Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   304 / 312
(#) deebo válasza RockFonok hozzászólására (») Júl 30, 2022 /
 
Lényegében lekapcsol a kijelző. Vagy az 5V fogy el, vagy hibás.
(#) apuwader hozzászólása Júl 31, 2022 /
 
Kedves Fórumtársak, egy Eizo Flexscan EV2336W monitorom van, eddig hibátlan működéssel. Tegnap hirtelen ellilásodott a fél képernyő, lilás szellemkép és középen egy csík. A fényerőt nem lehet állítani. A monitor felső fele hibátlan. Dobjam a kukába, vigyem szervizbe, vagy kezdjem én szétkapni? Köszönöm a tanácsokat előre is.
(#) 444Tibi válasza szs hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Miért nem használsz a monitor vezérlésére DDC/CI szoftvert? 1000 éve tudják a monitorok, még a VGA is.
A PC-ről kényelmesen vezérelhető a fényerő, kontraszt, RGB, még a power LEd státusza is.
10 éve használom minden os alatt, a monitor fizikai gombjaihoz én évek óta nem nyúltam.
Winen grátiszba kapsz manuális monitor-standby módot, és egy hangerőszabályozás egérgörgővel funkciót, ez amúgy is nagyon hiányzik belőle. Linuxok tudják.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2022
(#) deebo válasza apuwader hozzászólására (») Júl 31, 2022 / 2
 
Ez elfáradt, kijelzőcserével javítható legfeljebb, amire az esély kb. semmi.
(#) szs válasza 444Tibi hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Használom, mármint a monitor használja. De a tv-dobozhoz csatlakoztatva próbáltam, és nem a tv-dobozt akarnám elállítgatni.
Hidd el, a monitoromat azóta sem állítgattam el, hogy üzembehelyeztem. Egyetlen (jó) beállítás után értelmét veszti az össz beállítógomb.
De szerintem jó az, ha (a lehetőségeimhez, tudásomhoz, kézügyességemhez mérten) igyekszem megközelíteni az eredeti állapotot. Ha nem is ugyana alkatrészekkel, de működésileg. Ingyen kaptam, barátságból, hogy tudjak hobbyzni, játszani.
A linuxot meg hagyjuk. Sokat jártam IFA-val, Robur-al, Avia-val, értettem is a nyűgjeihez. De szívesebben járok Ford-al, Mercedes-el. Amit előre kitaláltak, nekem csak vezetni kell.

De félre ne értsd az írásom, persze, hogy nem támadásként írtam
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2022
(#) szs válasza apuwader hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Bár "deebo" fórumtárssal értek egyet, de azért megpróbálhatod:
Nekem a teherautóban használt laptopom művelt ilyet. A képernyőhöz vezető szalagkábel csatlakozóját visszanyomkodtam, és még évekig üzemelt. De (mint mondtam) az egy állandóan rázkódó valami volt. Egy próbát azonban megér, rosszabb már nemigen lesz.
(#) vision61 válasza szs hozzászólására (») Júl 31, 2022 / 1
 
Szia!

Ez 6 x 6 mm-es , de van itt 4 x 4 mm-es is.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2022
(#) szs válasza vision61 hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Köszönöm.
Az az igazán "vicces", hogy 4,5X4,5 kellene, ami 3mm magas. Olyat aztán erősen nem találok
Egyelőre megrendeltem

ezt

Mindjárt 5-öt, hátha egyet elbaltázok (egyébként 5 olcsóbb, mint 4) Aztán összeméregetem, hátha érdemes lesz beforrasztani. A lábai kb összepasszíthatók, a nagyobb kérdés számomra, hogy 1,5mm-el alscsonyabb a kelleténél. Maximum kidobtam 600ft-ot, ha nem sikerül "kiszinteznem"...
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2022
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
Végül sikerrel jártam (bár megizzadtam, szó szerint, mire a helyükre játszottam őket)
A külső gombok határolóit kellett még lenyiszálnom, rövidebbre vennem, hogy a 1,5mm-es mikrokapcsolót is elérjék (a 3mm magas helyett) -és most már működik!
Köszönöm mindenkinek a szíves segítséget, bátrabban álltam így hozzá.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2022
(#) RockFonok válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 6, 2022 /
 
Sajnos most már bekapcsolásnál pár percig ilyen a kép:
https://kepkuldes.com/image/UV43AQ
https://kepkuldes.com/image/UV4fZZ
Van hogy sötét háttérnél is mint pl a képen van látszik néha közbe az asztalon lévő ikonok meg halvény zöld jobb oldalon.

Akkor nem lenne érdemes javítani mert nagyon drága lenne?
2 Éves a monitor.
(#) antiktelefon válasza RockFonok hozzászólására (») Aug 6, 2022 /
 
Ha Bp-n vagy a déli fele, ugorj be és megmondom a panel haldoklik vagy valami más, van jópár elektronika kéznél. Ha maga az LCD a hibás, az totálkár közeli azért.
(#) RockFonok válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
Sajnos nem Bp-i vagyok.
Ezzel teszteltem és teljesen fekete volt pedig fehérnek kellet volna lennie:
https://kepkuldes.com/image/UVtMPq
https://kepkuldes.com/image/UVtkzF
(#) antiktelefon válasza RockFonok hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
Ez valami félrefordítás/félreértés lesz.
Fölösleges tesztelni, biztos valami a monitorral van, de ha nagyon tesztelni akarod, dugd rá valami laptopra, tv dobozra stb.
Maga az LCD panel viselkedik rosszul az biztos.
Kétféle oka lehet, az LCD/integrált tcon döglődik vagy nem kap megfelelő tápokat.
Utóbbi javítható és tesztelhető. Ha jársz esetleg Bpn dobd be egy Ikeás szatyorba, max ha panelhiba akkor tőlem egy utcányira bedobhatod ehulladékba is
Valamit biztos kel javítani rajta, ha értesz hozzá az LCDhez menű szalagkábelen keresd ki a táp pineket és mérd meg megvannak-e.
(#) RockFonok válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
(#) szs válasza RockFonok hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
Megtennéd, hogy a képeket közvetlenül teszed fel, nem a "képküldés"-t propagálod? Mert akkor itt látnánk -és nem csak addig, amíg a "képküldés" jónak tartja.

Az a zöldes beütés lehet érintkezési hiba, nekem is jött elő, -és épp tegnap. Megigazítottam a kábelt, máris jó lett. De ez csak egy lehetőség.


Ui: hümm, most letöltöttem egyet -és feltettem úgy, ahogy neked is kellett volna.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2022
(#) Zsarka hozzászólása Okt 10, 2022 /
 
Szép jó estét! Van egy Samsung monitorom. Nagyon izgalmas dolgot produkál. Sprint Lay programmal akár fél napot is működik szépen. Ha egy kicsit gépigényesebb programot futtatnék kb 3 perc műlva szépen beszürkül. Másik géppel is próbáltam, pl laptopon kiterjesztve. Ha a kérdéses programot bezárom visszaáll a kép. Köszönök minden hozzászólást.
(#) antiktelefon válasza Zsarka hozzászólására (») Okt 10, 2022 /
 
Pontos típus? Kép a hibáról? El nem tudnám képzelni a gépigényes programok és az lcd elszürkülése között a kapcsolatot...
(#) bbalazs_ válasza Zsarka hozzászólására (») Okt 10, 2022 /
 
Elszürkülés mit jelent? Nem csak standby-ba megy?
Mi van, ha ő az elsődleges kijelző?
(#) Udvari Zsombor válasza Zsarka hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Ha ismét elszürkül, próbálj egy jó képet lőni róla, el nem lehet képzelni, hogy a gép terhelése hogyan függhet össze a monitorral, ami ugyebár csak kimenő jelet kap a géptől.
(#) DJ Tacki válasza Zsarka hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Ha biztosan nem pl. videókártya hiba mert másik gépen is produkálja, akkor esetleg a hiba összefügghet a kép tartalmával. Például az erőforrásigényes alkalmazásod sötét/világos témát használ, ami előhozza a problémát. Ezt az elméletet tesztelheted Paint alkalmazással különböző színekkel megtöltve a képernyőt.

A laptopon kiterjszetett asztallal is terhelés hatására romlik el a kép? Ugyanazt a programot futtatod mint az asztalin?
(#) Zsarka válasza DJ Tacki hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
Készítek egy videót , addig is köszönöm a válaszokat.
(#) Zsarka válasza Zsarka hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
(#) Zsarka hozzászólása Okt 15, 2022 /
 
(#) deebo válasza Zsarka hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Hibás a kijelző, megnyúlott egy tápvezető az LCD-n. Nem az a lényeg, hogy mit csinálsz, hanem, hogy mekkora a világos terület a képen.
(#) Zsarka hozzászólása Okt 15, 2022 /
 
Egy órája fehérlik és ok
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2022
(#) kadarist válasza Zsarka hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Szia!
Mi a helyzet a púpos kondenzátorok terén? Van a tápegységében ilyen?
(#) Zsarka válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Nincs benne ilyen , átnéztem holnap ezt is lefotózóm , lehet hogy nem jól látom .. addig is köszönöm.
(#) Zsarka válasza kadarist hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Az elkóim így néznek ki
(#) antiktelefon válasza Zsarka hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Azért nézd meg egy teljesen fekete és fehér képpel is a dolgot. Ha kondi rossz, akkor az a táp panelen lesz, de erősen lcd hibának néz ki. De ezek egy táposak, ha gondolod a tápról lehúzod a táp pineket, labortápról hajtod és csak a backlight megy az eredeti tápról és ha úgy is rossz, akkor kuka.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2022
(#) deebo válasza Zsarka hozzászólására (») Okt 17, 2022 / 1
 
Igen, a fehér jó, a sötétebb képek az érdekesek. A TN kijelző alapban fehér, a sötétítés energiaigényesebb.
Következő: »»   304 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem