Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter problémák
 
Témaindító: lgyk, idő: Szept 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   69 / 76
(#) yodee válasza proba hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
Tehár mérjek végig minden ellenállást? Vagy mi tévő legyek?
(#) proba válasza yodee hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
A műszer ezen része úgy épül fel, hogy a különböző méréshatárokhoz csatlakozó ellenállások sorban fel vannak fűzve. Ha elindulsz az árammérő bemenettől szépen sorban az összes érintett ellenállás sorba következik. A műszer összes ellenállását nem kell feltétlenül végignézni. ( ezek általában ott vannak egy kupacban.
(#) Sick-Bastard hozzászólása Okt 15, 2021 /
 
Üdv!

Van egy pár éves MX-25303-as multiméterem, amivel az a problémám adótott, hogy nem mér pontosan.
Első körben csak az ellenállásnál érzékeltem. Ha "rövidrezárom" a multimétert, akkor a kivánt 0 Ohm helyett 250-30 Ohm közötti random értékeket kapok. Ha preciz (0,1%-os)ellenállásra mérek, akkor is ekkora eltéréseket kapok.
Ha feszültséget mértem, ceruzaelemen, akkor 1,650-1,690 között ingadozott az érték (ugyanazon az elemen).

A Folytonossági teszt is olykor beadja az unalmast. Multi rövidzárnál sem sípol.

A többi funkciót nem teszteltem.

Ami történhetett (ami a meghibásodás okozta):
- vagy feszültséget akartam mérni, de a multi még Ohm-ra volt állítva
- vagy ohm-ot akartam mérni panelen lévő alkatrészen és véletlenül még áram alatt volt a panel
Max 12V-os környezetben történt, de inkább 5/3,3V.

Javítható? Érdemes megpróbálni?

SB
(#) proba válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
Az árammérés biztosítékát ( 200mA) a tárcsát, műszerzsinór(t) kontaktokat végignézném.
(#) bbalazs_ válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
Azért nem sípol, mert túl nagy ellenállást érzékel, ez csak okozat.
Tudom, hogy hülyeségnek hangzik elsőre, de az elem egészen biztosan vadonatúj?
Mert a tünetek a merült elemre emlékeztetnek. Ez lehet valami tápellátási hiba is, tehát referenciafesz kimenet, stb.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2021
(#) Sick-Bastard válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
Szokásomhoz híven nem voltam pontos.
Egy darabig sípolt, aztán már rövidzárnál sem. De attól még igaz lesz, hogy a túl nagy érték miatt nem sípol.

Az elemet már 2x cseréltem (best before 2031, frissen bontva), mert elsőre én is merült elemre tippeltem.

proba:
Másik multival megnézem a biztosítékot és ha tudom a zsinórokat is.
(#) dB_Thunder válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
Öreg Metexem is hasonló tüneteket produkál!
A mérésmód tárcsát meg szoktam jól mozgatni, összezárt mérővezetékkel. Amikor sípol akkor jó, és lehetőségeihez mérten pontos is. Egyébként simán lehet mérővezeték hiba (szakadás közeli állapot) is!!
Feszültség mérés dettó! Valamit mutat, még áramkör nélkül is, szintén mozgatás, ha nullát mutat, jó.

Megérett egy kontakt tisztítós takarításra úgy gondolom.

Elem kimerülés: Ezt már mindegyik készülék jelzi.
Én egyszer régen nem cseréltem időben, és azt vettem észre, hogy a mért érték folyamatosan emelkedik! Nyilván ahogy csökkent a referencia feszültség...
(#) Sick-Bastard válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
A másik multiméter egy DT-830D.

Saját belső ellenállása (rövidrezárva) 0,9-0,6Ohm.

A "hibás" multi vezetékei is ilyen értékket mutatnak, ergo jók a vezetékek.

A biztosítékok kötül a 10A-es az jó, a 400mA-es az ki van égve.

Ami talán fontosabb lehet, hogy a COM dugalj NYÁK csatlakozásán elszíneződés/korrozió látható. Ezt újra kéne forrasztanom/melegítenem?

Ha jobban szét szeretném/kell szedni, akkor gondolom ki kell vennem a gumis védőburkából? Vissza lehet majd helyezni?
(#) yodee válasza proba hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Végig néztem. A kép alapján ami szóba jöhet RJ8-RJ9-RJ10-RJ11. Itt az RJ10 korábban említettem, hogy csere, mert eldurrant. A többit jónak mérem.
(#) proba válasza yodee hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Az Rx2 1 ohm szerintem 100 ohm tehát az 1 ohmos része szakadt. de ez csak gyanú. Sorba 0.9 ohm 9 ohm 90 ohm kellene lenni, ha annyi akkor bocs.
(#) lajos1969 hozzászólása Dec 17, 2021 /
 
Sziasztok!
Itt vettem a fórumon egy kijelzőhibás multimétert, a kijelzőt sikerült megcsinálnom de van ez a két probléma ami a képen egyértelmű.(Persze nincs csatlakoztatva semmi a műszerre.)
Valakinek valami tippje esetleg, hogy meg lehet-e még menteni?,?
A feszültséget jól méri ennek ellenére, de az ellenállás mérés nem jó!
A többi funkció működik rendesen.
Tisztításon meg panel átnézésen, forrasztások javítása stb már túl vagyok.
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2021
(#) user1914 válasza lajos1969 hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Szevasz!
Én első körben a bemeneten lévő védő áramkört ellenőrizném. A linkelt kapcsoláson rajz egy tranzisztor ként van beültetve.
Egy másik jobban látható rajz a tranzisztor elhelyezkedéséről.
Üdv. M.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2021
(#) Suba53 válasza user1914 hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Jó ez a kontextus, amiben megjelenik egy multiméter elvi rajza. Mint egy ereklye, aminek az utókorra hagyását a legfontosabbnak tartották az apokalipszis után.
(#) jimitek hozzászólása Feb 18, 2022 /
 
Sziasztok!
Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdésem, de lenne egy már régóta nagyon zavaró problémám, amire nem győzöm megtalálni a megoldást.
Van egy Mastech M92X multiméterem, ami mint minden más olcsó műszer, 15 perc után kikapcsol.
Milyen alkatrészt kell kiolvasztanom belőle, hogy ez az idegesítő kikapcsolás megszűnjön, vagy legalább 2-3 órára növeljem az időzítőjét?
Mérget mernék rá venni, hogy van megoldás.
(#) KBal76 válasza jimitek hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Nekem az jutott eszembe erre, hogy egy kis elektronikát beszerelni ami néhány percenként megszakítja fél másodpercre a mûszer táplálását (egy MOSFET-tel kapcsolva az elemet minimális feszültség esne). Mai mûszereken van lehetôség kikapcsolni az automata kikapcsolást, de a tiédet nem ismerem.
(#) nagym6 válasza jimitek hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Esetleg kikeresni a panelon a kikapcsoló elemet, ami a tápfeszültséget megszakítja. Ha megvan, lehet tovább gondolkodni megoldáson, ennek kapcsolását fixre kötni, vagy kiiktatni, és áthidalni. Ha egyáltalán ilyen megoldás.
(#) Massawa válasza jimitek hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
2-3 orára biztos nem fog menni, de elöfordulhat, hogy van benne egy beállitás, amivel ezt az idözitést bizonyos határokon belül programozni lehet.
( az én 15 dolláros müszeremen van ilyen).
Miután az idözitö azt figyeli, hogy mértél-e valamit vagy kapcsoltál valamit, nem igen fogsz találni belsö kiforraszthato alkatrészt. A belsö orajelböl nyeri az idöt és egy belsö számlálot állit egy bizonyos értékre ( amit több müszerben programozni lehet), ha bármilyen aktivitást észlel, és amikor elfogy annak a regiszternek a tartalma, akkor megy el aludni.
(#) proba válasza jimitek hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Kinézet és ár alapján ebben egy tranzisztor meg egy kondenzátor dönti el a ki/be kapcsolást. Jó eséllyel a táppal sorba kötött tranzisztort kiveszed, átkötöd, és meg van oldva. Legrosszabb esetben többet nem lehet kikapcsolni.
(#) Massawa válasza jimitek hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Probáld meg amikor bekapcsolod valamelyik gombot nyomva tartani ( az enyémen a HOLD) és azzal lehet állitani a kikapcsolási idöt, söt most néztem az automatikát komplett ki lehet kapcsolni ( soha nem kellett igy nem is igen néztem). Az enyémen addig kell nyomva tartani, amig nem jelenik meg az idevago szöveg a displayen.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2022
(#) jimitek hozzászólása Feb 18, 2022 /
 
KBal76, az ötlet nem tűnik kivitelezhetetlennek szerintem.

Massawa, kipróbáltam amit tanácsoltál, de semmit nem reagált, amit vártam.

Most alszom rá egyet, addig itt hagyom nektek ezt a két képet (ami mondjuk előbb is eszembe juthatott volna), hátha találtok rajta valamit.
(#) zamatőr válasza jimitek hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Üdv!
Csak egy ötlet. A kép alapján feltételezem a C16 mellett van a táp vezeték bekötve. A Q3 kapcsolja a tápot amit a Q2 azt az IC4 vezérli . Ebben a körben lehet a megoldás . A +ON feletti 2 forrpontnak mi lehet a funkciója ? A D12 miért 000 ohm?
Bocsi ha teljesen rosszul gondoltam.

IMG_0200.jpg
    
(#) Gafly válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Sajnos nem találtam róla használható rajzot, pedig jó lenne hozzá.
Pontosabban sok találat van, de nem hasonlitanak.
(#) zamatőr válasza Gafly hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
A MY-64 hasonló még ha teljesen más is.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2022
(#) jimitek válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Berajzoltam a táp érintkezőket. Ez lemartad.
Mivel a hátlapon vannak az elemek, így azokon a nagy felületeken megy át a táp.

IMG_0200.jpg
    
(#) Massawa válasza jimitek hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Szerintem rossz uton jársz. Amikor a müszer elmegy aludni olyankor nem a tápot kapcsolja le, hanem a sleep funkciot kapcsolja be, azaz megmaradnak a beállitások, csak a proci áll le. ( minimális áramfelvétel megmarad.
Többnyire bármelyik nyomogomb megnyomására azonnal feléled.
Van több müszernek egy másodlagos funkcioja ami ebböl a sleep funkciobol joval hosszabb idö után vált át teljes kikapcsolásba, azaz elveszti a korábbi beállitásokat. Az egyik müszerem ilyen. Kb 3 ora mulva kapcsol ki teljesen. ( azt is egy sipszoval jelzi). A két másik meg csak sleep állapotban marad.
(#) Gafly válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Nekem pont MY-64 "a" multiméterem jó rég óta.
Nem emlékszem rá, hogy kikapcsolt volna bármikor is, de csak most, csak nektek bekapcsolva hagytam 12:40 óta. Mutatja is szorgalmasan a ".000"-t. Most 13:37 van, sajnálom tovább pazarolni az "elemet", mert nagyon drága (meg minek).
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2022
(#) eyess válasza jimitek hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Általában ezekben a 92xx szériákban az ICL-7106 típusú kijelző vezérlő ic van.Az adatlapján nincs erre utalás , hogy ez az ic sleep funkcióval is el lenne látva.Illetve az adatlapján is a V+, és V- lábakra fixen van a tápfeszültség rákötve.Ha ilyen automatikus kikapcsolással rendelkezik ezen sorozatú multiméter , azt egy külső áramkör fogja megvalósítani. Nyilván ez multiméter függő , hogy melyikben , hogy oldották meg.De mindenféleképpen az ICL-7106 nak pozitív , vagy a negatív áramkörét kell vissza nézni , hogy mi van a körébe .És vagy változtatni , vagy kiiktatni , és fix feszültséggel ellátni az ICL-7106 ot , és csak a power gomb kikapcsolásával fog kikapcsolni a műszer.
(#) jimitek válasza Massawa hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Az egész műszeren egy forgó kapcsoló van.
Nem érdekli, hogy módot váltok rajta, vagy bármit csinálok, bekapcsolás pillanatától számítva mindig pontosan 15 perc után lekapcsol, és csak akkor kapcsol vissza, ha a módváltót OFF állásba eltekerem, majd eltekerem valamelyik másik állásba.

IMG_0203.jpg
    
(#) Massawa válasza jimitek hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Akkor ez ilyenre sikerült. Közelebbröl nem ismerem. Nekem ettöl kb 10 évvel öregebb az egyik múszerem ezek szerint volt visszafejlödés, mert a régi valamivel intelligensebb.
(#) jimitek hozzászólása Feb 19, 2022 /
 
További érdekesség, hogy miután kikapcsolt, hiába áramtalanítom (kiszedem az elemet, majd visszateszem) nem kapcsol vissza.
Csak és kizárólag akkor kapcsol be ha OFF-ra állítom majd máshova. :O
Következő: »»   69 / 76
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem