Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   546 / 562
(#) zoly15 válasza erbe hozzászólására (») Dec 25, 2021 /
 
A valosagban vajon mennyire lehet hasznalhato?
Biztos kell azert bele kapaszkodni
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2021
(#) erbe válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 26, 2021 /
 
Bár olyant írnak, hogy tartós munkára is alkalmas az erőteljes hűtése miatt, de a kéz nem bírja. Nem szólva arról, hogy irányítani, kényes helyekre odaférni nem lesz egyszerű.
Eggyel több jól eladható "ipari hulladék". Aki nem dolgozik vele, az megveszi.
Szomszéd már mindent akkus géppel csinál, a műhelyben benti munkákat is, amihez elér a drót. Magamnak eddig még csak kettőt vettem. Elég, ha másét javítom, vagy éppen visszaadom, hogy nem javítható. Makita kis akkus fúróban behalt a motor. Kis lemezkén bronz pogácsa elvásott. Persze összesajtolt motor, nem készültek kefecserére. De a motort sem érdemes, hiszen drágább majdnem, mint egy új gép. Akku szintén.
(#) zoly15 válasza erbe hozzászólására (») Dec 26, 2021 /
 
Nekem is sok akkus gepem van, de fokent azert mert panelban ez mobilabb, de ami nagy teljesitmenyt igenyel (sarokcsiszolo, utvefuro) abbol a halozatit hasznalom, de ha pici munkara kell akkor az akkust hasznalom. Bar nekem szinte minden mar kefenelkuli, es egy ismertebb marka, kek szinu gepeit preferalom
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2021
(#) dara válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 26, 2021 /
 
Azért leirhatnád melyik az a kék amelyik kefe nélküli.Még nem is hallottam ilyenről.
(#) Temela válasza dara hozzászólására (») Dec 26, 2021 / 1
 
Bármelyikből ki lehet venni...
(#) uniman válasza dara hozzászólására (») Dec 26, 2021 /
 
Ez itt hegesztőkről szóló fórum...nem pedig az ilyen kékről ...!
(#) dara válasza uniman hozzászólására (») Dec 26, 2021 /
 
Kössz.
(#) Phile80 válasza erbe hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Találkoztam már ilyennel. Javításra került hozzám, mert újan sem működött. Egy öklömnyi lemezelt vasmagos trafó van benne, meg némi elektronika egy kis nyákon. Semmire nem használható, végül kukába került.
(#) antiktelefon válasza Phile80 hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
De legalább nem robban a kezedbe, mintha egy rakás IGBT-t zsúfoltak volna egy pici nyákra...
Legalább aluval tekercselt?
(#) erbe válasza Phile80 hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Gyanítom, hogy ezek inverteresek. Amiket odaírnak, bár elég hiányosak és zavarosak, de kézben tartott 50Hz-es trafóval nehezen teljesíthetőek. 600-5500 W, közben az elsőre .-160 A-t, másodikra .-120 A-t írnak. De még a súlyát sem hajlandóak odaírni.
(#) Temela válasza erbe hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Azért volt a fórumon, aki a macit belezsufolta egy pc táp dobozba és nem volt smd tecnhológia, alkatrész spórolás stb... ,- tehát maga a "zsugorítás", mint olyan a hobby szinten is működik.
(#) erbe válasza Temela hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Tudom jól, hiszen elég régóta itt vagyok.
(#) GPeti1977 hozzászólása Dec 27, 2021 /
 
Most már nem sokan készítenek Macit, mert a piacon 15ezerét van inverteres hegesztő.
Biztos el lehetne készíteni nagyon kicsiben, spéci ferrit, SiC MOSFET-tel, esetleg szinkron egyenirányítással, így alig kellene hűtőborda, meg a puffer kondenzátorokból is már van nagyon különlegesek főleg az elektromos autókban, azok is kis méretűek lehetnek.
(#) Temela válasza erbe hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Most bűvöltem egy Flinke "300A"-s gépet: 12x11x7cm a panel, minden rajta van.(lefotóztam, de bemozgott a gép...) Nem erőltették túl a kinaiak- még volna mit összébb szedni rajta...
(#) erbe válasza Temela hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Viszont nincs rajtuk semmi "komfort". Nincs lágyindítás, letapadásgátlás, stb.
Csak az egérmozi, amit a gyanútlan kezdő vásárló állandóan les, pedig amit arról leolvas, köszönő viszonyban sincs a hegesztőárammal.
(#) Temela válasza erbe hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Igen...
(#) erbe válasza Phile80 hozzászólására (») Dec 28, 2021 /
 
A második gépnél több képen is elég jól felismerhető az elején a hűtőrácson keresztül a toroid trafó. Ami nem tetszik az első gép képén, ahogy lerajzolták a hűtő légáram útját, ahogy beszívja a hegesztés forró füstgázát, és átnyomja a gépen.
(#) korozsi hozzászólása Dec 30, 2021 /
 
Sziasztok.

Mint a kepen jol latszik a fötrafo bemenetein meg van a 320 Volt. Viszont ha a trafo a helyen van akkor a heggesztes kimenetein csak 14 Volt jön ki. A menetszem 19/6 csak azzal nem vagyok tisztaban, hogy a kezdet a primernek a pozitiv vagy a negativ agban van. Lehet ezert nincs 45-50 Volt a kivezetesein.
Kivettem a trafot igy mar egyböl nem melegszenek az IGBT-k.
(#) erdgab válasza korozsi hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
A primer kezdet a + ágban van és a szekunder kezdet is a + ág kimenete a rajzon.Elvileg meg mindegy,hogy a primer kezdete melyik ágban van csak a szekundert is hozzá kell igazítani.
(#) korozsi válasza erdgab hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Igen en is igy gondoltam, viszont az aram figyelö tekercs az az alltalam utanepitett maciban a negativ agban van, lehet ezert nalam a trafo kezdete is a negativ oldalon kell hogy legyen?
(#) erdgab válasza korozsi hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
A rajzon az áramfigyelő (Tr1,2) a negatív ágban míg a főtrafó kezdete a + ágban van.Az áramfigyelő is lehet elvileg a másik ágban is,de akkor a kezdet-vég megfordítandó.A rajzon a főtrafó tekercselése egyirányút feltételez,a kezdet jelölés is ez alapján van meghatározva.Elég egy bekötést elrontani s a végén már nincs az aminek kéne lenni.
(#) korozsi válasza erdgab hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Fel tettem ide ami alapjan mondom, hogy az aram figyelö a negativ agban van. Amikor a trafot tekertem akkor a pozitiv agat vettem a tekercs kezdetenek. Igy ebben a formaban a hegesztes kivezetesein 14 Volt jelent meg.
Na mar most ha megforditom es a negativ agba teszem a trafo kezdetet akkor esetleg nem csak 14 Volt lesz a hegesztes kivezetesein, ha jol ertelmezem.
Normalis esetben a 19/6 menetszammal olyan 50 Volt körül kellene a kivezeteseken lenni.

Boldog ujevet kivanok minden fotumozonak.

heginew4.pdf
    
(#) rettich hozzászólása Jan 1, 2022 /
 
Van egy hibás DECA Mos95 inverteres hegesztőtrafóm.
A mellékelt képeken látható egység micsoda és mi a funkciója?
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2022
(#) uniman válasza rettich hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
Arra az alu hűtőlemezre gondolsz ? Trafókat is szokás hűteni...
(#) rettich válasza uniman hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
A hűtőlemez felett két, különálló - ha jól nézem - ferrit vasmagon átmegy egy műanyag "lap", "test", ami ki van öntve valami fekete színű, talán műgyantával.
Ezt a műanyag testet az őt magában foglaló két vasmagon átvezetett két gyorskötöző tartja az alumínium hűtőlemezen, amit 4 távtartó tart a nyáklapon. Vezetékek nem vezetnek a nyákra.
(#) korozsi válasza korozsi hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Üdv mindenkinek.

Megforditottam a fötrafo kezdetet es attettem a negativ agba. Hat 1 kicsit jobb a helyzet, de meg mindig csak 24 Volt jelenik meg a kivezeteseken. Ez pont a fele a normalisnak. Szerintem a vezerlesben van valami ami leszabalyozza a felere az aramot, csak nem jöttem meg ra, hogy hol. Ehhez kernek segitseget.
Kivettem a CD4093 IC-t a hegg kivezeteseken semmit sem lehetett merni. Az emlitett IC-t mar kicserelkem eredmeny nelkül.
Hol keressem a hibat?
(#) dara válasza korozsi hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Kéne egy rajz,nem beültetés mert ebből nem látni hogy hol lehet a problémád.
(#) korozsi válasza dara hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
A rajz.
(#) korozsi válasza korozsi hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Itt a masik.
(#) dara válasza korozsi hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Már sok gépet építettem de ezt a kiegészítést soha nem építettem bele,nem látom értelmét.A letapadásvédelmet is csak egybe raktam kiváncsiságból.A legelső között épített alap gépeim amiröl tudok még a mai napig is működnek pedig az egyiket intenziven használják.Szóval kösd le ezeket és csak natur inditsd a gépet.
Következő: »»   546 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem