatni,
normál hollandi anyával mondjuk. Vagy akár az is lehet belső menet, ha épp az szükséges.
Ezt majd még a felhasználás jellege eldönti.

Esetleg ha tud valaki menetrajzot hozzá, az is segítene.
Én hiába kerestem "SAE 1/4-20NC dimension" néven, nem találtam.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2021
Következő: »»   76 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem