Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es villogó
 
Témaindító: titkovics, idő: Feb 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   60 / 61
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Na ennél egyszerűbb már nehezen lehetne. Egy "pöttyös panelen" is könnyedén összetákolható..
(#) vwnorbi válasza proli007 hozzászólására (») Nov 23, 2021 /
 
Gondoltam hogy nem mind1 a 3v vagy 9v. Maradnék inkább a 3 voltos rendszernél mert a 9v elemet nem tudom hova rakni. Köszönöm!
(#) jozsef24 hozzászólása Feb 28, 2022 /
 
Ez egy opel drl relé kérdés r6 ellenállásnak mi a funcioja?
(#) proli007 válasza jozsef24 hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
Hello! Amennyiben feszültségmentes (vagy "szakadt") 3-as pont esetén az nyitja ki a tranyót.
(#) jozsef24 hozzászólása Feb 28, 2022 /
 
Ezt egy kicsit bővebben elmagyaráznád? A 3-as pont müszer fal vílágitás, 3-as ponton nem a negativ zárja tranyot,müszerfal világitás kikapcsolt álapotába az égőkön keresztül negativot kap tranyo.
(#) proli007 válasza jozsef24 hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
Sokat nem lehet ezen magyarázni. Ha a műszerfal világításról kapja a 3 pont a feszültséget és abban izzók vannak, akkor nem kell az ellenállás. Hiszen kikapcsolt állapotban az adja az alacsony szintet. De ha nincs bent az ellenállás és pld. úgy próbálnád ki az áramkört, akkor megtévesztő lehet a működése. De mi a gond?
(#) Moderátor hozzászólása tothgyula hozzászólására (») Márc 1, 2022
 
Na, ennek fuss neki még egyszer, de most már érthetően!
(#) jozsef24 hozzászólása Máj 29, 2022 /
 
Ez az áramkör megoldhato-e b 1566 tranzisztorral?

Késl4.png
    
(#) proli007 válasza jozsef24 hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Hello! Megvalósítható, csak értelmetlen a dolog. A 2SB1566 teljesítmény tranzisztor és PNP. Viszont két NPN kisteljesítményű tranyót, szinte bármiben találsz..
Mellesleg mi köze ennek a Led-es villogókhoz?
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2022
(#) nagyzsak hozzászólása Dec 9, 2022 /
 
Üdvözlet. Olyan villógora lenne szükségem ahol a be és kikapcsolási idő befolyásolható. Lehetőleg 555ic vel vagy hasonlóval. 3-5 perc be ,3_5 perc ki körül lenne jó.
Szilárdtest relét kell megvezérelnem. Ezért nem túl jó a sima tranzisztoros kapcsolás .
(#) proli007 válasza nagyzsak hozzászólására (») Dec 9, 2022 /
 
Hello! A 3..5 perc már nem az 555-ös pályája.. Célszerűbb egy CD4060-at alkalmazni..
(#) nagyzsak válasza proli007 hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Rendben köszönöm szépen
(#) proli007 válasza nagyzsak hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Itt is találsz egyet. Ha azonos idő a be-ki kapcsolás, akkor a tranyós rész nem kell, csak a C1-R3 közös pontja és a 10-es láb közé kell egy 220k poti. A relé helyett meg mehet az SSR.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2022
(#) proli007 hozzászólása Feb 14, 2023 /
 
Hello! Ide leteszem a Madzagos kérésére készült "véletlen villogót", mert a kezdők topikjában a sok kérdés mellett elkallódik ha valaki keresné.
Kicsit módosítottam rajta, hogy alacsonyabb tápfeszültségről is működőképes legyen. Most 3,3V..5V tápfeszültségig működőképes. Az áramkör "lelke" egy Led-es gyertyában található Led. Ebben kék led meghajtása volt a kívánalom, de természetesen más színű Led-el is működőképes.
(#) jozsef24 hozzászólása Márc 15, 2023 /
 
Ez egy opel corsa tükör fütő időzítő relé 15 perces kikapcsolással kérdés az hogy a C1-es kondi kicserélésével nővelhető-e az idő?Piros színnel a relére kötöt fogyaszto
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2023
(#) kaqkk válasza jozsef24 hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Az adatlap 6. táblázatában megtalálod az R2-C2 értékeket sokféle időzítéshez ,de az adatlapban van számítóképlet is .
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2023
(#) jozsef24 hozzászólása Márc 16, 2023 /
 
Én a C1 gondoltam kicseréni a számításiképlet a hányadik oldalon van?
(#) proli007 válasza jozsef24 hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Hello!
Egy egész táblázat van hozzá. 6.1 De ha ragaszkodsz hozzá. t=R*C*0,94*2^16
(#) kadarist válasza jozsef24 hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Szia! A 6-os lábra kötött kondival próbálkozz.
(#) jozsef24 hozzászólása Márc 16, 2023 /
 
t=R*C*0,94*2^16 ez hol van az adatlapon elektrolit kondit tehetek be C2-re?
(#) proli007 válasza jozsef24 hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Én nem keresgettem az adatlapon, egyszerűen visszaszámoltam. (Persze nem minden frekvencia értéknél lesz teljesen igaz, mert a kondi kisütő ellenállása integrálva van a tokban. De egy RC oszcillátor nem kvarcóra.)
Ha egy kondi lába a GND-n van, akkor attól már csak magasabb pozitív feszültség lehet rajta. (Mert nincs kettős táp.) Tehát használható elkó is. Persze ha a szivárgása ezt megengedi. Meg az adatlapon definiálva van az oszcillátor frekvencia tartománya. 1Hz..40kHz ezt illik betartani. De egy elkó tűrése magasabb, kapacitásvesztése nagyobb, mint egy "normális" kondinál.
(#) kaqkk válasza jozsef24 hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Azt nem értem ha van adatlapod miért nem nézed végig ? Ha nem tudsz angoloul a gugli segít ! (egyébként én sem tudok ) mégis megtaláltam csak picit tekergettem az egérgörgőt ...
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2023
(#) teglascs hozzászólása Ápr 18, 2023 /
 
Sziasztok,
4 db LED-et szeretnék random sorrendben bekapcsolni, másodpercenként 2-3 váltással.
Mi erre a legegyszerűbb megoldás?
Köszönöm.
(#) proli007 válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 18, 2023 / 1
 
Hello! Kétszer leírtad, de nem írtad meg, hogy egyszerre mindig csak egy Led fog világítani, vagy a másodpercenként 2-3 váltással, mindig másik Led/Ledek fognak világítani. De azt sem, hogy ez az átváltást kézzel vagy automatikus ütemezéssel váltanád-e át.
A legegyszerűbb kérdésre a hardver válasz a mikrokontroller. De pld a programozása nem a legegyszerűbb. Esetleg a célt leírtad volna, hogy ha valaki válaszolni tud, sejtse mit is szeretnél..
(#) teglascs válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Egy ismerős kérte, hogy segítsek neki egy olyat összehozni, aminél:
- lenne egy kis elektronika,
- ami a LED-eket véletlen sorrendben villantja föl,
- úgy, hogy egyszerre csak egy LED világít,
- egy LED egy cikluson belüli működési ideje pedig 1/2 - 1/3 másodperc.
A cél: készített egy kis asztali dísztárgyat, amit így szeretne látványosabbá tenni (ebbe a valamibe kerülnének ezek a fényforrások+az elektronika).
Nagyon köszönöm.
(#) kaqkk válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 18, 2023 / 1
 
Egy 8 lábú pic , randomgenerátor programmal
(#) teglascs válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Értem. Erre a célra készül kis áramkört találni készre szerelve vagy akár KIT-ben - esélytelen?
(#) pipi válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 18, 2023 / 1
 
Betesz 3 db ilyet https://www.hestore.hu/prod_10026436.html
Alin kapható ebből lassú és gyors szinváltós is... A Hestore-os nem tudom melyik...
(#) Gafly válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 18, 2023 / 1
 
Gyertyafény LED.
Azt nem tudja, hogy "egyszerre csak egy", de véleményem szerint nem is kell...
Táplálásra oda kell figyelni.
(#) Massawa válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 18, 2023 / 1
 
Egy sereg ilyen LEDet kapni ( még sokszinüt is).
Kerti világitostekben a leggyakoribb.
Van olyan amiben 4 szines LED van és egymástol függetlenül világitanak s a szinkeverék adja az összegezett szint. Van olyan is ahol egy csipen belül van 3-4 szin és automatikusan változtatja a szineket. Érdemes a barkácsboltokban körülnézni. Most jön a kerti lámpa szezon. Nem kell ezekhez semilyen elektronika csak 3-4 voltnyi táp.
Következő: »»   60 / 61
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem