Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1621 / 1670
(#) merlingerin válasza DecebaL hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Szia!

Ez nagyon tetszik mennyire publikus? Lehet koldulni Tőled dokumentációt?
(#) Egri Frédi válasza DecebaL hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
***
Egy tárcsás mobiltelefon ? Már az ötlet is hatalmas. Komolyan mondom, még engem is érdekelne. Lehet átalakítanám a még mindig falon lógó, használaton kívüli "nyomogatós" telónkat.

Na!
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) DecebaL válasza merlingerin hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Publikus. A proci Msp430g2553 aki kéri átküldöm a hex filét és a rajzot is (rajz nincs de csinálok a hétvégén).
(#) Egri Frédi válasza DecebaL hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Megköszönném ! Bár a mechanikus tárcsázót nem tudom látatlanban, hogyan lehet helyettesíteni egy nyomógombossal.
(#) DecebaL válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Ahhoz az egész progit át kell írni mert a tárcsázóhoz csak 3 vezeték kell a nyomógombokhoz minimum 7.
(#) KBal76 válasza DecebaL hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Nem biztos az, bár nekem csak a bátyám tanult telefonszerelônek, meg ameddig ilyen létezett addig tette is, én úgy tudom a régi magyar telefonokban a nyomógombos tárcsázó elektronika emulálta a mechanikus tárcsázót, tehát ha a program most úgy megy hogy számolja az impulzusokat amikor forog a tárcsa akkor fog menni a nyomógombossal is.
(#) bandika válasza KBal76 hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
A jobb nyomógombosok dtmf kódot adtak, de talán olyan nyomógombos is volt amelyen át lehetett váltani az impuzus/dtmf mód között.
(#) mateatek válasza DecebaL hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Szia!

Hogyan oldottad meg azt a problémát, amit az okoz, hogy a GSM modul megszórja a hosszú vezetéket, ami a kagylóhoz megy? Az enyémben nagyon hallatszik a GSM multiplexálása, vagy mi a csoda.
(#) DecebaL válasza mateatek hozzászólására (») Jan 12, 2022 1 / 2
 
12 db kerámia kondi került a kagylóba. 6db 15pF és 6db 33pF, a gsm antennát egy 100nF le testeltem. Kristálytiszta lett a hang, nincs semmi zaj. hétvégén megcsinálom az egész kapcsi rajzot és megosztom a hex fájllal együtt most nincs időm rajzolni.
KBal76
Igen az impulzusokat számolja és a teljes számot sorosan küldi ki a gsm modulnak. Hidd el a progi átírása nélkül nem fog menni, egyszerűbb beszerezni egy tárcsást.
(#) mateatek válasza DecebaL hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Én egy mikrofon erősítőt tettem a kagylóba. 1-2 Vpp-s jel megy le a GSM modulig, ott van leosztva újra a jel akkorára, hogy a GSM modul fogadni tudja, de így sem az igazi. Persze, ha a mikrofon közvetlenül a modulon van, pár centis vezetékkel, akkor semmi gond.
(#) proli007 válasza DecebaL hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Hello! Gratulálok! Nekem ennek a telefonnak tetszett legjobban a csengőhangja, amióta telefon van..
(#) merlingerin válasza DecebaL hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Szia! Kár, hogy MSP van benne, nincs hozzá programozóm..

A régi MM nyomógombos készülékek ugyan úgy pulse üzemmódúak voltak, csak a nyomógombos "tárcsázó" elektronikusan állította elő a szaggatást. EZ CSAK AZ MM telefonokra érvényes! Pl: CB81MM Azzal gond nélkül menni fog.. Ha olyan lenne kéznél..
(#) Egri Frédi válasza merlingerin hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Egy ilyen készülékről lenne szó, ha segít valamit ...
(#) antiktelefon válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Olyan készülékre van szükséged, ami készült még tárcsaműves kivitelben is és a nyomógombos egység külön működik. CB81 széria pl jó, de nem valami szép, érdemes egy CB 76MM-et beszerezni nyomógombos kivitelben. Vagy ha van Puskás börze, ott kapsz új nyomógombos egységet és csak színazonos készüléket kell keress.
(#) KBal76 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Pont ezt írtam hogy a régi magyar nyomógombosokban, nem ezek a szögletes újkori rémségek.
(#) Udvari Zsombor válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Jé, régen ilyenünk volt, csak MATÁV-os kivitelben. (Már nincsen meg.)
(#) DecebaL válasza proli007 hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Köszönöm, pont a csengőhang miatt esett rá a választás egy 76mm- el akartam elkezdeni, de szerencsére ráakadtam errre a cccp készülékre.
(#) mek-elek válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
A magyar készülékek közül ennél csak a CB811-el volt több probléma.az üzemeltetésben. Az említett MM76, fém talpal jó választás. Még a műanyag fajtája is jól sikerült, mert nem volt törékeny. Jó konstrukció is volt. Csupán a saruzáshoz kellett némi ügyesség hozzá. A hozzá gyártott nyomógombos tárcsa impulzus üzemmódú volt. Az üzemelési háttér miatt előfordult, hogy tranyót kellet benne cserélni. Még az akkori főnök-titkári készülékekbe is szívesen használták, mert így modernebbnek vélték a megszokott masinát.

1.JPG

2.JPG
   
(#) kameleon2 válasza zamatőr hozzászólására (») Jan 13, 2022 / 1
 
Tudom, hogy megvan a saját stílusod, de szerintem így szebb eredményeket lehet elérni és könnyebb a módosítás is (OpenOfficeDraw)
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2022
(#) DecebaL hozzászólása Jan 13, 2022 / 2
 
Retro tárcsázós mobil telefon kapcsolási rajza és hex fájlja
(#) dokidoki válasza DecebaL hozzászólására (») Jan 14, 2022 / 3
 
Eddig olvastam, a 100n és a GSM antenna kapcsolatát. Akkor is, de most látva, hogy egy RF kimenetet "hidegítesz" gyakorlatilag RF szempontból rövidre zársz egy kondenzátorral. Persze, hogy megszűnt a gsm morgás, mert a power 'benne marad' (visszaverődik) a kondenzátorban. Ezért kicsi a kimenőteljesítmény ami az antennára jut, cserébe a modul full teljesítménnyel tolja mert a térerőt is söntöli a kondi. Cserébe melegszik a modul, és ha jól sikerülne a söntölés akkor a modul RF-végfokozata tönkre is menne.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2022
(#) Gafly válasza DecebaL hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Maga nemében tökéletes.
Én mondjuk a tápellátást és a kondi bankokat kicsit másként csináltam volna, de működik és ez a lényeg.
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Sajnos a te készüléked (meg bármelyik másik sem elektronikus hivóművel) nem fog működni DecebaL megoldásával. Nincsen miből táplálkoznia a hivóműnek. Táprészt (is) át kellene dolgozni. Holnap börze, kis szerencsével kapsz hagyományos tárcsát/telefont (ahogy irták is).
(#) Gafly hozzászólása Jan 14, 2022 /
 
Most szóljon, aki szerint ne csavarozzam össze.
Mellesleg, a kollégák nagyon jók itt.
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Már a lézere is megvan.

laser_gun.jpg
    
(#) Pethical válasza Gafly hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Mi lesz ebből, lábbal hajtós lézerpointer?
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Jan 14, 2022 / 2
 
Összeszereletlenül könnyebb szállítani. Gergő szerint.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Jan 14, 2022 / 1
 
Gergőnek lehetne egy másik varrógép álványa (majdnem másként fogalmaztam saját állványa).
Elviszem felületkezelni (ha kell és már megvan az alap), meg bükkfalapot is sikeritünk rá, igény szerint (OBI-ból)...
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2022
(#) Gery78 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Hát ez nagyon szép lett. Igen, Kálmánnak igaza van, szétszedve könnyebb szállítani... (hozzám... ) Egyébként a falapot lelakkoztátok? Hamar elkoszolódik, ha natúran kezditek használni.
(#) nyuszis2 hozzászólása Jan 14, 2022 / 1
 
Sziasztok!
A kinézete sajnos hagy kivánnivalót maga után, de szilveszter napján ami elérhető közelségemben volt abból hoztam össze. Ellenben nagyon jól szólt aznap, a Parkside akksik is bírták végig.
Az alapja két Bluetooth 5 TWS mono TPA3118, miután párosítva van sztereo módban szól.
Két parkside töltő lett szétszedve és beleragasztva egy-egy modul és azok felcsavarozva a hangfalra a töltés visszajelző ledek furatain keresztül.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2022
Következő: »»   1621 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem