Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIDI kontroller épités javítás
Lapozás: OK   10 / 11
(#) forma3 válasza latyakosa hozzászólására (») Aug 7, 2016 /
 
Nem szakadt egyik sem, és már újra is forrasztottam azokat a pontokat. Ezek szerint reménytelen eset, csak új billentyű - midi vezérlő építésével lehetne javítani?
(#) forma3 hozzászólása Aug 7, 2016 /
 
A kvarcokon amúgy kell lenni DC feszültségnek? Lehet hogy azokat még érdemes lenne kicserélni?
(#) forma3 hozzászólása Aug 10, 2016 /
 
Rendelek kvarcot, hátha, mert azon kívül ami mérhető minden más jó, hameg a proci vagy az eprom ment el akkor úgyis kuka (
(#) forma3 hozzászólása Aug 17, 2016 /
 
Kvarccserét is megpróbáltam, az se segít.
(#) forma3 hozzászólása Nov 5, 2016 /
 
Szintetizátorra kötve midin lefagyasztja amíg rá van dugva a kijelzőt. Mindjárt mepróbálom szkópon hátha látni valamit. Sajnos a fő IC-ről (biztos mikrovezérlő) semmit nem találni.
(#) Zsarka hozzászólása Feb 29, 2020 /
 
Szép napot!ezt nézegetvén kedvet kaptam a megépítéshez. Mivel nem vagyok egy Arduino szakértő úgy értelmeztem hogy a leírottakban szereplooő 3 könyvtárat bemásolom az IDE be majd behívom a projectbe. Aztán ott 3 inkclude file-ként narancssárgállik . Ezt lefuttatom hibát nem jelez de az egész folyamat gyanúsan egyszerűnek látszik . Mielőtt vásárlásba kezdenék , kikérem a véleményeteket. KÖSZÖNÖM A BÁTORÌTÁST !
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2020
(#) Zsarka válasza Zsarka hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
(#) Rober_4 válasza Zsarka hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Usb midis?
Egyébként én tavaly építettem egy teljes billentyűzetet Arduino Nanoval, tényleg rém egyszerű, és jó is, ha meg van hozzá a szerkezet. Egyébként az Arduino topikban lehet hamarabb kapsz segítséget...
Illetve nem láttam kódot, meg, hogy melyik Arduinó stb...
(#) Djatis hozzászólása Jún 14, 2021 /
 
Sziasztok!
Kedves kollégák. A következő kérdéssel fordulok hozzátok.
Adott egy Nuimark mixdeck nevű dj mkixerem.
Virtual dj vel sokáig használtam. mostanában pedig nem tudom pedig a rendszer és a virtual dj is látja.
Usb midi ként kell beállítani hozzá. ezt meg is tudom tenni amíg nincs beolvasva a VDJ amint azt beolvassa kéri hogy állítsam át usb midi re .No deháét ügy állt már bekapcsoláskor én mindíg beállítom.
Viszont kérését teljesíteni akarom de eltűnik a deck ből az usb midi lehetőség.
amikor még jó volt és kérte a szoftver engedte átállítani.
de az a legrosszabb az egészben hogy ma reggel megjelent működni de csak kis időre. lehetséges valami program hiba van vagy kontaktos a külső eszköz? tegnap még a firmwaret is ujrahúztam de nem lett változás.
(#) dB_Thunder hozzászólása Okt 2, 2021 /
 
Sziasztok!

Nekem sajnos ismeretlen terület teljesen az elektronikus hangszerek, és lehetőségek.
De azt már tudom, hogy nem (minden esetben) elég egy sima nyomógomb, hiszen a hangzásban az is számít, milyen sebességgel, milyen erővel nyomják le a billentyűt.
Emiatt keresnék olyan kisebb billentyűzetet, és programot is, mely ezt a "hatást" tudja is kezelni!

Elkezdtem keresni a neten, de elvesztem az információk közt..

Köszi mindenkinek!
(#) SzervízMacska válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Szia! A sebességet ( közvetve a leütési erőt ) billentyűnként több nyomógomb beépítésével lehet detektálni. Lenyomás érzékeny, más néven dinamikus "midi billentyűzetet" keress. A legtöbbhöz valamilyen egyszerűbb szoftvert is adnak, ami a kipróbáláshoz bőven elég. Ezen túl a daw szoftverek lesznek a barátaid, ezekben lehet komplett zeneműveket készíteni (pl. Cubase, Ableton Live). Maguk a hangszerek vst plugin formájában állnak rendelkezésre, amit vagy közvetlenül lehet importálni, vagy kell a kettő közé egy lejátszó szoftver - erre már nem emlékszem.
(#) dB_Thunder válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Köszi!

Hallottam már ezt a dinamikus szót, de pl fogalmam sincs, hogy ez így mit jelent:
Billentyűzet típus: Dinamikus aftertouch-csal

Ezért mondtam hogy elvesztem az infók közt!

Kérhetnék felvilágosítást, erősen konyhanyelven, hogy milyen billentyűk típusok (megoldások) vannak, és azok mire jók??

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2021
(#) Massawa válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
A modern billentyükhöz két kontaktus tartozik, amivel a proci a billentyü leütésének a sebességét mérik.
Ehhez kétféle billentyüzet tartozhat a könnyü szintetizátorféle, vagy a zongora féle nehéz billentyüzet, aminek van egy extra tulajdonsága, hogy a magas hangok billentyüjei könnyebben billennek mint a mélyhangoké. Azaz az ilyen hangokon a mechanika biztositja a billentyü megfelelö mozgását mig a könnyü billentyüzeten az elektronikának illetve a zenésznek kell kezelnie a billentyü helyes mozgását.( milyen gyorsan üti le, illetve az elektronika használ-e sebesség korrekciot a hangmagasságtól függöen.).
Az aftertouch ehhez egy további funkciot adhat, ami a leütés után továbbra is figyeli milyen erövel van lenyomva a billentyü, és ezt is felhasználja a hanghoz. ( gyakran kell gitár meg hegedü stb. hangok elöállitásához, akár programozhato is lehet a felhasználása. A zongora hangnál pl a hang tovább zeng, ha lenyomva tartod a billenyüt).
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2021
(#) SzervízMacska válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Az aftertouch billentyűnként egy további mikrokapcsolót igényel, melyet például a szokásosnál erősebb lenyomással lehet működésbe hozni. Funkciója sokféle lehet, általában a szoftverben programozható.
(#) Massawa válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Nem okvetlenül, a második érzékelöben lehet akár egy piezo elem is ( nyomásérzékelö), de a többségben ez sincs, elég ha a második érzékelön nem szünik meg a nyomás ( kontaktus).
(#) Inhouse válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 4, 2021 /
 
Konyhanyelven 2 mikrokapcsoló van, az egyiket hamarabb kapcsolja a billentyű lenyomásakor, a másikat később (mert arrébb van). A 2 kapcsolás közötti időt méri és a sebességből tudja, hogy milyen hevesen püföli a művész. Nem konkrétan a leütés erejét nézi, ebből a leütési sebességből kalkulál. Ehhez állítja a hang görbéjét és igyekszik leutánozni egy hagyományos zongora leütési dinamikáját.
(#) Massawa válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 4, 2021 /
 
Igy van csak már nem mikrokapcsolok vannak, hanem gumi illetve piezo érzékelök és akár ezek kombinacioja.
(#) Peli hozzászólása Márc 11, 2022 / 1
 
Kedves Fórumozók!

Egy USB MIDI kontroller tervezésébe és építésébe fogtam bele.
16 nyomógomb és 16 szabályzó (poti), USB kommunikáció a cél. (talán még egy oled kis kijelző is)
(és a kompatibilitás a legtöbb midit használó programmal.)

Akit érdekel a téma azoknak itt megosztom a tapasztalatokat.

Legyen első lépés a lehetőségek felmérése...
Körbenézve nekem az Arduino Leonardo-ra esett a választás, mert

-ATMega32U4 központi chip,
-16 MHz órajel,
-Arduino 1.0 kiadástól beépített támogatás,
-MiniUSB csatlakozás (5 pólusú),
-6 db 10 bites ADC,
-13+2 digitális I/O,
-USB-független soros kommunikáció

Éljen van usb "Soros kommunikációóóó"!!!! (és ez nem propaganda )

folyt köv...
(#) Rober_4 válasza Peli hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Én ezzel alakítottam ki a 16 gombot. Annyi még, hogy a tüskesort fordítva kéne ráforrasztani, mert így csak elhajlítva fér el...
gombmatrix
Ha kell segítség, akkor szólj!
(#) suszitibi hozzászólása Máj 17, 2022 /
 
Sziasztok.
Egy kisméretű USB-MIDI kimenetű vezérlő nekem is jól jönne. Egy Raspberry hangmodulhoz szeretném. Én 16 nyomógombot (érintő szenzort) szeretnék, amik csatorna és program kódokat továbbítanának. Ehhez milyen, esetleg kész Arduino panelt, vagy chipet ajánlanátok?
A raspberry midi inje már foglalt, ezért mindenképp usb-n tudnám csatlakoztatni a vezérlőt. Lehetne még beiktatni midi mergert, de az növelné a méreteket és lassítaná a fő eszközt.
(#) rolandgw válasza suszitibi hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Sajnos nem olcsók, de nagyon jók. A Teensy LC már megfelelő:
Teensy
(#) Rober_4 válasza rolandgw hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Szerintem ezt egy Nanoval is megtudod kb sokkal olcsóbban! A bemenetek feldolgozása a címzés a kiküldés készen van arra is. Valahol van egy ilyen touch-függvénytár is, az érintéses vezérlésre...
(#) rolandgw válasza Rober_4 hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Nem ismerem, csak futólag. Ez MIDI class compliant lesz? Mivel Linuxra fog csatlakozni. (Raspberry)
(#) Massawa hozzászólása Jan 22, 2024 /
 
Elöfordul itt még valaki?
(#) Elektro.on válasza Massawa hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Massawa! Én néha nézelődök itt, mert kéne építenem egyet.

De a billentyűkön gondolkodom még sokat.
Sajna időm is kevés, addig egy Androidos programot használok.
(#) Massawa válasza Elektro.on hozzászólására (») Jan 23, 2024 / 1
 
Én éppen most épitek egyet, igaz nem zongora billentyüzettel, mert arra van 2 szintim otthon, csak kaptam egy hibrid “minimoogot” amiből kisporolták a potikat és azokat MIDI bemenettel helyettesitették. Neki is fogtam, majd elkezdtem keresgélni valami inspiráciot a mechanikus kivitelre (8 poti, 8 nyomogomb ill 3 lábkapcsolo) és látom, hogy készen kinálnak ilyen gépet olcsobban mint amit már költöttem az alkatrészekre. Most már megépitem, ugy ahogy van meg talán megveszem a gyárit is és majd meglátom mi használhatobb .
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2024
(#) Elektro.on válasza Massawa hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Nekem musescore hoz kéne kotta írásra, de olyan variáció amivel negyed, nyolcad stb is írható meg a szünetek persze.
De ha már, akkor örülnék ha érzésre olyan lenne a billentyűzet ami valamelyest hasonlít a zongorához vagy jobb szintihez.

Volt nálam egy 20e Ft os "játék" szinti de olyan gagyi érzés volt azokat a billentyűket lenyomni....
Zongorázni nem tudok, de Sax quartett kottákat akkor is gyorsabb így írni.
(#) Massawa válasza Elektro.on hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Hát egy zongora billentyüzet nem olcso dolog, főleg ha még ütésérzékeny is. Szerencsére nekem erre már nincs szükségem.
Én a filmjeimhez használom a hangszereimet ahol inkább a hangeffektusok kellenek.
(#) Rober_4 válasza Massawa hozzászólására (») Feb 25, 2024 /
 
Én a Roland D50 sampleremhez csináltam egy sysex vezérlőt egy nem működő DX21-ből. Ugye a gyári D50 sysex utasításkészlettel akarom vezérelni. Megy is a dolog, de nekem a sysex néha nem egyértelmű, és ahány fajta kontroller programról szedem le a mintát, mindegyik kicsit másképpen oldja meg ugyanazt a kiküldött utasítást. Ráadásul a csoportos adatküldésre is külön protokoll van...
De kb. fél éve nekem is áll a projekt.
(Ha érdekel valakit a billentyűmátrix leszkennelése arduinóval szóljon)
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2024
(#) Massawa válasza Rober_4 hozzászólására (») Feb 25, 2024 /
 
Hát én is már hetek ota vergödök. Csináltam egy analog MIDI kontrollert (8 poti meg 8 gomb) a DIN konektoron müködik, de képtelen vagyok egy USB-s Behringer JT4000 hibrid szintit müködésre birni. Már vettem 2 gyári kontrollert is, ( Rockjam meg Akai MPC) egyikre sem reagál igy visszaadtam. Az USB MIDI monitoron külön látom mindkét eszköz kodját, de ha összedugom csak a Behringer marad meg, az én gépemböl nem jön semmi.
A rohadt USB protokollt meg nem értem.
Az MIDI-USB átalakitó müködik.
Sokan mondják, hogy MIDI HOST kellene hozzá , ez kellett a két szintimhez is. Az ujabb csak USB MIDI kimenetet tud a régi meg DINt. Oda is egy Host kellett).
Amikor a Behringert probáltam összemokolni az meg nem ment ott sem.
Nem tudom, hogy a Behringernek valami extra profil kell a leirásban van vagy 30 CC parancs más nincs. A PCvel azonnal összekapcsolodik, de nekem nem kell a PC , én csak 2-3 potit szeretnék kivezetni, mert a gépben csak egy van. ( a 8+8-at azért csináltam, ha müködne akkor több mindent is lehetne, de nem kommunikál).

Nem értem miért igy fejlesztették a MIDIt a régivel ilyen gondok ritkán voltak. Valahol utánna kellene néznem, hogy mi minden kell az USB MIDIhez. Ennek a kábelnek a procija érdekes modon átalakitja jol az analog MIDIt a USBre ( ezt elfogadta a HOST), elvben forditva is mennie kellene, de nem birom rávenni.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2024

IMG_7131.jpeg
    
Következő: »»   10 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem