Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es villogó

Témaindító: titkovics, idő: Feb 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   60 / 60
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 19, 2021 /

Na ennél egyszerűbb már nehezen lehetne. Egy "pöttyös panelen" is könnyedén összetákolható..
(#) vwnorbi válasza proli007 hozzászólására (») Nov 23, 2021 /

Gondoltam hogy nem mind1 a 3v vagy 9v. Maradnék inkább a 3 voltos rendszernél mert a 9v elemet nem tudom hova rakni. Köszönöm!
(#) jozsef24 hozzászólása Feb 28, 2022 /

Ez egy opel drl relé kérdés r6 ellenállásnak mi a funcioja?
(#) proli007 válasza jozsef24 hozzászólására (») Feb 28, 2022 /

Hello! Amennyiben feszültségmentes (vagy "szakadt") 3-as pont esetén az nyitja ki a tranyót.
(#) jozsef24 hozzászólása Feb 28, 2022 /

Ezt egy kicsit bővebben elmagyaráznád? A 3-as pont müszer fal vílágitás, 3-as ponton nem a negativ zárja tranyot,müszerfal világitás kikapcsolt álapotába az égőkön keresztül negativot kap tranyo.
(#) proli007 válasza jozsef24 hozzászólására (») Feb 28, 2022 /

Sokat nem lehet ezen magyarázni. Ha a műszerfal világításról kapja a 3 pont a feszültséget és abban izzók vannak, akkor nem kell az ellenállás. Hiszen kikapcsolt állapotban az adja az alacsony szintet. De ha nincs bent az ellenállás és pld. úgy próbálnád ki az áramkört, akkor megtévesztő lehet a működése. De mi a gond?
(#) Moderátor hozzászólása tothgyula hozzászólására (») Márc 1, 2022

Na, ennek fuss neki még egyszer, de most már érthetően!
(#) jozsef24 hozzászólása Máj 29, 2022 /

Ez az áramkör megoldhato-e b 1566 tranzisztorral?

Késl4.png

(#) proli007 válasza jozsef24 hozzászólására (») Máj 29, 2022 /

Hello! Megvalósítható, csak értelmetlen a dolog. A 2SB1566 teljesítmény tranzisztor és PNP. Viszont két NPN kisteljesítményű tranyót, szinte bármiben találsz..
Mellesleg mi köze ennek a Led-es villogókhoz?
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2022
Következő: »»   60 / 60
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem