Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   80 / 94
(#) factory válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Sajnos a hűtőgépszerelők elutasítottak. Pontosabban mondva annyit mondtak, hogy a hűtőközeg feltöltése előtt, nehéz "befoltozni " a vékony réz csöveket. Nem éri meg a javítása.

Eddig két korrekt választ kaptam. Nem hitegettek. Elmondták mire számíthatok.
Szeretném megkérdezni, hogy Győr-Moson-Sopron megyében, ügyes, megbízható szerelőt ismertek? Aki tényleg érti a dolgát, és nem lehúzni akar. Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2021
(#) factory hozzászólása Dec 21, 2021 /
 
Még úgy gondolom, hogy ha találok olyan szakembert, aki nemcsak telefonon, személyesen is kijön megnézni, még egy próbát megérne nekem.
Ha más esély nem marad, muszáj lesz egy belépő szintű, új heinner páramentesítőt venni. Ennek ára 45000 Ft körül mozog. Teljesítménye (10 liter/nap).
(#) habazutty válasza factory hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Mennyi ideig hagytad üzemben? A kompresszor szívó és nyomócsonkját nézted, hogy hül illetve melegszik-e?
Ez egy egyszerűen mozgatható eszköz. Jobban jársz, ha elviszed egy hűtőshöz. Hamarabb ráállnak a dologra.
(#) boxtif válasza factory hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Működik, egyáltalán? Hűt, fűt?
(#) krapulax6 hozzászólása Jan 17, 2022 /
 
Sziasztok.
Midea RAF035A-IU klimam par napja meg hasznaltuk,viszont ma nem kapcsol be.Se kep se hang.Hibakod nincs.
Masik konnektorba dugva sem csinal semmit.
Elkepzelheto,hogy nem kap aramot?Tegnap egy pillanatra lecsokkent a nappalink vilagitasa,meg fel is figyeltem ra de mas jelenseg nem volt.
Lehet ,hogy megragta a falon atvezetett tapkabelt valami?
Tegla epitesu haz es azert van legres itt-ott.
Illetve mar par eve hallottunk motoszkalast arrol a falbol de tavaly bontva volt a teto es egy madarka volt.
Ennyi erovel ragcsalo is lehet.
Kerdesem,hogy a villas dugonal multival nem lehet kimerni szakadast vagy rovidzarat mint egy trafonal?
Megusznam a garazsteton maszkalast a nagy szelben
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2022
(#) teglascs hozzászólása Jan 20, 2022 /
 
Ha jól értelek, a garázstetőn van/onnan érhető el a kültéri? Szerintem mindenképpen meg kéne nézni, hogy a villásdugóból a készülék megkapja-e a betápot...
("Nem indul az autó <= nem mutat véletlenül üreset az üzemanyag szintjelző?")
(#) sany válasza krapulax6 hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Szóval, erről a klímáról lenne szó.
Milyen műszered van? Például kondenzátor kapacitást tudsz mérni?
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2022
(#) krapulax6 válasza sany hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Szia…igen.
Betapok kint es bent is rendben vannak.
Kapacitast tudok merni vele.Aneng Q1 kinai csodam van.
(#) krapulax6 válasza teglascs hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Betapok rendben,ezzel kezdtem a hibakeresest.
Jol erted.Garazstetorol elerheto a kini egyseg.
Mar tovabb jutottam.
Egy diodat talaltam a belteri egyseg tapjaban ami hibas.
D7.
Ennek potlasa itan folytatom.
(#) sany válasza krapulax6 hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
A biztosíték ép maradt?
(#) krapulax6 válasza sany hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Igen,az volt az elso lepes miutan szetszedtem
(#) sany válasza krapulax6 hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
A kép legfelső részén , a képen jobbra a tekercstől, jó látom , hogy onnan hiányzik egy ellenállás? Ott volt esetleg eredetileg?
(#) krapulax6 válasza sany hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Huu nehezen tudom beazonositani az r59-re gondolsz?
Gyakorlatilag csak a diodat forrasztottam ki eddig.
Ami hianyzik rola az gyari.
A nyak alja vekonyan le van kenve lakkal igy mericskelni sem tul jo elmeny.
Egesnyomokat,rendellenes dolgokat szinten nem latok.
(#) sany válasza krapulax6 hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Igen. Bocsánat, kimaradt a pozició szám.
(#) krapulax6 válasza sany hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Nem volt ellenallas.Most raneztem megint.
(#) proba hozzászólása Jan 24, 2022 /
 
Mídea klíma kültéri ventilátorát hogyan lehet kipróbálni? Azt értem hogy kell neki 230-DC de a kisfeszültségű része az modulált jel, vagy az egyenfeszültség értékével állítható a fordulatszám?
Vagy rossz nyomon járok, és másképp működik?
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2022
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Jan 24, 2022 /
 
Három fázisú motor....A dc + vezérlő feszültség csak félre vezetés...
(#) habazutty válasza proba hozzászólására (») Jan 24, 2022 /
 
Azért ez így nem igaz! Sok gépben beépített vezérlős BLDC van! 230 egyenirányítva (kb 300 V) GND, 15 V, forgásjel, és PWM alapjel, ez jellemzően 0-5 v.
Lehet vezérlő nélküli BLDC, Hall elemmel vagy anélkül, illetve lehet egyfázisú aszinkron is.
A service manualját kellene megnézni vagy legalább egy kép a csatlakozóról…
(#) boxtif válasza krapulax6 hozzászólására (») Jan 26, 2022 / 1
 
Ha kicseréled, én másik klíma panelből tettem be ami abban volt, akkor elindul. Legalábbis nálam ezzel a hibával, csere után felállt.
(#) krapulax6 válasza boxtif hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Szia.Ma jott meg a dioda.
Igaz 3A/200V-ost kaptam de mukodik ismet.
Csereltem meg a 7805-ot,volt itthon.
Egyszerubb volt kicserelnem mint a kiforrasztottat tapra tenni es tesztelni.
(#) sany válasza krapulax6 hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Mostmár tudod mit kell cserélni majd legközelebb.
(#) krapulax6 válasza sany hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Jaja…remelem 3 evet megint kibir
(#) proba válasza habazutty hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Az új is és a régi is ( már amire a kérdés vonatkozott) három kivezetéses. A klímás aki hozta, azt mondta, 250V-os meg a harmadik láb a kisfeszültség. Lustaságból elhittem neki, gondoltam kipróbálás előtt kérdezek. De aztán a vezérlőt nézegetve, nagyon bldc, vagy háromfázisú motornak nézett ki. Amit a későbbi ohm mérés igazolt is. ( 3x70 ohm új, a régi meg 3X65 a kivezetések között.) Mondjuk miért nem forog azt nem tudom még....A meghajtó ic kimenete nem zárlatos, a többi részét egyenlőre nem tudom a panel köré hazudni, hogy beindítsam a panelt. Nem tudom, a kompresszort égőkkel lehet helyettesíteni? , ha igen mekkorával? Esetleg a beltéri kültéri közötti kommunikációról lehet találni valahol infót? ( a protokoll érdekelne inkább, az elektromos része nagyjából megvan.)
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2022
(#) boxtif válasza proba hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Azért a kültéri és a motor típusát leírhatnád, úgy könnyebb lekérni a Mideától a service manualt....
(#) Barbrady hozzászólása Feb 6, 2022 /
 
Üdv! 1 éves éppen elmúlt Whirlpool spiw 309 a3wf klíma kültérije nem indul. A beltéri ugynúgy elindul mint eddig, várja, hogy a kültéri felfűtsön. Nem jelez hibát. Annyi előzmény volt még, hogy mostanában az applikációban nem tudtam átállítani a ventillátor sebességét, csak a távirányítóval. Van ötlete valakinek, hogy mi lehet a gond?
(#) kaqkk válasza Barbrady hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
Így első "blikkre" résleges gázhíiányra gondolnék (nem bír felfűteni eléggé) ahhoz hogy beinduljon a beltéri , de ha szerencséd van csak a beltéri csőszonda hibás (elmászott az értéke)
(#) boxtif válasza Barbrady hozzászólására (») Feb 6, 2022 / 1
 
Hűtésben elindul?
Ha igen, és kint az egyik sarokszelep a vékonyabb csőnél fagy, az gázhiányra utal.
De persze látni kellene, ráakasztani nyomásmérőt, és nézni mit csinál. De Gyanúsan közeg hiányos.
Egyik csatlakozásnál ereszthet. Szivárgás mérő megmondja, vagy szappan buborékos teszt, vagy nitrogén.
(#) Barbrady hozzászólása Feb 6, 2022 /
 
Üdv! 1 éves éppen elmúlt Whirlpool spiw 309 a3wf klíma kültérije nem indul. A beltéri ugynúgy elindul mint eddig, várja, hogy a kültéri felfűtsön. Nem jelez hibát. Annyi előzmény volt még, hogy mostanában az applikációban nem tudtam átállítani a ventillátor sebességét, csak a távirányítóval. Van ötlete valakinek, hogy mi lehet a gond?
(#) kaqkk válasza Barbrady hozzászólására (») Feb 8, 2022 /
 
Ha a kültéri nem indul (elsőre figyelmen kívül hagytam ezt a kijelentést) valahogy elsiklottam felette . akkor az nem gázhiány inkább elektronika probléma lehet .Mennyi ideig vártál az indulásra ? Hűtésben sem valószínű hogy le fog fagyni a sarokszelep , az inverteres klímáknál már ez a jelenség nem jön elő , és az üzemi nyomások is beállnak amíg drasztikusan le nem csökken a hűtőközeg mennyisége .
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2022
(#) boxtif válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
A tapasztalatom nekem pont nem ez, a legtöbb a szarul peremezett szerelés miatti gázhiány. Sok kókler klíma feldobáló után kell javítani.
Az inverteresnél is lefagy a sarokszelep, igaz legalábbb fél töltet hiány alatt jelentkezik.
Következő: »»   80 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem