Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   167 / 197
(#) SzilCsong hozzászólása Jan 6, 2022 /
 
Sziasztok

Körbe akarom burkolni a gépet. Berkács áruházba néztem 2mm polilarbonát lemezt, 1m2 10ezer körül.... Brrrr.
Nekem bőven megfelelne, amit a covid miatt a pénztárosok védelmére felszereltek, vékony plexi lap, ami gondolom filléres tétel.
Hol lehet ilyet kapni?
(#) dB_Thunder válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Idézet:
„vékony plexi lap, ami gondolom filléres tétel.”

Azért annyira nem az!
Vannak erre szakosodott cégek, de nem leszel sokkal boldogabb!!
Nem én fogom megkeresni a hozzád legközelebb lévőt..
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2022
(#) Gafly válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 6, 2022 1 /
 
Igaz.
Lehet (bontott) üveggel jobban jár a kolléga.
(#) 5BDC válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Szervusz.

Esetleg próbáld meg itt... Plexi

5bdc
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Pl. Bővebben: Link ...1 milló fillértől kaphatók!
(#) SzilCsong válasza Gafly hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Az lenne a tervem, hogy a vázat megcsinálnám én és ráragasztanám a vékony plexit.
(#) SzilCsong válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Idézet:
„Azért annyira nem az!”

De, az lenne, csak ebből is sikerült luxuscikket kreálni.
(#) SzilCsong válasza Gafly hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Üveg, nehéz
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Köszi, mikor legutoljára ugyanilyen mennyiségű plexire költöttem, kaptam hozzá egy turmixgépet is ezért az árért (1 hónapja)
(#) uniman hozzászólása Jan 6, 2022 /
 
Hello! Egy ismerősöm (a suliban ezt most tanuló fiának) 32Gb RAM-mal rendelkező PC után "hajt"...
Az lenne a kérdésem, hogy mégis milyen hardverigénye van egy 3D nyomtatóhoz kapcsolódó PC-nek ?
Itt meg azt olvasom, hogy nem kell PC...elég egy SD kártya. Lehet a 3D-s végtermék megalkotásához kell nagy PC-erő? 3D szkennerről nem volt szó, az úgyis csak a "koppintáshoz" kell...
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Ha a Gkód küldés hardver igényét nézzük, ahhoz elég lenne egy P1-es gép is.
komolyabb szeletelés, ill. a tervező programok miatt kell az erős vas.
Idézet:
„Itt meg azt olvasom, hogy nem kell PC...elég egy SD kártya.”

De kell a PC, SD kártya csak a több órás nyomtatáskor kell, amikor nem akarjuk egész este a 100W-os Pc-t még pluszba.
(#) bbatka válasza uniman hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
A fiának valószínűleg játékhoz kell az erős gép.
Rendszeresen rajzolok 3D-ben. Még ahhoz sem kell az erős gép. Egy bonyolultabb építészeti rajznál, ahol sok alakzatot kell megjeleníteni, ott az átlagnál erősebb gép kellhet. 3D-s nyomtatáshoz és 3D rajzoláshoz egy közepes irodai gép bőven elég.
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Ha jól emlékszem, nálunk a cégnél egy Raspberry volt a nyomtatóra kötve. Márcsak azért is, hogy a céges laptoppal a helyén dolgozzon a kolléga, és ne a nyomtató mellett üljön, és nézze ahogy megy a nyomtatás...
(#) uniman válasza bbatka hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Köszönöm...tolmácsolom neki ezt. De a fiúnak meglepi lenne ez a PC, nem is tud erről...
(#) pont válasza uniman hozzászólására (») Jan 6, 2022 / 1
 
Csak a nyomtatáskori G-kód elküldéséhez nem kell nagy teljesítmény, épp ezért is lehet kiírni egy SD-re, ha azt tudja olvasni a nyomtató. Viszont a szeletelő program, ami a 3D file-ból G-kódot készít, már a gyors munkához kéri a teljesítményt egy bonyolultabb testnél, a 3D rajzoló programok teljesítmény igénye nagy, mind processzor GHz/magok, mind memória, mind videokártya. Manapság a memóriánál, fájósabb beruházás a videokártya, biztos elmegy még 8-cal is, de két év múlva a legújabb programok amik a fiatalságnak kell kérni fogják a 32-őt. Én inkább használtban gondolkodnék, pl. Bővebben: Link
(#) Sinike hozzászólása Jan 7, 2022 /
 
Én az elmúlt kb. 10 évben nem cseréltem és nem vettem új gépet. Intel Core2 E6300 vassal, és 6GB RAM-mal tervezek és nyomtatok. Tervezni mást is szoktam, bútort, kisebb épületet (csak belülről - tető meg ilyenek nélkül)
Nem volt gyors munka, de már én sem vagyok az De a célra tökéletesen megfelelt, elég volt!
Nem emiatt kellett most új gépet vennem, hanem mert a Fusion betette, hogy már nem indul Win7 alatt - hogy a szegenszedett szakramentóját nekijje!!!
Win10 meg nem ment fel a régi gépemre... Az új gépre meg nem ment fel a bevált Xubuntu 18, így kompromisszumokkat kell a bugos Xubi 20-at használnom! Idegesítő, de a szabadságunkat a szoftverek korlátozzák...
(#) SzilCsong hozzászólása Jan 20, 2022 / 1
 
Volt szó a múltkor a nyomtató körbe burkolásról, amit én költségvetés szinten sokalltam.
Sikerült találnom egy viszonylag egyszerű és olcsó megoldást.
Mellékeltem pár képet az alkotásról.
A váz 16-os pvc csőből készült, az idomokat PET-G-ből nyomtattam. A plexi kb 0,5mm vastag, mezőgazdasági boltba vettem, 1 méteres széles tekercsbe árulják 2-3 ezerből kijött.
A blexilapot szilo + ragasztópisztollyal rögzítettem, nem túl szép, de hirtelen nem találtam jobb megoldást.
Még az ajtóra kell valamit kitalálni, az az oldal még nincs kész.
Amúgy jól nézne ki, csak a szilózás átlátszik, lehet lesz majd valami szegély, egyenlőre így marad.
(#) bbatka válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Ügyes vagy. Az jutott eszembe, hogy egy ilyen vázra egy egyszerű műanyag fólia is felhúzható.
(#) SzilCsong válasza bbatka hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Nálam sokáig úgy ment, egy nylon zsákot ráhúztam a gépre, jó is volt, de szeretném egy kicsit igényesebb szintre hozni.
Ajtóra kéne valami ötlet
(#) bbatka válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Egy pár éve ABS anyagból bevásároltam. Aztán rájöttem, hogy nem ez lesz a kedvenc anyagom a nagy vetemedése miatt. Gondolom, hogyha a mostani nyitott nyomtatómra húznék egy ilyen dobozt az valamelyest segítene a helyzeten. Ellenben mivel magasabb lenne a nyomtató tér hőmérséklete, akkor ezzel a nyomtatási paramétereken is változtatnom kellene ? Lassabban szilárdulna meg az anyag.
(#) Massawa válasza bbatka hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Miért nem csökkented a ventillátor sebességét, hogy hütse le olyan gyorsan az anyagot?
(#) bbatka válasza Massawa hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Teljesen ki van kapcsolva ABS-nél a hűtés. A felsőbb rétegek húzzák az alsót. Ettől deformálódik. Az asztal hőmérséklete 100C . Az első 2mm vastagságig nincs probléma. Utána kezdődik a baj.
(#) Massawa válasza bbatka hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Akkor lehet, jobban kell hüteni. Én kb 50% sebességgel forgatom a fejen a ventillatort.
(#) bbatka válasza Massawa hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Lehet. Majd kísérletezek.
(#) Massawa válasza bbatka hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Én is kaptam már olyan anyagokat, amivel nagyon sokat kellett kisérletezni.
(#) SzilCsong válasza bbatka hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Burkolás mindenképpen kell, nekem előtte nylonzsák volt.
Abs az nagyon kényes anyag, 110 fok kell az asztalon, ha biztosra akarsz menni és még az se 100%
Az, hogy kell e tárgyhűtés, az függ a tárgy alakjától, kis rétegidős tárgynál bizony kellhet.
Nekem is van ABS-em, de már teljesen átálltam a pet-g-re, annak elég a 85 fok.
Meg új ultrabase lapom van, nem tudom, hosszú távon mit szólna a 110 fokhoz, de nem akarom elrontani.
(#) SzilCsong válasza attika hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Hali
Kipróbáltam a módszeredet, úgy néz ki, hogy nem az esetleges asztal visszahűlésből adódó tárgy elengedés a fő probléma, hanem amíg áll a fej a félbemaradt nyomtatás fölött és amíg visszafűt, hogy folytassa, e közbe kifolyik anyag, az extruderből ami persze ráköt a tárgyra.
Miután újra pozícionálja magát, és folytatja a nyomtatás, ebbe az összegyűlt kifolyásba fel tud akadni a fej.
Nekem szerencsém volt, mert elég masszív a szerkezet, így nem lett kuka 2 órás nyomtatás.
Egyébként nem áramszünet, hanem
Idézet:
„Thermal Runaway”

Hibával állt meg a nyomtatás, valószínűleg a tárgyhűtés túlhűtötte a fejet, ezt még meg kell oldanom.
(#) attika válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Csinálj egy PID tuningot max hűtéssel.
(#) SzilCsong válasza attika hozzászólására (») Jan 24, 2022 /
 
Jó ötlet hűtéssel.
Korábban vettem hőszigetelésként szilikon burkolatot a hotend-re, de nem passzolt, valószínűleg ez más fajta, így marad a kapton szalag.
(#) SzilCsong hozzászólása Jan 26, 2022 /
 
Sziasztok
Váza, ill lámpapbúrát szeretnék tervezni Freecad-ba
Ez a video alapján
Eljutottam, hogy a váza külseje megvan.
Most meg kéne csinálni a belsejét, hogy üreges legyen.
Első kérdésem: A vastag szilárd test létrehozás gomb miért nem működik?

De ahogy elnéztem a videoba se így csinálja az üregességet

itt
Ezen a ponton elakadok.
Ő egy szeletelővel csinált belőle üreges testet?
Következő: »»   167 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem