Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   199 / 210
(#) niedziela válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 18, 2022 /
 
Nem használok.
(#) kaqkk válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 18, 2022 /
 
A flatCAM helyett használj inkább Ilyet
(#) suszitibi hozzászólása Ápr 18, 2022 /
 
Sziasztok
Szeretnék kis segítséget kérni.
Egy nyák közepén szeretnék egy kivágást lcd-nek.
Sűrűn, egymásba érő furatokkal oldottam meg. Múltkor ezzel e módszerrel csináltam egy másik panelt, ahol a csavarozási pontnak készítettem 2 cm-es nútot. 3mm-es sűrű furatozással, simán legyártották.
Ezt most elküldtem jlc-nek. Visszadobták, hogy túl sűrű a furat, ki fog esni a középső rész. Írom nekik, hogy pont ez a cél. Erre megint értetlenkednek, hogy akkor marják ki?
Mindegy nekem, hogy marják, vagy fúrják, csak csinálják. Erre nem történik semmi. Nagyon idegesítő, hogy az egyik simán legyártja, a másik meg tök hülye hozzá.
Na a hosszú bevezetés után, jön a kérdés. Hogy a fenébe kell sl6-ban megcsinálni, ha egy darabot ki szeretnék vágatni, vagy maratni. V vágás nem játszik, próbáltam. A nem összeérő furat is jó, de nem akarok reszelni és csúnya is. Az a gáz, hogy rákérdeztem, de nincs válasz.
Látom, hogy a Juzisoundnak gyártanak mindenféle formájú nyákot. Nekem azt is visszadobták, mert csak egyenes v vágást tudnak.
Mellékeltem a képet, miről lenne szó.
Köszönettel, Tibi
(#) Alkotó válasza suszitibi hozzászólására (») Ápr 18, 2022 /
 
Azt javaslom, ne azt feszegesd ki, mit, miért csinál így, vagy úgy. Jellemzően nagyon világos elvek szerint dolgoznak.
Egyszerűen az outline rétegen rajzold le azt a kontúrt amire szükséged van (javaslom a nulla vastag vonalat), és ebből generálj kontúrfájl. Azt majd a gyártó fogja tudni, hogy ezt a kontúrt milyen technológiával készíti el.
Fontos részlet, hogy a belső "üregek" ne legyenek sarkosak -én 1 mm-es rádiuszt szoktam rajzolni oda, amivel még egyik gyártónak sem volt baja-.
(#) suszitibi válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 18, 2022 /
 
Köszönöm, megpróbálom.
Múltkor nem fogadták el az outline vonalat. Igaz, nem volt rádiuszos. V vágásnak tekintik.
Ma is visszadobtak egy tervet, aztán közölték, hogy a mérnök elnézte, mégis jó.
Az a legdurvább, hogy már legyártott tervet is utasítottak vissza. Akkor annyira nem egyértelmű elvek alapján megy. Olyan ez mint az autószerelő, vagy a fogorvos. Az egyik elvállalja, a másik meg nem.
Áttervezem és kipróbálom a javaslatod. Köszönöm.
(#) GAnna hozzászólása Máj 25, 2022 / 4
 
Csak egy ötlet, (lehet már volt).
Én a séma rajzok készítéséhez is ezt használom (sokáig a TinyCad programot használtam)
Mivel ebben a programban hihetetlen egyszerű bármilyen szimbólumot létrehozni, ezért nyitottam egy SCH könyvtárt és fehérben megrajzoltam az általánosan használt szimbólumokat (ha valami új kell megrajzolom (max 1 perc)).
És most már a nyákterv mellé hozzáteszem az SCH-t is.(PCB zöld, SCH fehér).

példa2.jpg
    
(#) erdgab válasza GAnna hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Én évek óta használom ezt a megoldást,örülök,hogy másnak is eszébe jutott.
(#) GAnna válasza erdgab hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Mi, logikusak tartsunk össze.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2022
(#) kokozo válasza GAnna hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Én pl sima alkatrészekkel szoktam kirakni a kapcsolási rajzot, utána összekötöm connectionnal, így biztos nem lesz elkötés, ha a kapcsolási rajz jó volt. Utána már szabadon mozgathatóak az alkatrészek úgy hogy látszik mit mivel kell összekötni.
(#) GAnna válasza kokozo hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Nekem ez bonyolultabbnak és átláthatatlanabbnak tűnik.
De mindegy is, ki hogy szokta meg. A lényeg, hogy én erről a programról csak is szuperlatívuszokban tudok nyilatkozni, pedig kipróbáltam már sok nyáktervezőt. (pl. autorout-al rendelkezőt is, háát .. én kézzel sokkal sokkal jobb nyákokat tudok tervezni)
(#) kokozo válasza GAnna hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
KB így néz ki a Te rajzod az én módszeremmel... Én is utálom a gépi autoroutot, az még 1 értelmes nyákot nem tudott tervezni..

sp.PNG
    
(#) GAnna válasza kokozo hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Látom, de nekem a séma átláthatóbb, ki mihez szokott hozzá (volt egy ismerősöm aki a PC-s 32 bites gépi kódot úgy olvasta mint a könyvet, de a magasabb szintű nyelveket nem szerette)
(#) niedziela válasza kokozo hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Az autoroute nem helyetted, hanem veled tervez, annak használatát is meg kell tanulni.
Ez a program kiváló maximum 5-10 alkatrészes kapcsolásokra, felette már sem sebességben sem optimális huzalozásban nem versenyképes a felhasználó.
(#) GAnna válasza niedziela hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Erősen kétlem. Ha ezt a nyákot az autorouter nem tudja így megcsinálni egyoldalas nyákra (ez egy kissé közepes) akkor nem eszlek meg.

példa3.jpg
    
(#) GAnna válasza GAnna hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
És 0,6-nál vékonyabb vonal nem lehet.
(#) Alkotó válasza GAnna hozzászólására (») Máj 26, 2022 / 1
 
Alapvetően rosszul közelíted meg a paneltervezős kérdést.
- A SL a maga nemében egy nagyon jó és ügyes kis segédprogram. Legnagyobb előnye, hogy szinte nincs benne korlát (később majd belátod, ez egyben hátrány is), és elő tudja állítani azokat a fájlokat, amiből lehet "hivatalosan" panelt gyártatni. Sok éves használat tapasztalatának a birtokában szeretek úgy gondolni az SL-re, mint egy "digitális kockás füzetre".
- Az szerintem véleményes, hogy ezt mennyire praktikus kapcsolási rajz készítésére is használni. Nem azért mert nem lehet vele szinte bármit lerajzolni, (van területi korlát), hanem azért mert ehhez fel kell használnod egy olyan réteget, amire a panelnek szüksége lehet.
- Az automatikus huzalozás a legkevésbé sem akar versenyezni senkivel és semmivel. Az csupán egy lehetőség, amit egy csomó opcióval lehet paraméterezni, és ha akarod használod, ha akarod nem (én pl. nem használom, de nem azért mert rossz, hanem mert nem értek hozzá).
- Az SL-től abban tér el a legtöbb paneltervező program, hogy van egy kapcsolási rajz készítő felülete is, ami nagyon szoros kapcsolatban van a paneltervező felülettel. Ha ezekben felteszel egy alkatrészt a kapcsolásra, akkor ahhoz tokozást is választasz, kap pozíciót és értéket, és így jelenik meg a paneltérben. Ez vitathatatlanul macerásabbnak tűnik az elején, de mint Niedziela is említi, egy bizonyos bonyolultság fölött bőven megtérül a befektetett munka. Ezekkel a paneltervezőkkel szinte lehetetlen "elkötni" valamit, vagy kihagyni néhány kötést, mert az ellenőrző procedúra erre figyelmeztet.

Helyén kell/érdemes értékelni a programokat. Egyetlen rossz érzésem sincs az SL kapcsán, mert sok hasznos opciója segíti a panelrajzolást, de tapintható közelségben vannak a korlátai is.
Olyan mint a bringa. Ha csak a boltba kell eltekerni akkor nagyon jó, de ha a Balaton a cél, akkor már vagy izomláza lesz az embernek, vagy kényelmesebb más járművet találni.
(#) morgo válasza GAnna hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Én is évek óta használom kapcsolási rajzokhoz. És én is SCH mappában tartom az alkatrész szimbólumokat.
(#) MCMLXXXII válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 27, 2022 /
 
Szia!
Ezt az opciot hól talalom , hogy lehet kapcsolási rajzot készíteni?

" Az SL-től abban tér el a legtöbb paneltervező program, hogy van egy kapcsolási rajz készítő felülete is, ami nagyon szoros kapcsolatban van a paneltervező felülettel. "
(#) Alkotó válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Máj 27, 2022 /
 
A SprintLayout program "hivatalosan" nem tud kapcsolási rajzot készíteni, nem erre való. A programcsaládnak van kifejezetten kapcsolási rajz készítő modulja SPlan néven.
Azt nem tudom ez milyen kimeneti információkat tud generálni, és ezt képes-e fogadni az SL, de logikus lenne a két program között valamilyen átjárhatóság.

Az idézett részben éppen azt írom, hogy a többi programnak van rajzkészítő felülete, és nem az SL nek.
(#) MCMLXXXII válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 28, 2022 /
 
Köszönöm a gyors választ.
(#) Monster02 hozzászólása Máj 29, 2022 /
 
Sziasztok!
Teljesen laikus vagyok a témában, van egy file amit nem tudok megnyitni. Ennek van valami tényleges oka ?
6. verzió próbáltam meg nyitni. De üres a mező!
(#) kokozo válasza Monster02 hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Valami ilyennek kellene lennie?
(#) Monster02 válasza kokozo hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Igen! Mit tettél vele ?
(#) kokozo válasza Monster02 hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
nevezd át magyarra.. Az orosz karaktereket nem tudja megnyitni nálad..
(#) Monster02 válasza kokozo hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Az jó ha hiába nevezem át, nem történik semmi ?
(#) niedziela válasza kokozo hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Latinra inkább
(#) niedziela válasza Monster02 hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Ezt próbáld meg.

asd.lay6
    
(#) kokozo válasza Monster02 hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Próbáld meg ezt..

a.lay6
    
(#) Monster02 válasza niedziela hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Így jó! Mind a 2-ő.
Csak 30 ilyen van még...
Van valamilyen megoldás ?
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2022
(#) kokozo válasza niedziela hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Elnevezheti macskának is a lényeg a saját gépén nevezze át
Következő: »»   199 / 210
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem