Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1622 / 1672
(#) DecebaL válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Az előbb lekérdeztem a jel erősséget (AT+CSQ) úgy hogy az antennát testtel összekötő kondit leszedtem.
a válasz +CSQ:14,0 (-85dbm), visszaforrasztottam a kondit a válasz +CSQ:22,0 (-69dbm).
A modul áram fogyasztása kondival valamivel kevesebb.
(#) dokidoki válasza DecebaL hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
A kedden betett képen nem is látszik, hogy ez a 100n hol és hogyan kapcsolódik az antennához, ezért nem reagáltam csak az olvasott részre. Mert a lényeg a valóságos jó működés. A rajz szerint meg fennállhat a hibás működés. Leírtam a miértjét. Amit most mértél az azt mutatja, hogy a kondenzátor ott kapcsolódik az antennához ahol javítja a működést. Közvetlenül a modul Rf kimenetén már ilyen értéknek tutira jelromlást kell okoznia. 900-1800MHz -n pár pF felett érezhető a hatása... Különben gratulálok, nagyon tetszik, hatalmas ötlet a retró telefon modernizálása.
(#) DecebaL válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Köszönöm, igazad van modosítom a rajzot. Mikor kész lett a teló azután szembesültem a zajjal. Nem akartam közvetlenül a modul paneljára forrasztgatni lustaság miatt ezért az antenna végéről egyszerübb volt a kondi a testhez forrasztása.
(#) keszeg01 hozzászólása Jan 17, 2022 /
 
jJó napot.!
Készülget az El84 PP erősítőm. Hhalgatható állapotba van , de még be kell mérni, meg dobozóolni.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2022
Moderátor által szerkesztve

IMG_3434.JPG
    
(#) tomi52 válasza keszeg01 hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Budapest rádió trafóiból?
Olyat én is tervezek építeni....
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2022
(#) Gafly válasza Pethical hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Idézet:
„Mi lesz ebből, lábbal hajtós lézerpointer?”

Macskahökkentő
1 és 2.
Koncepcionálisan (ami nem elektronikus, hanem sima butaság ) egy szarvas hiba azért becsúszott.
(#) keszeg01 válasza tomi52 hozzászólására (») Jan 17, 2022 / 2
 
Igen abból van és hálótrafó is az, szerintem a csöves egyenirányítóval jobb a hangja.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Na cicus.
(#) Pethical válasza Gafly hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Ja, megkevert, hogy a Singeres hozzászólás után jött a lézer dióda, azt hittem ahhoz lett meg a lézer, de már látom, hogy semmi köze a kettőnek egymáshoz
(#) sandor1632 válasza keszeg01 hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Árnyékoló fémlapot mindenképp érdemes lessz a végleges kialakításnál a panelek alá tenni, mert képes összeszedni mindent, akár be is gerhedhet.

Vagy dobozon kívülre dugod majd a csöveket? Én pl úgy szoktam megoldani.
Ez esetben a fedlap fém, amely gnd-re van kötve.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) Moderátor hozzászólása Jan 19, 2022
 
Műterhelés építéssel kapcsolatos beszélgetés áttéve a Műterhelés építése témába. Kérjük, hogy a téma-tartásra mindeni figyeljen!
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2022
(#) keszeg01 válasza sandor1632 hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Ok köszönöm a segítséget.
(#) kaqkk hozzászólása Jan 20, 2022 /
 
(#) Udvari Zsombor válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 20, 2022 1 /
 
Mi készült el? A link a YT csatornádra vezet, a videóidat listázza ki.
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 20, 2022 / 4
 
Kis segitségül: Időrendi sorrendbe van ám rendezve.
(#) kaqkk válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Csak most és csak neked ,
Tényleg elrontottam a linket de azért rá lehetett jönni mi készült legutóbb ....
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 21, 2022 / 3
 
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Kakukk mikor fog megszólni?
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Háááát , Erőltetjük (már van program ami tudná de még egyenlőre jegelve van a projekt )
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2022
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Jan 21, 2022 / 3
 
Többnyire Szt. György nap előtt.
(#) kaqkk válasza granpa hozzászólására (») Jan 22, 2022 / 1
 
Szent Béla napján ?
(#) granpa válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Bélának a lánya volt szent.
(#) bbb hozzászólása Feb 7, 2022 / 2
 
Valakinek ígértem, hogy majd rakok fel belső képet a kínai tápegység kitből összerakott tápomról, miután az előlap készítős topikban megmutattam az előlapját. Aliexpressen "Adjustable DC Regulated Power Supply DIY Kit LCD Display Regulated Power KitShort-circuit/Current-limit Protection 0-28V 0.01-2A" néven lehet megtalálni a készletet, s csak pár apró módosítást végeztem rajta:
- az egyenirányítást végző diódákkal párhuzamosan kapott 1-1 1k ellenállást
- a 3300µF-os kondi lábaival párhuzamosan pedig 100nF SMD kondit

A betáp eleve szűrt csati, s természetesen biztosítékot is kapott az egész. A kimenet elég pontosan beállítható, azt a terhelést, amit ír, bírja is így, ahogy össze van rakva.
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Feb 8, 2022 / 2
 
Hülységet beszélek, a graetz diódáival nem ellenállatokat, hanem kondikat raktam be... Néhány év távlatából és éjjel nem kellene fórumozni
(#) Egri Frédi válasza bbb hozzászólására (») Feb 8, 2022 /
 
Úgy látom a fesz és áram mérése/kijelzése egy ATMEGA -n valósul meg.
A programkódot adják a KIT -hez vagy meg kell írni ?
A hűtőbordába "paszírozott" (gondolom) NTC mit és hol vezérel ?
(#) Pethical válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 8, 2022 /
 
Ha közelebbről megnézed, akkor az valóban egy termosztát. A be nem épített ventilátort vezérli szerintem

no-fan.png
    
(#) bbb válasza Pethical hozzászólására (») Feb 8, 2022 /
 
Az utolsó képen már látszik, hogy beépítettem a ventillátort is pár év használat után. Valóban azt kapcsolja. A képeken látható hűtőbordák lamellái közé vannak nyomva hozzá a szondák (kettő van beépítve egy dobozba és oldalanként kapcsolhatóak).
A szoftver a készlettel együtt érkezik, egyszerű, mint a faék, de teszi a dolgát.
(#) jagger3 hozzászólása Feb 9, 2022 / 15
 
Tiszteletem!

Építettem egy nixie csöves órát, szeretném itt megmutatni. Az órában egy ATMEL ATMEGA16A szív dobog, az időt azonban független PCF8563 óra IC méri. Ezért nem felejt el, ha áramszünet van.
Az óra képes ébresztő funkcióra is.
Az építés történetét itt tudja megnézni az ilyesmire vágyó ember. Tapasztalatokkal kapcsolatban szívesen segítek.
(#) sany válasza jagger3 hozzászólására (») Feb 9, 2022 /
 
Jó lett!
Dallammal ébreszt?
(#) Frankye válasza jagger3 hozzászólására (») Feb 10, 2022 / 1
 
Hmm! Mutatós darab! (Illetve, pont, hogy nem, szóval érted... )
Következő: »»   1622 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem