Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   166 / 197
(#) SzilCsong válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Nov 24, 2021 /
 
A thingiverse nem jó, nyilván, ha van is, profilja biztos nem lesz jó + a csapágyazás se mindegy.
(#) foxi63 válasza SzilCsong hozzászólására (») Nov 24, 2021 /
 
Szerintem megrajzolható, csak kéne egy láncszem adata és hogy mennyi fog van a keréken.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2021
(#) bbb válasza Monster02 hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Sikerült a hibát elhárítani... Két lehetséges opció van, az elsőbe nekem belefagyott a program, a másodikról a képeket mellékelem.
1) a jobb oldali narancsos sárgás mezőben lévő kulcsos ikonra kell kattintani és szerencsés esetben a Repetier ki tudja javítani a modell felszínét (8320e procis gép 16GB memóriával és 1050NVidia kártyával nem volt neki elég hozzá ennél a darabnál)
2) másik programot kell használni, ami esetemben a MeshLab, ott pedig a szűrők közül meg kell keresni a Remeshing, Simplification and Reconstruction alatt a Surface Reconstruction közül az egyik fajtát (itt a VCG hozott jó eredményt) és annak a paramétereivel játszani

Ez utóbbi program ezekkel a szűrőkkel szépen meg tudja javítani az STL fájlt igaz lehet, némi degradáció árán.
(#) Monster02 válasza bbb hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Szia!
1, Igen a repertier-ben meg van a javításra a lehetőség. De 2db Xeon E5 2697 processzorral és 64GB DDR4 2133Mhz és RTX3060 12GB-os kártyán is kifagyott a szeletelő!
2, Az általad küldött 88mb filét megnéztem. Azt majd lesz valami.
Köszönöm a segítségedet.
(#) 5BDC hozzászólása Dec 1, 2021 /
 
Sziasztok.
Idézet:
„1) a jobb oldali narancsos sárgás mezőben lévő kulcsos ikonra kell kattintani”


Nekem nincs kulcsos ikon.
Tudja valaki miért?
2.2.2 verziót használok,win7/32 rendszeren.

5bdc
(#) bbb válasza 5BDC hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Idézet:
„win7/32 rendszeren”
Win10 kell hozzá, hogy legyen, mert annak a beépített funkcióját használja hozzá.
(#) 5BDC válasza bbb hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Köszönöm.

5bdc
(#) merlingerin hozzászólása Dec 5, 2021 /
 
Sziasztok!

Van arra szerintetek valami megoldás, hogy ha magas, de vékony tárgyat szeretnék nyomtatni, ne boruljon el? Cura-t használok, gyakorlatilag egy peremes lapról van szó, mint egy vonalzó. De széltében, hosszában nem fér a gépbe, csak élére állítva, akkor is csak épp hogy És ahogy halad felfele, szépen nyomtat is, csak elmászik, majd ledől. Természetesen be van kapcsolva a Cura esetén a brim, vagy raft, tök mindegy, mert olyan keskeny a tárgy, hogy a cura éppen csak egy pici "lábat" ad hozzá, 1-2 réteg. Ami tök jól tapad, de ahogy emelkedik a tárgy, szépen "kiszakad" belőle..

Szóval mi lehet a trükk? Ha van egyáltalán..

PLA+ a filament..

Köszönöm a tippeket!
(#) bbatka válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Rajzolsz neki egy talpat 3D-ben. Esetleg oldaltámasztókat.
(#) merlingerin válasza bbatka hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Szia!

Sajnos az én 3d tudásom a nyomtatásig terjed rajzolni láma vagyok...
(#) SzilCsong válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Repetierbe meg lehet adni, milyen széles legyen a brim, akár az egyész tárgyasztalt is kitöltheti.
Gondolom az intelligensebb cura-ba is meg lehet adni
(#) bbatka válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
A Cura-ban is be lehet állítani, de ettől még a tárgy eldől. Tőben kitörik. Saját tapasztalat.
Ha jól emlékszem ebbe a fórumba tettem be egy képet egy horgász műcsaliról. Látszik rajta a talp, melyet utána le lehet törni róla. Csak a rögzítést szolgálja.

Meg is van.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2021
(#) SzilCsong válasza bbatka hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Meg lehetne próbálni az FW-be beállítani alacsony gyorsulási értéket az X-re, erre a feladatra.
(#) MCMLXXXII válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Szia !

Z-hopp esetleg ?
(#) SzilCsong hozzászólása Dec 30, 2021 /
 
Sziasztok

A karácsony előtti ajándéktárgyak nyomtatása és a jegesedésből adódó pillanatnyi áramszünetek rávilágítottak arra, hogy kell lépni valamit szünetmentesítés terén.
Kinek van esetleg tapasztalata ebbe?
2 módszer van a fejembe:
1. rátolok a betápra egy szünetmentes tápot és kész.
Ezzel az a gond, hogy eggyel több elektromos berendezést kellene kerülgetni + nincs is most kéznél.
2. van viszont UPS aksim jópár darab. 2db 12V-os aksit kötnék sorba (mivel nálam 24V-os minden) aztán már csak a közös le/fel kapcsolást kell megoldani.
Amit nem tudok, hogy mennyire fogja komálni a 24V-os töltést hosszú távon, mivel 28V-al kellene elvileg.
Remélhetőleg bírni fogja ezeket az áramkimaradásokat.
(#) attika válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 30, 2021 / 1
 
Hosszabb nyomtatásoknál ez lehet a megoldás, én ezt szoktam használni. (POWER_LOSS_RECOVERY)
Mondjuk ha nem csak pillanatnyi áram kimaradás van akkor az asztal úgy is kihűl és 90%-ba le is pattan róla a nyomat.

Ha esetleg meg több órás áramszünet van akkor teljesen mindegy mert oda kellene több akkumulátor, hogy bírja.
(#) SzilCsong válasza attika hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Átgondoltam és mégis szünetmentes táp kell, ami a pc-t is elbírja, majd jól megtuningolom 2-3 aksival.
De a te verziód is érdekel.
Találtam pár leírást ezzel kapcsolatba, de érdekelt volna, hogy ez a gyakorlatba, hogy néz ki,
Nem igényel semmi tartalék áramforrást?
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
PC miért kell? nem SDkártyáról nyomtatsz?
(#) attika válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Semmit nem igényel, annyit csinál csak, hogy minden egyes rétegnél menti sd kártyára az aktuális pozíciót.

Elmegy az áram akkor onnan folytatja ahol abba hagyta.
Ennek csak az a buktatója ha nem csak pár percre megy el, mert akkor az asztal is kihűl és a tárgy felválhat az asztalról.
(#) SzilCsong válasza attika hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Nem probléma, állatába ultrabase lapra szoktam nyomtatni a nagyobb melókat, az pedig akár több perc fűtés kikapcsolás után is tartja.
(#) SzilCsong válasza pipi hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Nem mindig, kis nyomtatásoknál küldöm rá gépről, de egyébként is jó az ha van szünetmentes.
Sajnos most még csak egy jó aksim van, a kb 10 közül, ez pár másodpercig tudja tartani a lelket a nyomtatóba.
(#) attika válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 30, 2021 1 /
 
Idézet:
„Nem probléma, állatába ultrabase lapra szoktam nyomtatni a nagyobb melókat,”

Az oké, de fél óra áramszünet esetén arról is lepattan
(#) JZoli válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Azért azt ne felejtsd el, hogy a szünetmentesek elektronikáját a gyári mennyiségű akkukapacitáshoz méretezik! Ha nagyobb kapacitású az akkupakk akkor oda nagyobb töltőáram is kell, meg kisütéskor a hosszabb üzemidő miatt jelentősebb melegedés is várható. Ezeket is figyelembe kell venni! Na meg ezek az átlagos szünetmentesek pár percig bírják ellátni a PC-t ha mondjuk négyszer-ötször nagyobb akkut teszel rá és megy a nyomtató is meg a PC is maximum negyed óra körüli üzemidő lesz még akkor is. Az meg nem túl sok még így sem. Plusz a szünetmentesnek még a megnövekedett teljesítményt is bírnia kell.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2021
(#) GPeti1977 válasza JZoli hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Meg ami a legfontosabb hogy általában az akkumulátor nincs leválasztva a hálózatról, ha ki van hozva vezetékkel figyelni kell az érintésvédelemre.
(#) SzilCsong válasza attika hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Nagyobb áramszünetről szokott értesíteni a szolgáltató. Tényleg csak pillanatnyi áramszünetek, ill. ami mostanában szívat, néha leveri a fi relét. Ez is max fél perc.
Ezt kell kivédenie.
(#) SzilCsong válasza JZoli hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Le fogom tesztelni előtte, tudok róla.
(#) SzilCsong válasza GPeti1977 hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Köszi, ezt viszont nem tudtam!
(#) kameleon2 válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
24V-os kameratáp és akkumulátor is megoldás, de egyszerűbb volt vennem egy használt 230V-os szünetmentest erre a célra 200Ft-ért.
(#) Moderátor hozzászólása MCMLXXXII hozzászólására (») Jan 5, 2022
 
Az lehet a baj, hogy a hozzászólásod nyelvtanilag és nyelvhelyességileg is - finoman szólva - kifogásoható.
Fogalmazd meg úgy, hogy érthető legyen a kérdésed mindenki számára, és tedd fel úgy!
(#) MCMLXXXII hozzászólása Jan 6, 2022 /
 
Szia!
Kipróbáltam ezt a beállítást egy teszt nyomtatásnál működik, de elcsúszik a következő réteg nem ugyan oda teszi a folytatást. Mi lehet a baj szerinted ?
Következő: »»   166 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem