Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egér (rágcsáló) riasztó
Lapozás: OK   18 / 19
(#) granpa válasza mazsola83 hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Szöveg, 0; kép, homály.
(#) mazsola83 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Hali.Énis megépitettem ezt a kapcsolást és csak annyit értem el vele ,hogy kattogo hangot ad és semmi halhatobb hang
(#) proli007 válasza mazsola83 hozzászólására (») Júl 19, 2017 / 1
 
Hello! Az jó, mert nem a hallható tartományban kell működnie. De ezt így minden mérés nélkül kijelenteni, illetlenség. Talán egy szkóppal megnézve a jelet és felfedezve ha tényleg nem működik valami és miért nem, az ésszerűbb lenne. Mert ugye a föld is forog, pedig azt sem látod. De talán a segítő szándékú írásaimat elolvasnád, lehet többre mennél. Viszont a patkányok nevében nem nyilatkoznék.
(#) csiga777 hozzászólása Nov 23, 2017 /
 
Helló,
Én mielőtt komolyabb kütyüt építenék, kipróbálnám az elég profi hifimen, ha volna mit. Igazából olyan hanggeneráló szoftver vagy algoritmus kellene nekem, ami a hallható tartomány felett, egérriasztó hangokat produkál a hangkártyámon keresztül. Tud valaki ebben segíteni? illetve ha volt már hasonló téma, akkor érdekelne, csak tegyetek irányba.
(#) Bakman válasza csiga777 hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Elsősorban az a kérdés, hogy a hifi mit szól a magasabb frekvenciákhoz, nem arra lett tervezve.
(#) csiga777 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Köszönöm válaszod, kb 30 kHz-ig oké, szkóppal és miksivel mértem. Végülis mindegy, melyik ütötte be a fejét, addig biztos el tudunk menni.
(#) 13_Balu50 válasza csiga777 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
A hangsugárzó a lényeg, olyan kell amelyik a 30kHZ-es hangot képes kiadni, nem hiszem hogy olyat találsz otthon a fiókban, azt rendelned kell majd.
Nekem ilyen van az általam épitettekben:Kemo ultrahangos piezo hangszóró, 12V - 24V, 2,5-45 kHz, P5123
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2017
(#) csiga777 hozzászólása Dec 3, 2017 /
 
Köszönöm, én is megtaláltam már azt a piezo-t.

Hogy érthető legyek, ki szeretném próbálni, hogy el tudom-e riasztani az egereket, mielőtt bármit is építenék. Nem az a kérdés, hogy a hifim bírja-e, mert ezzel kezdtem. Magam építettem. Na nem ismétlem magam.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2017
(#) mate1988 hozzászólása Dec 4, 2017 /
 
Sziasztok!

A szeptemberi Rádiótechnikában van egy rágcsálóriasztos kapcsolás, amit szeretnék megépíteni. A kapcsolásban szereplő hídkapcsolás kicsit furcsának tűnik nekem, bár nincs nagy gyakorlatom az analóg áramkörök terén. Eddig csak olyan hídkapcsolást láttam, ahol egyidőben az átellenes tranzisztorok voltak nyitva, nem pedig az egymás mellettiek.

Szerintetek ez így jó? A két tranzisztor nem zárja rövidre a tápfeszültséget és a földet?
(#) _BiG_ válasza mate1988 hozzászólására (») Dec 4, 2017 / 1
 
Nem, mert komplementer tranzisztorok vannak a híd oszloprészein, tehát pl. a pozitív feszültség T3-at nyitja, T5-öt zárja egyidejűleg és a másik oldalon az invertálás miatt ellentétes a polaritás, tehát T2 zár, T4 nyit. Így egyidejűleg a T3 és a T4 van nyitva, ami átló.
Jelpolaritás váltásakor ennek ellentéte játszódik le.
A kérdés csak az, hogy elég gyorsak-e a tranzisztorok, mert a nyitás-zárás egyszerre játszódik le, így átmenetileg a híd függőleges szárai nagyobb ohmosan, már nem rövidzárban vezetnek (a munkaegyenes középrészén, a teljesítmény-hiperbola közelében), nagyobb disszipációt okozva. Ezért találták ki a holtidőt hídmeghajtók esetében.
De ha a tranzisztorok elég nagy teljesítményűek, ezt ki fogják bírni, hiszen a megnövekedett ellenállásaik mégiscsak sorosan kapcsolódnak, elosztva a terhelést. És nem százwattokat kapcsol ez az áramkör de azért hűtsd a tranyókat, meghálálják.
És bízzunk az újság szerkesztőiben, hogy jó kapcsolást publikálnak
(#) mate1988 válasza _BiG_ hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Koszi a reszletes valaszt Ha beteszek egy (10kOhmos ?) ellenallast a bazis es emitter koze, akkor azzal meg tudom gyorsitani a kikapcsolast?

Karacsonyra keszitem, egy probalkozasra van idom
(#) _BiG_ válasza mate1988 hozzászólására (») Dec 5, 2017 / 1
 
Nem, mert leosztod a bázisra jutó feszültséget. A tranzisztor árammal vezérlődik. Ha mellékágat kapcsolsz, akkor a bázisba jutó töltéseknek kerülőutat kínálsz, ráadásul, mivel ezzel a bázissal soros ellenállást jobban leterheled, így a feszültség - ami az áram kialakításáért felelős - is csökkented.
(#) enginerus hozzászólása Jún 16, 2019 /
 
Találtam egy modult ami könnyedén vezérelhető arduinóval (AD9833), hullámforma kiválasztható és megás tartományban is működik Aliexpressen már 1000Ft-ért is kapható.
Számomra már csak az lenne a kérdés, hogy milyen hangsugárzó képes megfelelő teljesítménnyel
KHZ-ket sugározni?
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2019
(#) _BiG_ válasza enginerus hozzászólására (») Jún 16, 2019 /
 
Csakis piezo hangszóró.
(#) granpa válasza _BiG_ hozzászólására (») Jún 16, 2019 /
 
A KHZ-t az sem!
(#) _BiG_ válasza granpa hozzászólására (») Jún 16, 2019 / 3
 
Akkor használjon kolbásztöltőt, az ki tud sugározni több kiló Hertzet is, csak szalámi formájában
(#) jaster hozzászólása Nov 30, 2019 /
 
Üdv. Mindenkinek! Egy kapcsolási rajz érdekelne, hangszóró típus megjelöléssel. 20 kHz feletti frekvencákról lévén szó! Hatótávolság kb. 30 m. Eresz alá szándékozom szerelni.
(#) Longa György hozzászólása Aug 14, 2020 /
 
Sziasztok! Conrad egér riasztó kapcsolási rajzot keresnék.Bekapcsoláskor füllel halható sípolást hallani.Nem lehet magas frekvencia mert 8 kHz felett már nem hallok.Meg kéne javítanom, csak nem tudom hol kezdjem.Minden ötletet szívesen fogadok .Köszönettel!
(#) bbb hozzászólása Okt 17, 2021 /
 
Sziasztok!

Van most a "piacon" olyan egérriasztó, amit csak megveszek és működik, de nem aranyáron? A 7. oldal körül láttam egy tetszetős darabot, de most nem szórakozni akarok, hanem elzavarni a betévedő egereket (a már bentlévők ellen meg csapdázok). Sajnos a bio egérfogóm már nem alkalmas erre a feladatra 18 évesen és rákosan
(#) dragon073 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 14, 2021 /
 
Üdv
Ne haragudj a zavarásért, érdeklődni szeretnék hogy ez a kapcsolás jó e nekem vadriasztónak a kertbe is ?
Segítséget előre is köszönöm
Gábor
(#) proba válasza Longa György hozzászólására (») Nov 14, 2021 /
 
Szétszeded, tápfeszültség ellenőrzés, kimeneti tranzisztor, hangkeltő ellenőrzése. Ha ezeken túljutottál, szinte biztos megjavul.
(#) Moderátor hozzászólása dragon073 hozzászólására (») Nov 15, 2021
 
Duplikátum eltávolítva.
(#) uniman válasza dragon073 hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Egérfogóval vaddisznóra?
(A másik megkérdezetted meg 30 hónapja nem járt itt !)
(#) dragon073 válasza uniman hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Szia , köszi , a teljesítménye és a frekije talán ami lényeg , hisz úgy tudom ugyanezen az elven működnek
(#) uniman válasza dragon073 hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Nekem van ilyenem, ezen állítható a frekvencia..."vadakkal" nem áll módomban kipróbálni, csak kisebb meg nagyobb rágcsálók elűzésére használom.
(#) dragon073 hozzászólása Nov 28, 2021 /
 
Sziasztok, kis segítség kellene Mi a vélemény erről a piezoról ? T1-1010, https://www.hestore.hu/prod_10036058.html

Ultrahangos riasztóba kellene kb 18-40 Khz ig
Érdemes vele foglakozni ?
Segítséget előre is köszönöm
Gábor
(#) kontár hozzászólása Okt 13, 2022 /
 
Üdv !
Kinek milyen tapasztalata van? A riasztó frekvenciáját milyen időközönként kell megváltoztatni,hogy ne szokja meg a rágcsáló?
(#) sany válasza kontár hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Visszajárnak? Honnan tudod, hogy ugyanazt látod?
(#) Kera_Will hozzászólása Ápr 6, 2023 /
 
Ez volt a fiokban , ebbol hoztam ki amit lehet. 4093 + 4518.
VCO 4093 amit a 4518 modulal meg.
Persze az alapfreki feltolhato plusz 20 30 40 kiloherz-el csak a VCO R vagy C tagjait kell modositani.
R 50k poti
C 10nF kondi
Igy kb 2kHz es 100kHz kozott allithato a potival.
CD4518 64 fele lepesben allit elo kozel furesz.feszultseget , ezzel modulalodik frekvenciaban VCO es ez a valtozo frekvencia tekeri a 4518 binaris osztoit.
A szamlalo futasat enable labra kotott villogo led(edkre) biztam.
Igy a ledtol fugg hogy mikor mit csinal.
1 . All a szamlalas es csak 1 hang szol ahova beallt az enabled lab alacsony szintjere.
2. Fut a szamlalo es vegig sopor a kiadhato tartomanyon enabled laba magas szintu.
Reset labak alacsonyak.
Mindezt ugy hogy mindig mas mas feszt kap a digital analog atalakitotol igy mas mas frekin fut a VCO.
Ez a mas mas frekvencia kerul vissza a R - R*2^N ellenallas sulyozasu digital analog atalakitora.
(Kigyo a sajat farkaba harapva kergeti magat)
De lehet a 4093 masik 3 szabad kapujabol kulon alacsony frekvencias multivibratort erre a celra befogni.
Avagy magat a binaris szamlancot is egy masik szabad 4093 kapuval hajtani fuggetlenul a VCOtol.
Tudom kapcsolasi rajz meg nyak is kell ... kis turelmet!
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2023
(#) Kera_Will válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Lett 2 otlet , hogy mi lenne ha ?

Eredmenye lentebb csatolva.
Következő: »»   18 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem