Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1567 / 1670
(#) vargham válasza Bakman hozzászólására (») Aug 30, 2020 /
 
Én is így tudtam, csak nem akartam letörni a készítő lelkesedését. Másképpen fogalmazva: Addig nem dobozolok be egy prototípust, amíg meg nem győződtem róla, hogy működik.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2020
(#) igor4122 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 30, 2020 /
 
A füsttől menekülnek?

Akkor megküldöm a szúnyogriasztómat 24Volttal, így már hatásos lesz.

Viccet félretéve, kísérletezésnek nem rossz, meg legalább gyakoroltam kicsit az SMD forrasztást.
Kipróbálom, és amennyiben nem jó szúnyogriasztónak, találok neki más funkciót.
A kérdés csak az, mire lehet használni egy adott célra készített mikrovezérlős kapcsolást?
(#) igor4122 válasza vargham hozzászólására (») Aug 30, 2020 /
 
Van benne valami, bár nem tekintettem rá prototípusként.
Amikor itt a Hobbielektronikán rátaláltam erre a kapcsolásra, először utána olvastam, voltak akik megépítettek, de a tapasztalatok vegyesek voltak.
Úgy voltam vele hogy kipróbálom, ha nem működik akkor is tanultam valamit.
(#) kissi válasza Bakman hozzászólására (») Aug 30, 2020 / 1
 
Idézet:
„A szúnyogokra soha nem vadásztak olyan élőlények, amelyek messziről figyelmeztető hangokat adtak volna, ilyen irányú kiképzést nem kaptak az evolúciótól.”

Hát a denevér éppen jelez ! Ha "okosabbak" lennének (ne adj isten hallanák-éreznék! ), akkor kitanulták volna !
(#) Bakman válasza kissi hozzászólására (») Aug 30, 2020 /
 
Állítólag pár lepkefaj hallja a denevéreket és alkalomadtán ki is kerülik őket. Ha csak denevérek fogyasztanák a szúnyogokat (egy vadász a sok közül), lehet, hogy lenne ellenszerük de igazábol a sokaság adja a túlélésük zálogát. Egy új tudás kifejlesztése sokba kerülhet az evolúciós folyamatban de itt éppen felesleges is, vannak elegen. Sajna.

Nekem úgy tűnik, ez a földi írtószer csak febosszantja őket.
(#) kokozo válasza igor4122 hozzászólására (») Aug 31, 2020 /
 
Szia! Ha a szúnyog ellen nem válna be, mert nincs fülük, próbáld meg olyan állatok ellen amelyiküknek van. Pl macska kutya nyest stb
(#) igor4122 válasza kokozo hozzászólására (») Aug 31, 2020 /
 
Köszönöm, jó ötlet.
Egyébként én is gondoltam már erre, de elgondolkodtam azon is, mi egyéb feladatot lehetne adni neki, nem feltétlenül olyat amiben hanghullámok szerepelnek.
Nem mondom hogy támadt használható ötletem ezen a téren.
De azt a PIC-et elvileg bármire fel lehet programozni, mi akadája lenne hogy más céllal működjön?
(#) kokozo válasza igor4122 hozzászólására (») Aug 31, 2020 /
 
Amihez elég 6 ki/bemenet meg lehet vele oldani, én ilyennel rally autó szervo kormány vezérlőt szoktam csinálni, de akár hőmérséklet, feszültség, áram, vagy bármilyen távadó vagy akár 5 ledes AD bemeneten mért jel kijelzésére, és még ezen kívül bármire amire elég.
(#) sonajkniz hozzászólása Szept 1, 2020 / 4
 
Sziasztok!

Fiam talált a neten egy projektet, ami megtetszett neki.
Arra kért, készítsek neki valami hasonlót. A hozzá tartozó hangkeltő szoftvert a PC-re ő akarja megírni.
Mivel én csak PIC-et programozok, ráadásul semmit nem építek után, (ezt nem tudtam jobban megfogalmazni, ezért hangzik ilyen bután) ezért le kellett mondjak az USB-s adatátvitelről, mert nem ismerek olyan 8 lábú PIC-et, amiben lenne USB. Így uart kommunikációt alkalmaztam. Egy
ilyen kütyüvel csatlakozik a PC-hez.
ASCII kódolással a-u-ig betűket küld a billentyűknek megfelelően.
Mindössze 1 analóg bemenetet és 1 kimenetet használok. A PIC típusa 10F322.
Ha a fiam elkészül a programmal, teszek fel videót is. Most csak a képek vannak.
A kütyü szabvány névjegykártya méret, azaz 85x55 mm.
(#) Hp41C válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 1, 2020 /
 
Az AtTiny85 -ben sincs USB modul, csak a V-USB szoftver megoldást alkalmazzák...
16FUSB létezik 16F628 -re, de a 16F1455 -ben van USB modul (de 14 lábú tokban van).
(#) sonajkniz válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 1, 2020 /
 
Idézet:
„V-USB szoftver megoldást alkalmazzák”

Erről tudnál esetleg bővebb információt adni?
Ugyanis gyorsan rákerestem, de csak avr-ekhez találtam letölthető kész szoftvert, azzal meg nem sokra megyek.
(#) Hp41C válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 1, 2020 /
 
16Fusb, de szerintem okafogyott, hiszen a 16F1455 -ben van usb modul. Sajnos a linket nem tudom ma beírni (a Mirochip honlapja nem érhető el), de emlékeim szerint "low pin count usb" -re kellene keresni.
(#) cua válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 1, 2020 /
 
Elvbol nem hasznalsz 8-nal tobb labu MCU-t de siman beraksz melle egy 16 labu soros/usb atalakitot...
(#) sonajkniz válasza cua hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Idézet:
„Elvbol nem hasznalsz 8-nal tobb labu MCU-t”

Ez itt nem elvi kérdés volt. Üt a gravírozóm, és nem tudok gravírtűvel marni. Rögtön kitörik a hegye. A PIC 10-es lábai közötti vékony vonalakat is tapétakéssel vágtam. A többit vitte a maró 0,8-as kukorica maróval.
Arról pedig nem tudtam, hogy létezik megoldás a szoftveres USB-re.
Ha pedig megoldható, minek használnék nagyobbat?
(#) rolandgw válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Elég egyedi lesz, ha ASCII-t küldesz zenei szoftvereknek. Ha már átalakító, akkor ezt , választottam volna. Az UART könnyen MIDI-re konfigurálható, elég lenne csak a note on/off parancs. Rengeteg midizhető soft szinti van a neten, írni sem kell, pláne betűk fogadására.
(#) sonajkniz válasza rolandgw hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Idézet:
„Fiam talált a neten egy projektet, ami megtetszett neki.
Arra kért, készítsek neki valami hasonlót. A hozzá tartozó hangkeltő szoftvert a PC-re ő akarja megírni.”

Azt hittem, ebből érthető lesz, hogy nem zenélni akarunk, csupán játszadozni. Hobbizgatni.
Ha kész, és működik, akkor elérte célját, és megy a polcra a többi "Ezt is megcsináltam" kacat közé.
(#) rolandgw válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Elnézést a jobbító szándék miatt. Nekem az anyósom írja a játszadozó szoftvereket.
(#) solti_imre hozzászólása Szept 5, 2020 / 4
 
Egy beszélő óra - csak ne kellene bedobozolnom! (A valóságban nem ennyire torz a hangja, csak a teló AGC-je kissé lassú...)

ora.avi
    
(#) igor4122 hozzászólása Szept 10, 2020 / 6
 
Üdv mindenkinek.

Anno láttam egy videót a youtube-on, amiben egy kulcskarikára rakható kislámpát szuszakoltak bele egy 9mm-es töltényhüvelybe.

A dolog azonnal megtetszett, leszámítva hogy nem lehetett tölteni, így elgondolkodtam miként lehet megvalósítani a saját elképzelésem szerint.

A képen az elkészült lámpa látható, az egyetlen megfelelő méretű töltényhüvelyben amit be tudtam szerezni.
Maga a töltény vasból van, a galvanizált rézréteg már beszerzéskor részben le volt kopva róla, eddig nem tudtam újra galvanizálni, és már nem is fogom, örülök hogy egyben van.

Belül egy TC4056A biztosítja a 60mAh kapacitású LiPo cella töltését, a képen látható kiegészítőről pedig az IC kapja az áramot.

Még kap egy száloptikát a kapcsoló feletti lyukba, a töltés jelző ledek miatt és kész is.
(#) usane válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 11, 2020 / 1
 
Mágneses, vagy a gravitációra van bízva a kontaktus?
(#) igor4122 válasza usane hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Természetesen mágneses.

Az érintkezést nem bíztam a véletlenre, ezért a mágnes gyűrű közepére egy rugós tüskét raktam, amit egy gagyi mágneses mobiltöltőből bontottam.
(#) majkimester hozzászólása Szept 12, 2020 / 21
 
Sziasztok,

Felújítottam az állványos fúrógépemet. A festésen és kenésen kívül kapott egy új motort meg az ékszíjra egy védő burkolatot. Illetve egy saját készítésű frekvenciaváltót. A képek elkészülte óta már a koordináta satu is a helyére került, illetve egy helyi megvilágítást is kapott.

Fúrtam már vele menetet meg használtam kőrkivágóval. Szépen működik.

A frekenciaváltóban egy IRAMS10UP60B IGBT modul van amit egy dsPIC30F4012 vezérel. Ezzel max. 750W-os motorhoz lehet használni, de azóta már készült egy nagyobb verzió is.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2020
(#) Udvari Zsombor válasza majkimester hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Mi a szerepe a frekvencia váltónak egy állványos fúrógépnél? Esetleg forgásirány váltás?
(#) deebo válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Ezt komolyan kérdezed?
(#) szikorapéter válasza majkimester hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Ennek kapcsolási rajza, teljes doksija elérhető akkor az oldaladon?
Amúgy szuper project gratulálok hozzá.
(#) majkimester válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
A különböző fúróátmérőknél nem kell az ékszíjat pakolgatni, hogy megfelelő legyen a fordulatszám. A forgásirányváltással és extra alacsony fordulatszámmal meg lehet menetet fúrni és körkivágóval nagy furatokat készíteni.
(#) majkimester válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Felraktam a dokumentációt a PIC programja kivételével. Ott van a link az eredeti hozzászolásban.
(#) mek-elek válasza majkimester hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Az már biztos, hogy nem teker fel, ha elektromos vezérléssel kis fordulaton dolgozol, dehogy nincs olyan nyomatéka, min ékszíjjal az biztos. Mondom én..... Persze, ha nem zsíros az ékszíj, és jó a feszítése. igaz ez munkafüggő.
Véleményem szerint ez olyan, mint a wireless és a kábeles üzemmód közti különbség.
(#) nagym6 válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 12, 2020 / 1
 
Idézet:
„nincs olyan nyomatéka, min ékszíjjal az biztos.”
Az ékszíjhajtás megmaradt, gondolom az eredeti több lépcsős ékszíjtárcsákkal, akkor itt váltható a nyomaték.
(#) majkimester válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Így van, és a gyári talán 350W-os motor helyett most 750W-os van rajta.
Következő: »»   1567 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem