Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlése, életre keltése
Lapozás: OK   66 / 71
(#) kiborg válasza vargham hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Huh, most kicsit összezavartál. A fenti lábkiosztást találtam a kijelzőhöz.
Lehet, hogy én keverem a fogalmakat, hogy mi a vezérlő mi a meghajtó mi a driver.
Ez egy monokróm kijelző szerencsére.

A driver/meghajtó ami közvetlenül a pontokat kapcsolja ki/be.

Azért is vagyok bajban, mert itt meg egy pont ellentétes lábkiosztást mutat.
Bár az biztató gondolom, hogy a 24V-t ráadtam és nem füstölt semmi,akkor az jó helyen van.(kontraszt is szabályozható).
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2021
(#) kiborg válasza kiborg hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
itt:itt a link

Ezen szerintem csak a driver van rajta. Az meg hogy döntsem el (adatlap nélkül) hogy ez hsynv-vsync vagy latch és shift fajta kijelző, mert a D0-D7 adatbitek akár lehetnek közösek is ?
Remélem érthető, hogy mit nem értek még. A működésén kívül.
(#) kiborg hozzászólása Okt 19, 2021 /
 
Szétkaptam újra és készítettem pár képet, hátha ez segít együtt okoskodni egy kicsit.

Azt kimértem, hogy az én vezérlőmtől a jelek biztosan eljutnak a rövidebbik oldali két chiphez. Ezért gondolom a hosszú oldali is rendben van, elvégre a teljes sor meg tudom jeleníteni, csak a következő sorra váltás nem sikerül.
(#) Jonni hozzászólása Jan 25, 2022 /
 
Sziasztok!

A tavaly vettem egy Programozható Lcd-t mert nagyon olcsó volt és megtetszett. Hibátlanúl müködik még az érintőképenyő is. Van rajta 1 konnektor amin GND (x2), VCC +5V (x2) , DIN (x2), DOUT, és BUSY pinek vannak. Valamint az IC alsó 8 lába ki van vezetve forrszemekre. Arduini IDE-ről szertném programozni és ebbe kérnék tőletek segítséget. Hogy kezdjek neki? Mit hova kell kötni? Jó lessz ehhez az arduinó vagy be kell szerzzek valami külső eszközt a programozáshoz ( mondjuk ilyet )? Van még egy leírás itt róla.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2022
(#) sargarigo válasza Jonni hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
A doksi szerint egyszerűen soros porton tudsz vele kommunikálni, 115200baud-dal. Bármelyik ardu panel jó, egyszerűen össze kell kötni az rx-et a tx-szel, meg a gnd-t közösíteni. A leírás szerint annyira nem tűnik egyszerűnek, de hátha bírsz vele!
Programozó biztosan nem kell hozzá, parancsokat kell neki küldözgetni.
(#) Jonni válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Ezen már amúgy is fut egy program ( egy magyar cég programja, de ez nem a reklám helye). Azt kéne megtudni hogy , hogyan lehet programot tölteni rá. (Csak kommuinikálni vele nem akarok, annak nem sok értelme). A hátulján van egy 32 lábú négyszögletű IC, ami mérete és lábtávolsága alapján akár egy atmega 328p-au is lehetne , de mivel le van csiszolva a száma ezért nem biztos hogy ,az. (Mindenesetre a kör jelölést nem csiszolták le róla csak az írást)
(#) wbt válasza Jonni hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Szerintem itt fogalmi keveredés van. A kijelzőhöz van egy IDE, amivel felpakolod a képeket/objektumokat/lapokat stb és ez fordítja le a kijelző által értelmezhető nyelvre, ezt áttöltöd és utána a soroson már csak ezekre hivatkozol. Szerintem a belső "nyelv" nem publikus, nagy szerencsével a feltöltési protokol megtalálható, no de mit töltesz fel, ha nem tudod a formátumot?!?
(#) Jonni válasza wbt hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Lehtséges de hogy kell áttőlteni? Hogy kell hivatkozni rá soroson? A formátum alatt fileformátumot értessz (pl .ino)?

Tuti , hogy meholdható mert már van rajta egy magyar cég programja...
(#) sargarigo válasza Jonni hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Nem-nem!
A kijelző saját magát vezérli, és bizonyos elemeket kínál neked használatra. Például kép, vagy gomb. Tedd ide, megnyomták, esetleg az is hogy hogy nézzen ki. Leíró parancsot küldhetsz neki, amire ő aztán válaszol majd például azzal hogy a bal felső gombot megnyomták. Te csak ezzel a csatoló felülettel tudsz kommunikálni, minden mást ő elintéz helyetted. Ettől okos.
Magát az lcd-t fizikailag nem éred el, csak ezt a felületet.
Ha sikerülne behekkelned magad a belső vezérlőjébe, azzal csak öntökönbökést csinálnál, mert a nyakadba vennél egy nagy csomó gondot, amit ő már alapból levett a válladról. Gondolok most sebességekre, nagy mennyiségű adat mozgatása, stb.

Amit tenni tudsz, hogy rákapcsolódsz egy soros porton (ez lehet arduinó, pc, bármi ami tudja a 115200 baudot, és beszélgetsz vele. Ezért vetted. Erre van.

A hogyant pedig leírja a mellékelt útmutató, böngésszed!
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2022
(#) Jonni válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Idézet:
„Ezért vetted. Erre van.”
Igazából azért vettem mert igy volt meghírdetve
" Érintőképernyős, programozható LCD TFT kijelző, DMT48270S043_02NT " és 2000 ft még akkor se nagy összeg érte ha a fiókba kerül.
(#) sargarigo válasza Jonni hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Sajnos sok esetben a "programozás" nem feltétlen azt jelenti amire gondolunk. Ez arra hivatott hogy gyorsan lehessen vele fejleszteni. Ha a küzdelmesebb módszerre vágysz, akkor egy egyszerűbbel kell kezdeni. Szerintem.
(#) moltam hozzászólása Jan 26, 2022 /
 
Helo.
T6963c lcd nél mitől lehet hogy tükrözve írja ki a karaktereket és jobbról balra ír? Bontott kijelző, lehet hogy ez ilyen?
(#) majkimester válasza moltam hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Nem ez okozza?

Adatlap 11.3-as fejezet Character Attribute Function
Reverse Display (Text only)
(#) moltam válasza majkimester hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Én úgy tudom az inkább invertálás, fekete alapon fehér karakterek. De kipróbálom.
(#) sargarigo válasza moltam hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Nem lehet hogy ő lesz a ludas?
(#) moltam válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
A jobbról balrára lehet megoldás hogy a sor végére megyek és átállítom decrementre, de attól még a fontok tükrözve vannak. Olyan mintha már a cgrom tükrözve lenne. Nem merültem el nagyon a működésben csak rádrótoztam egy atmegát és ezzel a libaryval próbálom izgatni. Tanulmányozom hátha összejön.
(#) Jonni válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Nem vágyok "küzdelmesebb módszerre " . Van egy mega 2560-os panelem és arra rá van akasztva közvetlen egy 2,4-es SPFD5408 TFT kijelző és ezen mindent ki tudok íratni ami nekem kell, de ez kicsi. A DMT48270S043_02NT meg 4,3-as, ami azért jelentős különbség. (de ha még ettől nagyobb lenne az se lenne baj)
(#) wbt válasza Jonni hozzászólására (») Jan 26, 2022 / 1
 
A gyártó oldaláról letölthető az IDE hozzá. Abban megszerkeszted az objektumokat, lefordít, áttölt. Azután soroson csak azokra hivatkozol. Maga a kommunikációs nyelv leírása is ott van.
(#) moltam hozzászólása Jan 27, 2022 /
 
Végül ennyire jutottam. Sajnos csak egyedi cgram tartalommal használható trükkösen, vagy tükörből kell nézni Grafikus módban néha pixelt tévesztett, a 16 MHz miatt megdupláztam a delay függvényt az adat küldő függvényben így jó lett. Sanálom pedig, van egy kis hibája de szép nagy. Lényegében dupla lcd ként kezeli a vezérlő, a második fele el van tolva a VRAM ban 8000h címre. Tlx-1013 kijelzővel rokon, csak gonolom az nincs tükrözve.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2022
(#) sargarigo válasza moltam hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Ha szoftveresen emulálod a szövegkiírást, akkor grafikusan még mindig használható! Ezért ne dobd ki szerintem, max picit bonyolultabb lesz a program!
(#) Udvari Zsombor válasza moltam hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Ez tényleg tükörben van! Nincs esetleg valami a kijelzőn vagy adat bit valahol, hogy visszatükrözd a megjelenő tartalmat?
(#) moltam válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Nincs sajnos, vagy én nem tudok róla. Sargarigo: kidobni nem fogom azért, de így elég kényelmetlen használni.
(#) Udvari Zsombor válasza moltam hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Akkor legfeljebb csak grafikát teszel rá, melyet megjelenítés előtt tükrözöl.
(Rá lehet fogni, hogy ez az érdekessége ennek a kijelzőnek, tükörolvasás gyakorlásához is kiváló lehet. )
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2022
(#) kapu48 válasza moltam hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
A fenti hozzászólásokból következtetve, senki nem vette a fáradságot, hogy letöltse az LCD adatlapját! (köztük én is körülményesnek találtam a kíni oldalon keresgélni és feladtam!)

Javaslom töltsd fel valahova és oszd meg a linkjét, mivel ez a te érdeked lenne!

Az adatlapot és a kódodat látva nagyon valószínű, hogy valaki tudna neked tanácsot adni!
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2022
(#) moltam válasza kapu48 hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Ketten is válaszoltak az adatlapra hivatkozva. Amúgy nézegettem erősen és nem találtam semmi ide vonatkozót. Ez egy halradar szonárban volt, valószínű egyedi karakterekkel. T6363 adatlap
TLX-1013 adatlap Valami gáz van a linkeléssel az utolsónál: https://www.lcd-module.de/eng/pdf/zubehoer/t6963.pdf
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2022
(#) kapu48 válasza moltam hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Idézem az adatlapból:
Idézet:
„7.5 Attribute
'7.5.1 Attrlbute Func Lion I
These modrrLes have attribute functlon for "Reverse DlsipIay",
"BIink" and "Inhibit" in text display mode. Attrlbute data
is written in the "Craplric Area" def ined by "Control Wrord
set,, command (Graphic llome Address set and Graphic Area
set). so "Text Display only" l*lode should be selected b y
"l,lode Set " commancl, and graphic display cannot be displlayed.
But please note that it is necessary to make "Graphlc Display On" by ,,Display Ftode" command after writing attribute
data as shown 5.5.2. I
I
The attrlbute data of tlte 1st character in "Text Area" i s
written at the lst 1 ltyte in "Graphic Area", and attribute
data of n-th character is written at the n-th 1 byte i n
"Graphic Area".
Attrtbute function'is defined as follows.”

A szöveg alatt levő táblázatból kel választani a beállítást: Reverse display

Amivel tükröződ a képernyőt.

Ezt a részt biztosan megtalálod az LCD inicializáló rutinban.

Esetleg ha alapból igy van beállítva? Akkor módosítani kel: Normal display-ra
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2022
(#) moltam válasza kapu48 hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Az attribute ramba írt adat az karakterenként tudja villogtatni vagy invertálni a kijelzőt. Sajnos ez az invertálás az nem a tükrözést takarja, hanem ami pixel aktív volt az nulla lesz, és fordítva Úgymond fekete alapon fehérrel fog megjelenni. Ez nem egy regiszter hanem egy egész vram memóriaterület.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2022
(#) kapu48 válasza moltam hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Bocsi! Közben én is rájöttem a tévedésemre!
Ezt a problémát mér megoldottam valamikor sok ével ezelőtt, de már nem emlékszem hogyan!
Megpróbálom meg keresni valahol az archívumomban, ha közben nem jön segítség mástól

A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2022
(#) moltam válasza kapu48 hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Semmi gond, nekem kell megköszönni hogy segíteni próbálsz, persze a többieknek is. Ha van valami megoldás szívesen fogadom de gyanítom ennél az lcd nél ez konstrukciós sajátosság.
(#) kapu48 válasza moltam hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
De jó programozással orvosolni lehet!
Következő: »»   66 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem