Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1610 / 1670
(#) kaqkk válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 22, 2021 / 2
 
Természetesen , a pic "fejből " tudja ...
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2021
(#) papus51 válasza david87 hozzászólására (») Okt 28, 2021 /
 
Szia, jól néz ki. A dobozt is te készítetted? Ha igen, a lábakat hol vetted?
(#) Abukodonozo hozzászólása Okt 29, 2021 / 21
 
Sziasztok!

Újabb EL84 SE-t készítettem, ECC 81-es meghajtással, ezúttal a kimenők beköltöztek a dobozba. A doboz tölgy és diófa, íme
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2021
(#) Sanyesz5 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Szép! Ezek az új gyártású csövek milyenek a régiekhez képest?
(#) Egri Frédi válasza Abukodonozo hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Jól néz ki. Egyedül a hálózati bemenetnél az a "csattanós kapcsoló" - biztosan jó - de szerintem kissé illúzió romboló. Egyébként hibátlan. Kár, hogy a hangját nem tetted fel ...
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Mivel úgyis a hátulján van, szerintem bocsánatos bűn.
Könnyebb kitapogani.
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Tapogatni a paplan alatt kell, ha nem találsz valamit ...
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Azt hittem abba kötsz bele, hogy miért csak egy biztositék van.
De paplan alatt nem használunk csöves erősitőt, de ha mégis, akkor az már kettős szigetelésű.
(#) varttina hozzászólása Okt 30, 2021 / 11
 
Sziasztok!
Nem rég lett kész ez a seprőgitár. Egyik zenész barátomnak készítettem, aki elégedett a hangjával. Két húros, amelyek kvintre vannak egymástól hangolva. Egy mágneses valamint egy piezoelektromos hangszedő található rajta, amelyek külön potméterrel állíthatóak. Hátul egy 12-es acélrúd szolgál merevítőnek.
(#) nyomtatós válasza varttina hozzászólására (») Okt 30, 2021 / 1
 
Videót! Amilyen gyorsan csak lehet
(#) varttina válasza nyomtatós hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Amint lesz videó, megosztom.
(#) Gafly válasza varttina hozzászólására (») Okt 30, 2021 / 1
 
Nekem nagyon ismerősnek tűnik az az asztal, szék és kerités.
(#) Suba53 válasza varttina hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Esküszöm első ránézésre azt gondoltam, hogy az anyósodnak készítetted.
(#) gyuszo válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Csak nem járműnek nézted ?
(#) Suba53 válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
De, valami olyasmi.

Elöl a kapaszkodók, oldalt a sebváltó. .......
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2021
(#) gyuszo válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Van rajta gyújtáskapcsoló, meg két lámpa is.
(#) Gafly válasza varttina hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Idézet:
„Hátul egy 12-es acélrúd szolgál merevítőnek.”

Azt hogyan tetted be?
Gondolom marógép és műgyanta, de akkor nagy kihivás...
A másik oldaláról is szeretnék képet, ha lehet.
(#) varttina válasza Gafly hozzászólására (») Nov 1, 2021 / 2
 
Félköriv profilú hornyot martam a fába, az acélrudat hígítóval megtisztítottam, majd szárazra töröltem,végül faragasztóval beleragasztottam. Félig van csak benne a fában,de így is teszi a dolgát. Tudom, közel sem tökéletes megoldás, de ezt tudtam kivitelezni.
(#) Jonni válasza MPi-c hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Eszeveszett profi!!! Szerintem nagyon jó. Igényes.
(#) krapulax6 hozzászólása Nov 5, 2021 / 31
 
Sziasztok.
A keteves kisfiamnak ugynevezett matatofal
Magassaga 130cm ,ledes hattervilagitassal meg mindenfele bizbsszal.
8mm vastag laminalt padlo szeru anyagbol,festeni nem is kellett csak felmatricazni feher illetve fekete foliaval.
Elvan vele napi fel orat
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2021
(#) proli007 válasza krapulax6 hozzászólására (») Nov 5, 2021 / 2
 
Hello! Gratulálok! Nagyon ügyes, kreatív és még szép is. Igazán igényes, átgondolt munka. Ez nekem is kiváltkép tetszik.
(#) krapulax6 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
Koszonom szepen.
(#) lazsi válasza krapulax6 hozzászólására (») Nov 5, 2021 1 / 2
 
Ezt jól meggondoltad?
Tele van csupa olyan dologgal, amit majd 2-3 év múlva tiltani fogsz neki.
És ha már most megtanulja hogyan kell kinyitni a biztonsági láncot, reteszt, belenyúlni a konnektorba, akkor amikor eléri az igaziakat, nem azzal telik az első fél éve, hogy megtanulja, hanem kapásból használni is fogja a most megtanult dolgokat...

De egyébként ötletes!
(#) Frankye válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 5, 2021 / 2
 
Azt viszont el kell ismerni, hogy - különösen a járni tanuló, vagy éppen csak járni kezdő - gyerekek esetében lehet létjogosultsága egy ilyen eszköznek. Ez ugyanis arra ösztönzi a gyereket, aki természetétől fogva kíváncsi, hogy felálljon, megálljon a lábán, ahhoz, hogy elérje a - számára - magasabban fekvő, de Őt ingerlő (quasi: hívogató) tárgyat. Habár kétségtelen, hogy pl, egy konnektor, biztonsági lánc, stb. nem biztos, hogy jó, ha felkelti a figyelmét, esetleg kipróbálja azt, főleg az olyan tárgyak-eszközök esetében, amelyeket egy totyogó már el is ér.
Ezzel együtt egyetértek azzal, hogy a személyes foglalkozást (mese, együtt játék, stb.) semmi nem múlja felül. Ez azonban nem is ezt a célt szolgálja, inkább a gyermek fizikai fejlődését elősegítő eszköz (mint ahogyan az építőkocka is).
(#) D Wye válasza krapulax6 hozzászólására (») Nov 5, 2021 / 3
 
Amondó vagyok, hogy amennyiben egy ilyen eszköz "káros lenne" a gyerek fejlődésére, akkor nem lenne ennyi, boltból is megvásárolható változat. Az elektronikai cikkek implementálása különben is ösztönző hatással lehet, idejében megtanulja, mit szabad és mit nem, valamint esetleg még a szakma iránt is érdeklődést mutathat
Gratulálok a műhöz, nekem nagyon tetszik a kivitelezés (najó, leginkább a róka ), inspiráltál engem, hogy építsek egyet a saját lurkómnak!
(#) mek-elek válasza Frankye hozzászólására (») Nov 5, 2021 2 /
 
Véleményem szerint az építő kocka, ahogy a nevében van, építi a gyerek gondolkodását. Az a micsoda csak magába zárja. A fizikumot meg a játszótéren kell befolyásolni, ahol levegő van, meg más emberkéket is láthat játszani.
Majdnem elfelejtettem, ami a boltokban van, meg a világban a gyereke körül, az már politika, és annak ezért nincs itt helye.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2021
(#) mcc hozzászólása Nov 5, 2021 / 2
 
Legutóbbi finomítás után

V2mk2.jpg
    
(#) majkimester válasza majkimester hozzászólására (») Nov 5, 2021 / 15
 
Íme a legújabb frekvenciaváltóm: MD3000

A korábban bemutatott, a fúrógépemre szerelt modulos változat erősebb kivitelben. Ezt is egy dsPIC30F4012 vezérli és IRAM136-3063B vagy STK621-061-E IGBT modullal is működik.

Ez utóbbit az Aliról rendeltem, és olcsóbb mint ha diszkrét IGBT-kel szerelném, de ebben a meghajtás is benne van.
(#) Egri Frédi hozzászólása Nov 5, 2021 /
 
Ilyen volt ...
(#) Egri Frédi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
Ilyen lett ...
Következő: »»   1610 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem